Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_HastasyzDeDe_

Bir Bilene Sor !

381 comments in this topic

Recommended Posts

Players
72 posts
281 battles

Merhaba Arkadaşlar,

Diğer forumlarda gayet başarılı olan bir konu başlığını World Of Warships'e taşımak istiyorum. Burada ki amacımız; oyuna yeni başlayan oyuncuların oyunla ilgili sorabileceği her soruyu ve yanıtı bu başlık altında toplayarak mükemmel bir arşiv olmasını sağlamaktır.

Bu oyun içerisinde herhangi bir derecelendirme sistemi olmadığı için (umarım ki gelmez) , bilgi kirliliği oluşmaması ve oyuncuları yanlış yönlendirmemek için şu an için cevap verecek arkadaşların Alpha/Beta Tester gibi oyunculardan olmasına özen gösterelim. Oyun mekanikleri ve gemiler hakkında kesin bilgileriniz varsa yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Kulaktan dolma bilgilerle yorumlardan sakınalım.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.

Edited by JustSoul
  • Cool 3
  • Angry 1

Players
3 posts
4,289 battles

merhaba,uçak gemileri konusunda amerikan uçak gemilerimi yoksa japonlarmı daha baskın duruyor.2 side iyidir şüphesiz ama ağır basan hangisi teşekkürler

Beta Tester
72 posts
23 battles

merhaba,uçak gemileri konusunda amerikan uçak gemilerimi yoksa japonlarmı daha baskın duruyor.2 side iyidir şüphesiz ama ağır basan hangisi teşekkürler

IJN daha iyidir, en azından düşüncem bu :)

Players
72 posts
281 battles

HE ve AP mermi kullanımı hakkında bilgilendirir misiniz ?

Muhriplerin Spot mesafeleri hakkında bilgi verir misiniz ?

Destroylerin skill öncelikleri sanırsam şunlar doğru mudur ?

3a8DJ0.jpg

Edited by JustSoul
  • Cool 1

Players
41 posts
1,149 battles

zırh delicileri neye ve nereye göre kullanamk önemlı yüksek patlaycılı mermiye göre avantaş ve dezavantajı nedir birde bu skıllerı neye göre vermek gerek. bunların hakkında sn adminlerin bi rehber düzenlemesi gerekir diye düşünüyorum

Players
85 posts
3,425 battles

Her gemi için kaptan skili kasmakmı. Yoksa 1 tane kaptanı kasıp diğer gemilere mi taşımak çünkü cv de son skilleri toplamak baya zaman alıcak (filodaki uçak sayısını arttıran skilden bahsediyorum. O skili açana kadar üst gemi açılıyor) 

Players
72 posts
281 battles

1 Tane Kaptan kasıp diğer gemilere taşımak daha mantıklı. 

Bu gemilerde araştırıp satın aldığımız parçaları takınca stock parçalar depoya gidiyor. Bu depoyu ben bulamadım. Elimde bir sürü stock parça olmuş olması lazım. Satsak'ta para gelse bari.

Players
5 posts
292 battles

Fuso'ya isyan edeceğim. Son iki oyundur menziline girdiğim anda ikinci salvoda indiriyor. Bot gibi dümdüz gidiyor zaten. Bot olup olmadığını nasıl anlıyoruz, anlamanın bir yolu varsa (hadi %100 anlayamıyoruz diyelim tahmin ediyorum) nasıl şikayet ediyoruz?

Not:Kongo

Beta Tester
31 posts
1,139 battles

zırh delicileri neye ve nereye göre kullanamk önemlı yüksek patlaycılı mermiye göre avantaş ve dezavantajı nedir birde bu skıllerı neye göre vermek gerek. bunların hakkında sn adminlerin bi rehber düzenlemesi gerekir diye düşünüyorum

eger kruvazor veya muhripsen ap yı kruvazore at he yi zırhlı ve muhribe at. eger zırhlıysan ap yi kruvazor ve zırhlıya at. muhripe he at. aslında hepsi ıle istediğine he atarsın ha bide ucak gemisne de he

avantaj kısmına gelirsek he yakar ap ise koske isabet ederse iyi hasar verir.

Beta Tester
290 posts
11,165 battles

Dostum senin söylediğin skill sadece benim bildiğim uçak sayısına bir ekler filo olarak eklemiyor yani toplamda hangarda 29 avcı varsa 30 yapıyor diye biliyorum ben skilli aldığımda sadece birer uçak ekledi kapalı betada denenmiştir ama sonra değiştimi bilmiyorum ben kapalı betada amerikan oynadım o dönem japonlar yeni çıktı özellikle hakuryu en son çıktı ve 5 torpido 3 bombardıman çıkıyordu ama açık betada değiştirmişler o zaman çok iyiydi şuan japon uçak gemisi oynuyorum eğer gizlenerek gitmezseniz kenardan bir halta yaramaz bekaları çok düşük yükeltmede versen skillde versen uçaklar çabuk düşüyor şimdi birkaç kişi yok gemilerin üzerinden gitme vs diyecek biliyorum arkadaşlar uzun süredir oynuyorum mesele o değil torpido atmak için manuel yaklaştığında dalışa geçene kadar uçak kaybediyor çzellikle 8 levelden sonra zırhlılarda ayrıca amerikan fighterlar çok sağlam seni fighterlardan bile iyi adam zaten yaklaşmadan hasar veriyor 4 uçaklı filo çok kötü torpidoların ara mesafesi çok fazla ne kadar manuel atsanızda sık atmıyor peşpeşe 3 filo atsanız bile aynı doğrultuda ard arda atıyor ama amerika öyle değil 6 uçaklı olduğu için torpidolar sık gidiyor destroyerlerin ki gibi ve manevra yapsa bile gemi kurtulması zor ayrıca savunma bakarsan amerikan cvlerin 89 uçaksavarı japonların 69 kaptan skillerinden uçaksavar la ilgili 2 skill var onada verdiğini hesap et adama denk getirene kadar filo pert  filo çeşitliliğine bakarsan amerikan midway en iyi seçim 2 torpido 2 bombardıman 1 fighter japonda ise 2 fighter 3 torpido 2 bomba toplamda bakarsan torpido sayıları aynı 12amerikan=12japon, bombardıman amerika fazla 12 amerika= 8 japon fighterda ise japon 2 fazla ama bekalarına bakarsan amerikan fighterlerın bekası ve hasarı yüksek gelelim torpidolara amerika 12 torpido atıyor her biri 9800 civarı japon 12 torpido 8700 civarı bombardıman amerika 12 bombardıman bir hasarı 7500 japon 8 bombardıman bir hasarı 4500 kıssadan hisse kapalı betada amerikan oynadım japonlara özendim açık betada japon ağacına başladım ki sürekli uçak gemisi oynarım acemide değilim hatta kaptan skillerim bile şuan 14 dağıtılmış bence seçiminiz amerikan olsun filo çok olması asla avantaj değil zaten ne kadar çok o kadar zor hakimiyet bence amerika çok çok avantajlı bekalarına ve uçuş hızlarına gemi donanımlarına bakarsanız anlarsınız eksiğim olabilir bu benim değerlendirmem kapalı betada essexte çok oynadım hatta midwayi açtılar onuda denedim dediğim gibi fikir olduysa size ne mutlu bana iyi oyunlar 

Gelelim mermilere arkadaşlar her geminin bir zırh kalınlığı var ve bu levellerde farklılaşır zırh delici merminin görevi geminin zırhını delip içeride patlayıp hasar vermesidir ne gibi hasarlar en önemlisi citadel yani köşke zarar vermek bu da geminin orta kısmına denk gelir zordur ama deneyin direk %50 ye yakın götürür belkide daha fazla gemiye bağlı ama aynı özellikli gemi olmalı şöyle yani sen zırhlısın adam zırhlı kullanacağın mermi zırh delici ama karşındaki gemi kruvazör yada muhripse hasar az olur nedeni mermiyi attın geminin zırhı ince mermi yavaşlamadan diğer taraftan çıkar ve patlama olmadığı için delik açar sadece hatta bazı arkadaşlar muhrip ve ya kruvazörle yüksek levelli gemiye zırh delici atar bu da yanlış mermilerin sektiğini görürsünüz zırhı delemez  muhripler ve kruvazörler yangın mermisi atmalı hatta kaptan skillerinde yangın arttıran skill var basın ona cayır cayır yansın gemi atın etleri köfteleri oohh mis gibi mangal ziyafeti :) işin espirisi aynı sınıf gemiler aynı mermi kullanmalı yani zırhlıysan zırhlıya zırh delici kruvazör ve muhriplere yangın mermisi at eğer muhrip veya kruvazörsen muhrip ve kruvazörlere yangın mermisi zırhlılarada yangın mermisi ancak 10 level kruvazörler zırh delici deneyebilir zırhlı gemilere çünkü topların mm'leri yüksek iyi oyunlar....

Edited by semm

Players
3 posts
100 battles

Herkese merhabalar öncelikle... Daha önce hiçbir wargaming oyununu oynamadım, dolayısıyla baya sıkıntı çekebiliyorum. Bir kaç sorum var cevaplanırsa mutlu olurum;

1-) Deneyim puanlarımla gemimim güçlendirmektense yeni gemi alıyorum. Yeni gemi için saklamam mı daha iyi +'ları -'leri nelerdir veya hem gemimi güçlendirip hem yeni gemi açmalı mıyım? (yani orantılı mı gitmeliyim?)

2-) Şu attığım mermiyi nasıl izleyebiliyorum? Youtube da yapıyorlar özendim vallahi.

3-) Yeni gemi aldığım zaman eskisini satıyorum slot olarak sıkıntı çekmeyeyim diye. Satmalı mıyım? Satmazsam veya satarsam ne gibi +'lar -'ler oluyor?

Dediğim gibi wargaming'in hiç bi oyununu oynamadan buna dalınca biraz karmaşık gelebiliyor arayüz ve geliştirme ekranı. Şimdiden teşekkürler.

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,920 battles

Herkese merhabalar öncelikle... Daha önce hiçbir wargaming oyununu oynamadım, dolayısıyla baya sıkıntı çekebiliyorum. Bir kaç sorum var cevaplanırsa mutlu olurum;

1-) Deneyim puanlarımla gemimim güçlendirmektense yeni gemi alıyorum. Yeni gemi için saklamam mı daha iyi +'ları -'leri nelerdir veya hem gemimi güçlendirip hem yeni gemi açmalı mıyım? (yani orantılı mı gitmeliyim?)

2-) Şu attığım mermiyi nasıl izleyebiliyorum? Youtube da yapıyorlar özendim vallahi.

3-) Yeni gemi aldığım zaman eskisini satıyorum slot olarak sıkıntı çekmeyeyim diye. Satmalı mıyım? Satmazsam veya satarsam ne gibi +'lar -'ler oluyor?

Dediğim gibi wargaming'in hiç bi oyununu oynamadan buna dalınca biraz karmaşık gelebiliyor arayüz ve geliştirme ekranı. Şimdiden teşekkürler.

1) Gemiyi geliştirmek oyundaki etkinliğinizi genelde arttıracağı için daha hızlı deneyim ve para kazanmanızı ve dolayısıyla yeni gemileri de daha hızlı açmanızı sağlayacaktır. Ayrıca şu anda tam uygulanmamakla birlikte seçkin araç durumunu elde etmeniz için parçaları araştırmak iyidir.

2)Ateş ettikten hemen sonra Z tuşu son attığınız mermiyi izlemenizi sağlar. Yine aynı tuş ile normal görüntüye dönebilrisiniz.

3) Oyunda kuşak ilerledikçe gemilerin masrafları artacak, bazen iyi savaşlarda bile zarar edebileceksiniz. Bu yüzden 5. 6. kuşaklardan 1-2 gemiyi elde tutmak sürekli kazanç konusunda faydalı olacaktır.

Edited by seyyah

Players
3 posts
100 battles

1) Gemiyi geliştirmek oyundaki etkinliğinizi genelde arttıracağı için daha hızlı deneyim ve para kazanmanızı ve dolayısıyla yeni gemileri de daha hızlı açmanızı sağlayacaktır. Ayrıca şu anda tam uygulanmamakla birlikte seçkin araç durumunu elde etmeniz için parçaları araştırmak iyidir.

2)Ateş ettikten hemen sonra Z tuşu son attığınız mermiyi izlemenizi sağlar. Yine aynı tuş ile normal görüntüye dönebilrisiniz.

3) Oyunda kuşak ilerledikçe gemilerin masrafları artacak, bazen iyi savaşlarda bile zarar edebileceksiniz. Bu yüzden 5. 6. kuşaklardan 1-2 gemiyi elde tutmak sürekli kazanç konusunda faydalı olacaktır.

Cevap için çok teşekkürler. Daha St.Louis ve Wickes ile takılıyorum, ilerleyen zamanlar için söylediklerini aklımda tutucam, tekrar sağol :).

[LION]
Players
2 posts
3,018 battles

Arkadaşlar küçük bir arkadaş grubumuz var birlikte yayın yaptığımız. 3 kişi bir filoya girebilirken 4. yü malesef filoya ekleyemiyoruz dolayısıyla birlikte giremiyoruz. 4 kişi filoya girebilmemizin bir yolu var mı ? 4 kişi aynı savaşa girilebilse dahi dengenin pek bozulacağını da sanmıyorum. Acaba düzenlenecek bir durum mudur ? Nereye istek yapabiliriz bu durumu ?

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

Kuzey Amerika (NA) client'ını indirip kurmuşsun. Burdan tekrar indirip kurmalısın

sorulara yardımcı olabilirsem ne ala :)
Edited by semm

Players
72 posts
281 battles

S.A duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini ? :P sorulara yardımcı olabilirsem ne ala :)

lantirn gelmeyecekse içeriden haberlerin başlığını açar mısın ?

[CKALE]
Alpha Tester
255 posts
3,591 battles

View PostJustSoul, on 18 August 2015 - 02:48 PM, said:

gelmeyecem dedi. açsak kızar mı acep :P bir sorayım hele 

View PostJustSoul, on 18 August 2015 - 02:48 PM, said:

rızasını aldım kardeş konuyu açtım geliştiriciler köşesine 

[TC_DK]
[TC_DK]
Players
7 posts
13,615 battles

Arkadaşlar merhaba,

Japon kruvazörlerden mogami 8. seviye menzil 15,1km oyuna girdiğimde başka oyuncular menzilinin 18.1 km olduğunu söylüyorlar. Benim sadece son gövde takılmış değildir. Yükselmelerin resminide yükledim. Bi yerde yanlış mı yapıyorum?

rV24aB.png

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.