Jump to content
Server restart - 22/10 at 05:00 UTC Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Zankier

Pozytywne zmiany w grze i czy warto wrócić do rozgrywki

35 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
14 posts
3,279 battles

Witam. Jako że dawno w grze mnie nie było [ostatni raz chyba jak można było zdobyć/kupić dodatkowe okręty ARP] chciałbym wiedzieć czy w grze nastąpiły jakieś pozytywne zmiany od tego czasu? Zastanawiam się nad powrotem do okazjonalnej gry, niestety czytając forum widzę praktycznie same "negatywne" komentarze dotyczące wchodzących zmian. Podobnie sprawa się ma z dużą częścią YT które miałem okazję zobaczyć.

Niemniej niezrażony tym chciałbym prosić by ktoś grający dla chillu podsumował czy w ciągu ostatnich 2-3 lat wprowadzono jakieś pozytywne zmiany które zachęciły by powracającego gracza do gry?
Czy powinienem skupić się na czymś konkretnym wracając do portu? Tak żebym nie zmarnował jakiejś okazji która pewnie czeka przy powrocie?

Pierwotnie na moje "odejście" od regularnych bitew miało duży wpływ rozdzielenie kont premium i usunięcie taktycznej mechaniki lotniskowców, która bardzo mi się podobała, mimo że większość gier mam na innych okrętach.
Ile frajdy gra przynosi obecnie? Są jakiekolwiek zmiany na lepsze o których mało się mówi?

[N--S]
[N--S]
Players
222 posts
19,729 battles
23 minutes ago, Zankier said:

Witam. Jako że dawno w grze mnie nie było [ostatni raz chyba jak można było zdobyć/kupić dodatkowe okręty ARP] chciałbym wiedzieć czy w grze nastąpiły jakieś pozytywne zmiany od tego czasu? Zastanawiam się nad powrotem do okazjonalnej gry, niestety czytając forum widzę praktycznie same "negatywne" komentarze dotyczące wchodzących zmian. Podobnie sprawa się ma z dużą częścią YT które miałem okazję zobaczyć.

Niemniej niezrażony tym chciałbym prosić by ktoś grający dla chillu podsumował czy w ciągu ostatnich 2-3 lat wprowadzono jakieś pozytywne zmiany które zachęciły by powracającego gracza do gry?
Czy powinienem skupić się na czymś konkretnym wracając do portu? Tak żebym nie zmarnował jakiejś okazji która pewnie czeka przy powrocie?

Pierwotnie na moje "odejście" od regularnych bitew miało duży wpływ rozdzielenie kont premium i usunięcie taktycznej mechaniki lotniskowców, która bardzo mi się podobała, mimo że większość gier mam na innych okrętach.
Ile frajdy gra przynosi obecnie? Są jakiekolwiek zmiany na lepsze o których mało się mówi?

To jak jesteś niezrażony to przed każdym rozpoczęciem gry polecam mały relaks przed pasjonującymi rozgrywkami , w celu nabrania tężyzny nie tyle fizycznej co umysłowej :cap_haloween:

FKH3.gif.b110b76214a203938d3a82e35d854456.gif

to jedyne na czym konkretnie można się skupić grając w tą grę .

A tak na poważnie , to moim skromnym zdaniem zapomnij co do tej pory wiedziałeś o grze i zacznij się uczyć od nowa w nią grać . 

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles

Na ten moment? Więcej negatywnych niż pozytywnych. Jak chcesz wracać to poczekaj do września na event z superkontenerami za T10. Gdzieś za 18 dni.  

• Cool 1

[RNG-1]
Players
1,795 posts
22,344 battles

Niestety chłopaki mają rację. Po reworku CV nic konkretnego nie dodali. Powiem więcej. Wywalili fajne operacje. A tak po za tym MM stał się kpiną. A na przemian WG nawala premkami jak szalone.

• Cool 1

Beta Tester
14 posts
3,279 battles
10 hours ago, pl_piter said:

A tak na poważnie , to moim skromnym zdaniem zapomnij co do tej pory wiedziałeś o grze i zacznij się uczyć od nowa w nią grać . 

Tak, to na pewno będzie miało miejsce. Nie sądzę żeby torpedowanie się za bardzo zmieniło, ale fakt będę musiał się nauczyć wszystkiego na nowo.

9 hours ago, MacArthur92 said:

Jak chcesz wracać to poczekaj do września na event z superkontenerami za T10. Gdzieś za 18 dni. 

Dziękuję, to cenna informacja. Zobaczę jeszcze czy w poczcie mi nie przyjdzie jakaś przypominajka zachęcająca do powrotu.

8 hours ago, Davao said:

A tak po za tym MM stał się kpiną.

O tym nie wiem nic? Co takiego zrobili z MM że gra jest niegrywalna?

• Cool 1

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles
1 hour ago, Zankier said:

Przez to że na co dzień już nie gra dużo dobrych/bardzo dobrych graczy a ludzie słabi zostali - to jest ich dużo i czasem MM wrzuca 7-8 takich na stronę . "kto ma więcej czerwonych to przegra"

• Cool 2

Players
667 posts
25,173 battles

Nie sądzę żeby torpedowanie się za bardzo zmieniło

Oj, zmieniło się, zmieniło. 😁

Teraz są samoistnie skręcające torpedy 😄

• Cool 1

[RNG-1]
Players
1,795 posts
22,344 battles
2 godziny temu, Zankier napisał:

godzinę temu, MacArthur92 napisał:

Przez to że na co dzień już nie gra dużo dobrych/bardzo dobrych graczy a ludzie słabi zostali - to jest ich dużo i czasem MM wrzuca 7-8 takich na stronę . "kto ma więcej czerwonych to przegra"

Raczej MM zaczyna nierównomiernie rozkładać graczy, a WG oficjalnie potwierdziło, że umiejętności graczy nie są brane pod uwagę w MM. Przez co, szczególnie w tamtym roku, rzezie jednej strony przez drugą stało się normą.

• Cool 1

[KLON]
Players
587 posts
57 minut temu, _NightStalker_ napisał:

Oj, zmieniło się, zmieniło. 😁

Teraz są samoistnie skręcające torpedy 😄

Tak, już prawie dwa miesiące minęły, a WG nadal nie poradziło sobie z problemem podkręconych torped :Smile_facepalm:

Zalecenie są takie, żeby nie skręcać podczas torpedowania :cap_haloween:

Pamiętaj też o odebraniu nagród dla powracających graczy, nie jest tego zbyt wiele, ale zawsze coś. Najlepiej odbierz link rekrutacyjny od jakiegoś znajomego z którym często grałeś.

https://worldofwarships.eu/pl/content/world_of_friendship/

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles
3 minutes ago, Firkines said:

Tak, już prawie dwa miesiące minęły, a WG nadal nie poradziło sobie z problemem podkręconych torped :Smile_facepalm:

Pamiętaj też o odebraniu nagród dla powracających graczy, nie jest tego zbyt wiele, ale zawsze coś. Najlepiej odbierz link rekrutacyjny od jakiegoś znajomego z którym często grałeś.

To ma być rozwiązane w 0.10.8. Grałem wczoraj na PTS 0.10.8 i było juz Ok. 

• Cool 1

Beta Tester
14 posts
3,279 battles

Umm... Tak patrzę, czytam... Ale to w grze nie było od tego czasu ani jednej pozytywnej zmiany? Coś co poprawili, zrobili lepszym itd? Sądziłem że parę punktów przez ten czas musiało się zmienić na plus. o_O

1 hour ago, Firkines said:

Dzięki wielkie, spojrzę i na pewno wykorzystam!

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles

Umm... Tak patrzę, czytam... Ale to w grze nie było od tego czasu ani jednej pozytywnej zmiany? Coś co poprawili, zrobili lepszym itd? Sądziłem że parę punktów przez ten czas musiało się zmienić na plus. o_O

Dzięki wielkie, spojrzę i na pewno wykorzystam!

Natura człowieka jest taka że bardziej pamięta negatywne zdarzenia niż pozytywne. 

Są pewne pozytywy

- Teraz da się DDkiem grać łatwiej przeciwko CV bo rakiety mają opóźniony start przez co jest parę sekund na zmianę kursu czy zatrzymanie/rozpędzenie się.

- Harugumo i Khaba nie dostają już pełnych penetracji przez co teraz przyjemniej się nimi gra. 

- Stal można zbierać z misji dziennych. Maksymalnie można wyciągnąć 1200 stali na miesiąc (1320 jeżeli klan ma 10% bonus) 

- Dodali nagrody za codzienny login. Co miesiąc na samym końcu jest super kontener. 

- Dodali możliwość zbierania żetonów społeczności że streamów czy jako nagrody za granie na PTS . Można po paru miesiącach sobie kupić kontener w którym jest randomowy okręt T5 lub T7. 

- Dead eye został usunięty (yay) i pomocnicza na pancernikach została wyraźnie poprawiona - nie do tego poziomu co kiedyś ale jest lepiej niż to co było przez ostatnie 6 miesięcy. Perk na hp krążków daje też więcej hp niż dotychczas. 

Chyba to tyle, jak coś przeoczyłem to możecie dodać niżej. Ale serio tych pozytywów jest mało i nie są aż tak znaczące w porównaniu do negatywów. 

• Cool 6

[DK-PL]
Players
2,990 posts
32,607 battles
2 hours ago, Firkines said:

2 hours ago, MacArthur92 said:

To ma być rozwiązane w 0.10.8. Grałem wczoraj na PTS 0.10.8 i było juz Ok. 

A ja napiszę że... troszkę szkoda że naprawiają. Wzorem baseball można sobie teraz "podkręcać" torpedy puszczając je w ostrym skręcie :Smile_teethhappy:

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles

Teraz negatywy

- flagi sygnałowe przestały być przyznawane za medale/osiągnięcia. Są cotygodniowe misje na kontenery z flagami. Jeżeli ktoś grał dziennie i zdobywał powiedzmy 6 osiągnięć - to miał 60 flag. Dziennie. Tygodniowo to jest 420 flag! Tymczasem z tych tygodniowych kontenerów z sygnałami jest raptem 70-80 flag. Z czego połowa z nich może być niepotrzebna aż tak bardzo. 

- Podwodne skały na mapach w czasem randomowych miejscach przez które można utknąć na stałe.

- Coraz więcej BB premium z radarami (Borodino czy Constellation)

- Missouri i jego ekonomia zostały znerfione nawet dla tych ludzi co je posiadali - misja rekompensująca nie łączy się z bonusem ekonomicznym flag czy kamo

- Złe i mylące opisy konkretnych ofert (ostatnio tzw "Summer sale" i kontenery w których rzekomo miało być zawsze kamo stałe ale rzeczywistość była inna) 

- Łodzie podwodne które (w ilości więcej niż 1 na stronę) robią totalny zamęt i chaos w bitwie. Do tego ich mega szybkie torpedy na poziomie prędkości Szwedzkich DD (T10 ponad 90 węzłów z modułem 😳) które na dodatek są naprowadzane i "omijają" obronę przeciwtorpedową pancernika powodując cytadele.... Tak. Na szczęście na razie są na tzw "live testing" na rankedach + coopy i są tylko wypożyczone. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

- Coraz więcej lootboxow i tego typu zagrywek - Missouri zamiast być normalnie do kupienia w zbrojowni została zamknięta za murem "etapowych"  pakietów za dublony. Można ją dostać od razu albo na samym końcu, gdzie na samym końcu = 61k dubli 😳. Po ogromnym szitstormie WG dało możliwość zrobienia misji która odblokuje Missouri any ją zakupić za 19k z hakiem dublonow. 

- Brak szacunku względem CC którzy bardzo dużo się przysłużyli aby gra była lepsza (LittleWhiteMouse) , brak szacunku względem samych graczy również. Gdzie potrzebują 2 dni aby napisać tekst 3 razy mniejszy niż ten post 🤣

- Brak jakichkolwiek nowych map przez ostanie 19 (!!) miesięcy. Za to premek przez ostatnie 3 miesiące wyszło chyba 10-12. 

- Błąd z torpedami, wyżej wymieniony, który już jest trzeci patch. To samo z błędami powtórek które resetują ustawienia klienta gry na powtórce. 

- przez 2 aktualizacje był błąd z brakiem pokazywania wyniku bitwy. 

- CW na te chwilę jest na T6 gdzie mogą być 2 CV które rujnują rozgrywkę bo mało który T6 może się przed nimi obronić. Crossdropy torpedowe na potęgę.

- Hybrydy BB + CV czy krążka + CV takie jak Ise, Tone i nadchodzący Kearsarge. 

- Sprzedawanie T10 za zasoby (węgiel) w sklepie premium za dublony (Napoli) czego kategorycznie nie powinno być.

- Duże krążki typu Alaska czy Agir palą się dłużej niż BB. Do tego nie można zmniejszyć liczby pożarów z max 4 na 3 co kiedyś było możliwe.

-Skrócenie zasięgu baterii pomocniczej krążownika Siegfried poprzez zmianę parków kapitana krążownika w tym roku. 

Jeżeli coś pominąłem to dodajcie niżej. 

• Cool 8

Beta Tester
14 posts
3,279 battles

Hmm stal i węgiel? O tym będę musiał poczytać, jak rozumiem to jakieś nowe formy waluty do badania drzewkowych okrętów zbędne?
Widzę że w teorii jakaś kampania dla wielorybów ma być to może się załapię na nią.

Przeraża mnie trochę że negatywów jest tak dużo i że tak łatwo je wymienić. Missouri na szczęście mam (chyba że była do wypożyczenia) do tego jakieś 130 milionów srebra w zapasie.
Skoro zabrali flagi z osiągnięć, co aktualnie się za nie zdobywa? Czy w ogóle stały się bezwartościowe?

[FJORD]
Beta Tester
732 posts
31,159 battles
2 godziny temu, MacArthur92 napisał:

- Hybrydy BB + CV czy krążka lub CV takie jak Ise, Tone czy nadchodzący Kearsarge. 

A co takiego złego w nich jest, że umieszczasz je w negatywach?

• Cool 1

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles
20 minutes ago, komturkonrad said:

A co takiego złego w nich jest, że umieszczasz je w negatywach?

Wielu ludzi widzi je negatywnie bo samoloty = spot.

Teraz jest ich mniej ale co było w czerwcu to każdy pamięta, po 3 Ise na strone, Tone było mniej. 

Players
41 posts
3,964 battles
4 godziny temu, MacArthur92 napisał:

- Stal można zbierać z misji dziennych. Maksymalnie można wyciągnąć 1200 stali na miesiąc (1320 jeżeli klan ma 10% bonus) 

Ja sobie chwalę zdobywanie stali na rankedach, ostatnio 20 bitew w brązowej, w tym 9 zwycięstw i zdobyte 660 stali (z premią klanu). Daje to 33 jednostek stali za bitwę. Bardzo dobry zarobek. Czekam spokojnie na kolejny sprint i znowu gra do 9 wygranych. W grudniu odnowi się kuponik zniżkowy i pierwszy stalowy okręcik zawita w porcie.

[THESO]
Players
8,915 posts
45,332 battles
23 minutes ago, Colt_Walker_1847 said:

Ja sobie chwalę zdobywanie stali na rankedach, ostatnio 20 bitew w brązowej, w tym 9 zwycięstw i zdobyte 660 stali (z premią klanu). Daje to 33 jednostek stali za bitwę. Bardzo dobry zarobek. Czekam spokojnie na kolejny sprint i znowu gra do 9 wygranych. W grudniu odnowi się kuponik zniżkowy i pierwszy stalowy okręcik zawita w porcie.

9/20 to dla ciebie dobry wynik? 45%?

• Cool 2
  • Bad 1

[WOB]
Players
4,873 posts
18,685 battles
9 minut temu, MacArthur92 napisał:

A jakie to ma znaczenie? Nawet jakby był AFK, to 10-20% WR osiągnie i tylko wchodząc do bitwy 660 stali zdobędzie.

Po tym jak zobaczyłem w jaki sposób gość (Polak zresztą, patrząc po klanie) 3 gwiazdki z rzędu zrobił w kwalifikacjach do srebra (a dokładniej - jak trzy razy z rzędu nic podutką nie zrobił, a MM zasponsorował mu wygrywający team), to już nic mnie w rankedach nie zdziwi.

• Cool 1

Players
41 posts
3,964 battles
52 minuty temu, MacArthur92 napisał:

Jeżeli chodzi o WR, to nie, jeżeli chodzi o zdobytą stal, to tak.

W ostatnim sprincie poprzedniego sezonu miałem w brązowej 9 zwycięstw w 11 bitwach, na Colorado i Andrea Doria. Tak wyszło. Czyli 60 stali na bitwę. Ekonomia zaj...sta:) Nie trzeba siedzieć całymi dniami w grze, trzeba rozplanować, żeby był duży zysk małym wkładem.

[FJORD]
Beta Tester
732 posts
31,159 battles
2 godziny temu, MacArthur92 napisał:

Wielu ludzi widzi je negatywnie bo samoloty = spot.

No cóż, to trochę nawet zgodne z ich historycznym powołaniem i zastosowaniem.

• Cool 1

Players
41 posts
3,964 battles

Co do pytania w temacie, wracaj do gry, odpal bitewki, po malutku, jeżeli gra sprawia Tobie przyjemność, to po prostu graj. Jak nie to nie graj. Każda gra to produkt rozrywkowy, jeden to lubi a drugi nie. To Ty musisz sobie odpowiedzieć czy to lubisz. Po zmianach w grze od Twoich ostatnich bitew. Ja lubię grać w wowsa, ale tak po troszku bo co za dużo to nie zdrowo.

• Cool 1

Players
108 posts
16,064 battles
19 godzin temu, MacArthur92 napisał:

Teraz negatywy

- flagi sygnałowe przestały być przyznawane za medale/osiągnięcia. Są cotygodniowe misje na kontenery z flagami. Jeżeli ktoś grał dziennie i zdobywał powiedzmy 6 osiągnięć - to miał 60 flag. Dziennie. Tygodniowo to jest 420 flag! Tymczasem z tych tygodniowych kontenerów z sygnałami jest raptem 70-80 flag. Z czego połowa z nich może być niepotrzebna aż tak bardzo. 

- Podwodne skały na mapach w czasem randomowych miejscach przez które można utknąć na stałe.

- Coraz więcej BB premium z radarami (Borodino czy Constellation)

- Missouri I jego ekonomia zostały znerfione nawet dla tych ludzi co je posiadali - misja rekompensująca nie łączy się z bonusem ekonomicznym flag czy kamo

- Złe i mylące opisy konkretnych ofert (ostatnio tzw "Summer sale" i kontenery w których rzekomo miało być zawsze kamo stałe ale rzeczywistość była inna) 

- Łodzie podwodne które (w ilości więcej niż 1 na stronę) robią totalny zamęt i chaos w bitwie. Do tego ich mega szybkie torpedy na poziomie prędkości Szwedzkich DD (T10 ponad 90 węzłów z modułem 😳) które na dodatek są naprowadzane i "omijają" obronę przeciwtorpedową pancernika powodując cytadele.... Tak. Na szczęście na razie są na tzw "live testing" na rankedach + coopy i są tylko wypożyczone. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

- Coraz więcej lootboxow i tego typu zagrywek - Missouri zamiast być normalnie do kupienia w zbrojowni została zamknięta za murem "etapowych"  pakietów za dublony. Można ją dostać od razu albo na samym końcu, gdzie na samym końcu = 34k dubli 😳. Po ogromnym szitstormie WG dało możliwość zrobienia misji która odblokuje Missouri any ją zakupić za 19k z hakiem dublonow. 

- Brak szacunku względem CC którzy bardzo dużo się przysłużyli aby gra była lepsza (LittleWhiteMouse) , brak szacunku względem samych graczy również. Gdzie potrzebują 2 dni aby napisać tekst 3 razy mniejszy niż ten post 🤣

- Brak jakichkolwiek nowych map przez ostanie 19 (!!) miesięcy. Za to premek przez ostatnie 3 miesiące wyszło chyba 10-12. 

- Błąd z torpedami który był wyżej wymieniony który już jest trzeci patch. To samo z błędami powtórek które resetują ustawienia klienta gry na powtórce. 

- przez 2 aktualizacje był błąd z brakiem pokazywania wyniku bitwy. 

- CW na te chwilę jest na T6 gdzie mogą być 2 CV które rujnują rozgrywkę bo mało który T6 może się przez nimi obronić. Crossdropy torpedowe na potęgę.

- Hybrydy BB + CV czy krążka lub CV takie jak Ise, Tone czy nadchodzący Kearsarge. 

- Sprzedawanie T10 za zasoby (węgiel) w sklepie premium za dublony (Napoli) czego kategorycznie nie powinno być.

- Duże krążki typu Alaska czy Agir palą się dłużej niż BB. 

Jeżeli coś pominąłem to dodajcie niżej. 

Wczesny dostęp do nowych drzewek i wydłużenie tego okresu do absurdu w celu maksymalizacji zysków WG.

• Cool 2

Players
340 posts
8,299 battles
19 godzin temu, MacArthur92 napisał:

Brak szacunku względem CC którzy bardzo dużo się przysłużyli aby gra była lepsza (LittleWhiteMouse) , brak szacunku względem samych graczy również. Gdzie potrzebują 2 dni aby napisać tekst 3 razy mniejszy niż ten post

I który to tekst niesie ze sobą tak niewiele treści, ze w zasadzie mogli napisać "no bardzo nam przykro stop Info o Missouri później stop".

• Cool 2