Jump to content
You need to play a total of 10 battles to post in this section.
DtXpwnz

[0.4.0.1] CV guide pro nováčky i pokročilé

203 comments in this topic

Recommended Posts

[GWDYS]
Alpha Tester
497 posts
9,217 battles

vyplatí se vůbec jet ty amíky? zrovna jsem vyzkoumal langley, tak jestli ji kupovat, nebo si raději vyzkoumat japonce...

No USA letadlovky jsou přímo dělaný na obranu proti těm JP, protože mají o dost silnější stíhače a celkově více HP ve všech letadlách. Navíc mají US o jedno letadlo v letce výše než JP. Takže US = obrana proti JP CV. Naopak JP CV slouží hlavně jako potápěč nepřátelských lodí, ale proti US CV nemá proti stíhačů, šanci :teethhappy:

Tzn. JP = dmg a kily... US = hodně zničených letadel (jestli je ve hře jiná CV).

[CSN]
Beta Tester
2,536 posts
7,729 battles

No USA letadlovky jsou přímo dělaný na obranu proti těm JP, protože mají o dost silnější stíhače a celkově více HP ve všech letadlách. Navíc mají US o jedno letadlo v letce výše než JP. Takže US = obrana proti JP CV. Naopak JP CV slouží hlavně jako potápěč nepřátelských lodí, ale proti US CV nemá proti stíhačů, šanci :teethhappy:

Tzn. JP = dmg a kily... US = hodně zničených letadel (jestli je ve hře jiná CV).

Us CV maju viac o 2 lietadla je to 6 vs 4 

Beta Tester
1,160 posts
377 battles

vyplatí se vůbec jet ty amíky? zrovna jsem vyzkoumal langley, tak jestli ji kupovat, nebo si raději vyzkoumat japonce...

Určitě vyplatí, momentálně na tieru 10 Midway vede nad Hakuryu (dobří hráči mají vyšší průměrný dmg s Midwayem, Hakuryu je unikátní tím, že je víc flexibilní a všechny 3 fligh decky jsou použitelné) a Essex je taky skvělá loď. Bohužel celá lajna jako taková patří k těm hodně nudným (neříkám špatným, ale nudným).

Langley je dejmu tomu OK, je to čtyrka, žádnej zázrak, jen jedna letka bombardérů znamená žádný hraní si se zaplavováním tak jak to dělá Hosho. Bogue je podle mě totální katastrofa, stock deck je 1/1 a to je strašná bída, nedokáže rozdat rozumnej dmg, deck se stíhačema na nic a strike deck... teď jsou na těhle tierech téměř vždy 2v2 CV, hrát bez toho stíhače se mi nechce. Independence a Ranger... nejlepší deck je 1/1/1. Ale jen 3 letky jsou prostě nuda. Lexington s 2/1/1 je prasárna proti nepřátelskym CV. A pak konečně přijdou dobrý a zábavný CV... Essex a Midway.

Edited by DtXpwnz

Weekend Tester
916 posts
1,191 battles

DtX to shrnul dobře si myslím. Bohužel pro lidi co teprv začínají s CVčkama přijde nový 4.1. patch a docela podstatně smaže rozdíly mezi nima. Nerf 5-8 tieru IJN je zřejmý (naštěstí mám doexpeno), nerf Rangera a Lexingtona (jejich stíhačů) je také jasný (proto se snažím teď Lexingtona projet co nejdřív).

Jinak hlavní a nejpodstatnější rozdíly mezi tierem 4-9 u IJN vs USN:

1) Lepší spread a dmg torpéd nahrává USN oproti IJN (tady asi jediný bod ve kterém mají USN plus)

2) Rychlost torpéd je u USN 35kt a u IJN 41 = USN proti DDčkům trpí

3) Aktivace torpéd u USN trvá cca o půl sekundy déle = opět peklo proti DD pro USN

4) Na všech těchto tierech mají IJN rychlejší bomardéry, nejvíc je to poznat na Shokaku vs Lexington. Rozdíl v rychlosti je dosti značný a u USN vám bude dát dosti zabrat točit bombardéry kolem manévrující lodi, mnohdy až do jejich kompletního sestřelení. Tedy opět bod pro IJN

5) IJN mají víc skupin bombardérů, což vám umožní lépe rozdělit své síly a dorazit tak třeba jednou letkou jednu loď a druhou poslat po něčem jiném. Nebo proti DDčkům, pokud chcete mít kill jistý poslat torpéda křížově. To prostě s USN do tieru 9 nejde.

Na 10 tieru je většina těchto věcí pasé a Midway oproti Hakuryu získává v raw DMG, což ale nutně neznamená že je lepší, protože s Hakuryu když se poštěstí jsem schopný sundat na jeden nálet 3 DDčka s Midwayem jen jedno. Jde o to že Midway je specializovaný spíš na sundávání BBček a CVček, díky suprovému spreadu není problém Montanu,Yamato, Hakuryu trefit všema 12ti torpédama.

Edited by czNemesis

Weekend Tester
916 posts
1,191 battles

Oni budou nerfovat rangera...ok, jdu si to hodit...:sceptic:

Né přímo. Oni budou srovnávat DMG fighterů mezi tierama a mezi IJN a USN, což ale ve výsledku znamená boost pro IJN a nerf pro USN, protože Ranger a Lexington (ten obzvlášť) mají aktuálně na svůj tier super stíhače. U Lexingtonu není problém jednou letkou sundat 3 letky japonských bombardérů. Takže teď už USN budou mít výhodu jen v tom počtu na jednu letku, což v případě Rangera a jeho pouhé jedné letky je k ničemu, když Hiryu má letky 2.
Edited by czNemesis

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,686 posts
8,942 battles

DtX to shrnul dobře si myslím. Bohužel pro lidi co teprv začínají s CVčkama přijde nový 4.1. patch a docela podstatně smaže rozdíly mezi nima. Nerf 5-8 tieru IJN je zřejmý (naštěstí mám doexpeno), nerf Rangera a Lexingtona (jejich stíhačů) je také jasný (proto se snažím teď Lexingtona projet co nejdřív).

Jinak hlavní a nejpodstatnější rozdíly mezi tierem 4-9 u IJN vs USN:

1) Lepší spread a dmg torpéd nahrává USN oproti IJN (tady asi jediný bod ve kterém mají USN plus)

2) Rychlost torpéd je u USN 35kt a u IJN 41 = USN proti DDčkům trpí

3) Aktivace torpéd u USN trvá cca o půl sekundy déle = opět peklo proti DD pro USN

4) Na všech těchto tierech mají IJN rychlejší bomardéry, nejvíc je to poznat na Shokaku vs Lexington. Rozdíl v rychlosti je dosti značný a u USN vám bude dát dosti zabrat točit bombardéry kolem manévrující lodi, mnohdy až do jejich kompletního sestřelení. Tedy opět bod pro IJN

5) IJN mají víc skupin bombardérů, což vám umožní lépe rozdělit své síly a dorazit tak třeba jednou letkou jednu loď a druhou poslat po něčem jiném. Nebo proti DDčkům, pokud chcete mít kill jistý poslat torpéda křížově. To prostě s USN do tieru 9 nejde.

Na 10 tieru je většina těchto věcí pasé a Midway oproti Hakuryu získává v raw DMG, což ale nutně neznamená že je lepší, protože s Hakuryu když se poštěstí jsem schopný sundat na jeden nálet 3 DDčka s Midwayem jen jedno. Jde o to že Midway je specializovaný spíš na sundávání BBček a CVček, díky suprovému spreadu není problém Montanu,Yamato, Hakuryu trefit všema 12ti torpédama.

Apropo kterou CV si budes nechavat na ranked matches?

Weekend Tester
916 posts
1,191 battles

Apropo kterou CV si budes nechavat na ranked matches?

Těžká otázka, ale asi Hiryu, záleží na MM toho ranked matches. Jestli tam bude striktní tier všech lodí v bitvě, nebo jestli to bude +- stejně jako v normálním MM. Pokud by byl striktní, tj že 6ky by potkávali jen 6ky, tak bych přemýšlel i o Ryujo.

Master Pirate
916 posts
603 battles

Né přímo. Oni budou srovnávat DMG fighterů mezi tierama a mezi IJN a USN, což ale ve výsledku znamená boost pro IJN a nerf pro USN, protože Ranger a Lexington (ten obzvlášť) mají aktuálně na svůj tier super stíhače. U Lexingtonu není problém jednou letkou sundat 3 letky japonských bombardérů. Takže teď už USN budou mít výhodu jen v tom počtu na jednu letku, což v případě Rangera a jeho pouhé jedné letky je k ničemu, když Hiryu má letky 2.

Tak to ať jdou do pr...yč.... Když si vezmu, že Ranger je teď horší než Hyriu a ty mozci ho budou ještě oslabovat?!? To fakt nemyslí vážně tohle...už teď je to pro mne nejhorší CV, co jsem hrát (včetně toho, co jsem nahrál v CBT). A oni ho ještě oslabí...úžasné...

Beta Tester
1,555 posts
2,828 battles

Hm....to se máš na co těšit tedy, ale tak stejně nejsou chechtáky, takže chvíli přeruším CV a začnu nobit BB:teethhappy:

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,686 posts
8,942 battles

Těžká otázka, ale asi Hiryu, záleží na MM toho ranked matches. Jestli tam bude striktní tier všech lodí v bitvě, nebo jestli to bude +- stejně jako v normálním MM. Pokud by byl striktní, tj že 6ky by potkávali jen 6ky, tak bych přemýšlel i o Ryujo.

Ja jsem taky chvili uvazoval o Rujo jelikoz je to moje nejoblibenejsi CV ale vzhledem k tomu ze tam bude samy Cleveland tak to radsi na t6 zkouset moc nebudu

Beta Tester
1,160 posts
377 battles

Co jsem zatím viděl tak ten "skill" u stíhačů co dává AOE dmg před sebe je hrozně zabugovanej. Letadla se často zasekla a nic nedělala a jen čekala až je někdo sestřelí. Dmg jako takovej byl dobrej až když to použili 2 letky najednou. No nevím, celkově mi přijde, že to bude fakt dobrý jen proti skupině bombardérů. To snížený DPS fighterů mi nevadí, v alfě prej taky bylo na týhle úrovni, znamená to, že bitky stíhačů trvaj dýl a víc věcí je má šanci ovlivnit (třeba AA spojenejckejch lodí). Co se mi nezdá je, že japonci budou mít 2 letky proti 1 americký a přitom podobný DPS. Během jednoho patche otočili role CV o 180 stupňů. Už asi dva dny se snažím zformulovat návrh do anglický OBT sekce, co by se dalo udělat se stíhačema, aby vyžadovali nějakej skill na používání, ale není čas to dopsat...

Jinak za mě... nejsilnější CV co jsem hrál jsou Ryujo a Shokaku. K Haku jsem měl přístup na vyzkoušení a určitě se na něj těším (až se tam jednou dostanu). Mým cílem je mít Haku a Midway a k tomu zpět koupit nějakej ten střední tier japonců. Uvidíme jak dopadnou po 4.1 a jak se budou rovnat s USN CV. Hodně se mi vizuálně líbí Lexington a měl jsem v plánu si ho asi nechat, ale uvidíme jak dopadne po 4.1.

Edited by DtXpwnz

Players
4 posts

"Ahoj"  Dokážete mi někdo poradit, jak nastavit rozptyl torpéd při manuálním útoku TB? V návodu jsem to nenašel krome informace: "...a také samozřejmě menší rozptyl torpéd."  Díky LD

Beta Tester
16 posts
1,191 battles

Ahoj te,Ashiro, mam stejný dotaz jako ty. Dva dny jsem nehral  jo, dnes mi to natahlo  nějaky udate a EHLE on nejde ruční shoz.TO je pěkně na ho....A za další letadla skoro nic nevydrží,padají jak švestky k zemy.No to je pěknej hnus.Dotaz Hoši co jezdíte CV máte to taky tak? dík.

Beta Tester
1,160 posts
377 battles

"Ahoj"  Dokážete mi někdo poradit, jak nastavit rozptyl torpéd při manuálním útoku TB? V návodu jsem to nenašel krome informace: "...a také samozřejmě menší rozptyl torpéd."  Díky LD

Možná to není napsaný úplně jasně...

V tý části kterou cituješ jsem psal o rozdílu mezi automaticky a manuálním shozem (kliknutí na cíl pro auto, nebo manuální nastavení shozu pomocí ALT). U japonských CV je rozptyl v obouch případech stejnej (ne vždy to tak bylo), jen v případě automatickýho dropu budou torpéda shozený daleko daleko před lodí a ta má spoustu času se vyhnout. V případě amerických CV je ale zásadní rozdíl mezi automatickym a manuálním dropem:

auto:

118zl9c.jpg

manual:

2r38p75.jpg

Players
4 posts

Možná to není napsaný úplně jasně...

V tý části kterou cituješ jsem psal o rozdílu mezi automaticky a manuálním shozem (kliknutí na cíl pro auto, nebo manuální nastavení shozu pomocí ALT). U japonských CV je rozptyl v obouch případech stejnej (ne vždy to tak bylo), jen v případě automatickýho dropu budou torpéda shozený daleko daleko před lodí a ta má spoustu času se vyhnout. V případě amerických CV je ale zásadní rozdíl mezi automatickym a manuálním dropem:

auto:

118zl9c.jpg

manual:

2r38p75.jpg

Tak jinak. Rozdíl mezi auto a manuálním vypouštěním torpéd chápu. Používám manuál, ale i tak jsou torpéda stále do vějíře. Jak je nastavím aby pluly paraleleně? Na některých obrázcích to tak je vidět. Při zaměřování nevidím vějíř, ale obdelník. Díky
Edited by Ashiro

Beta Tester
1,555 posts
2,828 battles

Pokud jedou torpéda do vějíře a ne rovně, je možné, že ti na letadla útočí stíhači nebo stíhač dané lodě

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
272 posts
8,598 battles

JE TO DANÉ PEVNĚ JPN CV VŽDY POUŠTÍ TORPÉDA DO VĚJÍŘE POKUĎ PROVEDEŠ RUČNÍ ODHOZ  TAK SE TEN VĚJÍŘ TAK MOC NEROZEVŘE ZÁLEŽÍ NA VZDÁLENOSTI ODHOZU MIN. JE 300 M U JPN U US JE TO VÍC .US CV MAJÍ NASTAVENO ŽE LETADLA ODHODÍ TORPÉDA VŽDY ROVĚ NEJDOU DO VĚJÍŘE.ROZDÍL MŮŽE NASTAT POKUĎ JE V BLÍZKOSTI CA A TEN ZAPNE PANIKU ZVYŠENÁ OCHRANÁ PALBA AA NEBO POKUĎ JSOU LETADLA NAPADENA STÍHAČI NEBO SKAUTEM V TOM PŘÍPADĚ SE TI TE VĚJÍŘ JEŠTĚ ZVĚTŠÍ

Edited by ClearEvil
Příště bez toho Caps Locku, díky. CE

Players
44 posts
350 battles

návod jsem četl ale stále jsem nepobral jak (čím) dám pokyn ke shozu torpéd ? Na zaměření použiji Alt a pokyn na shoz čím ? 

Druhá otázka po odhozu torpéd musím jít na lod přezbrojit nebo se dá použít vícekrát bez návratu na lod ?

Mám US IV tier.

edit : tak už jsem na to přišel podle toho videa :teethhappy: sorry že jsem otravoval s blbostma.

Edited by gogocar

Beta Tester
1,160 posts
377 battles

Tak jinak. Rozdíl mezi auto a manuálním vypouštěním torpéd chápu. Používám manuál, ale i tak jsou torpéda stále do vějíře. Jak je nastavím aby pluly paraleleně? Na některých obrázcích to tak je vidět. Při zaměřování nevidím vějíř, ale obdelník. Díky

momentálně žádná CV nemůže shodit torpéda přesně paralelně vedle sebe. Dřív měly takovýhle rozptyl americký CV při manuálním dropu (z tý doby pochází nějaký ty obrázky použitý v návodu), později dostal americkej rozptyl nerf a vypadá tak jak jsem ukazoval v posledním postu (post #40). Možná zkusím ty starý obrázky vyměnit až se dostanu k úpravě návodu pro 0.4.1.

Players
4 posts

momentálně žádná CV nemůže shodit torpéda přesně paralelně vedle sebe. Dřív měly takovýhle rozptyl americký CV při manuálním dropu (z tý doby pochází nějaký ty obrázky použitý v návodu), později dostal americkej rozptyl nerf a vypadá tak jak jsem ukazoval v posledním postu (post #40). Možná zkusím ty starý obrázky vyměnit až se dostanu k úpravě návodu pro 0.4.1.

Díky, konečně odpověď bez "možná" a "asi" (jak jsem psal, rozdíly, techniky a vlastnosti odhozů torpéd včetně "paniky" znám). Jen jsem nebyl schopný nastavit ten paralelní odhoz. To co píšeš jsem tušil, jen jsem si chtěl být jistý. Řeším to tak, že torpéda vypouštím co nejblíže lodi, aby se příliš nerozjela.

Možná by stálo za to, vrátit tuto možnost do hry alespoň při útocích na loď, která se nepohybuje. V takovém případě by bylo logické že letci nepotřebují vypouštět torpéda do vějíře pro zvýšení pravděpodobnosti zásahu. BTW, vějíř při vypouštění z letounů je nesmysl. Vějířem vypouštěli torpéda ponorky, nebo lodě a to proto, že vypoštěli salvu a vějíř měl zvýšit pravděšpodobnost. Letoun vypouští jedno torpédo (ne salvu torpéd) a koordinace více letounů pro vypouštění do vějíře je naprostý nesmysl.

Beta Tester
1,160 posts
377 battles

No on je nesmysl i to, že by torpédový bombardéry letěli hezky vedle sebe ve formaci. Realitu tu nemá cenu řešit, ten roztyl změnili z prostýho důvodu - kvůli balance. Dřív měli americký CV 2 letky TB snad už od čtyrky, Saipan (což byla tehdy šestka) dokázal potopit Fuso na jeden nálet.

Weekend Tester
916 posts
1,191 battles

Mohl by mi nekdo objasnit jak je mozne, ze DB tak casto zapaluji kdyz maji sanci 1% na zapaleni?

Jenom další z tuny chyb tohohle podělanýho 0.4.1. patche....

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.