Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów do aktualizacji 0.10.7

24 comments in this topic

Recommended Posts

[-GG-]
[-GG-]
Players
425 posts
27,710 battles
11 minutes ago, Jacob_201 said:

kasy brakuje? Missouri ma temu zaradzić? W sumie zaradzi, jak się dzieciarnia rzuci na legendę :)

Może się rzuci a może nie, jak doczyta że "nowe" Missouri dostanie zwykłe zarobki. 

Ofc kto bogatemu broni zapłacić 300 zł za Iowę z radarem, pewnie się tacy znajdą. 

Players
1,548 posts
27,835 battles

" W efekcie tego niektórzy Kapitanowie grali flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22premium_1d0cabf1997104fd727039ab9c098192IX Missouri częściej, niż planowali. " :Smile_teethhappy: . Jestem ciekaw jak można grać częściej niż się planowało ? :Smile_veryhappy:

• Cool 3

[PLO]
[PLO]
Players
1,008 posts
23,760 battles

Wyczuwam zdradę:

" Gracze, którzy już posiadali okręt w momencie wprowadzenia wersji 0.10.7 będą zarabiać średnio taką samą liczbę kredytów jak przedtem — stała misja bojowa zapewniająca premię ekonomiczną we wszystkich bitwach pozwoli utrzymać jego wartość ekonomiczną dla wszystkich graczy, którzy posiadali okręt Missouri przed wprowadzeniem tej zmiany."

No i nie sądzę żeby ta misja rekompensowała bonus który zyskiwało się z sygnałów i kamuflażu.

Proponuję zacząć robić screeny aktualnych zarobków żeby potem się pośmiać.

• Cool 6

[PUNKS]
Beta Tester
9 posts
28,127 battles

coraz gorzej sie dzieje

pierw zaczęli nefic okręty za zasoby

teraz za golda

• Cool 1

Players
2,011 posts
18 minut temu, kilus31 napisał:

pierw zaczęli nefic okręty za zasoby

teraz za golda

Jeszcze jeden dowód na to, że nie warto wydać złamanego centa w tej grze. Bo nawet jeśli kupisz premkę, to firma może "zmienić warunki środowiska" i okręt wcześniej dobry stanie się słaby. Przykład - zabrano krążownikom survi, a więc premki, czy te wielkie też dostaną po głowie. Jedna "zmiana generalna" - i niby wszystko OK, tylko że gracz jest j*  - typowo by WG. Oni nawet nie potrafią zarabiać w taki sposób, by nie wk* swoich klientów.

• Cool 7

Beta Tester
850 posts
36,596 battles
2 godziny temu, krzysiek_1990 napisał:

" W efekcie tego niektórzy Kapitanowie grali flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22premium_1d0cabf1997104fd727039ab9c098192IX Missouri częściej, niż planowali. " :Smile_teethhappy: . Jestem ciekaw jak można grać częściej niż się planowało ? :Smile_veryhappy:

Ależ to oczywiste:

Jeśli gracz pragnął se pyknąć z 5 bitewek na Missouri, a bitewki trwały zwykle po 5 min ( a nie po 20 ), to pyknął se ich w tym czasie ze 20.

A że czasem nawet w nich nie zdążył wystrzelić - no to przecież był w bitwie...:cap_haloween:

• Cool 1

[WOB]
Players
3,429 posts
19,026 battles
1 hour ago, Trevallen said:

No i nie sądzę żeby ta misja rekompensowała bonus który zyskiwało się z sygnałów i kamuflażu.

Proponuję zacząć robić screeny aktualnych zarobków żeby potem się pośmiać.

Oczywiście, że nie będzie, już potwierdzili złodzieje. Procentaowy bonus do podstawy zarobku, czyli jakby extra flaga na zarobki i tyle. :etc_swear::etc_swear:

[IFS]
Players
315 posts
19,629 battles

"Głównym uzbrojeniem okrętów podwodnych są torpedy z naprowadzaniem akustycznym." Cytat brzmi komediowo w kontekście tej arkadowej rozgrywki, w której niewiele wspólnego z tym, co rzeczywiście jest naprowadzaniem akustycznym zwłaszcza w okresie rozwoju uzbrojenia z tamtego okresu. Torpeda z naprowadzaniem akustycznym w tamtych czasach sama na podstawie odbioru dźwięków przez czułe mikrofony zamontowane na niej (to jest w sposób pasywny) kierowała się na źródło dźwięku o odpowiednim natężeniu i dlatego uderzała w okręt od strony rufy. Sposobem na poradzenie sobie z nią było wyłączenie napędu: gubiła sygnał i zataczała krąg w poszukiwaniu źródła dźwięku na nowo. Innym sposobem było ciągnięcie przez okręt za sobą tzw. trału akustycznego wydającego dźwięk zbliżony do pracy siłowni o większym natężeniu, który wybierała torpeda i eksplodowała "na trale". Zbyt czułe ustawienie torpedy mogło się skończyć eksplozją w kilwaterze, więc była ustawiona na odpowiednio głośne źródła dźwięku. Pływaki do trałów różnego typu widać na pokładach okrętów w grze rozmieszczone w różnych dostępnych miejscach na pokładach np. rufa. Wydaje mi się, że na rufie Vampire II jest jakieś bardziej zaawansowane urządzenie przeciwtorpedowe / przeciwminowe. Torpedy naprowadzane na podstawie aktywnego pingowania celu sonarem przez okręt podwodny (który sam zdradziłby własną pozycję w ten sposób i naraził się na kontratak) wymagałyby dp kierowania łączności z własnym okrętem lub naprowadzania na sygnał odbity sonaru własnego okrętu, ale stanowiłyby wtedy zagrożenie dla własnego okrętu i w związku z tym musiałyby atakować cele wyłącznie na powierzchni podczas gdy okręt własny pozostawałby głębiej zanurzony. Ale to raczej późniejsza sprawa.

[ROMT]
Players
837 posts
13,121 battles
4 godziny temu, Jacob_201 napisał:

kasy brakuje? Missouri ma temu zaradzić? W sumie zaradzi, jak się dzieciarnia rzuci na legendę :)

Tylko dla ludzie, co nie będą czytać wiadomości bardzo dokładnie. Każdy, kto czyta, ten wie, że Missouri dla nowe graczy od wersji 0.10.7 nie otrzymuje zwiększona premia do zarobki. Choć muszę przyznać, że nie wiedziałem o cudo Missouri, bo zbyt późno założyłem konto na World of Warships. Tylko weterani mają powodu do radości, bo nadal zachowują ten bonus. "Nowy" Missouri jest dobry jedynie dla bogaty kolekcjonera.

Ale żeby okręty PRENIUM mają zbyt różne premie do zarobki? To dla mnie zwykłe oszustwo i manipulacji ze strony WG. Gdzie mogę się dowiedzieć, które okręty PRENIUM zarabiają najlepiej, a które z nich gorzej? :Smile_sceptic:

Co do bitwy rankingowe, to mam nadzieję, że również boty wezmą udziału w testach. Bo będą za mało graczy i niektórzy nie zdążą ukończyć misji dla żetonów społeczności. Kiedyś brałem udziału w bitwy rankingowe w poprzednie testy i nie mogłem ukończyć z powodu braku graczy.

[O-R-P]
Players
2,849 posts
32,489 battles

Kolejna granica przełamana. Oczywiście starzy posiadacze otrzymają chu.ja do dupy bo trzeba teraz wydoić nowych frajerów więc zlikwidowano jedyny powód dla którego kupiłem ten okręt.

Ponadto często zdarzało się, że to nie parametry i rozgrywka tej jednostki, ale jej zwiększona opłacalność ekonomiczna była głównym czynnikiem, dla którego gracze decydowali się wyruszyć tym okrętem do bitwy. W efekcie tego niektórzy Kapitanowie grali flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22 premium_1d0cabf1997104fd727039ab9c098192IX Missouri częściej, niż planowali.

Proszę powiedzcie gdzie macie dilera bo ja też chcę taki odjazd.

To jak sądzę,  jakiemuś graczowi inny trzymał pistolet przy skroni i mówił. Graj! Graj tylko Missouri bo jak nie to strzelę!

Te wytłumaczenia to po prostu splunięcie w twarz graczom pod pozorem by podziękowali za to jeszcze. Powiem szczerze, pancerniki USN od zawsze interesowały mnie tyle co śnieg sprzed dwóch lat ( Arizonę dostałem z SK, WV z Kontenera okręt premium TVI za jakąś kolekcję, Alabama i Massa trafiły mi się ze Scam Boxów, California ze Scam Boxu, Texas z kodu jakiegoś, Oklahoma za kolekcję - słowem żadnego świadomie nie kupiłem. Czekaj Georgię kupiłem świadomie za węgiel bo lubię bardzo szybkie BB  ) i jedynym powodem dla którego kupiłem Missouri były tylko i wyłącznie ulepszone zarobki. Rzekomo teraz dostaniemy permanentną misję na więcej kredytów, która nie oszukujmy się po jakimś czasie sobie niespodziewanie zniknie :Smile_teethhappy: bo przecież frajerzy i tak polecą z pieniążkami. 

Trzeba przyznać. Ta firma nie potrafi przeżyć miesiąca bez wkurzenia ludzi. 

Swoją drogą ciekawe kiedy znowu powrócą wycofane okręty jak Kutuzow, Belfast czy Kamikaze? Belfast'59 definitywnie nie jest okrętem, który można by nazwać marketingowym sukcesem. To kiedy powrót Kamikaze i co mu zmienicie? Proponuję dać mu torpedy 30 węzłów i 5k alfy! To i tak się sprzeda.

• Cool 8
  • Funny 1

[IFS]
Players
315 posts
19,629 battles

Ale rzeczywiście można to było zrobić trochę inteligentniej, bo wystarczyłoby wprowadzić do gry nowy okręt z radarem na bazie istniejących typu Iowa jak np. USS Wisconsin i pewnie by chwycił za zasoby i dublony i spokój, bez wyzwisk. A tak wskrzeszanie legendy w głupkowaty sposób obniży ogólnie nie najwyższy prestiż...

DODATEK: Ciekaw jestem reakcji kontrybutorów i graczy z serwera NA, bo to prócz innych Oni są pierwszymi adresatami tej wycieczki o kasę, w końcu to przede wszystkim ich legenda...

• Cool 7

[F-A-M]
Players
59 posts
6,518 battles

czy będze można uzyć kuponu na misourii?

czy misouri beze dostępny tylko do kupienia przez ta aktualizacje?

[ARRGH]
Players
38 posts

Tu nawet nie ma potrzeby wprowadzania nowego okrętu. Wystarczy aby "nowy" Missouri był w wersji black (red, blue, yellow bahama, cokolwiek...) i po sprawie. Dotychczasowi posiadacze niczego nie tracą, nowi zyskują okręt premium z podkręconymi zarobkami, a do WG płynie strumyk dodatkowej kasiorki. Wszyscy zadowoleni.

Perm misja na więcej kredytów (ile więcej?), która być może z czasem nawet nie zniknie, niczego nie rozwiązuje, ponieważ bonusowe kredyty uzyskiwane z flag i camo liczone są od bazowej ilości kredytów, które zarabia okręt.

W przypadku tej konkretnej bitwy (po obniżeniu bazowych zarobków okrętu o 25% i jednoczesnym dodaniu misji +25%), dotychczasowy posiadacz Missouri straci około 270k kredytów netto.

A mniej kredytów, to na przykład więcej bitew potrzebnych do ukończenia misji, więcej zasobów wydanych w zbrojowni, więcej kasy wydanej w sklepie premium itd., itp....

Pozostaje mieć nadzieję, że WG nie idzie tą drogą.

shot-21.07.21_17.29.39-0867.jpg

• Cool 8

[F-A-M]
Players
263 posts
18,100 battles

Jednocześnie  IX Missouri to jeden z najsłynniejszych okrętów historycznych i chcielibyśmy, by więcej graczy miało możliwość dołączenia tego okrętu do swojej kolekcji.

Tak i zapewne dlatego rzucą cenę MEGA zaporową. Jak to będzie kosztować mniej niż 20k dublonów to będę w szoku.

[WOB]
Players
3,429 posts
19,026 battles
1 hour ago, Apostata_7 said:

Pozostaje mieć nadzieję, że WG nie idzie tą drogą.

Wiesz czyją matką jest nadzieja...

Cala ta akcja ma dwa cele:

1. Wcisnąć za kasę "naprawioną" Miśkę nowym frajerom.

2. Zmniejszyć zbyt duże zarobki z kamo i flagami tym co już ją mają.

Bo bonus pewnie będzie oparty na średnim zarobku (WG spreadsheet) na gołym okręcie, może jakiś ochłap 5-10% ekstra dorzucą.

• Cool 4

[ARRGH]
Players
38 posts

Oj... doskonale zdaję sobie sprawę, w którą stronę to wszystko zmierza.... Tym bardziej jak się czyta kwiatki typu: "...niektórzy kapitanowie grali Missouri częściej, niż planowali", albo, że "...bazowe możliwości ekonomiczne Missouri zostaną sprowadzone do poziomu pozostałych okrętów premium IX poziomu..." po czym pojawia się zapewnienie, że okręt będzie "...zarabiał ŚREDNIO taką samą liczbę kredytów jak przedtem...".

Pytanie tylko, dlaczego WG traktuje graczy jak ośmiolatków uzależnionych od Tink Tonga z upośledzoną funkcją liczenia oraz czytania ze zrozumieniem, jak można całą operację przeprowadzić tak, aby wilk był syty i owca cała?

Dlatego pozostaje jedynie nadzieja, że ktoś tam wpadnie na genialny pomysł, że można przecież inaczej...

Players
2,011 posts
6 godzin temu, Marblehead_1 napisał:

Ta firma nie potrafi przeżyć miesiąca bez wkurzenia ludzi.

Coraz bardziej łajdackie zachowanie tej wschodniej firmy. I nie dziwi mnie, że sami Białorusini narzekali, że dla dej firmy liczy się tylko robienie pieniędzy, przy jednoczesnej pogardzie dla klientów. Firma zarabia - rozumiem, firma wk* klientów - odpowiedzialni powinni być wywaleni na zbity pysk. Czemu w internecie nazywają WG - W.G.r-ee.dy (chciwcy)?  Nawet w pełni słówka napisać nie mogę, bo natychmiast zostanie "skorygowane" - taka to cenzura. Jednym słowem, Łukaszenko county pełną gębą, choć ponoć przenoszą się z Mińska do Wilna.

6 godzin temu, Marblehead_1 napisał:

Te wytłumaczenia to po prostu splunięcie w twarz graczom pod pozorem by podziękowali za to jeszcze.

Można to zaobserwować na każdym kroku. Coś naprawić - np. zasobożerny port, albo jakiś błąd - "to nam się nie opłaca". Ale coś znerfić, zepsuć, wk* graczy - na to jest czas, i chęci, i wtedy nie narzekają. Ile było próśb, żeby np. włączyć z powrotem scenariusz "Cherry Blossom". Odpowiedź - nie, operacje mają u nas niski priorytet. Na drobiazgi - jak literka Ą czy obrócony orzeł - trzeba czekać latami (biedny Mogami czekał 3 lata na buff do wież). Może gracze też powinni dać firmie do zrozumienia, że "zanim zapłacimy, poczekamy ze 3 lata, aż naprawicie przynajmniej kilka uciążliwych błędów"?

2 godziny temu, DariusJacek napisał:

może jakiś ochłap 5-10% ekstra dorzucą.

Wiesz, jako zwolennik DOBRYCH okrętów (хороших кораблей  - понимаете, товарищи??)  ze zmartwieniem obserwuję, jak co i rusz parametry wielu okrętów schodzą na psy. Łajby stają się coraz gorsze - po co? By dać nowe kolorki, wypuścić kolejną copy-and-paste premkę, przy tworzeniu której używanie mózgu jest zbędne, wystarczy dać nowy kolorek - i hyc do sprzedaży. Wypuszczenie ciekawego (a jeszcze i historycznego) okrętu dałoby okazję dla WG do zarobienia dużej ilości pieniędzy + okazję do zadowolenia wśród graczy. Ale po co, Wargaming ma to w żopie (_!_)  Tyle było możliwości, niestety kacapy z WG wszystkimi podtarli odbyt - może są za głupi na myślenie??  Yahagi z radarem, Maya z pelotką, Exeter na T6, Scharni z dobrą celnością, Algerie z dobrym pancerzem... na wszystkie te pomysły WG zrobiło śmierdzącą kupę, i nie zamierza nawet posprzątać/ skorygować.

5-10% ekstra... Prędzej bym się spodziewał, że ci chciwcy dorzucą następnego nerfa finansowego. Bardzo się zdziwiłem, gdy jakiś czas temu moje ulubione Francuzy (J. Bartek, Martel, Grasownik) zaczęły gorzej zarabiać. Okazało się, że wiele okrętów dostało nerfa, 5-10% obcięcie zarobków - bo są k!!! za dobre! Potem, ponieważ wciąż były "za dobre" to krążki wykastrowano z survi, a pancernikom przetrącono pomocniczą. Co jeszcze im zrobią, żeby były gorsze, a "jedynie słuszne sowieckie" pokazały swoją "potęgę"?? Wcale nie wykluczam jakichś "cichych nerfów".

Wielka SZKODA. Bardzo lubię okręty, za to coraz bardziej nie cierpię chamskiej, chciwej i wrogiej klientom kacapskiej firmy. Może gracze powinni przyjąć za hasło: płacenie Wargamingowi nie należy do naszych priorytetów :-DD

Cytat

Fragment jednej z opinii z ang. forum: WG powinno zmienić swój emblemat na pijawkę na stosie gotówki. :Smile_coin:

• Cool 7

Players
36 posts
5,075 battles

Wszyscy piszecie lamenty, jakby Was ktoś zmuszał do gry w WoWs. To tylko prosta arkadowa strzelanka że skórkami okrętów (a w większości zdu#yszipów). Jest milion zamienników. 

WG już dawno wybrało drogę kopiejki we wszystkich swoich produkcjach. Lamenty i krytyka może ich bawią, ale a pewo nie zmienią wyznaczonego kierunku. 

• Funny 1

[PLO]
[PLO]
Players
1,008 posts
23,760 battles
34 minutes ago, pq78 said:

Jest milion zamienników. 

Poproszę o tytuły.

• Cool 3

[F-A-M]
Players
263 posts
18,100 battles

Dobra wczoraj zapomniałem ze zmęczenia po pracy, ale dzisiaj pytam:

1. Za ile??

2. Jak długo będzie możliwość jego zakupienia???

3. Czy będzie możliwość wykorzystania kuponu zniżkowego??? Bo mam i chętnie skorzystam, ale znając WG zapewne na ten czas zablokują kupony lub w ten deseń.

• Funny 1

Players
17 posts

Powiem Wam tyle: robi się dupa i to jeszcze wąsata w tej giereczce a pisanie, że jest milion zamienników to też dupa wąsata bo nie ma podobnej gry.

Wot zamienisz na War Thunder i od bidy Armored Warfare

Wowp też zamienisz na Gaijin E. ale naszej wszechogarniająco-wspaniałej nie ma na co.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this