Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Veřejný test 0.10.3 - Osa proti Spojencům

6 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
6,732 posts
4,523 battles

Hráčům se zpřístupní nový dočasný režim bitvy — Osa proti Spojencům — který je inspirován historickými námořními bitvami. Bitvy v tomto režimu budou zahrnovat pouze skutečně postavené lodě a jejich obdoby. Jeden z týmů bude sestávat pouze z lodí Osy, a ten druhý bude mít zase pouze lodě Spojenců.

Týmy budou zformovány na základě lodě konkrétních národů:

• Osa: německé, italské a japonské lodě.
  • Spojenci: americké, sovětské, francouzské, britské, panasijské a evropské lodě.

Bitvy se budou hrát s loděmi VIII. úrovně ve formátu 8 proti 8.

S výjimkou letadlových lodí nemusejí být týmy navzájem sestaveny zrcadlově s ohledem na typy lodí. Každý tým může mít pouze jednu letadlovou loď. Počet lodí ostatních typů se může o jednu loď lišit.

[IDDQD]
Korzár
2,652 posts
1,454 battles

Se na to podívejme.. Nápad dobrý, ale opět, WG nepřemýšlelo. Balanc je úplně k prdu.. 

RADARY: Spojenci mají a mají jich asi tucet. Osa nemá ani jeden.. jestli dobře počítám.

AA: Spojenci kopa lodí s AAčky na +/-6 km (Ruské lodě of course..) a 5,8 km (americké) s dobrými hodnotami.. Osa.. no započítal bych asi jen Eugen/Hipper, ale mají krátký dostřel. Itálie a Japonsko jsou jen parodie na AA.

Dále by mě zajímalo, proč je Rusko na straně spojenců? Rusko bych považoval za tzv. neutrální národ (jako to má nastavený War Thunder). Ano, pomohli vyhrát válku, ale ví se, že když padlo Německo, měli s Evropou vlastní zájmy.. A vlastně už pakt s němci naznačuje, že nebyli zrovna hodní.. že ano sousedi z Polska.. To stejné PanaAsije.. Jakožto Čína bych ji dal spíše jako neutrální. Co tím chci naznačit? Že by vznikl balanční prvek, který by pomohl Ose s těmi AAčky/Radary a celkově gameplayem. SSSR a Čína (budu tak nazývat PanaAsii) by tedy ve frontě na bitvu čekali, jestli je dost lodí a pokud by osa dost lodí neměla, připojili by se přednostně k Ose. A že to dává logiku, protože jsme včera odehrál 5 her za Osu a vždy jsme měl na své straně boty, pač se za Osu hrát prostě nechce..

Spojler

shot-21_03.27_02_41.10-0191.thumb.jpg.b7249bc5c28f936cc985361fdad7968f.jpg

No a co mi vadí, tak jsou letadlové lodě. Ty ve svém MM, kdy nehrají proti lodím vyššího tieru dominují. Ale to už drahé WG taky víte..

Ale abych nebyl jen negativní, líbí se mi umístění na tier 8 (asi nejvíce historicky zajímavých lodí). Bohužel, v tomto stavu je to těžce nefunkční, chce to změny.. Minimálně MM.

• Cool 3

[GRUT]
Players
57 posts
5,324 battles

Pochopiteľne CCCP musí byť na strane Spojencov. Čo tam po histórii - východný "bratia" nás jednoducho oslobodili a hotovo! :fish_viking:

Ak budú boti v hre, celkom to zabije celý koncept. Podobne ako pri asimetrických bitkách:/

Pôsobí to, akoby si WG chcelo odškrtnúť prianie časti hráčov a je im v celku jedno, či to bude fungovať, alebo nie...

Samotný nápad sa mi páči - dúfam, že aspoň po večeroch bude dosť hráčov, aby sa dalo zahrať bez botov.

[WG]
WG Staff
6,732 posts
4,523 battles
V 27. 3. 2021 v 11:26 Wolffnstein řekl/a:

Se na to podívejme.. Nápad dobrý, ale opět, WG nepřemýšlelo. Balanc je úplně k prdu.. 

RADARY: Spojenci mají a mají jich asi tucet. Osa nemá ani jeden.. jestli dobře počítám.

AA: Spojenci kopa lodí s AAčky na +/-6 km (Ruské lodě of course..) a 5,8 km (americké) s dobrými hodnotami.. Osa.. no započítal bych asi jen Eugen/Hipper, ale mají krátký dostřel. Itálie a Japonsko jsou jen parodie na AA.

Dále by mě zajímalo, proč je Rusko na straně spojenců? Rusko bych považoval za tzv. neutrální národ (jako to má nastavený War Thunder). Ano, pomohli vyhrát válku, ale ví se, že když padlo Německo, měli s Evropou vlastní zájmy.. A vlastně už pakt s němci naznačuje, že nebyli zrovna hodní.. že ano sousedi z Polska.. To stejné PanaAsije.. Jakožto Čína bych ji dal spíše jako neutrální. Co tím chci naznačit? Že by vznikl balanční prvek, který by pomohl Ose s těmi AAčky/Radary a celkově gameplayem. SSSR a Čína (budu tak nazývat PanaAsii) by tedy ve frontě na bitvu čekali, jestli je dost lodí a pokud by osa dost lodí neměla, připojili by se přednostně k Ose. A že to dává logiku, protože jsme včera odehrál 5 her za Osu a vždy jsme měl na své straně boty, pač se za Osu hrát prostě nechce..

Odhalit skrytý obsah

No a co mi vadí, tak jsou letadlové lodě. Ty ve svém MM, kdy nehrají proti lodím vyššího tieru dominují. Ale to už drahé WG taky víte..

Ale abych nebyl jen negativní, líbí se mi umístění na tier 8 (asi nejvíce historicky zajímavých lodí). Bohužel, v tomto stavu je to těžce nefunkční, chce to změny.. Minimálně MM.

Ono s těmi Sověty, samozřejmě víme, že si prvně zajistili rozdělení Polska, obsadili Pobaltí a měli své zájmy. Nicméně všude můžeš najít informace o tom, že byli na straně spojenců.

https://www.britannica.com/topic/Allied-Powers-international-alliance

Ať už tedy chceme, nebo ne, přidali se na tu stranu během války. Přece jenom to samé platilo i pro Spojené Státy.

Nicméně osobně bych spíše tam viděl jinou stranu, něco, jako v HoI: Kominterna, či řekněme Komunistické státy - Pak bychom klidně mohli mít SSSR i s Čínou ve speciální kategorii. Jenže problém by byl v počtu a taky vlastně by nemohly bojovat proti spojencům.

Tudíž zde máme dvě strany, které proti sobě opravdu bojovaly.

[IDDQD]
Korzár
2,652 posts
1,454 battles
Před 9 hodinami YabbaCoe řekl/a:

Ono s těmi Sověty, samozřejmě víme, že si prvně zajistili rozdělení Polska, obsadili Pobaltí a měli své zájmy. Nicméně všude můžeš najít informace o tom, že byli na straně spojenců.

https://www.britannica.com/topic/Allied-Powers-international-alliance

Ať už tedy chceme, nebo ne, přidali se na tu stranu během války. Přece jenom to samé platilo i pro Spojené Státy.

Nicméně osobně bych spíše tam viděl jinou stranu, něco, jako v HoI: Kominterna, či řekněme Komunistické státy - Pak bychom klidně mohli mít SSSR i s Čínou ve speciální kategorii. Jenže problém by byl v počtu a taky vlastně by nemohly bojovat proti spojencům.

Tudíž zde máme dvě strany, které proti sobě opravdu bojovaly.

Jako pokud to berete jakožto vítězná strana = spojenci, tak ano. Ale hsitoricky bych je já osobně dal do neutrální sekce, jak to mají právě ve War Thunderu. Ale já to nezmínil proto, abych hanil SSSR/Rusko, o to mi nešlo, spíše jsme to nadhodil jako myšlenku, jak vybalancovat tento mód, protože nevím, zda si jej zkoušel, ale za Osu fakt nikdo nehraje a z balančního hlediska je to naprosto otřesné.. 

Jo a četl jsme, že se něco podobného kdysi zkoušelo v WoT a taky to nevyšlo skrz balanc. Tak sem zvědav, zda se to tu povede. jak jsme psal, já bych ten mód nezatracoval, protože se mi na něm líbí, že tam jsou historické lodě a ne ty blbosti z papíru. takže to má i nějaký ten feeling. Což pro mě, jako fandu historie má význam a dost velký. 

[WG]
WG Staff
6,732 posts
4,523 battles
Před 9 hodinami Wolffnstein řekl/a:

Jako pokud to berete jakožto vítězná strana = spojenci, tak ano. Ale hsitoricky bych je já osobně dal do neutrální sekce, jak to mají právě ve War Thunderu. Ale já to nezmínil proto, abych hanil SSSR/Rusko, o to mi nešlo, spíše jsme to nadhodil jako myšlenku, jak vybalancovat tento mód, protože nevím, zda si jej zkoušel, ale za Osu fakt nikdo nehraje a z balančního hlediska je to naprosto otřesné.. 

Jo a četl jsme, že se něco podobného kdysi zkoušelo v WoT a taky to nevyšlo skrz balanc. Tak sem zvědav, zda se to tu povede. jak jsme psal, já bych ten mód nezatracoval, protože se mi na něm líbí, že tam jsou historické lodě a ne ty blbosti z papíru. takže to má i nějaký ten feeling. Což pro mě, jako fandu historie má význam a dost velký. 

No zjevně na straně Spojenců byl Sovětský svaz od roku 1941, tím pádem většinu války. Jak jsem říkal, já bych je taky rád viděl trochu jinak, kor, když jejich lodě jsou spíše poválečné. Ale bohužel nelze upřít SSSR to, že byli na straně spojenců.

Moc dobře víme, že to kdysi Tanky zkoušeli, historický mód... ale bylo to fiasko. Těžko predikovat, jak dopadne naše verze, kde jsme se snažili dostat tam maximám opravdu vybudovaných lodí.

Sám jsem to zkoušel na PT, dvě bitvy jsem stihl. Byl jsem v divizi s kolegou, co měl Bismarck. Já měl jednou LIttorio a jednou Tirpitz. A co bylo zvláštní, že s Tirpem jsme docela přesvědčivě vyhráli a to ani v jednom případě jsme neměli boty.

Samozřejmě hodně to bude záležet na umu hráčů, ale jen to, že na jedné straně jsou radary okamžitě nevyhrává bitvu...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this