Sign in to follow this  
Followers 0
Wysch

Aoba

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

67 posts in this topic

No upřimně se mi hrálo za Furutaku líp. Furutaka byla boží loď, pokud nepotkávala lodě vyších tierů. Její protějšek Omaha byl pro Furutaku jednohubkou. A i dvě až tři Omahy měly s Furutakou problémy. Aoba je samozřejmě trochu lepší, ovšem né o dost. Jejím protějškem je pancéřovan Cleavlend s neskutečnou kadencí a pokud je naúhlovaný, tak na něj 203mm AP často nestačí.

Počet děl a jejich ráže je stejná, akorát jsou umístěny v podle mě méně výhodném postavení než u Furutaky. 6xI bylo výhodnější protože při zasažení se zničilo jen jedno dělo a né dvě ve věži a taky při otáčení děl to mělo výhody. Ovšem u Aoby je to vynahrazeno zas rychlejším nabíjením i rychlejším otáčením věží. Takže je to tak fifty-fifty, asi trochu lepší u Aoby. Pancíř téměř žádný u obou lodí. Rachlost a obratnost dobrá u obou lodí. No celkově je Aoba trochu lepší, ale né tolik, aby tím vyvážila posun o tier výš a tím pádem potkávání silnějších nepřátel. Za mě Furutaka lepší, z tohoto hlediska.

Fakt si hrál Furutaku i Aobu? Protože co se věží týče, Aoba nemá chybu, zatímco Furutaka je běs. Už jenom když stíháš jiný křižník, tak s Furutakou musíš buď ukazovat bok nebo střílet jenom dvěma dělama. Když vystřelí on po tobě, tak při úhybu si znemožníš střelbu, protože věže točí pomalu a nedej bože aby tě někdo překřižoval, schválně si spočítej jak dlouho to trvá od výstřelu šesti děl doprava než budeš moct vystřelit všema na levej bok...a nebo pořád mířit na jeden bok a natáčet celou loď a doufat, že ten proti tobě neumí střílet AP. S Aobou můžu konečně měnit směr jak potřebuju a neomezujou mě tolik věže. Takže počet děl sice nominálně stejný, ale v praxi Aoba střílí vždy alespoň 4 granáty..navíc střelba rychlejší a přesnější...úplně jiný kafe. Vyší tier je samozřejmě znát, o tom žádná.

BTW na T5 jezdim Murmansk, a z furutaky zrovna moc respekt nemám. Mě stačí hodně měnit směr a dřív nebo později mi furutaka ukáže bok, nebo jí rozhážu míření tak, že mě moc netrefuje...

Edited by Dropman12

neviem v čom robím chybu ale ja mám neustále zničené delá a z jedným delom sa hrá dosť zle ale možno je chyba medzi stoličkou a klavesnicov 

Ten prvy modul na vecsiu odolnost vezi mas ? Btw nicia ti ich uplne alebo iba poskodia lebo 203 nezvyknu kapat uplne iked obcas daka zdochnut moze.

modul mám na 20% odolnosti a no jedno delo mám zničené úplne a druhe sa vkuse opravuje a stým jedným v zadu moc nespravím 

Tohle je pro mě zatím obrovské zklamání... tahle loď dostane citadelu i zepředu. Zprvu jsem jel taktiku čelně pomalu vpřed s týmem. No.. Jelikož mi APčka dávaly citadely jak když projíždí nůž máslem, musel jsem změnit taktiku. Jízda za BBs je fakt nuda a tahle loď je zlá.. 

PS: To mm stále nikdo nezměnil? Abych hrál pravidelně proti tieru 8 .. To už je vážně otravné..

S Aobou hraju kolikrat proti tieru 8 a stejne sem v teamu TOP:-)

Jsi mnohem zkušenější hráč, jak já. :) Já bych si rád hru užil, takže bych byl moc rád, kdyby mi MM dávalo i podobně zkušené soupeře. Hold, člověk někde začít musí a tohle je hrozně nefér vůči nám, méně zkušeným hráčům, když musíme bojovat s někým, jako jsi ty. 

Tak už jsem s Aobou kamarád! Čím dál tím více pociťuji, že každá loď je o dost jiná jak ta předchozí. Nicméně, Aoba je parádní! Poslední zápasy si s ní doslova užívám. V jedné z posledních bitev 130 000 damage. A to pak už nevadí ani ty citadely, co dostávám zepředu. :D

1 person likes this

Clovek se nesmi bat jit do toho prsama:-) mne prave vic vyhovuje kdyz nejsem v teamu top, protoze pak se cejtim moc svazanej a zodpovednej a hraju moc opatrne nebo naopak moc agresivne a sem pak za blbce:-) zvlast na desitkach se kazdej boji asi ze prodela nebo co tak ty hry podle toho vypadaj:-/

Tak jo, po 40 bitvách se slzami v očích musím opustit tento skvost japonské císařské flotily. Po rozporuplném začátku sem si tuto loď neskutečně oblíbil. Důvody jsou prosté. Výkoná a hlavně přesná děla hlavních baterií, torpéda s dosahem 10 km a poměrně slušná AA. K zahození není určitě i kormidlo, které vám pak dovoluje měnit úhly dle potřeb. Díky rychlosti otáčení věží (s perkem na kapitánovi) pak není problém držet nepřátele pod palbou a přitom se "kroutit" do stran a uhýbat Vašim největším nepřátelům, citadelám. Ano, velké negativum této lodi je citadela, která je snad všude. No s trochou dávkou štěstí, zkušeností, které sbírám co bitvu a (klep klep) dobrým týmům jsem zahrál zatím své nejlepší výsledky. Já jsem spokojen a Aoba může být také spokojena, protože zůstane v přístavu. Už se těším, až ji provětrám na hodnocených bitvách. Hurá na Myoko! :)

Edited by IJN_Admiral

No covece Myoko je dost jina lod. Ja ji mam dost oblibenou i po tech nerfech je furt skvela, ale budes si muset zvyknout na jiny styl. Otaceni vezi je horsi, lod ma vetsi polomer zatacky a je to pomerne velka lod proti jinym sedmickovym kriznikum.

Edited by mrak1979

Šoveče zatím to není tak hrozné. Dal jsem si tam modul na rychlejší otáčení věží, ta vteřina u nabíjení mě nezabije. AA to má slušnou i bez modulu, takže v pohodě. :)

Nejlepší japonský křižník.(uvidíme co Furutaka po patchi). Neukazuju bok, střílím jen z předních věží a zapaluju co to jde. Na ostatní Cl používám AP a citadely padají jedna radost (krom cleverlandu).

průměrný výdělek 160k čistá ruka.

Jsem zvědavý na furutaku se stejným osazením věží, mohl by to být ještě větší zabiják :)

Aoba je výborný křižník. Spolu s Budyonnym bojuje o post nejlepšího křižníku na VI tieru, i když si jsou obě lodě nepodobné. 

Tato loď sice nemá skvělou obratnost a ani přehnanou výzbroj. Vše ale nahrazuje univerzálností. Děla jsou přesná a HE náboje smrtící. Proti křižníkům i bitevním lodím z boku velmi dobře fungují i AP. Torpéda jsou rovněž slušná, ale jsou použitelná pouze při ústupu, protože jsou uložena na zádi a japonské torpédomety neumí odpalovat před sebe. Co se týče AAA, tak ta není žádný zázrak a spolu s neochotně se otáčejícím trupem to není zrovna výborná kombinace proti letadlovým lodím. Naštěstí máte možnost použít protiletadlovou baráž. Velký rozptyl torpédových letadel i bombardérů vám určitě pomůže přežít více než hydro na 3km. Odolnost je taktéž v normě pro tier VI. Nejste už takový papír jako Furutaka, ale z boku vás propálí samozřejmě vše. Narozdíl od Clevelendu a Nurnbergu už je relativně účinné úhlování předku. Životů má na tier VI tak akorát.  

Dostřel přes 14km není žádný zázrak, ale na tuto vzdálenost jste schopní při manévrování nějakou dobu přežít i palbu bitevní lodě. Vaše děla s HE náboji fungují skvěle i na maximální dostřel. Aoba je dost rychlá na to, aby se dokázala od jakékoliv tier VI bitevní lodě rychle odpoutat. Nejste tu od toho, aby jste ničili bitevky. Primárně jste tu od ničení křižníků a torpédoborců. Aoba si dokáže pohodlně vyndat kterýkoliv tier V i VI křižník. Proti Yorcku, Pensacole i Schorsovi není také bez šancí, i když tam to taky dost záleží na skillu nepřítele. Proti tier VIII už se nechytáte. Každý křižník, který tam potkáte vás ustřílí na DPM, nebo rovnou propálí bez milosti AP municí i zepředu. 

Moje taktiky proti stejným tierům:

vs. Cleveland - Cleveland byl hodně nerfnutý a je z něj pěkný měkkýš. Pravděpodobně do vás bude bušit HE municí a snažit se vás zapálit. Taktika je jasná. Vaše HE i přes horší kadenci dokáží udělat větší poškození. Vám hodně pomůže úhlování a hlavně neopravovat první oheň. Proti Clevelandu je vhodné zběsile manévrovat a snažit se zvětšit vzdálenost nad 10km, kdy střílí hodně obloukem. Vaše děla jsou přesnější. Pokud jste bokem, tak vás může Cleveland smazat 2 salvami AP, takže bacha na to. Jakmile se ale proti němu rozjedete čumákem, tak žádné poškození AP dělat nebude. Snažte se mu špicí dostat na bok a pak ho vymažete pár salvami AP.

vs. Nurnberg - tady už můžete prohrát, protože Nurnberg vás dokáže kitovat. Navíc, když vás nachytá, tak jeho AP vám klidně na salvu sežerou polovinu HP. Pokud však boj začne za rovných podmínek, tak se jedná o lehký kill. Nurnberg je pomalejší, má méně HP a horší armor. Vaše HE ho budou drtit z jakékoliv pozice, ale on je odkázaný pouze na vaši chybu a to, že vám nasadí brutální poškození AP. Pokud se naúhlujete přídí k němu, pak toto poškození minimalizujete a on začne pravděpodobně utíkat a spamovat HE. To je asi to nejhorší, co může udělat, protože jste rychlejší a vaše 4 přední děla mu budou dávat asi trojnásobný damage než on vám 6, pokud přejde na HE munici. Jak bylo proti Clevelandu dobré si držet odstup, tak proti Nurnbergu je dobré ho zkrátit. Pozor ale na torpéda. 

vs. Budyonny - Tady už je oříšek. Má lepší dostřel, srovnatelnou rychlost, torpéda na blízko a použitelná jak HE, tak AP náboje. Na špici je srovnatelně tvrdý. Určitě nechcete Budyonny honit a nechat si kitovat. Spíš se snažte souboji vyhnout bez podpory, nebo chvíli nestřílet a snažit se zmizet. Pokud nejste vidět, tak se pokuste dostat tak, aby jste ho měli na první salvu po spotnutí z boku a v co nejmenší vzdálenosti. Tím si můžete zajistit výhodu. V jiných případech bych se do dobrého hráče v Budyonnym asi 1 vs 1 nepouštěl. Pokud se vám podaří ho načapat bokem, pak je ale více citlivý jak vaše loď a je toho potřeba využít.

4 people like this

CITADELA !!!!

Môžem Aobu len pochváliť. Mne sa s ňou hrá dobre. Len tá citadela. Keď ju dostaneš aj zpredu, tak to už fakt nas.... hnevá... Treba kľučkovať, spomaľovať - zrýchľovať, krútiť sa ako dažďovka. Pozor - nezastavovať = istá smrť. Jeden zásah a polovica HP je fuč. Treba si dávať veľký pozor a rozmýšľať kam a ako sa pustiť.

Škoda tých torpéd. S dosahom 10km sú fajn, len použiteľné sú iba dozadu. Čiže v útoku nič.

Väčšina krížnikov pred Aobou zdrhá (aspoň predo mnou :) ) s AP sa ich dá pekne roztrhať.

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.