Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Blackdovski

Niemieckie pancerniki kapitan 2021 pod dodatkową

10 comments in this topic

Question

[BIG-D]
Players
56 posts

Co warto wziąć na 1 i 2 poziomie kapitana? Te filmiki i poradniki są chyba niezbyt aktualne, bo wszystko się pozmieniało. Sugerują na pierwszym pirotechnika. Nie wiem czy warto. Z reguły brałem wprawny ładowniczy, ale to nie zawsze działa, bo po wystrzale i tak trzeba czekać 26 sek na przeładunek przy zmianie typu pocisków.

Na drugim zapalnik bezwładnościowy ma sens? Traci się w tedy pożary, więc pirotechnik i zapalnie raczej się wykluczają. Ewentualnie obrót wież??

Chciałbym spróbować iść w dodatkową, chociaż gdzieś czytałem, że dzisiaj nie jest już tak skuteczna jak kiedyś.

9 answers to this question

Recommended Posts

• 1
WG Staff
418 posts

Również wydaje mi się że propozycja tego builda od @brzeczyszkiewicz123 jest dobra dla niemieckich BBków :) 

23 minutes ago, King_of_Herrings said:

Po poprawce WG zabrało mi codzienne dostawy w postaci skrzynek 22 miesięczne :( Skandal

Naciśnij na swój nick w grze -> Nagrody codzienne 

• Cool 1

• 0
[E--C]
Players
1,534 posts
16,215 battles
11 godzin temu, Blackdovski napisał:

brałem wprawny ładowniczy, ale to nie zawsze działa, bo po wystrzale i tak trzeba czekać 26 sek na przeładunek przy zmianie typu pocisków.

Bo źle używasz. To działa jak masz działa załadowane i chcesz zmienić pocisk.

Przykładowo: masz HE załadowane. Chcesz zmienić na AP. NIE STRZELASZ. 2x przycisk AP i wtedy ten perk zaskakuje.

Co o setupu, sugerowałbym coś w ten sposób:

https://wowsft.com/ship?index=PGSB108&modules=1222&upgrades=000000&commander=PCW001&skills=13656160&ar=100&consumables=1111&pos=0

• 0
[BIG-D]
Players
56 posts

No tak zakładałem, że trzeba mieć pełne działa, żeby skróciło z 30 do 15 sek. Przy czym w grze jak mi jakiś DD wyskoczy to zwykle nie mam pełnych dział.

Na pierwszym poziomie te zapobiegawcze utrzymanie widziałem na filmikach, ale u mnie awarie modułów na pancernikach to naprawdę rzadko się zdarzają. Chyba, że na wyższych tierach u Niemców jest inaczej?

Na jakimś filmiku ktoś też sugerował, że mimo tego zapobiegania pożarom i tak nas będą podpalać, a 4 pożary też bardzo rzadko mi się zdarzają. W sumie to 4 punkty.

Kamuflaż też właśnie widziałem na filmikach,  To na sytuację w których uciekamy przed ostrzałem bez strzelania? Pancernikiem się ciężko ucieka. No i są bardzo widoczne. Chociaż to jest 10% więc na pancernikach najwięcej skraca widoczność. Ja to zawsze biorę na niszczyciel.

• 0
[KLON]
Players
569 posts
26,631 battles
21 hours ago, Blackdovski said:

Chciałbym spróbować iść w dodatkową, chociaż gdzieś czytałem, że dzisiaj nie jest już tak skuteczna jak kiedyś.

To jest zdecydowanie ulubiony build wszystkich HEkowych spamerów, nic tak ich nie cieszy jak wielki, niemrawy okręt, który dla dobrej zabawy innych rezygnuje z przeżywalności i celności dział, a jego jedynym celem jest znaleźć się blisko przeciwnika i oddać mu swoje punkty HP.

Masz teraz w porcie dwóch kapitanów z 21 pkt i okręty dla nich (wielka bitwa), więc poeksperymentuj z buildami i sam sprawdź jak to wygląda.

• Cool 1

• 0
[BIG-D]
Players
56 posts
18.06.2021 o 20:51, Firkines napisał:

To jest zdecydowanie ulubiony build wszystkich HEkowych spamerów,

Mi się fajnie grało pancernikami na początku - na niskich tierach. Tam gdzieś jakaś akcja się rozgrywała, starcia itp. Na wyższych już jest pływanie po obrzeżach mapy i strzelanie z daleka. No jakiś tam pocisk z salwy zwykle w coś tam trafi (szczególnie na Nagato), ale dla mnie osobiście to strasznie nudne. Jak popłyniesz do przodu to team Cię zostawi, przeciwnicy skupią ognień na Tobie, ani się nie wycofasz, ani nie zawrócisz, ani nie schowasz, bo i tak opłyną cię krążowniki. Więc tylko zostają obrzeża przynajmniej przez pierwszą fazę gry jak okrętów jest dużo. Mi się ona strasznie ciągnie. Dlatego chciałem tych Niemców spróbować.  Tylko do pushu potrzeba jeszcze innych co z Tobą popłyną, a o to ciężko. Dlatego ogólnie odszedłem od pancerników. Niemcy to próba powrotu do tematu. Tym bardziej, że teraz lotniskowce popsuli, a krążownikami grać nie umiem w ogóle. Najwięcej emocji i frajdy dają mi niszczyciel.

• 0
[KLON]
Players
569 posts
26,631 battles
3 minutes ago, Blackdovski said:

Najwięcej emocji i frajdy dają mi niszczyciel.

Pełna zgoda, dla mnie to też ulubiona klasa. Dużo ryzykujesz, ale jednocześnie masz największy wpływ na wynik bitwy i nawet z przegranych bitew możesz wyciągnąć jakieś wnioski żeby usprawnić swoją grę. Grając pancernikiem masz znacznie mniej możliwości i musisz w o wiele większym stopniu polegać na dobrej grze innych graczy w Twojej drużynie.

CV akurat w ogóle mi nie żal i tak wciąż mają znacznie większy wpływ na bitwę niż powinny mieć okręty, które tak naprawdę fizycznie w niej nie uczestniczą i nie musza niczym ryzykować.

• 0
[BIG-D]
Players
56 posts

Na razie doszedłem u Niemców do Bayernu. Mam go jeszcze dość stockowy, ale chyba ogólnie nie jest zbyt celny, a dodatkowa niewiele robi, więc chyba sobie daruję te dodatkową na razie. W porównaniu na przykład do Amagi (dwa tiery wyżej, ale gra się o wiele lepiej niż Nagato) - celuje, nawet ta dodatkowa chyba lepsza niż na Bayernie. No może wyżej jest pewnie lepiej, ale walcząc na bliski dystans to podpalają nas też dość mocno, więc może lepiej rzeczywiście w te zapobiegania pożarom i skracanie czasu pożaru iść.

• 0
[RNG-1]
Players
1,748 posts
22,076 battles
17 godzin temu, Blackdovski napisał:

Na razie doszedłem u Niemców do Bayernu. Mam go jeszcze dość stockowy, ale chyba ogólnie nie jest zbyt celny, a dodatkowa niewiele robi,

Bo świetna dodatkowa zaczyna się od Bismarcka (VIII poziom), więc jak Bayorko masz pod dodatkową, ale zamierzasz przejść z kapitanem dalej i masz dość cierpliwości, to nie zmieniaj ustawień kapitana, a Gnójsenau'a można dodatkowo przegrindować na operacji Narai.

• Cool 1

Sign in to follow this