Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog 07.06.2021 Nowy etap testów okrętów podwodnych

1 comment in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,982 posts

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.

 

Okręty podwodne (OP) przeszły długą drogę: od czasu zapowiedzi latem 2019 roku przeprowadziliśmy 3 testy, tymczasowy tryb „Bitwa okrętów podwodnych” na głównym serwerze i osobny test w listopadzie 2020 roku. W tym czasie zebraliśmy dużo danych i opinii, na podstawie których zmieniliśmy prawie wszystkie mechaniki związane z nowym typem okrętów.

W poprzednich testach styl gry OP był podobny do niszczycieli o niewielkiej wykrywalności polegających na atakach torpedowych. Obecnie, w celu zapewnienia unikalnego stylu gry dla tej nowej klasy zmieniliśmy główny cel ataków OP. W znaczącej części każdej bitwy ci podwodni łowcy będą walczyć z tymi samymi klasami, które dysponują najlepszymi narzędziami do ich zwalczania – niszczycielami i krążownikami.

 

Zdolność zanurzania

OP w rzeczywistości są bardzo skomplikowanymi maszynami. Dodają je do WoWs chcemy odzwierciedlić ich naturalne ograniczenia dotyczące operowania pod wodą. Aby tego dokonać dodaliśmy parametr – Zdolność zanurzenia – który symuluje różne systemy i zasoby OP, na których opierana on swoje działanie. Zdolność zanurzenia zastąpi Naładowanie baterii i będzie w podobny sposób ograniczał zdolność OP do pozostania w zanurzeniu przez długie okresy czasu.

Zdolność zanurzenia jest ograniczona w czasie – około 10 minut aktywności na bitwę, w zależności od nacji OP i jego tieru. Ten parametr wyczerpuje się, gdy okręt znajduje się w zanurzeniu i nie można go zregenerować w czasie bitwy. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętna bitwa trwa około 15 minut: jeśli OP spędzi pod wodą pierwsze 10 minut to pozostały czas będzie musiał przebywać na powierzchni. Gdy OP zostanie wykryty pod wodą lub na głębokości peryskopowej Zdolność zanurzenia będzie zużywana szybciej. W ten sposób okręty wyposażone w Radar lub Sondę hydroakustyczną będą miały wpływ na OP nawet bez zadawania im uszkodzeń.

Ta zmiana pozwoli okrętom nawodnym przeciwstawiać się OP nawet bez dedykowanego uzbrojenia przeciw podwodnego.

 

Kontrola głębokości, wykrywalność i widok.

Zunifikowaliśmy kilka poprzednio testowanych mechanik i sterowań. Głębokość nie może być ustawiana dowolnie z dokładnością do 1 metra, zamiast tego będzie wybierana za pomocą klawiszy C i F z kilku predefiniowanych głębokości. Ponadto powróci głębokość peryskopowa – pozwoli ona poruszać się OP w ukryciu ze standardową prędkością, ale będzie to wyczerpywać Zdolność zanurzania. Specjalny sprzęt eksploatacyjny nie będzie potrzebny do zanurzenia się na maksymalną głębokość.

Promień wykrywalności OP będzie liniowo się zmniejszał wraz z głębokością. To zapobiegnie sytuacjom, gdy OP natychmiastowo znikał z widoku zaraz po wykryciu.

Kontrola głębokości będzie prostsza i bardziej intuicyjna, a różne głębokości będą miały znaczący wpływ na styl gry.

 

Torpedy i ping sonaru

Efektywność OP przeciw manewrującym okrętom zostanie zwiększona, a przeciw okrętom z dobrą obroną przeciwtorpedową – zmniejszona:

 • Uszkodzeń torped OP zostaną zmniejszone, ale szansa na uszkodzenie modułów zwiększona;
 • Torpedy nie będą ignorować ochrony przeciwtorpedowej dzięki efektowi dwukrotnego oznaczenia pingiem sonaru;
 • Emitowania pingu sonaru będzie bardziej wygodne. Kamera będzie automatycznie podążać za celem tak samo jak w przypadku celowania działami w innych typach jednostek;
 • Wytworzenie pingu czasowo zwiększy wykrywalność OP;
 • Naprowadzanie torped zostanie ulepszone w przypadku zaznaczenia wrogiego okrętu pingiem sonaru;
 • Ping sonaru może zaznaczyć obie burty okrętu i torpedy nie stracą namiaru nawet jeśli cel obróci się nieoznaczoną burtą do torpedy;
 • Okręt trafiony pingiem sonaru będzie w stanie zauważyć zaznaczenie w podobny sposób jak Radiolokacja – wskazując kierunek z którego został wysłany ping.

Hydrofon

Okręty nawodne otrzymały nowe sposoby wpływu na OP, dzięki ograniczonej Zdolności zanurzania i faktu, że szybciej się ona zużywa, gdy OP jest wykryty pod wodą. Z tego powodu hydrofony zostały usunięte.

 

Inne

 • Ulepszenia, sprzęt eksploatacyjny, umiejętności dowódców zostały dodane dla okrętów podwodnych. Możecie jest sprawdzić w kliencie testowym, a po wprowadzeniu OP na serwer będzie możliwość darmowego resetu zdolności wszystkich dowódców.
 • Niektóre umiejętności dla niszczycieli, krążowników i pancerników uzyskają dodatkowe efekty pomagające kontrować OP.
 • Uzbrojenie dodatkowe OP będzie używało pocisków PPO.
 • Wstęgi, osiągnięcia misje bojowe, mapy i ustawienia trybów gry, a także działanie sprzętu eksploatacyjnego i ulepszeń zostaną zaktualizowane.
 • Dodano podwodne środowisko dla większości map włączając w to dno morskie i podwodne części wysp. To pozwoli na łatwiejsze nawigowanie OP w czasie zanurzenia.
 • Naprawiono wiele błędów i poprawiono stabilność klienta. Ponadto wprowadzono wiele technicznych ulepszeń.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×