Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Gwynebleid

Hindenburg

196 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,745 posts
11,972 battles

Hindi ma lepszy pancerz, znacznie lepsze kąty strzelania wszystkich dział do przodu i sam dpm jest 33% większy. Niestety jest mniej "mobilny", ma mniejszą prędkość i dłuższe przestawienie steru. Kamo też nie jest jego zaletą, ale mimo tych wad, zyskujemy sporo przydatnych cech i gra mi się nim znacznie lepiej niż Roonem.

[BSW]
Players
324 posts
14,069 battles

Już bardziej ten drugi. Peloty aż tak bostować się nie oplaca. Moduł i aft wystarcza.

Players
4,154 posts
9,221 battles

Chyba będzie to mój ulubiony krążownik z uwagi na najlepsze zbalansowanie wszystkich zalet i wad . Jest wpasowany tak idealnie po środku , nie jest w niczym najlepszy ale jednocześnie można nim i postrzelać na dystans i brawlowac , zestrzelić parę samolotów i napsuć krwi dymiarzom .

Ciezko o cokolwiek na nim żeby był lepszy od innych krążowników ale jednocześnie brak mu jakichkolwiek poważnych wad tak jak mają inni .

Des kiepsko radzi sobie w walce na dystans , za to świetny z bliska . Moskwa odwrotnie , na daleki dystans króluje ale zaczyna się pocić jak trzeba powalczyć z bliska .

Hindenburg wydaje się idealnie wpisywać gdzieś pomiędzy tymi dwoma  .Taki wash&go dwa w jednym i jeszcze samolotów strąci przy okazji :playing:

Des moines sieje panikę wśród wszystkiego poza pancernikami jak znajdzie się blisko , za to na widok szarżującego Hindenburga pancerniki zwiewają gdzie pieprz rośnie .

Podsumowując to bardzo dobry okręt

[PRE-V]
Players
71 posts
4,528 battles

Popieram

Hindi nigdy nie daje wrażenia ze jest się bezsilnym. Walka na zasięg-spoko , walka na noże - jak najbardziej (4x4 torpedy robią swoje).

A i przeżywalność niezła ( ciężko wbić cytadelę , ale soczyste salwy wchodzące za 20k nie są odosobnione).

Mój ulubiony okręt.

PS. Ostatnio  szarpnąłem się i kupiłem promowe kamo - zarobki na czysto kolo 350-400k z premką,  czasami nawet więcej.

Ale dopłacić po bitwie się chyba w takim układzie nie da.

Zauważyłem niestety że Hindi wzbudza jakiegoś niepohamowanego hejta,  cel numer 1 prawie- ale co tam

na potencjalnym unikniętym dmg też się zarabia ;-)))

Players
4,154 posts
9,221 battles

Bo jest "popularna" opinia że Hindenburg jest słaby , do tego ostatnio WG wypuściło liste najlepszych i najgorszych okrętów i Hindenburg jest na niej jako najsłabszy t10 .

A tak naprawdę są 3 okręty dla niego groźne , Des Monies z bliska, Moskwa z daleka i Yamato

Players
26 posts
6,463 battles

KaraMon chyba mnie przekonałeś aby zdobyć ten okręt. W sumie bardzo go jestem ciekawy, póki co jestem na 5 tierze. Gdybyś miał oceniać to którym z niemieckich krążków grało Ci się najgorzej ?

Druga sprawa mógłbyś podać link do tej listy WG? Nie znam jej.

Players
4,154 posts
9,221 battles

konigsberg był ok

NUrnberg pomijając zejścia na strzał od czasu do czasu bardzo mi się podobał i miałem nim ostro fioletowe wyniki

Yorck był dla mnie męczący , nie był bardzo zły ale połowę grindu do hippera przeskoczyłem free expem*

Hipper też nie był zły ale przeskoczyłem połowę grindu free expem* , jest niezły ale czegoś mi tam brakowało. Nudziłem się na nim

Roon to świetny okret t9 , gdyby miał układ armat jak Baltimore byłby jeszcze lepszy

https://thearmoredpatrol.com/2017/04/16/wows-qa-16th-april-2017/

Jak szukasz okrętu zbalansowanego który jest dobry na każdą okazję to Hindenburg jest dla ciebie , MOskwą mi się grało świetnie ale Hindenburg wydaje mi się jeszcze lepszy głównie przez jego uniwersalność . Masz na nim narzedzia na każdą okazję niezależnie co się dzieje, czy trzeba deskę ubic , czy obronić się przed lotniskowcem czy z pancernikiem potańczyc poniżej 10 km .

Beta Tester
272 posts
8,997 battles

Przeskok między Roonem a Hindenburgiem jest jak dla mnie astronomiczny. Na plus oczywiście. Mamy wytrzymałość 9-tki, dodatkowo chyba jeszcze wzmocnioną, bezcenną dodatkową wieżę oraz 8 torped na burtę <3 A ppance są magiczne. 10 k z 15 km w płynące burtą grubasy to normalny wynik.

[GLORY]
Weekend Tester
494 posts
8,172 battles

W koncu udało mi się go dorwac - juz po kilku greach sie z nim polubiłem :) Klepie dmg az miło bez wzgledu na to czy idziemy na capa walczyc na noze z deskami czy spamimy z daleka. Tylko jakis ten wr tak słabo ;/ Kapitana robie pod konfiguracje od flamu z tym ze zanim dobije do 19 ( obecnie 17) to pomysle czy nie wymienic vilgiliance na jacka+ dodatkowy samolot.

Players
13 posts
3,282 battles

Przeskok między Roonem a Hindenburgiem jest jak dla mnie astronomiczny. Na plus oczywiście. Mamy wytrzymałość 9-tki, dodatkowo chyba jeszcze wzmocnioną, bezcenną dodatkową wieżę oraz 8 torped na burtę <3 A ppance są magiczne. 10 k z 15 km w płynące burtą grubasy to normalny wynik.

Ja coś takiego odczułem po przesiadce z Hippera na Roona (załącznik). Obecnie po 100 bitwach na Hindim naprawdę podoba mi się jego uniwersalność. O ile Roonem grałem raczej zachowawczo - czasem przyrushować po to by w odpowiednim momencie wykonać manewr znany w każdej flocie od zarania - czyli zwrot i pokazanie rufy (układ wież) - to w Hindenburgu jak dla mnie układ wież 2 i 2 pozwala na bardziej agresywną grę. W perkach tak jak i w Roonie wybrałem przestawienie steru zamiast camo. Wole być bardziej zwrotny niż niewidzialny.
Edited by NomexPL

[PRE-V]
Players
71 posts
4,528 battles

Popieram ster.camo Hindi i tak ma ch...jowe, więc niewiele da - a ster tak i owszem.

W sumie dzięki uniwersalności 1vs1 nie ma dla Hindiego jakiś super groźnych okrętów - BB-ki palisz, deski rozstrzeliwujesz, inne CA trochę ganiania.

Inna sprawa wszechobecne agro na Hindiego-czasami całą gra to uciekanie jak indyk w sezonie odstrzału. W porównaniu z innymi wysokotierowymi CA (mam baltiego jeszcze) zauważyłem też  że BB-czki troszkę nas już znają i  nie idą na zwarcie - te 16 torped robi swoje. Zwykle trzymają się na dystans-a takie 15 km to wg. mnie sweet spot - celność genialna, a większość salw idzie wymanewrować z przestawieniem steru na 5,8s...

ps. Bez względu na to co piszą, z cytadelami od BB nie ma tragedii-w sumie przez dzioba nie dostałem ani razu-nie mówię ze nie bolało, ale cytadeli nie było :trollface:

[KURLA]
Players
821 posts
10,811 battles

Po buffie w 0.6.8 do artylerii dodatkowej zastanawiam się czy zdecydowanie lepszą opcją w perkach kapitańskich nie będzie teraz AFT zamiast manualnej AA. W ten sposób Hindenburg może stać się jeszcze bardziej uniwersalny i używać AA nie tylko do samoobrony (jeśli pływa się bez wzmocnienia AA), ale też do zwiększenia zasięgu aury AA, a do tego będzie miał zasięg pomocniczej (z flagą) ok. 7.5 km, co jest całkiem niezłym wynikiem. 

Players
4,154 posts
9,221 battles

Poprawka do wczesniejszej wypowiedzi o trzech groxnych dla Hindiego okrętach , po bufie HE i penetracji 51 mm (tyle ma pokład Moskwy, dokładniej to 50 mm) MOskwa przestała być groźna, topi się w oczach cokolwiek by gość nie zrobił. Więc na liście powaznego zagrożenia pozostaje już tylko Yamato i Des Monies z bliska który z jakichś rpzyczyn nawet w ustawionego prosto dziobem Hindenburga wali salwy po 5 kafli z AP :Smile_hiding:

Do tego salwy z HE po BB już wcale nie odbiegają obrażeniami od tego co robi Zao  , aktualnie Hindim mi osobiście najlepiej się gra w tej chwili

Players
98 posts
6,756 battles

Dobra motorówka. Ale jak na ten rozmiar i prędkość mogli dołożyć stali na burtę lub pokład. Albo, redukcja DMG od torped lepsza.

Players
1,659 posts
7,960 battles

Super uniwersalny okręt :Smile_Default: Jestem pod wrażeniem. Na chwilę obecną przy BB mecie o wiele lepszy od Desa. Perki. Z modułów mam zasięg + ster -20% + camo. Rewelacja! Cytadela za 5900 masakruje krążki no i ta ilość torped to jest po prostu przegięcie :Smile-_tongue: Można takie jaja robić, że głowa mała.

Players
4,154 posts
9,221 battles

Moduł na zasięg na Hindenburgu ?

e93.jpg

Jeszcze tak dodam od siebie , że do tej pory twierdziłem , że nie ma najlepszego ciężkiego krążownika na t10 , aktualnie po ostatnim bufie Hindenburg wyprzedził całą stawkę . Wyprzedził Zao w kwestii najlepszego spamera HE .

Oczywiście pomidory wciąż nie potrafią nim grać więc pewnie za jakiś czas doczeka się kolejnych bufów :cap_fainting:

Players
1,659 posts
7,960 battles

Miałem założony reload i ster -40%. BBki po pierwszej salwie za 5k + pożar od razu odkręcają i wychodzą z zasięgu. Jak chciałem je gonić to wszystko leciało we mnie. Za to jeżeli przeciwnik pushował to nie było szans zniknąć i zawrócić (za duży spot). Po zmianie jest rewelacja pocisk na ponad 20 km leci 13 sec (DESa na 17km też 13 sec - brak problemów z celowaniem). Spot 12,3 km - nie ma źle (8,4 km buforu do zniknięcia i manewrowania). Ster też ok (lepszy nie potrzebny). Trzymam się na początku bitwy na  ~18-19 km i nawet mała zmiana kursu powoduje, że cała salwa z BB przelatuje obok. Najważniejsza rzecz to brak konieczności szukania wysepek czy kombinowania gdzie popłynąć. Na początku płynę po prostu z BB jak zrobi się luźniej to można albo jakiegoś BB zatopić torpami albo pushnąć deski w dymie (spot okrętów z 5,88km, a torped 5,025 km). Generalnie ten okręt nie ma słabych stron. Na Desie często miałem takie poczucie bezsilności, bo byłem w pozycji gdzie na razie nie mogłem nic zrobić i trzeba było czekać. Tutaj od początku do końca bierzesz czynny udział w bitwie. Zresztą na Hindim robię o 30k więcej damage niż na Des - czuję też, że mam o wiele większy wpływ na bitwę. Na razie jest to kilka bitew, ale raczej nie będzie gorzej tylko lepiej.

Edit:

No i oczywiście wielki plus dla pancerza. Boki i pokład 30 mm. Działa 400-420 mm pięknie dingają :) Ach no i ten trollowy dziób, na którym jest 40 mm. Miałem już bitwę gdzie pociski od Yamato się odbiły :Smile_trollface:

Jakie były niemieckie CA przed buffem? Tego nie wiem, bo grindując Roona dostały buffa. Obecnie jest to bardzo dobry CA jak nie najlepszy. Mam co prawda tylko DESa i Hindiego, ale na testowym ani Zao, ani Moskwa nie zrobiły na mnie wrażenia o HIVie nawet nie wspominam.

xca.png

Players
4,154 posts
9,221 battles

Co do modułu na zasięg tez o nim myślałem, kiedyś większy DPm był niezbędny bo typowa salwa w BB z HE była w przedziale 1000-2000 , 3000 to już było święto . Bijąc się z BB trzeba było się nastrzelać i liczyc na pożary . Teraz 5000-6000 to jest standard , 3000 jest mocno nieudanym trafieniem. Tak jak piszesz po 2-3 salwach w zasadzie każdy BB zaczyna odkręcać i gonienie go potrafi postawić w bardzo niemiłej sytacji . Największą siłą Zao były nie pożary a mocne udeżenie z HE 5000-7000 było dość częste , aktualnie po bufie penetracji Hindenburg nie dość , że ma zbliżone wyniki to jeszcze szybciej strzela, jest dużo wytrzymalszy i ogólnie zdeecydowanie bardziej wszystkich przeraża zwłaszcza kierowców BBombowców a to z nimi trzeba się najwięcej męczyć .

Tutaj mały przykład co się dzieje z pancernikami które chcą się wdawać w odrobinę dłuższe pojedynki z Hindenburgiem

shot-17_07.29_23_13.33-0181.thumb.jpg.ccc29773adbd6bfc869147512ba111e9.jpg

Players
2,192 posts
5,237 battles

Panowie, kusicie Mnie tym Hindenburgiem, jak tak was sobie czytam... Wprawdzie mogę już od dłuższego czasu kupować Dm. Donskoja, a od dwóch dni Fryderyka Wielkiego, ale jakoś tak się waham... Niestety odbiłem się od Karlsruhe i nie wiem czy jest sens wracać ponownie do tej linii. Dodatkowo jakiś czas temu spotkałem się z opinią, że to Zao jest najbardziej noob friendly CA w grze. A przyznam, że o wiele bardziej lubię krążowniki niż pancerniki, bo mogę częściej strzelać :) Pomóżcie jakąś radą :)

Players
4,154 posts
9,221 battles

Konigsberg jest ok, Nurnberg jest ciezki, Yorck męczący , Hipper mdły i nijaki , linia dopiero robi się dobra od Roona który jest razem z Baltim zdecydowanie najlepszym CA na t9 a Hindi dodaje 30% więcej dpm i dużo lepsze opancerzenie i do tego absurdalna siła torped z bliska .

Hindenburg nie był do tej pory tak noob friendly jak Zao bo trzeba było wiedzieć kiedy walić z HE a kiedy z AP , teraz ładujesz HE i walisz do wszystkiego co się rusza robiąc porównywalny dmg na salwę z Zao (więcej penetracji , na Iowa/Missouri potrafi wejść 12/12 pocisków bez problemu wtedy to jest 10k dmg) a do tego strzelasz dużo szybciej

Players
1,659 posts
7,960 battles

Do tego jak BB płynie burtą to z AP z 13-15 km wchodzi nawet za 10k-15k. Co jest śmieszne, bo czasami taki BB zanim zareaguje to po 3-4 salwach nie ma połowy HP :Smile_trollface:

@KaraMon musiała być ładna bitewka, ale też musiało po losować samych idiotów w obu drużynach, żeby się dało nabić taki damage. Ja mam na razie 225k na Hindim.

Players
1,269 posts
14,403 battles
On 17.04.2017 at 9:41 AM, KaraMon said:

WG wypuściło liste najlepszych i najgorszych okrętów i Hindenburg jest na niej jako najsłabszy t10 .

Gdzie to można zobaczyć?

[ZBIW]
Players
26 posts
6,295 battles

Hej! Mam zagwózdkę. Na Roonie szkolę kapitana na Hindenburga i mam:
PT, EM, AR, SI, CE.. i nie wiem w iść co dalej? Myślę nad AFT i DE ewentualnie DE i Vig. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.