Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Falathi

Zmiany w lotniskowcach

51 comments in this topic

Recommended Posts

[LEGIO]
Alpha Tester
2,309 posts
12,619 battles

Jak w tytule, ten wątek ma służyć wymianie opinii na temat zmian w lotniskowach.

Players
168 posts

alt tak samo jak torpedowce czy bombowce

dziękuje.

Jakoś nie widzzę by myśliwce zrobiły jakieś "kuku" np cv??puściłem myśliwiec i nie widać by coś komuś zrobił tzn okrętowi

Edited by anonym_ui9TIQ9qnZXH

[CMWR]
[CMWR]
Sailing Hamster
1,552 posts
17,576 battles

dziękuje.

Jakoś nie widzzę by myśliwce zrobiły jakieś "kuku" np cv??puściłem myśliwiec i nie widać by coś komuś zrobił tzn okrętowi

I nie zrobi. Ma zrobić kuku samolotowi - do tego służy myśliwiec. Można oczywiście próbować  gwoździe wbijać szklanką ale młotek jest do tego znacznie lepiej przystosowany.
  • Cool 1

Players
21 posts
4,919 battles

Pisz skargę do supportu że fightery nie niszczą okrętów
Edited by oldschool_noobie

[GR0M]
Beta Tester
107 posts

dziękuje.

Przecież ta nowa opcja dla FT nie ma niszczyć okrętów.... skąd ten pomysł? Nawet w notatce z patcha nie ma takiego info.

[DOREE]
Beta Tester
1,860 posts
14,600 battles

Co dokładnie robi taki ostrzał? Odejmowania hp sie nie spodziewam bo to by był absurd, ale co? szatkuje aa i wyposażenie, czy co?

[NESI]
Alpha Tester, In AlfaTesters
2,265 posts
7,923 battles

Jak w tytule, ten wątek ma służyć wymianie opinii na temat zmian w lotniskowach.

falathi czy możecie napisać patch note normalnie? ktoś zapomniał wspomnieć że powiększono okrąg od którego samoloty muszą ponowić podejście. Tzn powiększono go ale nie zostało to wizualnie uwiecznione. Kółko ma taką samą wielkość ale samoloty dużo wcześniej zaczynają świrować :)

szykujcie się na nadchodzące niszczyciele. Bo CV wymrą szybko zostanie tylko kilkudziesięciu którzy to lubia. Wracamy do CBT kiedy po którymś nerfie dmg na CV zamiast spadać rósł bo zostali tylko ci tózy potrafią grać :)

• Cool 1

4,583 posts
15,658 battles

szykujcie się na nadchodzące niszczyciele

czekam z niecierpliwością. dużo łatwiej skontrować/uchronić się od Shimakaze niż Midwaya. Poza tym grałem też w CBT i niszczyciele nigdy nie stanowiły dużego problemu, a na pewno nie tak duży jak obecnie stanowią w oczach społeczności CV. Może zacznę widywać Gearinga częściej, bo na razie, w OBT widziałem go ze 2 razy. Z 5 razy Fletchera. Może będzie można wtedy faktycznie odróżnić dobrych graczy CV jak Ishiro od szrotów a'la Blogis. 

Brechtam, bo jesteście tacy salty z tymi CV, w jedną albo drugą. Nawet nie chcecie się przyznać, że możecie nie mieć racji, że CV może robią za dużo w stosunku do innych klas, albo że za mało. Ja z bomby mówię, że Mogami jest zgięte. Omaha prawdopodobnie też jest za mocna jak na Vtke. Cleveland jest po prostu zepsutym okrętem, bo jego DPS jest chory, ale granie nim nie należy do przyjemności - ani przeciwko niemu.

Ale nie, jakikolwiek nerf do CV to jest insta zgon tej klasy. Nikt tym nie będzie grał, bo teraz to jest taka poszkodowana klasa, ze w ogole balansuje na linii totalnego gówna. Za to te cholerne OP DDki. Teraz to juz w ogole beda dominować gry. Torpy będą leciały stadami wzdluż przekątnej mapy. I kapitanowie DD będą mówili jak ważny jest ich dmg, jak ważna jest wiedza gdzie go użyć żeby pomóc teamowi. A później w poradach dla graczy będą mówić żeby torpować nieogarniętych graczy, bo z tymi ogarniętymi jest łatwiej, a i team skorzysta jak wbijesz 6 torped w pomidora. 

Bzdury bzdury bzdury

[NESI]
2,265 posts
7,923 battles

ja nie mam z tym patchem problemu. Na midwayu dalej robię te srednio 150k na bitwe i to w sytuacji kiedy zawsze mam inny CV. Przestanie grać dużo średmich i słabych ludzi na CV.  Problemem będzie jak za 2 tygodnie będe chciał pograć czymś innym niż CV. Grałeś w becie to pownieneś pamiętać bitwy po 6-7 dd na stronę

4,583 posts
15,658 battles

Pamiętam, ale pamiętam też że zdecydowana większość nie miała pojęcia co ze sobą zrobić, coś na zasadzie Atago i Tirpitza zaraz po releasie. 

[-T3C-]
Beta Tester
731 posts
8,423 battles

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/28921-koniec-otwartej-bety/page__pid__511904#entry511904

Przed chwilą na Rangerze wystąpił u mnie ten sam bug. Do czasu wszystko działało ok, ale po drugim, czy trzecim serwisowaniu moje myśliwce zaczęły ginąć w trakcie przelotu i nie mogłem ich do niczego użyć, bo zwyczajnie ginęły, zanim gdziekolwiek doleciały :sceptic:. Nie ważne czy znajdowały się w zasięgu mojej AA czy nie ( ktoś pół-żartem sugerował, że może obrona AA lotniskowca zadaje im obrażenia ). Dwa razy użyłem zdolności ostrzelania obszaru. 

Ktoś, coś?

Sprawa jest BARDZO upierdliwa - nie mogłem wyspotować Fubuki i drań podpłynął do mnie i mnie w końcu zamęczył. Nie mogłem też osłaniać własnych eskadr przed wrogimi myśliwcami. 

Do tego otrzymałem odznakę "Clear Sky" pomimo zniszczenia tylko 25 samolotów ( do odznaki potrzeba 30 ). Screen na dowód:

shot-1509_spxsxss.jpg

Edited by Bruner_PL

Beta Tester
194 posts
2,327 battles

też dostałem czyste niebo przy 27 samolotach dzis, na lexingtonie

sp56z99udpka_t.jpg

teraz dużo trudniej zrobić sobie przewage w powietrzu amerykanskimi lotkami ze wzgledu na zmniejszenie dmg mysliwcom. Wydaje mi sie ze japonskie lotki beda miec teraz latwiej grajac przeciwko amerykanskim. Ale trudno trzeba sie dostosowac:) A problemu z zrzutem torped specjalnie wiekszego nie mam przez wieksze kolko podejscia.

EDIT: a wlsnie tez mi raz moje mysliwce lecac od strony mojej floty bez zbierania ostrzalu zginely, co prawda tylko dwa z jednej eskadry.

Edited by xcerberek

Players
1,001 posts
6,174 battles

Patch cudo developerki! Nie wiem jakim cudem (sam pracuję w gamedevie) przeszedł przez testy.

1. Jak mówił azell: zmieniono czas "świrowania" samolotów przy poprawce podejścia bez wizualnego wskazania odkąd muszą zacząć to podejście.
2. Gdy użyłem w bitwie nowego skilla fighterów później moje fightery zaczęły "ginąć". Cała eskadra latająca obok mojego lotniskowca wyparowała ot tak. Sytuacja powtórzyła się 2x.

3. Nie mogłem zaznaczyć dla jednej eskadry fighterów ani celu, ani np. osłony okrętu czy innej eskadry. Ot, mogłem jeno wskazywać dokąd lecieć, poza tym NIC z nią nie mogłem zrobić.
4. Nie mogłem użyć torped na jednym TB - po naciśnięciu ALT nie pojawiał się stożek, nie dało się użyć auto zrzutu, nic, tylko wskazywać gdzie mają lecieć.

5. Dzięki nowemu MM czekam już 15 minut na bitwę pisząc tego posta. Sam grając na Taiho często walczyłem z T10 i mimo wszystko wbiłem 70% WR na Taiho. Obecnie T9tki mają luz od T10, wbija mnie tylko T10 vs T10. Nie marudziłbym, gdyby nie to:
9zGNBmI.png

W czasie uploadu screena i pisania posta dojechał już czas do 18 minut i nadal nic. GJ wargaming.

[DV]
Sailing Hamster
287 posts
8,485 battles

Do tego otrzymałem odznakę "Clear Sky" pomimo zniszczenia tylko 25 samolotów ( do odznaki potrzeba 30 ). Screen na dowód:

Dla odmiany ja nie otrzymałem tej odznaki pomimo zestrzelenia 35 samolotów. Następny w kolejności gracz zestrzelił tylko 19.

shot-15.09.03_23.44.23-0138.jpg

shot-15.09.03_23.44.23-0138.jpg

[GOFER]
Players
87 posts
16,076 battles

Brechtam, bo jesteście tacy salty z tymi CV, w jedną albo drugą. Nawet nie chcecie się przyznać, że możecie nie mieć racji, że CV może robią za dużo w stosunku do innych klas, albo że za mało. Ja z bomby mówię, że Mogami jest zgięte. Omaha prawdopodobnie też jest za mocna jak na Vtke. Cleveland jest po prostu zepsutym okrętem, bo jego DPS jest chory, ale granie nim nie należy do przyjemności - ani przeciwko niemu.

Pisaliśmy już o tym w innym wątku, więc nie będę powtarzał. Nadal uważam, że owszem, gracze wyspecjalizowani w CV robili ogromny dmg, pozostali niekoniecznie. Czy po tym patchu lotniska znikną ? Nie wiem. Zagrałem na razie 3 bitwy - i wszystkie trzy do bani. Może pech, a może różnicę są znaczne - na niekorzyść. Lubię grać CV, i będę nadal. Jednak sytuacja przypomina mi nerfy arty z WoTa. Czy poprawiły one rozgrywkę w WoT ? Tak. Ale tylko tym, którzy uważali że wyłącznie granie czołgiem sprawia że są na prawdę męscy, a w kwestii męskości kierowników artylerii mieli zdanie wyrobione i często je wyrażali na czacie gry.

4,583 posts
15,658 battles

Pisaliśmy już o tym w innym wątku, więc nie będę powtarzał. Nadal uważam, że owszem, gracze wyspecjalizowani w CV robili ogromny dmg, pozostali niekoniecznie. Czy po tym patchu lotniska znikną ? Nie wiem. Zagrałem na razie 3 bitwy - i wszystkie trzy do bani. Może pech, a może różnicę są znaczne - na niekorzyść. Lubię grać CV, i będę nadal. Jednak sytuacja przypomina mi nerfy arty z WoTa. Czy poprawiły one rozgrywkę w WoT ? Tak. Ale tylko tym, którzy uważali że wyłącznie granie czołgiem sprawia że są na prawdę męscy, a w kwestii męskości kierowników artylerii mieli zdanie wyrobione i często je wyrażali na czacie gry.

Nerf arty w WoT był konieczny nie dlatego, że gracze heavy tanków czy medów płakali, tylko dlatego, że gra była statyczna. Ludzie zajmowali pozycje bezpieczne od arty i nastepowala 5 minutowa pauza w rozgrywce, gdzie kazdy czekal az druga strona sie wychyli by dostac hita od arty. Rushe były niemozliwe jak miales po 4 - 5 art na strone. Dynamika gry na tym bardzo cierpiala. Po pierwszym srogim nerfie i hardcapie 3 art na strone grało sie bardzo bardzo przyjemnie, bo Ci arciarze którzy zostali potrafili grac i wspomagali druzyne duzo lepiej niz w poprzednim etapie. Problem pojawil sie z wysypem TDków które wtedy zaczely królowac Foch, WTE100 itd. Obecnie balans jest "w miarę" ok, nacisk jest troche przesuniety na medy, ale ogolnie nie jest najgorzej.

Inaczej jest w WoWsie. Tu CVki maja latwiej, bo nie mozna sie schowac przed obrazeniami i trudniej, bo jezeli gracze zaczna grac w blobach, to ciezko cos urwac. I tu wchodza niszczyciele ktore te bloby rozbijaja. Ale nie moga tego robic, bo CVki swieca je od poczatku gry, albo od razu zatapiaja. Wiec wracamy do porownania z WoTa - gry robia sie statyczne. Pol biedy jak to sa jeszcze jakies mapy z wysepkami, gdzie mozesz sensownie flankowac. Osobiście rzygam jak musze grac na oceanie, bo na wyzszych tierach nie da sie tam nic zrobic. Nie masz opcji flankowania, nie masz opcji wymuszenia pusha, nic. BBki stoja a CVki fruwaja i probuja cos urwac, to tu to tam. 

Ja uwazam ze CV maja za bardzo focus przesuniety na zadawanie obrazen. I to zadawanie obrazen jest moim zdaniem "zbyt" latwe w stosunku do innych klas. Nawet BB musza jednak wlozyc sporo wysilku zeby te cytadele sadzic w miare efektywnie, ryzykujac tym samym swoj okret. CV powinny się jako klasa zdecydowanie rozwinac. Powinny równiez z punktu widzenia game designu prowadzic do dynamizacji rozgrywki, tak jak DDki. Mozliwosci jest duzo i podejrzewam ze za jakis czas pojawia sie inne zdolnosci i inne samoloty dla CV. 

Absolutnie nie chcialbym zeby ta klasa zniknela, chociazby z wizualnego punktu widzenia - samoloty w szwadronach smigajace i walczace nad nami jest zarabiste. Ale, nie chcialbym zeby ich rola zamknela sie do tego czym sa teraz. Plus, nie uwazam ze powinny zostac zbuffowane bez zmian w mechanice. Latwiejsze torpedowanie na pewno nie pomoze tej klasie. Łatwiejsze DB na pewno by sie przydały.

• Cool 1

Players
1,001 posts
6,174 battles

Ja uwazam ze CV maja za bardzo focus przesuniety na zadawanie obrazen. I to zadawanie obrazen jest moim zdaniem "zbyt" latwe w stosunku do innych klas. Nawet BB musza jednak wlozyc sporo wysilku zeby te cytadele sadzic w miare efektywnie

Mało czasu więc odniosę się tylko do tego: mnie osobiście gra na BB relaksuje bo ciężkich i stresujących bitwach na CV. Dużo przyjemniejsza i łatwiejsza, bez ciągłego napięcia i 100% uwagi. Czasem jestem zdziwiony, że na Nagato bez zbędnego wysiłku idzie wsadzić 120-140k.

Alpha Tester
960 posts
19,431 battles

Dobrze, że jest ten wątek bo teraz przynajmniej wiem dlaczego moje samoloty zaczęły nagle zawracać przed atakiem. Podejście do ataku stało się trudniejsze do manewru i łatwiej stracić eskadrę. Cichy nerf?

Beta Tester
369 posts
1,094 battles

Aktualnie amerykanskie CV maja przerabane. Np. dla T6 jedyny sluszny uklad 1-1-1 musza stawiac przeciwko 3-1-1 lub 1-2-2. W pierwszym przypadku japonce wytna wszystko co lata, w drugim skutecznie przyblokuja twoje ataki, samemu siejac zniszczenie. Mozna isc jeszcze w ofensywny uklad, ale to tez jest slabe bo 3 eskadry japonskie zmasakruja amerykanskie bombowce.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this