Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Dyscyplina bojowa: wyłączenie bratobójczego ognia

27 comments in this topic

Recommended Posts

[MEMRI]
Players
57 posts
24,177 battles

Zmiany w zakresie braku uszkodzeń od własnego ognia/torps - ok

Sankcje robione przez automat - lepsze nie będą 

Wyłączenie alertu o torpedach (własnych) - uważam za bezsensowne.

Nie zawsze są wynikiem ataku na kolegę

Nieraz sam wpakowałem się na ich linię. Albo wjechał mi i dał się zatopić inny gracz w feworze walki, mimo iż w momencie strzału obszar wydawał się czysty.

I nie raz po alercie zmieniany przeze mnie lub kolegę kurs, unik pozwalał na zaliczenie trafienia czy nawet fraga. 

Wyłączenie go to złe rozwiązanie.

• Cool 2

[JF-BB]
Players
2,499 posts
26,849 battles

Wszystko brzmi pięknie i fajnie ale na pewno wyjdzie inaczej  :Smile_sceptic:

• Gdy gracz trafi sojusznika dowolnym typem uzbrojenia, z wyjątkiem pocisków baterii dodatkowej, zostanie ostrzeżony o tym, że musi zaprzestać ostrzeliwania sojuszniczego okrętu.
  • Jeśli gracz nie zaprzestanie strzelać do sojuszników i trafi 40 razy ten sam okręt lub 50 razy różne okręty w tej samej bitwie, otrzyma ostrzeżenie. Jego nazwa użytkownika zrobi się różowa.
  • Gracz, który otrzyma ostrzeżenie, nie zdobędzie żadnych PD lub kredytów w tej bitwie.

Czyli griefer będzie mógł sobie trochę postrzelać zanim system go wyłapie. Przynajmniej nie będzie sytuacji w stylu Benson afkujący przez 15minut bitwy na linii J a potem przepływający połowę mapy do mojego Parsevala by władować mi całą wiązkę torped i strzelając na wiwat w celu wyspotowania by zostać zatopionym co pewną wygraną w rankedzie zmieniło w przegraną.

Mnie tylko ciekawi i zastanawia jedna mała rzecz. Czy w poniedziałek po południu będzie można w patchnotach przeczytać o wprowadzeniu Kitakami? :Smile_trollface: Bo nie sądzę by przypadkiem nagle WG się zorientowało i wyczytało z najwspanialszego i nieomylnego spridszita, że ludzie z Yoshino, Shimakaze i Asashio bezmyślnie strzelają torpedy.

Players
4 posts
2,112 battles
Przed chwilą, panTomeS napisał:

(...)

Wyłączenie alertu o torpedach (własnych) - uważam za bezsensowne.

(...)

Witam,

Wyłączenie "friendly fire" to moim zdaniem baaaardzo słaaaby pomysł. Zrobi z tej gry kiepski mix casual/zręcznościówka/camperka (choć teoretycznie trudne do pogodzenia)

W pewnym sensie kary za FF powinny być ograniczone: 

- jeśli torpedy były wystrzelone  "dawno temu" i ktoś wpływa (czasem BOT!!!!) na takie "stare torpedy to jest "jego wina"

- jeśli ktoś jest za blisko wroga i dostaje FF to też "jego wina" - to nie musi być celowe ostrzelanie a przypadek-rozrzut, niedokładność/pomyłka w "ferworze walki" czyli "życie"  - informacyjne ostrzeżenie o FF jest OK ale jeśli nie ma dowodu że to       specjalnie to ewentualne "zbieranie" na karę za coś takiego powinno być dłuuuuugiee. To nie jest gra o okrętach starożytnych walczących przez taranowanie więc jak ktoś jest za blisko wroga to jego ryzyko/błąd/pech. Niech trzymają dystans.

Co innego jak ktoś strzela do "swoich" na "czystych" pozycjach, gdzie nie ma wrogów w pobliżu. Tylko wtedy powinna działać ochrona przed FF i wtedy karać surowo -  wyłączyć też bitwy kooperacyjne,. czasowo, całkowicie banować.

Ewentualnie:

- tylko FF od "ostrzeżonych " mógłby się nie liczyć. 

- jeśli ktoś zatopi "swojego" na bezpiecznej pozycji sam powinien zatonąć (+ inne kary) a "zatopiony" powinien być przywrócony bez skutków FF.

Całkowite wyłączenie FF jest po prostu głupie :(

Już sobie wyobrażam spam torped albo pancerniki co jak trafią "swoich"  49 razy "to nic się nie stało" tylko te 49 razy to by pół lub wiecej floty zatopiło. Ale od "swoich" to się nie liczy?

Wyłączenie alertu o torpedach "przyjaznych" - a po co mi alert o czymś niegroźnym? 

PS Tak zacząłem grać w WoWs 2 m-ce temu ale takie zmiany chyba szybko zakończą tą "przygodę"

• Cool 1

[ROMT]
Players
551 posts
9,874 battles

Jestem przeciwny co do zmiany "ostrzeżenie o zbliżających się torpedach sojusznika zostało usunięte".

Jeśli jestem zbyt blisko sojusznika, to nie będę wiedział, że wystrzelał torpedów przed chwilą przeciwko wyznaczony cel wroga, bo patrzyłem w zupełnie innym kierunku!? Wtedy nie zdążę tego uniknąć i zepsuję czyjej ataku, który ładowanie trwa 60-130 sekund! Wtedy sojusznik będzie miał do mnie pretensji. Te ostrzeżenie są nadal potrzebne.

• Cool 2

[E--C]
Players
1,526 posts
16,167 battles

Dzisiaj przez jednego Gearinga baranka walącego torpedami zza pleców swoich straciliśmy dwa okręty (najpierw sojuszniczy krążek, a później w/w Gearing - którego salwa kosztowała mnie 4k dmg, zanim lustro zadziałało i poszedł na dno), co przyczyniło do przegrania meczu na żyletki.

Mam mieszane uczucia, co do usuwania FF. ale z delikatnym wskazaniem na opcję usunięcia.

• Cool 1

[4SHOT]
Beta Tester
64 posts
8,132 battles

...jak internet odmówi współpracy mam być karany z tego [powodu!?

• Cool 1

[ROMT]
Players
551 posts
9,874 battles
11 minut temu, rvader napisał:

...jak internet odmówi współpracy mam być karany z tego [powodu!?

Jak zostałem wywalony z gry z powodu przerwy internetowe (często to mi zdarza), który trwał 1-3 min., to połączyłem ponownie i szybko wróciłem do bitwy.

Jeśli gra po przerwie mnie poinformuje, że mam wybrać losowy nick, to wyłączyłem grę i uruchomiłem ponownie, by móc wrócić do bitwy z tą samą nickiem.

Więc nie zostaniesz ukarany, jeśli wrócisz do bitwy w odpowiednim czasie. Gorzej, jeśli przerwa trwa zdecydowanie za długo.

• Cool 1

[DIRKA]
Players
45 posts
3,326 battles

Dla kogo ta zmiana w silniku scenerii? Chyba tylko dla wygody dewelopera. Pewnie...Wszyscy z radością i premedytacją robią zbiorowe samobójstwo niczym kamikaze i pole walki oddają walkowerem, a jakże. Już samą karą dla gracza zespołu jest, że niechcący trafił swego i grupa osłabiona, a cóż dopiero, gdy zerwie połączenie z serwerem. Czy Wy się tam dobrze czujecie, czy słonko za mocno przygrzało? To ma być wojna, a nie kelnerzenie dla przeżuwaczy wafli i chipsów.  

[WBPM]
[WBPM]
Players
8 posts
14,071 battles

Jeśli WG myśli o takich rozwiązaniach niech pomyśli o tym jak blokować nielegalne mody a  gra była do końca zgodna z fer pley

• Cool 1

Players
11 posts
3,001 battles

A kiedy zrobicie porządek z warpackiem .... to nie jest problem??? dla Was problemem jest CO??sojuszniczy ogień  żenada   a kasa się zgadza??? bo znając waszą politykę  coś się za tym kryje i pewnie gracze za to zapłacą czy winny czy niewinny to jest proste jak WG

[FATTS]
Beta Tester
325 posts
21,237 battles
19 godzin temu, senior111 napisał:

Jeśli WG myśli o takich rozwiązaniach niech pomyśli o tym jak blokować nielegalne mody a  gra była do końca zgodna z fer pley

12 godziny temu, zaskroniec napisał:

A kiedy zrobicie porządek z warpackiem .... to nie jest problem??? dla Was problemem jest CO??sojuszniczy ogień  żenada   a kasa się zgadza??? bo znając waszą politykę  coś się za tym kryje i pewnie gracze za to zapłacą czy winny czy niewinny to jest proste jak WG

Czym "lepszy" gracz tym więcej czitów, warpaków, nieuczciwości i zemsty fugie widzi :Smile_facepalm:

Może to wpływ 5G :Smile_popcorn:

[TF16]
Players
2,435 posts
25,412 battles

Lol, po raz kolejny WG błyszczy geniuszem :) Usuniecie uszkodzeń od sojuszniczych torped to jedno i tu poprę rozwiązanie, ale jakim cudem durnemu Iwanowi wpadło do łba, że usunięcie ostrzeżenia o biegnących w naszym kierunku sojuszniczych torpedach będzie fajne? Skoro nie dostanę ostrzeżenia, to ich nie zobaczę, nie wyminę, nie dostanę uszkodzeń, co z tego, że spieprzę atak naszemu niszczycielowi. Genialne WG.

13 hours ago, zaskroniec said:

A dużo tych warpaków jest?

• Cool 1

[ORPBL]
Players
1 post
11.06.2021 o 15:00, The_EURL_Guy napisał:

Wszystko, co powinniście wiedzieć o zmianach, jakie wprowadzono do systemu zapobiegania niesportowemu zachowaniu.

Przeczytaj na portalu

Witam,

Proste pytanie, czy jak mój okręt zostanie zatopiony to mam prawo opuścić grę czy nie? Proszę o odpowiedź.

• Funny 1

[TF16]
Players
2,435 posts
25,412 battles
Just now, Sz3000 said:

Witam,

Proste pytanie, czy jak mój okręt zostanie zatopiony to mam prawo opuścić grę czy nie? Proszę o odpowiedź.

Ty tak serio?

• Funny 1

Players
4 posts
2,112 battles

Jakie to śmieszne i smutne jednocześnie kiedy ludzie się martwią że zepsują komuś spam torped. Powinniście wiedzieć że niszczyciele w większosci nie miały dodatkowych torped poza tymi załadowanymi a i krążowniki też takie były. Teraz już czaicie jak śmieszny są wasze jęki? To niszczyciel powinien uważać gdzie strzela.  Żałosna zrobi się ta gra strasznie. Dymy, radary są limitowane ilością użyć ale całkowicie fantastyczny spam torped jest OK. Można by trochę "naciągnąć"  historię i dać możliwość upgradu wyrzutni do 5 rur tam gdzie nie ma 5 albo /i torpedy o wiekszym zasiegu , zmniejszyć wykrywalność wrogich  torped ale to spam torped powinien być ograniczony. To podobno gra na motywach historycznych więc powinna trochę bliżej historii się trzymać a nie fantastyki. Żeby nie było że ja na pancernikach gram i mam "problem" z tym spamem -  ja na panc-kach to do tej pory tylko testowo grałem. Na szczęście nie wydałem na tą grę kasy.

[TF16]
Players
2,435 posts
25,412 battles
13 hours ago, sne4kingghost said:

Jakie to śmieszne i smutne jednocześnie kiedy ludzie się martwią że zepsują komuś spam torped. Powinniście wiedzieć że niszczyciele w większosci nie miały dodatkowych torped poza tymi załadowanymi a i krążowniki też takie były. Teraz już czaicie jak śmieszny są wasze jęki? To niszczyciel powinien uważać gdzie strzela.  Żałosna zrobi się ta gra strasznie. Dymy, radary są limitowane ilością użyć ale całkowicie fantastyczny spam torped jest OK. Można by trochę "naciągnąć"  historię i dać możliwość upgradu wyrzutni do 5 rur tam gdzie nie ma 5 albo /i torpedy o wiekszym zasiegu , zmniejszyć wykrywalność wrogich  torped ale to spam torped powinien być ograniczony. To podobno gra na motywach historycznych więc powinna trochę bliżej historii się trzymać a nie fantastyki. Żeby nie było że ja na pancernikach gram i mam "problem" z tym spamem -  ja na panc-kach to do tej pory tylko testowo grałem. Na szczęście nie wydałem na tą grę kasy.

W większości wiemy, że w większości nie miały i co taka wiedza zmienia w kontekście zmiany, o których tutaj mowa? Dziękuję, że uświadomiłeś nam mistrzu jak śmieszne są nasze jęki. Cała reszta twojej wypowiedzi to jakieś śmieszne jęki więc pominę je w całości. A nie, czekaj, jeszcze tylko powiem, że twoja zajebiście silna psychika przejawiająca się w stanowczym niewydawaniu hajsów na giereczkę robi wrażenie. Jak ty mnie w tej chwili zaimponowałeś. No i jaką wykazałeś się odwagą publicznie przyznając się do niewspomagania materialnego WG. 

[D-308]
[D-308]
Players
9 posts
11,823 battles

Hmm , jak ukarać typa co stoi 10 minut,  gdy brak jednego okrętu na początku bitwy np. niszczyciela jest bardzo ważne dla końcowego wyniku?

Proponuję spróbować zastąpić go kimś z poczekalni. Kolo nie rusza się ze 2-3min. Dostaje bana na bitwę a w jego miejsce wchodzi ktoś z poczekalni, oczywiście za jego zgodą bądz informacją że leci w środek potyczki. Ale lepszy pożytek z gościa co chce grać nawet przez parę minut niż z kogoś kogo nie ma.

a w każdego typa co robi za stały nieruchomy cel przez 5 minut wale wszystkim co mam i za karę powinien mieć koszty naprawy okrętu x10 za to że kolegom nie pomógł a oni takie koszty ponieśli, albo zasponsorować wszystkim darmowe naprawy.

• Bad 1

[TF16]
Players
2,435 posts
25,412 battles
5 minutes ago, xemena said:

a w każdego typa co robi za stały nieruchomy cel przez 5 minut wale wszystkim co mam i za karę powinien mieć koszty naprawy okrętu x10 za to że kolegom nie pomógł a oni takie koszty ponieśli, albo zasponsorować wszystkim darmowe naprawy.

No i na takich jak ty są te zmiany. Teraz będziesz mógł walić jeszcze więcej i karę dostaniesz ty, a gość nic. Już mi się podoba.

Players
103 posts
4,904 battles
10 minut temu, xemena napisał:

Brawo Ty!  Zdarza mi się niestety czekać nawet 5 minut na wejście do gry i nie mogę nic na to poradzić. Póki co jeszcze nikt mnie za to nie utopił ale pewnie nie miałem szczęścia trafić na Ciebie. Jesteś gość. Aż nogi miękną z wrażenia;DDDD 

Players
103 posts
4,904 battles
14 godziny temu, sne4kingghost napisał:

To podobno gra na motywach historycznych więc powinna trochę bliżej historii się trzymać a nie fantastyki

O jakiej historii mówisz w przypadku gry w której okręty się "kątują" i jak dobrze skątujesz to odbijasz pociski a jak pokażesz burtę to łapiesz cytadelę?;DDD   Historia bitew morskich rozgrywanych w układzie "T" została tutaj postawiona na głowie. W prawdziwych bitwach dowódcy których okręty mogły oddawać całoburtowe salwy gdy ich przeciwnicy pykali tylko z artylerii dziobowej wygrywali a ci którzy się "dobrze kątowali" szli radośnie na dno ;DDD.  Ciężkim pociskom uderzającym z góry było raczej obojętne jak skątowany jest okręt przeciwnika;DD

Gramy w zwykłą strzelankę a nie w żaden historyczny symulator i warto to zrozumieć żeby nie tracić nerwów.  Moim skromnym zdaniem to właśnie nie CV, DD czy niekończące się torpedy tylko właśnie ten kretyński mechanizm kątowania przeniesiony wprost z WOT jest największą słabością tej gry i stąd masz np pancerniki jadące tylko przód-tył bo przecież nie można pokazać burty;DDD 

[KLON]
Players
568 posts
26,606 battles
5 minutes ago, Almer72 said:

Zdarza mi się niestety czekać nawet 5 minut na wejście do gry i nie mogę nic na to poradzić.

Skąd pewność, że nie możesz nic na to poradzić? Takie problemy zazwyczaj są związane odpalaniem gry na wolnym dysku HDD i może mała inwestycja w dysk SSD rozwiązała by problem.

Players
103 posts
4,904 battles
Przed chwilą, Firkines napisał:

Skąd pewność, że nie możesz nic na to poradzić? Takie problemy zazwyczaj są związane odpalaniem gry na wolnym dysku HDD i może mała inwestycja w dysk SSD rozwiązała by problem.

Nie sądzę. Komputer mam ten sam a problemy z opóżnionym wejściem pojawiły się ostatnio, podobnie zresztą jak nagłe spadki FPS do poziomu widzenia poklatkowego. Wcześniej gra mi śmigała 

[D-308]
[D-308]
Players
9 posts
11,823 battles
15.06.2021 o 14:11, Lucius_Dentatus napisał:

No i na takich jak ty są te zmiany. Teraz będziesz mógł walić jeszcze więcej i karę dostaniesz ty, a gość nic. Już mi się podoba.

spoko, bana czasem dostaję. Ale czy słusznie? walczę jak potrafię, pomagam jak potrafię a typ stoi nic nie robi i dostaje gwiazdę w rankedach....... jak wygramy. Ale bardzo często brak w rankedach jednego okrętu skazuje resztę na przegraną. I gdzie tu jest sprawiedliwośc??

[D-308]
[D-308]
Players
9 posts
11,823 battles
15.06.2021 o 14:11, Lucius_Dentatus napisał:

czyli wolisz hołubić graczy co nie grają wchodząc do gry (*ewidentnie bez kamuflażu), przegrywać dzięki nim bitwy i jeszcze im klaskać potępiając ogólny lincz albo czekając jak WG coś tam zrobi albo nie. Ja gram żeby wygrać, gram w teamie by team mógł wygrać, mam słaby sprzęt to nie gram by nie przeszkadzać, przegrywać też mogę ale po walce a nie po robieniu za sztuczny falochron. Może inni mają za dużo dublonów i mniej im zależy by coś zdobyć bo wystarczy że zapłacą w realu. Mi nie i będę zawsze potępiał brak aktywności zgodnej z wybranym okrętem bądź typem bitwy. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this