Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 25 battles to post in this section.
ThePolishDJ

[IX] Adriatico

16 comments in this topic

Recommended Posts

[SDS7]
Players
244 posts

Dobiłem do tej dziewiątki, im dalej w las tym gorzej :) spot poszedł do 6.9 KM. Kompletnie dziwna linia, na pewno nie warto pakować umiejętności w torpedy,  są za wolne, nie wiem dlaczego WG tak do tego podeszło, alfa niska jak w EU DD's chociaż to powinno być rekompensowane przez prędkość a tu niee wolne jak miny. Jeśli umiejętności to tylko w gunboat, Ma uderzenie z sapów, to fakt. Dla mnie ddek 2 lini albo zasadzkowiec wyspowy :).

Na rankingówkach obecnych z 8-9 tier, gra się trudno małe mapy pełno hydro i radarów, ciężko coś dobrego ugrać:cap_haloween:...... nie wygląda to dobrze i pewnie będzie jak z włoskimi BB czyli bez szału.

Dodam tylko, że jedna z najtrudniejszych linii Niszczycieli do rozwijania i grania jak dla mnie.

• Cool 2

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles

Ja też trace entuzjazm do tej linii. Po rewelacyjnej siódemce jest słaba ósemka. Pogorszyli dramatycznie dyspersje. Dziewiątka ma niby większy kaliber ale tylko na papierze. "Urobek" z sap'a rośnie z 2850 do 3050 więc sumbolicznie a tracimy na obrocie tych wybrakowanych niecelnych rurek. Gorzej sie celuje, gorzej strzela, mniej trafia. Lipa na całego. Nie ma już takiej zabawy jak na 5, 6 i 7. Dycha ma niby więcej wież o jedną ale czy to coś zmieni? Zaczynam wątpić. Jak to bedzie tak wyglądać jak na t8 i t9 to Sansonetti wróci do Wenecji.

Players
3,260 posts
11 godzin temu, kmkris1410 napisał:

Ja też trace entuzjazm do tej linii.

Mam tX (co zresztą widać w odpowiednim temacie) i dochodzę do wniosku, że są niewiele warte te DDki. Szkoda...

Cóż, będzie Sk na urodzinki i tyle. Jeśli tego nie zmienią.

PS. tX nie tylko jedną wieżę więcej ma, ale też lepszy RoF. Tylko co z tego...

• Cool 1

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles
11 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Mam tX (co zresztą widać w odpowiednim temacie) i dochodzę do wniosku, że są niewiele warte te DDki. Szkoda...

Cóż, będzie Sk na urodzinki i tyle. Jeśli tego nie zmienią.

PS. tX nie tylko jedną wieżę więcej ma, ale też lepszy RoF. Tylko co z tego...

Ja jeszcze siedzę na dziewiątce ale tak po parametrach widzę że dodali jedną wieże(dwie lufy), ciut obcieli reload (o pół sekundy) i znowu pogorszyli dyspersję!!! Czyli to samo co przy przejściu na ósemkę. Gorzej sie będzie strzelało. Zwłaszcza że to już nie 950 m/s jak na Luce Tarigo. Dziwne to wszystko. Mam wrażenie że mimo większej liczby pestek wystrzelonych mniej osiągnie cel. Oczywiście na większym dystansie. Im bliżej tym będzie celniej no ale przy tym spocie ..... i wiadomo jak sie teraz gra na dychach! Nie będzie zbyt dużo okazji do zasypania wrogiej deski na blisko. 

• Cool 3

[SDS7]
Players
244 posts

Dobijam do 100K XP na niej, całkowicie zgadzam z kolegami, dobiję do TX (jest to męczarnia:) i będzie port a potem SK tylko, 

posiadając linię  z Kleberem, Daringiem, Elbingiem, Shimą, Delnym. Hallandem + wszystkie specjalne dd's, nie ma żadnej dodatkowej przyjemności z grania tą linią, smutne to niestety, jak dla mnie linia dla kolekcjonerów. Mam nadzieję, że po czasie WG zrobi buffa, moja rekomendacja omijać to szerokim łukiem, chyba że mamy wszystkie już linie z DD albo jesteśmy związani z Italią :D

• Cool 2

[BH34]
Players
7 posts
13,636 battles

Potwierdzam odpowiedzi kolegów,że okręt jest dość ciężki i będzie stał na SK :)

Pozdrawiam !

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles

Tak po przeszło 30 grach na rankedach w srebrze, mam mieszane uczucia. Z jednej strony następuje, na tej linii, spory downgrade  w jednych parametrach (maksymalna dyspersja, obrót dział, prędkość wylotowa, camo okrętu) i niewielki upgrade w innych (zasięg strzału, uszkodzenia z pestki, szansa na podpalenie i +2 rurki na t10) to im "dalej w las bitew rakowych" to gra mi sie tą dziewiątką coraz lepiej. Jest to, mimo pogarszania istotnych parametrów, dalej niewątpliwie bardzo mocny artyleryjsko niszczyciel. Tyle tylko że jego zalety są ciężkie do wyeksponowania. Para wysokoprężny dym i dopałka to potężna broń ale reload tego jest koszmarnie długi i nie schowasz sie w tym dymku na zawołanie tak jak w brytolach. SAP'y na większe dystansy latają jak chcą i trafienie w na przykład +9 km Mogadora graniczy z cudem. Łatwiej go sklepać właśnie wypadając na niego z tego dymu na 4 km. Zacząłem tak właśnie polować na dd. Trzeba oczywiście uważać na torpedy i wykluczyć jeszcze obecność radaru czy sonaru bo wtedy nie dość że pędzimy w kierunku śmierci z opuszczonymi portkami bo nas widać to jeszcze do końca dymu jesteśmy ślepi jak kret. Mi ta taktyka sie na srebrnych rankedach sprawdza co widać w załączonym obrazku z wows numbers.

Pozdrawiam

wloskie rurki.jpg

rakedy w srebrze.jpg

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
5,245 posts
18,588 battles
On 6/23/2022 at 2:59 PM, kmkris1410 said:

Z jednej strony następuje, na tej linii, spory downgrade  w jednych parametrach (maksymalna dyspersja, obrót dział, prędkość wylotowa, camo okrętu)

Z ciekawości sprawdziłem. Chcę przypomnieć, że rozrzut (dyspersja) jest określana na maksymalnym zasięgu i z tego powodu okręty z większym zasięgiem mają oczywiście większy rozrzut. Na Aviere 66m rozrzutu na 6,9km zasięgu daje współczynnik rozrzutu około 9,5m na każdy kilometr. Dla Atilio Regolo rozrzut 87m na 9,6km daje 9m na każdy kilometr. Najcelniejsze działa ma tier IX, potem VII, następnie kolejno X, VIII i VI.

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles
On 6/25/2022 at 6:59 PM, Dark_Havoc said:

Z ciekawości sprawdziłem. Chcę przypomnieć, że rozrzut (dyspersja) jest określana na maksymalnym zasięgu i z tego powodu okręty z większym zasięgiem mają oczywiście większy rozrzut. Na Aviere 66m rozrzutu na 6,9km zasięgu daje współczynnik rozrzutu około 9,5m na każdy kilometr. Dla Atilio Regolo rozrzut 87m na 9,6km daje 9m na każdy kilometr. Najcelniejsze działa ma tier IX, potem VII, następnie kolejno X, VIII i VI.

Oczywiście jestem świadom tej mechaniki że im dalej strzelam tym mam większy rozrzut. To zgodne z zasadami fizyki i zdrowego rozsądku ale wzrostu max dyspersji przy przesiadce na ósemkę o 20% nie można tłumaczyć wzrostem zasięgu o 15%. Suwaczek w siedzibie WG poszedł ciut za daleko. Rączka drgnęła za bardzo po łykendzie na moje oko. Skoro już omawiamy cyferki to dalej pójdźmy po kalibrze. Wraz ze wzrostem tego z ósemki na dziewiątkę o 12% mamy przyrost uszkodzeń z pestki o marniusie 7% i przy okazji zauważmy ze tutaj prędkość wylotowa też dostała po łbie o 8% a kolega sie pewnie zgodzi że to bardzo ważny parametr i bardzo wpływa na przyjemność strzelania. Dobrze że tu przynajmniej reload został na swoim poziomie. Dychy jeszcze nie mam ale boje sie że sie będzie strzelało znacznie gorzej niż dziewiątką bo mamy przyrost zasięgu ognia o 1,5% (!!!) a dyspersja rośnie o 10%. Czy pół sekundy przeładowania i dodatkowa rurka cos zmieni? Zobacze bo już moge dychę wybadać ale paradoksalnie na dziewiątce gra mi sie coraz lepiej, ten okręcik zaczął mnie bawić ale to przez zmianę w strategii gry a nie w tym że sie "ostrzelałem".

P.S. Nie zgodzę się ze że dziewiątka ma celniejsze działa niż siódemka. Coś może w wyliczeniach nie poszło albo kolega ma lepszy egzemplarz z RNG przygotowanym specjalnie dla "stuffu" WG ;o) . Moje Adriatico przy L.Tarigo wygląda jak chińska podróbka.

P.S.2 No i jeszcze jest ten koszmarny obrót tych 135 który spada o 40%!!!!! przy wzroście kalibru o 12%. Ta. Może dobrze by było żeby nie suwali tam tymi suwakami po pijaku.

P.S.3 Mam pomysł na premkę. Zróbcie t9 albo t10 z działami z siódemki. Sam nie kupie ale będe polecał.

[ISEN]
Moderator
5,245 posts
18,588 battles
1 hour ago, kmkris1410 said:

P.S. Nie zgodzę się ze że dziewiątka ma celniejsze działa niż siódemka. Coś może w wyliczeniach nie poszło albo kolega ma lepszy egzemplarz z RNG przygotowanym specjalnie dla "stuffu" WG ;o) . Moje Adriatico przy L.Tarigo wygląda jak chińska podróbka.

image.png.29ec305c83c4f94298bcb00f47974635.png

Korzystając z zamieszczonych przez Ciebie danych porównałem celność (dyspersję) wszystkich włoskich DDków od 6 do 10. Wyniki są w powyższej tabelce. Jak widać na tym samym zasięgu najcelniejszy jest Adriatico a najmniej celny Aviere. X jest po środku, za to Adriatico jest najcelniejszy z całej grupy. Aby było z czym porównywać te 50m - to najmniejszy włoski niszczyciel ma długość 82m, a na przykład taki Z-52 ma 132m długości. 

• Cool 1

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles
On 6/27/2022 at 9:53 AM, Dark_Havoc said:

Jak widać na tym samym zasięgu (6 km)* najcelniejszy jest Adriatico a najmniej celny Aviere. X jest po środku, za to Adriatico jest najcelniejszy z całej grupy

(6 km)* - to mój dopisek

No i to jest typowy przykład manipulacji danymi pod tezę. Ile masz przypadków że na Adriatico czy A.Regolo że strzelasz się na 6 km? Śmiem twierdzić że większość wymian prowadzi się na dystansie od camo do około max zasięgu. Czyli tego z perkiem kapitańskim +20%. Płyniesz płyniesz i sie zaświecasz wtedy zaczynasz ostrzał albo zaczynasz ostrzał jak Ci coś wejdzie w zasięg. Po wynikach obliczeń dla rozrzutu na dystansie camo i max zasięgu wyraźnie widać że o ile na dystansie camo strzela się z włochów podobnie, i tu można by się z Kolegą zgodzić że Adriatico jest najcelniejszy, ale potem 8 i 9 dostają po głowie packą o nazwie "max dyspersja" i następuje olbrzymi wzrost rozrzutu maksymalnego wraz ze wzrostem dystansu. Na dyszce jest katastrofalny. Na odległościach zbliżonych do max zasięgu Cuniberti i Adriatico strasznie tracą na celności i nie można już Adriatico nazwać "najcelniejszym". Na dyszce jest jeszcze gorzej. 

Parametr "dyspersja na kilometr" który wyliczył Kolega zaciemnia sytuację. Za mało sie zmienia i o niczym nie mówi. 

To że Kolega pominął masakryczne pogorszenie obrotu wież na 9 i 10 wraz ze zmianą kalibru, przy kosmetycznym podniesieniu obrażeń z pestki, to już przemilczę. Aczkolwiek to bardzo ważny parametr bo może wyjść że zamiast strzelać będziemy obracać okręt i wieże co nie wpłynie pozytywnie na wynik wymiany ogniowej i ogólne wrażenia przy użytkowaniu.

wloski rozrzut.jpg

• Cool 1

[LEGIO]
Alpha Tester
2,310 posts
12,691 battles

Po pierwszych dwóch bitwach - Adriatico wydaje się dużo, dużo lepszy niż Cuniberti który był cudownie nijaki. 

Przyznaję, z wolnego odblokowałem kadłub, bo dodatkowe 5k HP to jest spora różnica. 

Najbardziej widoczną różnicą IMO jest ilość dymków - 7 zamiast 4, więc gra się trochę bardziej komfortowo. 

Dwie bitwy później: dalej daje radę, pierwsza bitwa na X gdzie mocno przebiłem pułap 100k dmg. Ukłony dla Hannovera i Minotaura, które wyłapały stylowo torpedy, 6/8. Dodatkowe oklaski dla United States - to jak ładnie wyłapywał salwy z SAPów to coś cudownego :) 

20220715_154854_PISD109-Adriatico_28_naval_mission.wowsreplay

[BASIC]
Players
375 posts
33,230 battles

Nie rozumiem co to za okręt - wypowiadając się łamię swoją zasadę 50 zagranych  bitew (wyżej Falathi wypowiedział się grając(2+2) na tym czymś , więc myślę mam prawo mieć przez chwilę swoje zasady w dupie - dla niby tzw, ogólnego dobra  ;)  ) .

Próbowałem zrozumieć i np.  oglądałem uważnie  stream mojego ulubionego pakera ze skromnego obecnie Eu klanu  Aboba(byłe potężne   Smile ?! - mistrz świata Wows ) - kolegi Meduzko  .

No dla Niego ten okręt jest Imbo(ą) m (czyli  jest OP ) , a  ja nie zrozumiałem   dlaczego On tak myśli   . 

Ten okręt jako niby niszczyciel  nie nadaje  się   - podejrzewam co jedno go ratuje , to ten  tłok randoma (+ oczywiście koledzy z dywizjonu  mocno mogą uratować ) .

No chyba że jesteś jakimś Meduzko , wtedy możesz grać solo  na drzwiach od stodoły i ściemniać że to Imba .

• Cool 1

[ODIUM]
Beta Tester
380 posts

Dla mnie od 7 każdy kolejny włoski niszczyciel jest coraz słabszy w stosunku do tieru na jakim występuje.

Z Adriatico właściwie trochę się męczyłem i nie osiągnąłbym współczynnika 1:1 zatopienia na bitwę gdyby nie ostatnia runda zakończona krakenem.

I właściwie nie wiadomo jak tego używać. Torpedy kicha. Artyleria mocno dyskusyjna.

Pogryzie z SAPów jak cel płynie bokiem, obije lekko opancerzony okręt wroga ale nie nabije zbyt dużych obrażeń z racji marnego zasięgu.

Do tego okręt jest dość duży i łatwo zbiera oklep.

[-PGS-]
Players
980 posts
13,711 battles
On 11/25/2022 at 12:17 PM, pudelosha said:

Dla mnie od 7 każdy kolejny włoski niszczyciel jest coraz słabszy w stosunku do tieru na jakim występuje.

Z Adriatico właściwie trochę się męczyłem i nie osiągnąłbym współczynnika 1:1 zatopienia na bitwę gdyby nie ostatnia runda zakończona krakenem.

I właściwie nie wiadomo jak tego używać. Torpedy kicha. Artyleria mocno dyskusyjna.

Pogryzie z SAPów jak cel płynie bokiem, obije lekko opancerzony okręt wroga ale nie nabije zbyt dużych obrażeń z racji marnego zasięgu.

Do tego okręt jest dość duży i łatwo zbiera oklep.

Ładny wyciąg. Gratulacje za bitwę. 

Ja mocno narzekałem na Adriatico ale po zmianie taktyki grało mi sie bardzo dobrze. Siódemka w linii jest super, ósemka posysa ale 9 i zwłaszcza 10 są bardzo dobre. Nawet przy tej swojej tragicznej dyspersji. Kolejna bardzo mocna linia niszczycieli.

Sign in to follow this