Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ClearEvil

Cleveland

196 comments in this topic

Recommended Posts

Players
17 posts
3,870 battles

Cleveland jsou zatím ty nejhorší necky jaký se mi dostaly do přístavu ! Ať udělám co udělám, všechno je špatně. Přežití v bitvě: Minimální, defacto žádné. Dostřel: I vzduchovka střílí dál... Pancéřování a odolnost: Asi jako papírový drak v uragánu.

Hnus, je to hnus. A to už ty necky mám v TOP výbavě včetně kapitána s pěti skilly. To není loď, to je věčná nedobrovolná ponorka na průzkum mořského dna! Fuj!

[IDDQD]
Players
564 posts
7,086 battles

No, až tak hrozný to není.

Cleveland býval king a postupně ho unerfovali skoro k nepoužitelnosti. Navíc po přidání ruský lajny křižníků o to víc vyniknou ty jeho strašně mizerný děla. Já ho teď taky hraju jen výjimečně (hlavně proto, že se s ním musí mířit úplně jinak a jak si na to zvyknu, kazím si reflexy na ruský CA), ale hrát se pořád ještě dá.

Základ taktiky je schovávat se a nejezdit moc dopředu a zapalovat a zapalovat. Ovšem když se nějakej ňouma s křižníkem promenáduje na 10 a méně km bokem, solím mu i s tímhle zázrakem citadely jak na běžícím páse. Hlavně takhle potkávám Pensacoly a Nurenbergy.

[HORIM]
[HORIM]
Players
118 posts
12,761 battles

No, až tak hrozný to není.

Cleveland býval king a postupně ho unerfovali skoro k nepoužitelnosti. Navíc po přidání ruský lajny křižníků o to víc vyniknou ty jeho strašně mizerný děla. Já ho teď taky hraju jen výjimečně (hlavně proto, že se s ním musí mířit úplně jinak a jak si na to zvyknu, kazím si reflexy na ruský CA), ale hrát se pořád ještě dá.

Základ taktiky je schovávat se a nejezdit moc dopředu a zapalovat a zapalovat. Ovšem když se nějakej ňouma s křižníkem promenáduje na 10 a méně km bokem, solím mu i s tímhle zázrakem citadely jak na běžícím páse. Hlavně takhle potkávám Pensacoly a Nurenbergy.

Já ti dám schovávat se. Pokaždý, když tohle někdo napíše, nejraději bych mu omlátil klávesnici o hlavu. Díky takovéhle taktice (teď nebudu mluvit o DD) jde tahle hra tam, kde slunce nesvítí. Není nic lepšího, než pár podobných jedinců stejného smýšlení a tým to má spočítaný. Bohužel jich přibývá a přibývá. Cleveland je při troše cviku výborný bojovník na střední a kratší vzdálenost. Pokud umíš úhlovat s lodí a být v pohybu, vydrž neskutečně moc. Pokud se ti nepřítel natočí čelem, upal ho, pokud bokem, APčka penetrují spolehlivě. A co víc, Cleveland je na své třídě výborný lovec letadel, pokud má správně vyškoleného kapitána. Sečteno a podtrhnuto, tahle loď je nebezpečná pro nepřítele až dost, stačí jen najít ten správný způsob hry. A já říkám, ten je útočný a ne kempařský za ostrůvky.

[IDDQD]
Players
564 posts
7,086 battles

No nevím. S Clevelandem máš sice 540 bitev a já jen 39, ale stejně na něm mám skoro o 25% vyšší průměrnou dmg.

Já to myslel tak, že to rozhodně není loď do první lajny. Většinou chytám MM 7-8 a při obvyklé podpoře týmu (limitně se blížící nule) se prostě trochu schovávat musím. Akorát samozřejmě ne vzadu, ale co nejvíc vepředu tak, abych nadělal co největší paseku - než mě nějaká lamka zdetonuje první náhodnou trefou (to se mi právě s Clevem stalo už víckrát).

Fakt vidím barevně, jak se na  tu střední a kratší vzdálenost dostanu živej bez toho, abych se trochu kryl a pak "vybafnul". To je vždycky akce yolo yolo bum - přístav.

No a letadla s touhle lodí potkávám zcela výjimečně a když už, stejně se mi z daleka vyhnou - asi tak na druhý konec mapy - takže mám modul na přesnost a naprosto mi vyhovuje...

[HORIM]
[HORIM]
Players
118 posts
12,761 battles

No nevím. S Clevelandem máš sice 540 bitev a já jen 39, ale stejně na něm mám skoro o 25% vyšší průměrnou dmg.

Já to myslel tak, že to rozhodně není loď do první lajny. Většinou chytám MM 7-8 a při obvyklé podpoře týmu (limitně se blížící nule) se prostě trochu schovávat musím. Akorát samozřejmě ne vzadu, ale co nejvíc vepředu tak, abych nadělal co největší paseku - než mě nějaká lamka zdetonuje první náhodnou trefou (to se mi právě s Clevem stalo už víckrát).

Fakt vidím barevně, jak se na  tu střední a kratší vzdálenost dostanu živej bez toho, abych se trochu kryl a pak "vybafnul". To je vždycky akce yolo yolo bum - přístav.

No a letadla s touhle lodí potkávám zcela výjimečně a když už, stejně se mi z daleka vyhnou - asi tak na druhý konec mapy - takže mám modul na přesnost a naprosto mi vyhovuje...

No ještě aby jsi neměl jen s 39 bitvama a takovým taktickým přístupem vyšší průměrnou dmg. :) Já jsem naopak zastáncem využívat plně kvalit Clevelandu na kratší vzdálenost a podpořit ofenzívu týmu do první lajny. Jelikož loď vydrží, padne na mě docela dost ran, ale taky koukám rozdat. Hlavně borcům a křižníkům. Nevadí mi, že padnu, když to týmu pomůže. Ale bohužel, jak jsi sám řekl, se stále více stává, že hráči mají nulové povědomí o nějaké týmové hře a raději se hledí někam schovat (třeba jako ty), takže tě nikdo nepodpoří. Tahle hra má být zábavná, ale kempování a zabírání nějakých koleček, jen abych měl body, tuhle zábavu pěkně ničí. Takže za mě raději to tvoje yolo yolo bum, než s Clevelandem sbírat bodíčky za ostrovem. Ale celé tohle není myšleno jako tvoje kritika, to v žádném případě, protože pevně věřím, že máš smysl pro týmovou hru, takže je to spíš celé smutné konstatování, že ač je Cleveland velice dobrý bojovník, lidé ho neumí správně používat.

[IDDQD]
Players
564 posts
7,086 battles

Tak jsem si vyzkoušel být pár vteřin odkrytý s tímhle zázrakem. Ani jsem nebyl v první lajně, měli jsme v týmu ještě další 3 Clevelandy,  ale stejně všichni enemáci stříleli po mě.

Co se výdrže týče, nevím - co zásah, to většinou citadela, několik málo jich i sklouzlo. New Orleans mi dal několikrát na 15+ km, k tomu Tirpitz na 19,5 a to stačilo. Kličkovat jsem mohl jak chtěl, i do druhý lajny nám (z boku) Fubuki spamoval mraky dalekonosných torpéd a jak jsem zkusil uhnout, chytal jsem zásahy z druhý strany...

Ale je pravda, že jsme měli totálně pod*laný MM + stejně povedenou mapu (Trident) + celkově hodně špatný tým, příště to snad bude lepší. Teď to byla druhá nejhorší bitva v mých záznamech a 0 dmg k tomu.

Tahle loď mě nepřestane překvapovat: kropím desítkami HE za mizernou dmg, DD mi odrážejí taky skoro všechno a pak mi náhodou do salvy AP, mířené na Buďonného, vjede New Mexico a dostane citadelu (na 12,5 km - ten CA se za dobu letu salvy stihl otočit o 90° - celkem mi Cleve připadá jak minometný Emden...). Jako že dám BBčku citadelu s Furutakou nebo Aobou, ještě trochu beru, ale s Clevelandem?!?

Edited by noob_on_steroids

[_CZ__]
Players
297 posts
3,911 battles

Aby jsme to zhodnotili .. 130 bitev s timhle.

+ Zabijak DDcek, usmazi je jako nic diky salvam

+ RoF

+ Zapalovac

+ Velice dobre AA, pokud se zapne bonus, postrili vse siroko daleko

+ Aspon psychologicky mi tento typ lode prijde jako hrozny prudic, ktery vas porad necim trefuje a podpaluje ..

+ Nvm jak jini, ale prijde mi ze diky jeho slabemu panciri snese od bitevek vyssiho tieru vice diky overpenetraci ( pocity z bitevky )

+-  Za splneni podminek AP dava velmi slusnou dmg, byt pouzivani je slozitejsi

+- Obratnost nevim jak hodnotit, prijde mi prumerna az dobra, zase tolik jinych Ca jsem nehral :)

- Spatna draha strely, vysoke oblouky a pomala rychlost, je potreba hodne, ale opravdu Hodne predsazovat pri strelbe na delsi vzdalenost,

- AP potrebuji dopadat temer kolmo na lod, sebemensi uhel vede k odrazu, jsou slabe a pouzitelne obvykle jen proti Ca nizsich tieru.

- Slaba vydrz, kolikrat dostane citadelu i zepredu, hlavne od mensich razi, 406 casto overpenetruji.

- Na vetsi vzdalenosti neni problem uhybat strelam, hlavne s rychlejsimi lodemi.

• Cool 1

Players
34 posts
9,052 battles

Kúpil som ho naspäť a veru nebanujem.... Je to však veľká lotéria, buď 15k dmg a :fish_boom: , alebo :cap_rambo: schovávačka za ostrovmi, hocikedy 100k a :Smile_medal:

Vyžaduje špecifický herný štýl, avšak veľa hráčov ju podceňuje čo ju robí zábavnou :Smile_playing:

Za mňa :Smile_great:

[PTP]
Players
56 posts
11,392 battles

Po přesunu na VIII tier skoro nehratelné. Ze solidního pancíře se stal papír a dostřel není velký. Radar a dobrý spot to nezachrání.

[10GO]
[10GO]
Players
1,028 posts
10,704 battles
5 hours ago, nfp200 said:

Po přesunu na VIII tier skoro nehratelné. Ze solidního pancíře se stal papír a dostřel není velký. Radar a dobrý spot to nezachrání.

Já osobně bych řekl, že je tomu právě naopak. Dostal buff pancíře, dostřel je akorát, na větší vzdálenosti s těma padáčkama stejnak nic netrefil.

Za mě osobně skvelý t8 křižník. :Smile_great:

Vím že jsem sebestředná fialka, jen říkám svůj názor, prosím nebijte mě. :Smile_hiding:

• Funny 1

[IDDQD]
Players
707 posts
12,005 battles

No s tým pancířem nevím nevím, hrál jsem ho sice jen jednou ale z 16km (prchal jsem:cap_haloween:)  najednou přiletěla salva HE od Hindemburga a 19000 HP bylo fuč.:Smile_hiding:

Hrál jsem Biggpetem a Honzou, MM nám by velice nakloněn.:Smile_medal: Byly jsme jediné tři T8 mezi full T10 :Smile_amazed:ale Gearinga jsem sejmul.:Smile_honoring:

[O-S-W]
Players
212 posts
10,375 battles

tak Cleveland je hodně velké zklámaní, 90% her s ním je o přejíždění mezi ostrůvky a hledání místa, odkud dostřelíte na napřítele (14-15.2km dostřel...) tak aby, na vás nebylo vidět. Takhle si fakt zábavu nepředstavuju. Kdo má Atlantu s jejím brutálním 13km dostřelem, ví, o čem mluvím. Hraje se to jako Minotaur, ale bez smoku a s radarem. Zábava skoro nula, máte jednak bitvy s nastřílenými 100k damage anebo mise, kde jedete doleva, enemy tým na druhou stranu a než se přemístítě a najdete si ten svůj ostrůvek, za kterým se budete 95% času hry schovávat, tak je po boji a vy máte nastříleno 10-20k. Pro mě velmi nudná loď/větev, ale já nemám rád ani Atlantu a tohle to úplně to samé, o tier výš... Navíc když hraju za BB a někde se spotne Cleveland, pošlu mu tam salvu AP (díky tomu že 99% hráču s nima kempí a jen lehce popojíždí/couvá za ostrovem, protože jinak to hrát ani nejde) a nezřídka je z toho citedela nebo dvě. Přijít na salvu o 50% HP není problém (takže zase stejný jako Atlanta).  Nebrat.... Snad bude tier 9 lepší. Taky mi vadí hrozná trajektorie palby (předmíření na 12km je snad o 2-3 délky lodě, abyste něco trefili). 

• Cool 1

Players
133 posts
7,215 battles

Ja som z neho tiež dosť sklamaný odkedy sa presunul na T8. Keď bol na T6, tak to bola jedna z mojich najobľúbenejších lodí, ale teraz ma absolútne nebaví. Niečo mi na tej lodi proste chýba. Príde mi, že na ňom o kúsok zvýšili dostrel, dali mu radar a šupli ho o dva tiery vyššie. Možno len potrebujem odohrať viac hier, aby som ho dostal trocha do ruky, ale momentálne nemám s ním chuť hrať. Dokonca rozmýšľam, že použijem free XP, len neviem, či Seattle za tie free XP stojí.

Players
343 posts
10,062 battles

Cleveland je rozhodně jeden z nejslabších křižníků T8. Na T6 mu to celkem slušelo. V T8 hrůza, obzvlášť když vás to hodí do bitvy plné  T10. To je skoro lepší se rovnou odhlásit a neztrácet takovou bitvou čas. Bojim se Seattlu, to bude teprve porod.

[IDDQD]
Players
1,654 posts
15,472 battles
10 minutes ago, General_Lefik said:

Cleveland je rozhodně jeden z nejslabších křižníků T8. Na T6 mu to celkem slušelo. Bojim se Seattlu, to bude teprve porod.

:cap_wander_2:

Spoiler

cleve.thumb.jpg.c82f88801e655e12a27afedfdf0a7e31.jpg

nemám s ním tolik bitev, ale jako náznak toho co umí a na vyexpení Seatlu to stačilo. Je pravda, že mi tyhle "lodě bez ostrova ani ránu" sedí.

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,677 posts
8,926 battles
1 hour ago, General_Lefik said:

Cleveland je rozhodně jeden z nejslabších křižníků T8. Na T6 mu to celkem slušelo. V T8 hrůza, obzvlášť když vás to hodí do bitvy plné  T10. To je skoro lepší se rovnou odhlásit a neztrácet takovou bitvou čas. Bojim se Seattlu, to bude teprve porod.

Ehm takto asi kazdy mame uplne jinou lod v pristavu jelikoz me zas Cleveland prisel jako jeden z nejsilnejsich. Proste vyborne maskovani a radar je velice neprijemna kombinace pro nepratelska DD a kdyz se najde prihodny ostruvek tak uz jen clovek cte "pochvalne" hlasky od enemy BB.

Respektive ze stock Clevelandu jsem komplet vyexpyl Seattle za 13 bitev (a ano pouzival jsem maskovani a vlajky na XP ale i tak jsem mel v prumeru +-16 000 expu za bitvu :cap_cool:)

Spoiler

lode.png

• Cool 1
  • Funny 1

Players
343 posts
10,062 battles

Já s loděma s podobnou trajektorií nemam problém. Minotaur, Flint nebo Atlanta jsou moje oblíbené lodě, ale s Clevelandam se mi prostě tragicky nedaří. Pocitově mi sice při samotnej hře nepřijde tak špatnej, ale pak se kouknu na staty a proti všem jiným mým osmičkám bych se u nich rozbrečel.

Na druhou stranu je pravda, že po několikaměsíční pauze mam tak 30% WR, bez ohledu na to, kolik jsem dal krakenů a že v 80% bitev končim první nebo druhej v týmu. Za skoro 3 roky hraní jsem nezažil horší období než poslední týden a já blbec si při reinstalaci koupil prémiák. Abych si pak do týmu losoval boty a sabotéry. Dnes s Clevelandem bitva, kdy všechny lodě se rozhodly jet na A, tam se ukázal nepřítel a komplet celý tým, kromě mě a jednoho Hindenburgu utekl do rohu mapy. Samozřejmě drtivá porážka. Jedinej cap na B jsem udělal já s Clevem, abych pak za ostrůvkem narazil nečekaně na 4 km na Missouri, která mi salvou vzala 80% života a jediná šance alespoň na nějakej demidž bylo do ní nabourat. Za což mi samozřejmě boti nezapomněli vynadat :D

s každou další hrou s touto špatnou lodí jsou moje statistiky horší a horší, nicméně pokud vás to nehodí jen mezi X, ale i třeba mezi VII, VIII, a s obrovskou dávkou štěstí se dá uhrát i dobrá bitva:

clevelandVIII6kill.md.jpg

Players
34 posts
9,052 battles

Po presune na VIII je ako ratlík ktorý breše spoza živého plota a niekoho možno aj za nohavicu chytí, ale väčšinou dostane poriadny kopanec a končí......7 z hier proti X a veru setsakramentské sklamanie....

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.