Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_HastasyzDeDe_

Bir Bilene Sor !

381 comments in this topic

Recommended Posts

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

Arkadaşlar merhaba,

Japon kruvazörlerden mogami 8. seviye menzil 15,1km oyuna girdiğimde başka oyuncular menzilinin 18.1 km olduğunu söylüyorlar. Benim sadece son gövde takılmış değildir. Yükselmelerin resminide yükledim. Bi yerde yanlış mı yapıyorum?

rV24aB.png

merhaba kardeşim. arkada bi uçak var bak onu kaldırdığın vakit menzilin %20 artar ayrıca eklentiler var yükseltmelerde onlardan da koyarsan menzili daha artar normal yani :)

[TC_DK]
[TC_DK]
Players
7 posts
13,615 battles

Teşekkür ederim cevabın için ama yanlışlık var, uçak menzili arttirmiyor, ekletinlerdede menzil %20 artar diye belirtilen bi eklenti yok?

Beta Tester
127 posts
934 battles

155 mm topla oynarken kaptan skillerinde 4skill point isteyen gelişmiş atış egitimi var. Esktra  %20 menzil ordan geliyo.

Edited by Reklessu

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

Teşekkür ederim cevabın için ama yanlışlık var, uçak menzili arttirmiyor, ekletinlerdede menzil %20 artar diye belirtilen bi eklenti yok?

uçak %20 veriyor. bende tirpitz var. 21.2 km menzili var uçağı çıkartıyorum 26km atıyorum 

Beta Tester
127 posts
934 battles

abi uçak %20 veriyor. bende tirpitz var. 21.2 km menzili var uçağı çıkartıyorum 26km atıyorum 

Menzili arttıran kesif ucakları. Zırhlılarda var fakat kruvazorlerde t8e kadar avcı ucagı var sadece. T9da dikkat etmemistim fakat t10da avcı ucagını istersen kesif ucagı yapabiliyosun esktra menzil geliyo.(kruvazorden bahsediyorum).

t8 mogamide range i ekstra arttırmak icin 155 mm topla oynarken kaptan skillerinde 4skill point isteyen gelişmiş atış egitimi var. Esktra  %20 menzil ordan geliyo onu açması lazım başka türlü artmaz. 

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

beyler bende bişey sorayım danışayım dedim. bende tirpitz var da modül olarak neler takayım sizce? uçaksavar topları tadilatı 1 , hasar savunma sistemi tadilatı 1 bu ikisini taktım. 3 tane kaldı onlarda da kararsızım.... özellikle bazıları varki çok kritik yani onları seçememek çok acınası bir durum. NOT: 4M kredim kaldı :D 

[TC_DK]
[TC_DK]
Players
7 posts
13,615 battles

Menzili arttıran kesif ucakları. Zırhlılarda var fakat kruvazorlerde t8e kadar avcı ucagı var sadece. T9da dikkat etmemistim fakat t10da avcı ucagını istersen kesif ucagı yapabiliyosun esktra menzil geliyo.(kruvazorden bahsediyorum).

t8 mogamide range i ekstra arttırmak icin 155 mm topla oynarken kaptan skillerinde 4skill point isteyen gelişmiş atış egitimi var. Esktra  %20 menzil ordan geliyo onu açması lazım başka türlü artmaz. 

Teşekkür ederim. Ben sırf bu yüzden gemiyi bile satmayı düşündüm :) 

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

View PostTembel_Adam, on 22 August 2015 - 08:17 AM, said:

Teşekkür ederim. Ben sırf bu yüzden gemiyi bile satmayı düşündüm :) 

sabrın sonu selamettir :)

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi bu tirpitz in 105 mm lik uçak savar topları 5.0 km menzili var uçaklar için fakat uçak savar ateşleri gemiden 3.0km içine giren uçaklara karşı çalışıyor anlamadım bu ne iş . ayrıca bahsettiğim 105lik toplar hem deniz hemde hava ünitelerini vuran türden. ben anlamadım neden böyle.

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,920 battles

ikincil silahların ateş animasyonları bazen geç başlayabiliyor. bir kaç defa daha deneyin ve kayıt yapın derim. hata olup olmadığına öyle karar verebilirsiniz. önemli olan uçakların menzile girince hasar alıp almadığı...

Edited by seyyah

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

ikincil silahların ateş animasyonları bazen geç başlayabiliyor. bir kaç defa daha deneyin ve kayıt yapın derim. hata olup olmadığına öyle karar verebilirsiniz. önemli olan uçakların menzile girince hasar alıp almadığı...

hasar falan almıyor sorun o aslında. topların ateşlendiğine dair ses ,görüntü yok. mermilerin havada gitmesi ya da patlaması yok, düşen veya hasar gören uçakta yok . 3.1 km ye girince ilk ateş açılıyor . 3.0km ateş açanlar ise 37 mmlik toplar. 2.1km de 20mmlikler devreye giriyor. toplara tıkladım teker teker baktım menzilleri birebir böyle. 

Beta Tester
127 posts
934 battles

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi bu tirpitz in 105 mm lik uçak savar topları 5.0 km menzili var uçaklar için fakat uçak savar ateşleri gemiden 3.0km içine giren uçaklara karşı çalışıyor anlamadım bu ne iş . ayrıca bahsettiğim 105lik toplar hem deniz hemde hava ünitelerini vuran türden. ben anlamadım neden böyle.

Low ve medium ayarlarda fps düsmesin diye animasyonu göstermiyo olabilir. Highda dene gene aynı sorun varsa sıkıntılı ozaman.

5km menzile ates eden ucaksavar topları genelde yavastır tükürük sesi duyarsın tek tek atar taramaz, yakın mesefe ucaksavarı ise taramalı tarzıdır.

Edited by Reklessu

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

Low ve medium ayarlarda fps düsmesin diye animasyonu göstermiyo olabilir. Highda dene gene aynı sorun varsa sıkıntılı ozaman.

5km menzile ates eden ucaksavar topları genelde yavastır tükürük sesi duyarsın tek tek atar taramaz, yakın mesefe ucaksavarı ise taramalı tarzıdır.

5kDryD.jpg

60 FPS sabit... 

823 posts
1,920 battles

5km menzilli çift amaçlı topların genelde atış yaptığını fark etmek zor oluyor. Atışları geerçekten yavaş.

O gemiyi kullanan  bir kaç kişiye daha sordum, silahların hepsinin çalıştığını söylediler...

Edited by seyyah

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

5km menzilli çift amaçlı topların genelde atış yaptığını fark etmek zor oluyor. Atışları geerçekten yavaş.

O gemiyi kullanan  bir kaç kişiye daha sordum, silahların hepsinin çalıştığını söylediler...

valla müdür baktım ettim bugün ateş etti yani gözlemledim :) ticket atmıştım zaten bi cevap verirler elbette. bug ya da bişeyi yanlış yapmış olabilirler. malum world of tanksta çok yaşadık böyle şeyleri... 

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

bilgisayarıma yeni windows 10 indirdim acaba oynarken sıkıntı yaşarmıyım veya yükler mi oyunu?

bi sıkıntı çıkarmaz :)

Players
1 post
60 battles

Merhaba Arkadaşlar,

Diğer forumlarda gayet başarılı olan bir konu başlığını World Of Warships'e taşımak istiyorum. Burada ki amacımız; oyuna yeni başlayan oyuncuların oyunla ilgili sorabileceği her soruyu ve yanıtı bu başlık altında toplayarak mükemmel bir arşiv olmasını sağlamaktır.

Bu oyun içerisinde herhangi bir derecelendirme sistemi olmadığı için (umarım ki gelmez) , bilgi kirliliği oluşmaması ve oyuncuları yanlış yönlendirmemek için şu an için cevap verecek arkadaşların Alpha/Beta Tester gibi oyunculardan olmasına özen gösterelim. Oyun mekanikleri ve gemiler hakkında kesin bilgileriniz varsa yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Kulaktan dolma bilgilerle yorumlardan sakınalım.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.

Ya ben oyuna giemiyorum niye error conecting server.İrcorrect e-mail or passowort napacam yardım

823 posts
1,920 battles

Ya ben oyuna giemiyorum niye error conecting server.İrcorrect e-mail or passowort napacam yardım

Arkadaşlar, bu sorunu pek çok kişinin yaşadığı ortada ancak herkes ayrı ayrı konu açıyor. Şu ana kadar bu sorunla ilgili oldukça basit bir sebep ve çözüm var.

Oyunun Avrupa sunucusunu indirdiğinizden emin olun. http://worldofwarships.eu/ adresinden Avrupa istemcisini elde edebilirsiniz. Eğer Amerikan sunucusunu indirmişseniz Avrupa için olan hesabınız işe yaramaz.

Elinizdeki sunucunun hangisi olduğunu oyuna giriş yaptığınız ekranda öğrenebilirsiniz. Email adresinizi yazdığınız bölümün üstünde sunucu ismi yazar. WOWS EU, Avrupa sunucusudur.

Screenshot_1.png

Eğer sunucu doğru ise ama giremiyorsanız hesabınızın Avrupa sunucusunda olduğundan emin olun eğer o da doğruysa ama sorun halen devam ediyorsa, sorunu desteğe bildiriniz, forumda yardım edebileceğimiz fazla bir şey olmayacaktır.

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

oyunu nasıl türkçe yapabiliyoruz?

Oyunu çalıştır, ''OYNA'' ya tıklamadan bak o açılan ekranda yarı İngiliz ,yarı Amerikan bayrağı var sol taraflarda , ona tıkla Türk bayrağını seç bi güncelleme yapacak , oyunu yeniden başlattıktan sonra Türkçe olacaktır :)

Players
2 posts
3 battles

oyunu nasıl türkçe yapabiliyoruz?

tekrar girip çıkınca dil seçeneği çıktı 

oyuna ilk girişimde çıkmamıştı

bildiğin kendimi trolledim :trollface:

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

tekrar girip çıkınca dil seçeneği çıktı 

oyuna ilk girişimde çıkmamıştı

bildiğin kendimi trolledim :trollface:

kolay gelsin o zaman :)

Players
1 post
7 battles

Arkadaşlar merhabalar,

Ben de yeni başlayanlardan olarak size birkaç soru yönelteceğim.

Öncelikle 1 haftalik premium aldik aura gemisi geldi bu gemiyle DP kasıyorum. Bu kastiğim DPlerle nasil yeni gemi alabilirim.

2.si de kumandani kasip ta diğer gemilere tayin edince özellikleri turuncu bir renge dönüyor bunun anlami nedir.

Teşekkürler.

823 posts
1,920 battles

Aurora ile biriktirdiğiniz deneyim puanlarını altın ile serbest deneyim puanına çevirmedikçe diğer gemiler için kullanamazsınız. Ancak ayrı olarak biriken serbest deneyim puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Kaptanları başka bir gemiye aktarınca o gemiye alışmaları için yeniden eğitmeniz gerekiyor. Yeniden eğitim bitene kadar yetenekleri %50 daha az etki ediyor ve turuncu renkte görünüyor. Kaptanları atama yaptığınız ekranda açılan seçenekle yeniden eğitebilirsiniz.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.