Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
DemonSemen

Ishizuchi

27 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
603 posts
1,122 battles

Historické pozadí, detailní statistiky nebo nějaká recenze se tu jistě objeví brzy, za mě zatím první dojmy. Hodně lidí bude znát USS Arkansas, proto pro rychlejší představu srovnávám s ním.

IJN Ishizuchi vs. USS Arkansas

+ obratnost (propastný rozdíl, Ishizuchi působí spíš dojmem těžkého křižníku)

+ maximální rychlost (skutečně držíte nějaký čas krok s křižníky)

+ vyšší DMG HE munice (cca o 25% víc v případě penetrace)

+ vyšší počet HP

+ protiletadlová děla (sice jen 6x 76,2mm, ale Arkansas nemá nic a v bitvách s letadlovými loděmi na to dost trpí)
+ dostřel (rozdíl 0,8km, tedy cca 6% ve prospěch Ishizuchi)
+ slušná sekundární výzbroj (menší počet, zato ráže 152mm proti 127mm na Arkansasu)

- o dvě děla méně (5x2 vs. 6x2 u Arkansasu)
- pouze dva sloty na vybavení (vs. 6 u Arkansasu)
- snáze naspotovatelná

- nižší DMG AP munice (velmi mírný rozdíl)

Možné vybavení (dva sloty):
1a) Úprava sekundární baterie 1 (+20% odolnosti)
1b) Úprava hlavní baterie 1 (-20% šance na poškození nebo výbuch, -20% čas oprav)

2a) Úprava systému řízení oprav 1 (-3% zaplavení, -5% požár)
2b) Úprava pohonu 1 (-20% šance na poškození, -20% čas oprav)
2c) Úprava řízení 1 (-20% šance na poškození, -20% čas oprav)

Souhrn za mě:
Pokud máte rádi nižší tiery a hrajete bitevní lodě, Ishizuchi je dobrá volba, hlavně díky své obratnosti.

Porovnání charakteristik ze hry:

2gIE4X.png

Mapa pancíře:
jyaQML.png

Beta Tester
1,555 posts
2,850 battles

Tato loď jje hodně dobrá, mám jí nakonec taky a expím kapitána pro budoucí hraní JPN BB, ale jinak dělat má dost silná i AP, nevýhoda o jedno dělo míně než AB bych neříkal...

Master Pirate
178 posts
993 battles

Zajímalo by mě, kdyby jsi sem napsal, jaký může mít Ishizuchi vybavení.

Protože Arky má slot na +16% k dostřelu... takže jeho dostřel je 14 km.

Pak má slot na zlepšení nabíjení a rychlost zaměřování.

Jinak řečeno... Arky má větší palebnou sílu a dostřel, ale na úkor rychlosti a absenci AA výzbroje. (Primární cíl všech letadlových lodí ve hře.)

Jo a hoďte sem někdo screeny, na netu jich moc není a mají malé rozlišení.

Master Pirate
178 posts
993 battles

Našel jsem video s Ishizuchi.

Je to sice lama a hraje PvE, ale člověk si aspoň prohlídne loď. : )

Tady je jiné... a má tam dokonce kamufláž (-4% přesnost nepřátelských děl)

• Cool 1

Beta Tester
445 posts
1,310 battles

Když jsem jezdil Myogi, tak jsem ji začal potkávat často a přišla mi méně pancéřovaná než právě Myogi. Docela často jsem jí dával citadelu, která musí být obrovská.

Master Pirate
178 posts
993 battles

Tak jsem to nevydržel a taky si ji pořídil.
A i když jsem nečekal žádný zázrak... musím říct, že je fakt dobrá.

Je to v podstatě Myogi, jen s tím rozdílem, že Myogi má větší AA výzbroj a je ještě o trošičku obratnější.
...zatímco Ishizuchi má o něco větší palebnou sílu při stejném množství HP.   : )

SOnF36Ov.jpg

Zatím mi přijde lepší, než Myogi... ale ještě jsem toho moc neodehrál, takže více info později.   : )

• Cool 3

Beta Tester
1,555 posts
2,850 battles

Tak jsem to nevydržel a taky si ji pořídil.

A i když jsem nečekal žádný zázrak... musím říct, že je fakt dobrá.

SOnF36Ov.jpg

Plný souhlas
  • Cool 1

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,425 posts
11,963 battles

Ishizuchi je v podstate Kongo v zakladu (kdyz je porovnate v pristavu tak az na jedu vez jsou uplne stejne).

Sice ma AA ale ty jsou spise na ozdobu ci placebo efekt ochrany pred letadly.

Ale jako celek je ta lod na t4 opravdu dobra

Full gold noob is ready to fight :coin::izmena:

11121512_10206550223047047_7962963180907

Edited by ClearEvil
Spoiler
  • Cool 1

Master Pirate
178 posts
993 battles

Myogi má menší palebnou sílu, méně věží a trpí na přesnost (zřejmě kvůli vyšší ráži děl).

Ishizuchi má větší palebnou sílu při stejném množství HP.

Edit I:

Přesto to není žádný zázrak... Arkansas je lepší než Ishizuchi a Wyoming lepší jak Arkansas.

Edit II:

Tak jsem nakonec Ishizuchi prodal.

Myslím, že nemá cenu kupovat low tier BB. Škoda peněz.

• Cool 3

Beta Tester
445 posts
1,310 battles

Včera se mi podařilo dát Ishizuchi citadelu HE granátem z Kumy. To asi vyvětluje, proč jsem ji dokázal s Myogi odpárat skoro vždycky na 2 salvy.

Edited by Rem3mberMe

Alpha Tester
140 posts

Nevypadá špatně, ale chybí mi jisté údaje. Rychlost střelby, rychlost otáčení věží hlavní baterie, max rozptyl, max dmg AP/HE a šance na zapálení. Respektive screen info okna co se zobrazí, když v přístavu najedete s kurzorem na hlavní baterii.

Players
10 posts
2,149 battles

Tak jsem si jí po přečtení tohoto fórka pořídil a mé zkušenosti s touto lodí jsou hrozný... APčkem se vyplatí střílet čistě jenom křižníky, u bitevní lodě je takřka nemožné probít na citadelu,  (jestli se mi to povedlo 1 z 20 her tak přeháním) což mě tak odradilo, žej í radči ani nehraju, jelikož mě nebaví střílet za 3 000 HEčkem a už vůbec nekomentuji ten dostřel.. pohyblivost slušna cca 27,8 uzlu max.. děla se otačí rychle.... Za mě vyhozené peníze a nejraději bych jí prodal...

• Cool 1

Alpha Tester
140 posts

Mno, zítra jde do in-game shopu. Tak jsem zvědav kolik lidí se s ní vyrojí. BTW prohlížel jsem si dnes její model a zaráží mě jedna věc. Proč ty sekundárky na věžích jsou jen na okrasu? Ať jsou buď aktivní nebo je odstraňte. Stejně tak i ty neaktivní sekundárky v trupu Albany.:sceptic:

Players
266 posts
2,369 battles

Normálně mě tahle loď docela baví, ale dva poslední mikropatche ji, zdá se, poněkud uškodily. V poslední bitvě jsem potřeboval dorazit jeden Wyoming (měl asi 1500 HP) a Myogi (1000 HP)  - dostaly celkem přes 10 zásahů kolmo z boku (3 Myogi na asi 8 km, zbytek Wyo na asi 12 km)  a DMG krásných 0. Celkem za bitvu 54 zásahů (zrovna moc mi to nešlo a střílel jsem jak ponocnej, přiznávám), vše AP a ubohých 55K dmg. Zato já dostával pecky jak hrom, úhlování neúhlování, fakt to je už jen o RNG, jako v tankách? Stává se mi to totiž poslední asi tři-čtyři dny i s ostatníma loděma - AP munice lítá úplně mimo a neprobíjí ani v ideálním úhlu, když už teda náhodou trefí.

Beta Tester
1,531 posts
1,778 battles

Vítej v mém světě. Kvůli tomuhle si dávám od lodí oddych. V poslední bitvě jsem měl 40 zásahů 

do nepřítele a dmg bylo úplně směšný. A to jsem trefoval středy lodí. A střílel jsem z

Fusa. A nejlepší bylo že asi 17 zásahů bylo do jedné lodí a dmg byl jen kolem 5000. A to jsem útočil z 10-8 km a

dával jsem to přímo tam kde by měla být citadela. RNG hraje jinou hru než mi.

Už aby byla konkurence aby se WG chytlo za hlavu a upravilo ty největší nesmysli co jsou ve hře.

Tedy doufám že by to upravilo a ne zase zvoralo jak to má ve zvyku.   

Players
372 posts
5,067 battles

V mém přístavu chyběla japonská prémiová loďka, od každého národa mám jednu na přeškolování kapitánů při postupu na plavidla vyšší úrovně. Protože jsem se chystal pořídit si Nagato (BB VII.) a Minekaze (DD V.), využil jsem víkendové slevy a koupil si Ischizuchi. První tři projížďky nic moc, menší dostřel a relativně slabý pancíř dělají z Ichizuchi vyhledávaný cíl, jak jsem záhy zjistil, přesto už čvrtá bitva se povedla nad očekávání fantasticky. Překonal jsem svůj rok starý rekord s Omahou (1.10.2015 - 144k dmg) a nastřílel víc než 161k dmg a bitvu přežil!

shot_16_10_03_21_17_09_0483_u.jpg

shot_16_10_03_21_17_52_0939_u.jpg

shot_16_10_03_21_18_35_0693_u.jpg

Měl jsem tam na přeškolení kapitána z Nagata, na mé polovině Průlivu brzy všichni spoluhráči vychcípali nebo přejeli na druhou stranu a já tam zůstal sám proti dvěma BB a Kumě. Ta se schovala za ostrov a kropila mě zápalnými granáty, jenže jí čouhala špička, tak jsem přesně vychytal její pozici a poslal jí tam salvu AP - dvě citadely a šla ke dnu. Mezitím jsem se hlavně úhloval vůči těm dvěma bitevkám, Arkansas (nebo Wyoming, už nevím) se držel na hranici dostřelu, ale Kaiser zle dotíral nablízko. Protože jsem ho nedávno expil, vím, že nejde touhle ráží z boku prostřelit, tak jsem vsadil na HE a zapaloval ho střídavě s tím Arkansasem. Oni mě však také neprostřelovali (díky úhlování), tak se z toho stal ohňový festival. Kaisera jsem udolal a to už naši ve značné přesile vyčistili druhou stranu, odkud zdrhala Myogi a hned si to hnala přímo na mě. Tu jsem si však vychutnával pomocí AP a bitvu jsem ukončil jejím potopením ...

Pěkně jsem si máknul a poté jen zíral na to finální číslo (nemám počítadlo dmg ve hře)! I soupeři spravedlivě odměnili můj výkon, karma mi po této bitvě klesla hned o dva body :-)

Edited by MPosp

Players
132 posts
4,250 battles

no :D 

ono ked ta takto hodi do max IV

tak pecka to mas pravdu.. celkovo je to sranda lod na odreagovacku... ale ked ta hodin medzi V VI tak sranda konči :D

ale urcite lod je super a zaba s nou mam ju od žačiatku ako hram 

Privateer
291 posts
6,051 battles

Kubismatej, Ishizuchi hraje max tier V, ne?

Jinak v soucasne vlne britskych papiraku je tohle bestie. Par kapitanum jsem vcera znechutil hru nekolikanasobnou citadelou v prvnich okmazicich bitvy.

[AMIR]
Players
161 posts
7,098 battles

Nesedí vám tu protiletadlová obrana v popisu je že má šest AA ale na modelu je o čtyři více nějaké vysvětlení?

[CSNL]
Players
267 posts
10,175 battles

Nejvíc mne stval dostřel 12,8, ale ted by měl být buffnuty na víc nez 15km. Pořád se chystám ji vyzkoušet a nějak neni cas... 

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

No, tedy naštván sám na sebe za koupení Ishizuchi za pár dublonů nejsem. Pravda, trefit se to neumí na žádnou vzdálenost - tedy většinou. Výdrž taky není zrovna slavná, totéž dostřel a obecně vše ohledně AP. Nicméně, pokud jste proti křižníkům a nejste pod 10 kilometrů a máte štěstí na rozptyl, tak mizerná penetrace AP znamená, že granáty vybuchnou v citadele a neprolétají zase ven. Problémy s výdrží zase řeší nízký tier a všeobecně nepříliš schopní hráči. No a nakonec má Ishizuchi celkem použitelné HE.

Obecně vzato je Ishizuchi pravý bitevní křižník. Loví křižníky. Zároveň je díky množství děl schpná i proti DDčkám. ALE, jakmile máte bojovat proti bitevce, jste bezzubí a bezbranní. I když vám jiná bitevka ukáže bok, i pod 10km s  AP většinou nepenetruje, zároveň vy pravděpodobně schytáte pěknou čočku. Jediná možnost je spol=hat na HE a hlavně ohně. No a pokus si vás vyčíhne CV, jste v podstatě v kopru.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.