Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Konwój: obroń lub zniszcz!

39 comments in this topic

Recommended Posts

[RR1]
[RR1]
Players
110 posts
33,288 battles

Wreszcie po  tysiącach  prużb  coś zrobili nowego,  tylko szkoda że nie będzie w tym ubojów, tu by się spisały do ataku  a niszczarki by broniły no nic trudno zobaczymy jak będzie z wykonaniem bo nagrody znowu skąpstwo!!:Smile_coin:

• Funny 1

Players
9 posts
152 battles

Wydaje mi się, że  łatwiejszym zadaniem będzie atak niż obrona (konwój) Przecież takie przyczajone Asashio zrobi makao z BB-czków, które wpłyną sobie jak kaczuszki :)  a muszą bo na tym polega eskorta żeby podążać wyznaczoną trasą.  Zobaczymy: możliwe, że będzie fajna zabawa.

[PLO]
[PLO]
Players
931 posts
21,909 battles
20 hours ago, KROJE_NA_DMG said:

Wydaje mi się, że  łatwiejszym zadaniem będzie atak niż obrona (konwój)

To zależy co zrobili z transportowcami. Na testowym w mojej ocenie łatwiej było się obronić.

20 hours ago, KROJE_NA_DMG said:

a muszą bo na tym polega eskorta żeby podążać wyznaczoną trasą.

Nie. Obrona polega na zniszczeniu sił przeciwnika.

• Cool 1

Players
9 posts
152 battles
2 godziny temu, Trevallen napisał:

Nie. Obrona polega na zniszczeniu sił przeciwnika.

... no dobra, ale jeśli transportowce płyną na 1/4 a Ty jako broniący nie płyniesz z nimi to nie są wtedy łatwym łupem atakujących? Pewnie masz racje bo grałeś na testowym, mi się tylko przypomina inny event co się eskortowało jakiś statek do portalu. Tam to nawet pływało się w takim okręgu co odnawiało hapeki.

[PLO]
[PLO]
Players
931 posts
21,909 battles
2 minutes ago, KROJE_NA_DMG said:

ale jeśli transportowce płyną na 1/4 a Ty jako broniący nie płyniesz z nimi to nie są wtedy łatwym łupem atakujących?

Chodziło mi o to że można od razu ruszyć na atakujące siły, starając się je przechwycić wcześniej (bo miejsce skąd wypływają atakujący było na testowym znane).

4 minutes ago, KROJE_NA_DMG said:

mi się tylko przypomina inny event co się eskortowało jakiś statek do portalu.

Tak, tylko tam było dużo więcej atakujących z różnych miejsc po kolei. Tutaj masz jeden atak z jednej strony.

Ale zobaczymy co się pozmieniało. Poza tym gracze są bardziej nieprzewidywalni więc przez jakiś czas powinno być ciekawie.

Players
88 posts
7,099 battles
3 hours ago, MarianToJo said:

Jako obrońcy, wygranie jest nie możliwe. Bardzo nie zbalansowany tryb. Konwoje płyną zdecydowanie za szybko.

Zagrałem 12 bitew. Obrona jest możliwa. Przyjemna odmiana.

Beta Tester
762 posts
32,756 battles

Po kilku rozegranych bitwach zauważam, iż obrona konwoju jest zadaniem łatwiejszym do wykonania, aniżeli atak. Dzieje się tak zapewne dlatego, że siły obrony są równe siłom ataku. Po prostu atakujący wydają się za słabi, a do tego zamiast skupiać się na zniszczeniu priorytetowych celów, wdają się w nic nie znaczące lokalne pojedynki, przeciągające się i odciągające od wykonania zadania. Tymczasem solo atakujące jednostki są focusowane przez wrogi team. Przebrnięcie przez obronę jest niezwykle kosztowne, a strata zazwyczaj nawet jednego okrętu atakującego wróży niechybne fiasko. Być może gdyby eskorta konwoju nie była by tak zawczasu dobrze przygotowana lub trochę oddalona od statków transportowych, wyglądało by to lepiej, w sensie dawało by to większe szanse atakującym. Brakuje tu elementu zaskoczenia.Wydaje mi się, że każdy rozsądny dowódca w tej sytuacji zrezygnowałby z ataku na tak silnie broniony konwój. Obecnie wygląda to tak jakby celowo atakujący kładł łeb pod topór. Ciekawe, czy gdyby zastosowano tu bitwy nacji, lub dodano okręty podwodne, to nie byłoby to lepsze rozwiązanie? 

Moim zdaniem niedopracowany ten tryb.

• Cool 2

[-DWS-]
Players
12 posts
5,876 battles

Panowie z WG bardziej się chyba nie dało sp****lić operacji konwojowych !!!

Sam rozegrałem zaledwie 2 mecze (jeden atak - wygrany, jeden obrona - przegrana) ale obserwowałem jak kumple grają i powiem tak, na 20-ścia kilka meczy było 12 ataków i 13 obron.

WSZYSTKIE ataki zakończone sukcesem i WSZYSTKIE obrony to porażki ...

Nie ma NIC ciekawego, skoro atakujący od razu wie, gdzie są transportowce. A obrona musi dopłynąć do konwoju.

Może zmieńcie to ... żeby obrońca był bliżej a atakujący musiał poszukać konwoju?

A i jeszcze jedno, zarówno w swoich grach jak i obserwowanych było po 1 !!! niszczycielu. Cała reszta to krążowniki i pancerniki.

Dużo pracy potrzeba, żeby ten tryb był interesujący

Players
182 posts
5,773 battles
14 godziny temu, komturkonrad napisał:

Po kilku rozegranych bitwach zauważam, iż obrona konwoju jest zadaniem łatwiejszym do wykonania

Ale tylko jeśli atakujący bawią się w bezsensowną strzelankę z obrońcami. Jak trafiasz na zespół który rozumie że trzeba skoncentrować się na kasowaniu cywili to obrona ma pozamiatane. Wczoraj byłem obrońcą i nam zostały 4 okręty a przeciwnikowi 1 pancernik. Pancernik ustawił się dziobem do nas tuż przy punkcie docelowym i chociaż został dosłownie na kilkuset HP i płonął od dziobu do rufy to jednak cywili zdążył kolejno rozstrzelać.  Jak takich kumatych kapitanów zostaje w ataku 2 albo 3 to w ogóle obrona nic nie zdąży zrobić.

[MAX]
Players
512 posts
26,048 battles
15 godzin temu, komturkonrad napisał:

Po prostu atakujący wydają się za słabi

Nieprawda. Brakuje po prostu komunikacji w teamie. Bo albo skupiamy się na okrętach chroniących konwój, lub na transportowcach. Jeśli każdy strzela do innego celu to w zasadzie jest po bitwie. No i najważniejszym jest chyba fakt, że wiele zależy od tego jaki team Ci polosuje, tu jest jak w każdym innym trybie, jak dostaniesz warzywa to nie ma znaczenia czy bronisz czy atakujesz, bitwa jest wrąbana.

• Cool 1

Players
83 posts
7,716 battles
2 godziny temu, UT0PlEC napisał:

ja w to nie gram. tryb nie uwzględnia dziennego bonusu %PD

Ale masz za to kilka misji bojowych, które możesz zrobić wyłącznie grając w konwojach.

[P-L]
Players
175 posts
6,443 battles

U mnie z kolei na odwrót. Zagrałem wczoraj kilka sesji, obrony miałem chyba dwie, udane. Natomiast wszystkie ataki to kompletna klęska. Następowało sfokusowanie na walce z obrońcami 2-3 pancerniki i ddki a statki przechodziły pod eskortą krążowników. Po pokonaniu eskorty moje zdziesiątkowane teamu były dobijane przez krążowniki. Ukształtowanie tych map też jest ważne, bo obie strony mogą unikać ostrzału albo dokonać zaskakujących wypadów zza wysp. Nie mam jednoznacznej oceny dla tego trybu. Pozbijam jeszcze te bonusowe misyjki na tym, ogólnie fajnie, że coś nowego. Zobaczymy jak to będzie ewoluowało.

Players
182 posts
5,773 battles
15 minut temu, carp_683 napisał:

ogólnie fajnie, że coś nowego. Zobaczymy jak to będzie ewoluowało.

Z tym się zgadzam w 100%. Mam też nadzieję, że będzie więcej takich nowych trybów bo pole do popisu jest nieograniczone.  Ja np. tytułem eksperymentu wprowadziłbym mapy bez CAP-ów polegające na wzajemnym wybiciu albo dojściu do iluśtam punktów. DD uwolnione z "obowiązku" zdobywania CAP mogłyby skupić się na ciekawszych zajęciach;))) 

• Cool 1

[YERBA]
Players
403 posts

Konwój potrafi zaskoczyć. Czasem okręty transportowe nie omijają wysp a "przechodzą" po nich. Na screenie jeden z nich, w fazie wychodzenia z wody i wchodzenia na wyspę.

Zrzut ekranu (1035).png

• Funny 7

[E--C]
Players
1,945 posts
17,126 battles
15 minut temu, MamMalegoSpota napisał:

nie omijają wysp a "przechodzą" po nich.

WG chwali się nowym collabem z Transformersami. Okręt przechodzi po wyspie. Przypadek? Nie sądzę. Związek wyczuwam. :cap_haloween:

• Funny 3

Beta Tester
762 posts
32,756 battles
7 godzin temu, Jasoandr napisał:

Nieprawda

Nie wiem , czy to jest prawda , czy też nieprawda. Napisałem tylko swoje odczucia wynikające z mojego punktu widzenia, czy też siedzenia, gdyż większość moich bitew kończyła się zazwyczaj zbiorowym gwałtem na stronie atakującej. Widocznie ludzie w twoich teamach zadali sobie trochę więcej trudu, właściwie odczytując o co chodzi w tym trybie. Być może moi też to przeczytali, ale stare nawyki wdawania się w peryferyjne bezsensowne utarczki z eskortą przezwyciężyły zdrowy rozsądek i w tej sytuacji nie było za bardzo czym eliminować statków konwoju, a czas uciekał.

Brakuje po prostu komunikacji w teamie

Grając w dywizjonie w pewnym stopniu niwelujesz ten brak komunikacji, bo dogadanie się z resztą tego bałaganu to raczej graniczy z cudem.

No i najważniejszym jest chyba fakt, że wiele zależy od tego jaki team Ci polosuje, tu jest jak w każdym innym trybie, jak dostaniesz warzywa to nie ma znaczenia czy bronisz czy atakujesz, bitwa jest wrąbana.

To prawda.

Mi jednak ogólnie wydaje się, że twórcy z WG wypuścili bubel, zamiast porządnego produktu. Przeznaczono na to bodajże tylko trzy mapy, a można by z tego porobić jakieś poszczególne etapy składające się na coś w rodzaju kampanii, np. podzielić teatr na  śródziemnomorski, atlantyk, czy pacyfik i w każdym z nich zastosować odmienny podział na jednostki, przydzielając gdzieś np. okręty podwodne, a gdzie indziej lotniskowce. Lub też dodać podział na nacje, aby oddać specyfikę działań. Przy tym przydzielić fajne nagrody.

Tutaj zaś moim zdaniem wypuszczono zbyt uproszczony produkt, bowiem za każdym razem znane na mapie każdemu jest miejsce pojawienia się strony atakującej i tym samym brakuje elementu zaskoczenia. To powoduje zbyt schematyczną rozgrywkę.

Trasa konwoju jest również znana i odbywa się tylko po jednej nitce, a być może ciekawszym rozwiązaniem byłaby też trasa alternatywna.

Ogólnie na dłuższą metę, ta przewidywalność czyni ten tryb nudnym i myślę, że tylko chęć ugrania żetonów społecznościowych trzyma niektórych jeszcze przy nim.

Obecnie ten tryb jest przez to  mało wyrazisty i nudny.

Ale to tylko moje skromne zdanie. Być może się mylę i być może macie lepsze jakieś pomysły.

[DK-PL]
Players
3,007 posts
33,125 battles

Niestety, identycznie jak w przypadku bitew historycznych, asymetrycznych itp., pomysł rewelacyjny, baa, mimo niedoróbek uważam że konwoje to najfajniejszy tryb od chwili powstania WoWsa, niestety... po raz kolejny, zrobiony na odwal się, bez przemyślenia, chyba nawet bez sprawdzenia (wytknięty wyżej błąd z wyspami). Jak to jest że WG potrafi spalić nawet najlepszy pomysł na swoją grę, przy okazji zrażając do niego graczy ? Chyba robią to specjalnie by udowodnić na siłę że się nie da. Gracze od lat proszą o nowe tryby gry, ale w takiej postaci w jakiej dodaje je WG to dziwne by się im podobały. W końcu i tak najlepiej opłaca się dalej drukować kolejne premki i klony premek za gruby $$$ :Smile_facepalm:

• Cool 2

[-DWS-]
Players
12 posts
5,876 battles

A i tak nikt nie zada sobie trudu podyskutowania z graczami .... :(

Smutne, ale prawdziwe.

MOIM osobistym zdaniem ten tryb powinien  mieć zupełnie inne limity dla 6-7 jednostek 1 pancernik 2-3 krążowniki i reszta DD, jeśli tych jednostek było by więcej to (dla 12 jednostek) max. 1 lotniskowiec, max 2 pancerniki , max 4 krążowniki i reszta to DD

Mapa powinna być tak ze 4 razy większa trasa konwoju nie powinna być znana ( co najwyżej strona z której może płynąc konwój).

Obrona powinna mieć jednostki o klasę słabsze (czyli na 12 okrętów max 1 lotniskowiec, max 1 pancernik, max 4 krążowniki i reszta to DD) [ale tu bym się nie upierał za mocno choć atakujący powinni mieć lekką przewagę]

• Cool 1

WG Staff
644 posts
8,228 battles

Panowie, zdajemy sobie sprawę z dwóch rzeczy - (1.) spora część z Was lubi ten tryb, ale (2.) chciałaby w nim wielu różnych zmian, i to widzimy i słyszymy.

Nie wiem, czy tryb trafi do gry na stałe, czy będzie się pojawiał ponownie (strzelam, że tak), ale dużo zależy od Waszego - graczy - zaangażowania i zadowolenia.  

[MCNC]
Players
92 posts
24,693 battles
12 minutes ago, bloodminister said:

... ale dużo zależy od Waszego - graczy - zaangażowania i zadowolenia.

Zadowolenia z czego?
Niedopracowanego trybu z wisienkami typu - statki uprawiające wspinaczkę...

Żenada.

Guest
This topic is now closed to further replies.