Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bloodminister

Aktualizacja 0.10.5 - Dyskusja ogólna

102 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
417 posts

Dowódcy!

Witamy w aktualizacji 0.10.5. A w niej między innymi:

Niemieckie niszczyciele ● Wielka bitwa ● Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych ● Zmiany w mechanice gry ● Punkty rekrutacji ● Zmiany interfejsu ● Dostawy codzienne ● Zbrojownia ● Dodatki i zmiany zawartości ● Inne zmiany i usprawnienia

Zapraszam do wypełnienia ankiety dot. aktualizacji 0.10.5

Ankieta to jedna z naszych nowych form zbierania feedbacku i bardzo zależy nam na jak największej ilości odpowiedzi od polskich graczy. Wyniki tych ankiet z wszystkich języków będą miały decydujący wpływ na ewentualne zmiany w grze. Feedback możecie zostawić już teraz, oraz na przykład uzupełnić go po lepszym poznaniu zawartości nowej wersji gry. 

[MORSA]
Players
7 posts
12,206 battles

Możecie już wycofać lotniskowce. Po co komu lotniskowiec, który nie potrafi się obronić przed pojedynczym niszczycielem? Kpina z graczy i historii....

• Cool 4
  • Funny 2

Players
2,975 posts
16,134 battles

Znowu bitwy morskie mieli i mieli i nic się nie wczytuje. Widac sa inne priorytety niz naprawa tego :Smile_facepalm:

Strona też laguje.

[_L_S_]
Players
2 posts
9,500 battles

Po zmianie naszywki lub emblematu po kolejnym zalogowaniu wraca poprzedni.Ktoś też tak ma?

• Cool 1

Beta Tester
5,182 posts
16,654 battles

1) bitwy morskie , no to już zaczyna być standard

2) nowy tryb - spokojna farma elit expa na zasadach randoma, i free expa+ możliwość spokojnego grindu z 9 na 10

3) CV - no utrudnienie na pewno, ale po kiego grzyba to jest na IV i VI to pojęcia nie mam, ogólnie i tak zazwyczaj atakowałem DB niszczarki, ale na Mańku trzeba się ataku szturmowcami od początku uczyć

Players
1,939 posts
3 godziny temu, DariusJacek napisał:

Strona też laguje.

A może by tak devsi raz na ruski rok zamiast Smirnoffem / Stoliczną zajęliby się naprawą usterek? Przecież to już przechodzi do anegdoty, że patch bez błędów jest mniej realny niż zwycięstwo polskich "celebrytów" (zwanych reprezentacją), na piłkarskim Euro tudzież mistrzostwach świata :-))

644134983_Kacapskiwowskirok.thumb.jpg.dcdfac7dfa62370b6d1eaf05f7898749.jpg

Players
4 posts
1,811 battles

Nowy tryb celowania rakietami z samolotów to wymysł jakiegoś chorego umysłu. Kompletna kpina. Najpierw białe jajo, potem brązowe jajo, potem zielone jajo, potem karabiny maszynowe a potem rakiety lecą byle gdzie. W nic mniejszego  od lotniskowca nie da się trafić.  Niszczyciel już łatwiej trafić bombą niż rakietą. Lotniskowiec jest praktycznie bezradny w starciu z niszczycielem.   Mam  coraz mniejszą ochotę na tę grę. Robią z ludzi idiotów. 

• Cool 3
  • Funny 1

[E--C]
Players
1,526 posts
16,167 battles

Bo WG nie umie balansować. Albo buffną pod sufit, albo nerfią toporem. A tu dłutka trzeba. ;)

Też miałem WTF?!, jak próbowałem rakietowcami zaatakować. Dobrze, że najpierw polazłem to sprawdzić na co-opach.

• Cool 1

Players
2,870 posts
17,675 battles

wg jak ma naprawic zegarek to uzywa mlotka

• Cool 2
  • Funny 2

WG Staff
417 posts

Przykro mi to pisać, ale zmiana o której dyskutujecie została przyjęta powszechnie raczej ciepło. Dziwi mnie teraz, że gracze - lotniarze, wykazują tak mało zrozumienia dla aspektu gry lotniskowcem, która była zdecydowanie OP - mówię to z perspektywy gracza, który lubi grać lotniami. Właśnie grinduję brytyjskie lotnie i osobiście nie odczuwam tej tragedii. 

• Cool 1
  • Bad 4

[E--C]
Players
1,526 posts
16,167 battles
godzinę temu, bloodminister napisał:

Dziwi mnie teraz, że gracze - lotniarze, wykazują tak mało zrozumienia dla aspektu gry lotniskowcem,

Ja, osobiście (bo tylko w swoim imieniu mówię) mam do tej zmiany podejście raczej neutralne. Tyle, że trzeba będzie się od nowa przyzwyczajać do celowania rakietkami.

A DDki to i tak lepiej się gnębi DB albo TB. :cap_haloween:

• Cool 1

Players
17 posts
22 godziny temu, Hard_John napisał:

Możecie już wycofać lotniskowce. Po co komu lotniskowiec, który nie potrafi się obronić przed pojedynczym niszczycielem? Kpina z graczy i historii....

Już przed aktualizacją było bardzo trudno się obronić cv przed dd zwłaszcza na niskich tierach, a teraz to już totalna tragedia.
Tak czy siak jak żyję i od wielu lat gram w tysiące gier to jeszcze nigdy się nie spotkałem z takim czymś żeby ktoś tak nienawidził i hejtował rzecz w grze, a w tym przypadku cv.
Jak grałem kiedyś w grę o statkach podobną do wows, navyfield, tam mogło być nawet 4 cv u przeciwnika i nikt nigdy nie płakał, że cv op. Ba, ludzie nawet chcieli cv, bo mogli sobie kredyty nastukać z niszczenia samolotów i co najciekawsze niektórzy nawet zakładali tylko działa aa, żeby tylko jakieś samoloty ubić.

Cóż, jak na stałe wprowadzą ss to pewnie hejt przejdzie na ss :Smile_teethhappy:

• Cool 1
  • Boring 1

[MORSA]
Players
7 posts
12,206 battles

Tak, czy inaczej przyjdzie mi się po prawie 4 latach grania w WoW z nim pożegnać. Z WoT pożegnałem się po 8 latach, ale teraz szybciej się uczę. WG ma tendencje do zabijania swoich gier. Nie wiem, jak długo pociągną, ale tak jak w WoT sami zapędzili się w ślepą uliczkę, tak samo robią z WoW.

• Cool 2

[BIG-D]
Players
54 posts
23 godziny temu, Hard_John napisał:

Odpalam sobie dzisiaj Rangera, bo ostatnio nie grałem lotniskowcami, a tu całkiem zmienione strzelanie rakietami -  z karabinów wali do statków i potem rakietami, oczywiście do wody. WTF??

• Cool 2
  • Funny 1

Beta Tester
5,182 posts
16,654 battles
3 hours ago, bloodminister said:

Przykro mi to pisać, ale zmiana o której dyskutujecie została przyjęta powszechnie raczej ciepło. Dziwi mnie teraz, że gracze - lotniarze, wykazują tak mało zrozumienia dla aspektu gry lotniskowcem, która była zdecydowanie OP - mówię to z perspektywy gracza, który lubi grać lotniami. Właśnie grinduję brytyjskie lotnie i osobiście nie odczuwam tej tragedii. 

tak jak pisałem wcześniej, muszę tylko ogarnąć mańfreda vs CA ze szturmowcami

Bo na np Midwayu i tak zazwyczaj bomberów się używa

Jest to trudne, ale nie niemożliwe.

Może to będzie niepolityczne co powiem, ale w końcu może nie będzie dochodzić do bitwy gdzie z jednej strony na t.X PR 1800 a z drugiej PR 350( a sporo razy tak miałem)

Tylko jedna sprawa, na FDR ta zmiana jest totalnym nieporozumieniem, nie dość że czas podejścia jest długi to teraz trafić cokolwiek po za pancernikiem zaczyna być problematyczne

Te zmiany powinny obowiązywać na CV:

USA( po za FDR)

Brytyjskie

Manfred ma rakiety AP więc i tak fige się tym ddkom robiło( no chyba że totalny bot płyną burtą do ataku to fakt ból)

Znowu szturmowce jpn są papierowe, i spadają.

Zmiana ok może być, ale nie koniecznie na wszystkich

a to ze większość graczy ciepło przyjeło to akurat proste, bo graczy cv jest zdecydowanie mniej

• Cool 2

Players
2,870 posts
17,675 battles
3 hours ago, bloodminister said:

Przykro mi to pisać, ale zmiana o której dyskutujecie została przyjęta powszechnie raczej ciepło

zostala przyjeta powszechnie raczej cieplo?

tez dzwonicie w czasie bitew i pytacie sie o cieplosc tych zmian?

• Funny 5

[BIG-D]
Players
54 posts

Rakietami strzela się jak z pancernika i czeka,  czy wpłynie pod samoloty. Manewrujący DD zwykle nie pływa prosto.

Samoloty z rakietami stały się praktycznie bezużyteczne. Można nimi walić w pancerniki i krążowniki, tyle że im krzywdy prawie żadnej nie robią, a trafienie manewrującego niszczyciela w obecnej formie, jeszcze z wyprzedzeniem to jakiś żart. Idiotyczna zmiana. Tylko do spotowania się nadają. Mogli zmienić je na awionetki cywilne.

• Cool 4

[-YOLO]
Players
29 posts
6,183 battles

Zagrałem na Shokaku rankeda i udało mi się zatopić dwa niszczyciele, tak więc da się ;). Jedyny minus był taki że wszyscy wyzywali mnie od nooba i debila jak atakowałem DDki torpedami...

Rakiety stały się kompletnie bezużyteczne i o szturmowcach można zapomnieć. No chyba ze nie ma nic innego pod ręką to można spróbować nimi podpalić BB albo jakiś mniej zwrotny  CA. Shokaku ma szybkie torpedy, więc jakiegoś mniej zwrotnego japońskiego DD-ka przy odrobinie szczęścia i wprawy można storpedować, ale bardziej zwrotne DDki wyminą te torpedy z palcem w nosie.  To już nawet  nie jest kastracja CV. To prawdziwa eutanazja

Zresetowanie linii japońskich CV dla punktów badawczych okazało się  bardzo kiepskim pomysłem...

• Cool 4
  • Funny 1
  • Bad 1

[MORSA]
Players
7 posts
12,206 battles
17 hours ago, Cedrus_62 said:

Nowy tryb celowania rakietami z samolotów to wymysł jakiegoś chorego umysłu. Kompletna kpina. Najpierw białe jajo, potem brązowe jajo, potem zielone jajo, potem karabiny maszynowe a potem rakiety lecą byle gdzie. W nic mniejszego  od lotniskowca nie da się trafić.  Niszczyciel już łatwiej trafić bombą niż rakietą. Lotniskowiec jest praktycznie bezradny w starciu z niszczycielem.   Mam  coraz mniejszą ochotę na tę grę. Robią z ludzi idiotów. 

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Samoloty szturmowe są TOTALNIE BEZUŻYTECZNE. Zastanawiające jest, dlaczego zrobili tak właśnie z nimi? Przecież dobry niszczyciel z kamuflażem może spokojnie zrobić tak, że będzie się na niego polować zupełnie bezskutecznie! W pojedynkę to już mniejsze szanse na obronę ma pancernik. Jak się na niego uwziąłem, to wykańczałem go szybciej niż niszczyciela. Dodatkowo wiele niszczycieli ma o wiele lepsze działa przeciwlotnicze niż pancerniki! Jeszcze raz napiszę.... GDZIE JEST SENS TYCH ZMIAN, BO JA, PO ROZEGRANIU PONAD 10 TYSIĘCY BITEW NA WSZYSTKICH RODZAJACH OKRĘTÓW, TOTALNIE GO NIE POJMUJĘ!!!

• Cool 4
  • Funny 1

[KLON]
Players
568 posts
26,606 battles
11 minutes ago, Hard_John said:

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Samoloty szturmowe są TOTALNIE BEZUŻYTECZNE. Zastanawiające jest, dlaczego zrobili tak właśnie z nimi? Przecież dobry niszczyciel z kamuflażem może spokojnie zrobić tak, że będzie się na niego polować zupełnie bezskutecznie! W pojedynkę to już mniejsze szanse na obronę ma pancernik. Jak się na niego uwziąłem, to wykańczałem go szybciej niż niszczyciela. Dodatkowo wiele niszczycieli ma o wiele lepsze działa przeciwlotnicze niż pancerniki! Jeszcze raz napiszę.... GDZIE JEST SENS TYCH ZMIAN, BO JA, PO ROZEGRANIU PONAD 10 TYSIĘCY BITEW NA WSZYSTKICH RODZAJACH OKRĘTÓW, TOTALNIE GO NIE POJMUJĘ!!!

Ostatnio CV pojawiły się również w wersji konsolowej i tam w ogóle nie dysponują one samolotami szturmowymi, więc wychodzi na to, że po dwóch latach testów CV samoloty szturmowe okazały się zbyt łatwe w użyciu. 

• Cool 1
  • Bad 1

[FATTS]
Beta Tester
325 posts
21,237 battles
16 godzin temu, bloodminister napisał:

Przykro mi to pisać, ale zmiana o której dyskutujecie została przyjęta powszechnie raczej ciepło.

Karczewski o łukaszence też mówił, że to taki ciepły człowiek :Smile_popcorn:

• Cool 4
  • Funny 2

[BIG-D]
Players
54 posts

No ja może jestem noobem, ale łatwo nimi można było zniszczyć innego nooba w DDku, ale  gracza, który zmienia kierunki i obserwuje samoloty już tak łatwo trafić nie było. Teraz jak niszczyciel płynie na lotniskowiec to pozostaje się pożegnać z resztą ekipy.

• Cool 3

Beta Tester
5,182 posts
16,654 battles

to już jak tak nerficie bo podejrzewam ze to nie jedyne to może tak @bloodminister dajcie ludziom wybór w postaci wymiany posiadanych CV na free expa(nominalnie potrzebnego do wbicia) lub zwrot zasobów/golda potrzebnego do wbicia hmmm

mieli by dalej możliwość albo się męczyć grając cv, albo wbić sobie inną linię

szturmowce manfreda to w ogóle wypi...... mozna teraz