Jump to content
Sign in to follow this  
YabbaCoe

Celebes

2 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
[IDDQD]
Korzár
934 posts
14,315 battles

Celebes je křižníkem tieru V národu Nizozemí a podobá se předchozí lodi De Ruyter.

 

Výdrž: Na svůj tier máte průměrné množství životů. Jste těsně za lodí Murmansk. Pancéřování je o trochu silnější, než má typický lehký křižník daného tieru. Máte 16mm pancíře na palubě a horních částech boků. Zde Vás prostřelí protipancéřové (AP) granáty ráže 240mm a více (pozor na Admiral Graf Spee) pod jakýmkoli úhlem. Příď a záď mají 13mm, zde si dávejte pozor už na 203mm děla. Od bitevních lodí se samozřejmě nechcete nechat trefit. Citadela je celkem nízko.

 

Palebná síla: Ta není špatná. Dost se podobáte právě Murmansku. Máte podobné poškození za minutu, počáteční rychlost granátů a zapalujete podobně. Na větší vzdálenosti Vaše granáty dokonce doletí o malinko rychleji. Nedosahujete však jeho průraznosti AP munice. Ale špatně na tom nejste. Spíše takový průměr. Na 10 km probijete přibližně 116mm pancíře, takže byste měli prostřelit pancéřové pásy všech tier V křižníků.

Jako Váš předchůdce De Ruyter jste jediný křižník, který na svém tieru nenese torpédovou výzbroj.

 

Protiletadlová obrana: Nemáte k dispozici protiletadlovou obranu dlouhého dosahu, takže chránit spojenecké lodě proti letadlům moc nebudete. Zase máte ale nejsilnější střední auru ze všech tier V křižníků. Nějaká letadla jistě sestřelíte, ale stačit to nemusí. Vaší hlavní obranou před letadly by mělo být manévrování. Vůči bitevníkům s raketami, torpédovým, britským kobercovým a ruským skip bombardérům (až přijdou ruské CV) se točte přídí nebo zádí. Naopak vůči střemhlavým je obvykle vhodné natočit se bokem.

 

Pohyblivost: Rychlost je malá, pouhých 30,6 uzlů. Poloměr otáčení je naopak nejlepší. Nicméně pomalejší kormidlo to trochu shazuje.

 

Maskování a spotřební doplňky: Váš dosah odhalení je i po použití kapitánského perku Expert na maskování a kamufláže 10,7km, což je v porovnání s konkurencí průměr.

Kromě klasického Havarijního týmu v prvním slotu máte ve druhém Hydroakustický vyhledávač. Ve třetím si můžete zvolit Pozorovací letadlo nebo Katapultovaný stíhač.

 

Herní styl: Nemáte zase tak dobré maskování, takže byste se neměli příliš přibližovat k nepříteli. Držte se raději na 10-11km od nepřítele a udržujte jej pod palbou. Děla máte dost dobrá a i dostřel většinou dostačuje. Poku čelíte vyšším tierům, může se občas hodit právě Pozorovací letadlo. V případě nebezpečí se stáhněte, přestaňte střílet a odspoťte se. Svému týmu posloužíte živí, zvlášť v pozdější fázi bitvy je živý křižník velkým pomocníkem. Pokud to je možné, střílejte primárně po torpédoborcích. Dále by měly být prioritou křižníky. Pokud jsou vůči Vám bokem, přepněte na AP granáty. Mají dostatečnou penetraci. Bitevní lodě si nechte na konec. Mají léčení a zabít je trvá dlouho. Pokud jste pod útokem letadel, manévrujte. Je to Vaše hlavní obrana. AA obrana trochu pomůže, ale nelze se na ni úplně spolehnout.

 

 

Plusy:

  • Dobrá palebná síla.
  • Dobrá rychlost letu granátů a slušná penetrace.
  • Celkem nízko položená citadela.
  • Dobrý poloměr otáčení.

 

Mínusy:

  • Dostřel jen 14 km.
  • Jako jediný tier V křižník nemá torpéda.
  • Malá rychlost 30,6 uzlů.

 

Kapitán, spotřební doplňky, signály, historie...

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×