Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Porpoise

Herní módy a takové kecy okolo

2 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
613 posts
619 battles

Zajímalo by mě, jestli má WG nějakou statistiku, nebo anketu od hráčů, která se zabývá popularitou herních módů. Co mě neuvěřitelně štve?. A osobně neznám nikoho, kdo by to měl rád, tak je cyklón. Řekl bych, že  90% her v cyklónu je absolutně frustrující záležitost, kde díky velikosti map 5-7 minut prakticky nikdo nebojuje. Opravdu si myslí, že je ta mechanika k něčemu přínosná? 

Cyklón:

WG tvrdilo, že cyklón má přinést aktivní hru na blízko. Leda tak prdlajs. Hra se v cyklónu změní na 1-2 izolované souboje a díky velikosti map a pomalosti lodí, které jsou stavěny na boj někde v rozmezí 15-20km se fakticky nic neděje do posledních 4 minut, kdy to zmizí. Opravdu skvělá mechanika, která vám neumožní hrát. Teď jsem měl zrovna opět labůžo bitvu v cyklónu. Celou bitvu jedu dopředu, zabiju 1 DD a hra skončí na body. Nic jiného jsem už neviděl, protože nepřítel utekl na kraj mapy. A tak je to skoro vždy. Takže sorry jako, že jsem trochu nevrlej, když strávím 15 minut tím, že jedu dopředu. Velká zábava. Hlavně že ale letadla z CV v této hrozivé bouři, znemožňující vidět před sebe, můžou lítat bez postihu.  Já zapomněl. Ony by pak CV totiž nebyly populární a rework by byl "waste of resources". 

Epicentrum:

Asi polovina her skončí do 6 minut jen proto, že jeden, nebo druhý tým se na cap vykašle. Hráči tento mód nechápou a navíc tě to nutí se vystavit do otřesné pozice. Za mě totální nepochopení herní mechaniky.  Většina bitev v tomto módu je rozhodnutá torpédoborcem, co se obětuje pro tým a drží střed. Bez šance na to si zahrát. Pokud tam najedeš s čímkoliv jiným, jsi mrtvý, protože jsi přece v "epicentru".

Standardní bitva:

Klasika, ale bohužel se to vždy změní v absolutní kempfest. Na některých mapách strašlivá nuda. Stačí si vybrat blbě stranu a máš 15 minut nudy. Asi bych ji úplně nezatracoval, ale na některé mapy se prostě nehodí. 

Nadvláda: 

Za mě suverénně nejlepší mód ze všech a to o parník. Rozhoduje nejen počet potopených lodí, ale také ve většině případů nutí hráče se rozprostřít po mapě. Hodně flexibilní formát a nejzajímavější hry.

WG je vždycky přesvědčeno o vlastní neomylnosti a nikdy nedá na feedback hráčů z fóra, protože mají svůj "spreadsheet", kde je 80% čísel tvořené hráči, kterým je úplně jedno co a kde hrají, jak to dopadne a jestli si jednou vystřelili, tak to považují za úspěch. To je ta mlčící většina, o které WG tak rádo mluví. Myslíte si, že by velryby přestaly kupovat lootboxy, kdyby ze hry zmizely cyklóny a epicentra?

Hru jsem 2 roky nehrál, vrátil jsem se v době covidu na "protest f2p accountu" a říkám s klidným svědomím, že do toho nedám ani korunu, i když dřív jsem sypal poctivě. Viděl jsem, že hra se zlepšuje a tak 2 roky od bety to byla pravda, ale pak se vše začalo naklánět na bok. Místo fokusu na věci, které by hru udělaly lepší se přidávaly nesmysly, které nikdo nechtěl. O balancu lodí ani mluvit nebudu.Stejně vždycky budu ve Friedrichovi o parník lepší, jak průměrný hráč v Musashi, ale celý problém je, že "nové featury" spolu s nezáživnými a nepromyšlenými mechanikami vedou k pasivitě, jednostranným bitvám a celkové nezábavnosti velkého počtu her, které jsem hrál. Za mě je to škoda, protože je to jediný hra s loděmi na trhu, která dokáže být i zábavná. Ano, WoWS je obrovská zábava, když... JE HRA NECHÁ HRÁT. A to se v hodně velkém % her nestává. 

Co by bylo špatné na tom hře vrátit "čistotu", kde jednotlivé třídy plní roli jakou mají, hráči chápou, co se po nich chce, nejste farmení něčím, co nemá counterplay a celkově vás hra pouze neokrádá o čas?

PS: Vím, že je to další zbytečný topic o tom, co WG dělá špatně a co bych chtěl jinak. Ano, vím to. Nějak se ale musím zabavit během bitvy, kde mi padl cyklón a můj KGV se snaží 10 minut dojet na druhou stranu mapy, kde je celý nepřátelský tým schovaný za ostrovem.

• Cool 14

Players
27 posts
2,177 battles

Myslím si, že v podstatě dobře řečeno. Nadvláda nebo klasika je mi osobně fuk, ale za cyklón a hlavně za epicentrum bych osobně kopal autora této mechaniky do kloaky. 

• Cool 2
  • Funny 1

Sign in to follow this