Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów dla wersji 0.10.3

22 comments in this topic

Recommended Posts

[IFS]
Players
172 posts
16,028 battles

W sumie, to chyba szkoda, że wprowadzenie bliskie już drugiej linii niemieckich niszczycieli, nie zostanie połączone z pewnym poniekąd oczywistym porządkiem wśród nich. Istniało bowiem tyle historycznych oraz projektowych (z uwzględnieniem oryginalnych wariantów) niemieckich niszczycieli, że bez większych problemów przygotowano by dwie jednolite pod względem kalibru dział równoległe linie tech. okrętów: jedną z mniejszym kalibrem dział rzędu 5 cali oraz drugą z większym rzędu 6 cali począwszy od tieru VI. Starczyłoby jeszcze na ciekawostki... Ale nie, Gaede i Z-23 będą tkwiły w głównej (starej) gałęzi, chociaż mają, a ściślej mogą mieć 150 mm kalibru głównej... Pomijam już fakt historyczny, że małe lekkie krążowniki zwiadowcze (można porównać z brytyjską klasą Arethusa, czyli np. późniejszy Huanghe w grze), czyli okręty, które załapały się na tier IX i X nowej linii niszczycieli niemieckich, miały mieć właśnie takie wieże zdwojonych 150 mm, jak ma na pokładzie dziobowym Z-23 z drugiej gałęzi drzewa. Pomieszanie z przeplotem, a szkoda...

[GLORY]
Players
436 posts
15,170 battles

Oś kontra Alianci

Nowy tymczasowy typ bitwy — Oś kontra Alianci — inspirowany historycznymi bitwami morskimi, będzie dostępny dla graczy. W bitwach tego trybu udział wezmą wyłącznie okręty, które powstały w rzeczywistości oraz ich odpowiedniki.

O ile pamiętam Graf Zeppelin nigdy nie został ukończony i nigdy nie wszedł do służby. Równie dobrze Japończycy mogli by używać w tego typu rozgrywkach Amagi - też zaczęto budowę i nigdy nie ukończono. Żaden z krążowników typu 68 bis Swierdłow (Kutuzow) nie został nawet zaczęty przed końcem wojny. 

(przynależności poszczególnych państw do drużyn oś-alianci nie będę komentował - już wcześniej sporo osób miało o to pretensje). 

W sumie pomysł całkiem niezły, ale chyba taka forma rozgrywki na 5-6 tierach była by lepsza. 

• Cool 2

Players
2,425 posts
25,073 battles
31 minutes ago, Thorgerder said:

Oś kontra Alianci

Nowy tymczasowy typ bitwy — Oś kontra Alianci — inspirowany historycznymi bitwami morskimi, będzie dostępny dla graczy. W bitwach tego trybu udział wezmą wyłącznie okręty, które powstały w rzeczywistości oraz ich odpowiedniki.

O ile pamiętam Graf Zeppelin nigdy nie został ukończony i nigdy nie wszedł do służby. Równie dobrze Japończycy mogli by używać w tego typu rozgrywkach Amagi - też zaczęto budowę i nigdy nie ukończono. Żaden z krążowników typu 68 bis Swierdłow (Kutuzow) nie został nawet zaczęty przed końcem wojny. 

(przynależności poszczególnych państw do drużyn oś-alianci nie będę komentował - już wcześniej sporo osób miało o to pretensje). 

W sumie pomysł całkiem niezły, ale chyba taka forma rozgrywki na 5-6 tierach była by lepsza. 

Akurat to potrafię zrozumieć. Graf Zeppelin to premka a Amagi okręt drzewkowy. Czy mam dodawać resztę? Zupełnie przypadkiem większość okrętów dopuszczonych do tego trybu to premki :Smile_trollface: Populacja Alabam i Tirpitzów zwiększa się.

Poza Olandem i powojennymi okrętami z kilku drzewek, jakoś nie widzę żadnych problemów z doborem krajów. Jedynie WMF i RoCN mają same powojenne okręty ( Ogniewoj od biedy jeszcze może zostać, pewnie i tak nikt nim nie będzie grać ) Saipan i Vanguard pasują mniej więcej tak samo Jak Czapajew i Kutuzow i szczerze mówiąc mogli by je usunąć z tego trybu z tego powodu. Jedna strona nie ma w ogóle radarów i wyraźnie będzie pokrzywdzona.

Okręty z Aoki Hagane no Arpeggio i Azur Lane w trybie? Mam mieszane odczucia.

Co to jest Alabama VL? Jakiś kolejny klon klona klona?

Jak dla mnie tryb zrobiony zupełnie bez sensu. Z chęcią zobaczyłbym jakiś nowy scenariusz a tak po raz kolejny po skopanych bitwach asymetrycznych i szajsie Wielkiego Polowania ( serio teraz żadnego camo dla TIX? ) powstał jakiś kolejny potworek w który jeśli nie będzie zachęcających nagród nawet nie mam zamiaru grać. Przykład WoT-a pokazał, że bitwy kraj vs kraj nie będą działać. W WoT wiedzą o tym już od wielu lat.

Obcięto Punkty Badawcze, które zastąpiono Węglem przy Stoczni dla ZF-6. W sumie 400 Punktów Badawczych za jedną fazę budowy to był zupełny ochłap patrząc jak podwyższone są ceny okrętów z Agencji Towarzyskiej tfu Badawczej. Zmiana na 3000 sztuk Węgla podoba mi się jeśli ktoś chce zabawić się w wieloryba.

• Cool 2

[IFS]
Players
172 posts
16,028 battles

Alabama VL to była chyba jakaś nagroda dla nielicznych podobnie jak Alabama ST. Czyli klon z unikalnym kamuflażem.

• Cool 1

Beta Tester
5,064 posts
15,783 battles

Tryb ewidentnie zrobiony w stylu:

,,Macie, i odwalcie się``

Oczywiście wcześniej nie zapomnijcie wykupić dostępu do drzewkowych okrętów

Alianci na start mają przewagę w powietrzu posiadając:

- Enterprise - prawdopodobnie najlepsza CV t.8

- Saipan - samoloty z t.X

Na przeciwko stają okręty z AA szczątkowym i słabym, więc ogarnięte CV będzie biło wszystko i wszystkich.

O słabości AA na dużych okrętach Osi, to każdy dobrze wie, i do tego nie muszę przekonywać, a z drugiej strony mamy przemiał maszyn Japońskich i Niemieckich.

(Chyba że dodadzą Persivala to wtedy szanse są równiejsze)

Najpopularniejszym pancernikiem Aliantów pewnie będzie Massa

Tzw. Bitwy historyczne w WoT okazały się trybem nie trafionym, i tu pewnie będzie to samo gdyż mało osób zapewne będzie chciało grać okrętami ,,słabszymi``

Żeby CV z tego wywalić to by to miało sens, a tak to pewnie zginie tryb po patchu śmiercią naturalną.

Btw @bloodministerczego ZSRR jest tylko u Aliantów, czyżby tylko jedną historię znano tzn tą po 22.06.1941???

• Cool 5
  • Boring 1

Players
2,425 posts
25,073 battles
25.03.2021 o 08:11, WojenneGrySzorujaDno napisał:

czego ZSRR jest tylko u Aliantów, czyżby tylko jedną historię znano tzn tą po 22.06.1941???

Nigdy nie byli w stanie wypowiedzianej wojny z żadnym państwem alianckim więc jest dobrze :Smile_Default: ( Rumunia i Finlandia dołączyły do aliantów w nieco specyficznej sytuacji 1944 roku i stali się wtedy sojusznikami ) Jeden z członków Wielkiej Trójki, jedna z największych armii Aliantów. Ja wiem, że plucie na ruskich jest bardzo modne a zachodnia propaganda przez 60 lat mogła zrobić swoje ale już serio bez przesady.

Ciekawe, czy gdyby w grze były jakieś okręty Hiszpanii, której władzę Niemcy i Włosi de facto ustanowili w 1939 roku przy nieukrywanym przyklasku zachodu to była by podobna dyskusja?

Poza tym to gra z kraju byłego bloku wschodniego więc nie oczekiwałbym podkreślania niesympatycznych faktów ze swojej historii. Zresztą gry z każdego innego kraju świata były by ukierunkowane podobnie na swoją historię więc nie widzę w tym żadnego problemu. Przypomina mi się tutaj pewna "okrętowa" japońska karcianka ze sporo większą bazą graczy niż jakiś tam WoWs-ik a gdzie poziom nacjofapu do swojej historii i jej wybielania w porównaniu do WoWs-a czyni WoWs-a więcej niż okej.

Mnie zastanawia jedna rzecz. Ludzie się tak strasznie plują o Czapajewa i Kutuzowa jako okręty powojenne oneoneone!!!! ale już taki Saipan czy Vanguard, które także są powojenne są całkowicie okej :Smile_teethhappy: Niektórym chyba wystarczy, że zobaczą jeden kraj w grze o statkach i mają już reakcję jak Psy Pawłowa :Smile_teethhappy: ( ewentualnie i co bardziej prawdopodobne to tylko hipokryzja :Smile_Default:  )

• Cool 1
  • Bad 1

Beta Tester
5,064 posts
15,783 battles
2 hours ago, Marblehead_1 said:

Mnie zastanawia jedna rzecz. Ludzie się tak strasznie plują o Czapajewa i Kutuzowa jako okręty powojenne oneoneone!!!! ale już taki Saipan czy Vanguard, które także są powojenne są całkowicie okej :Smile_teethhappy: Niektórym chyba wystarczy, że zobaczą jeden kraj w grze o statkach i mają już reakcję jak Psy Pawłowa :Smile_teethhappy: ( ewentualnie i co bardziej prawdopodobne to tylko hipokryzja :Smile_Default:  )

Raczej delikatny trolling  do trybu który z góry wypacza sens grania w niego:Smile_teethhappy:

A bardziej z ZSRR mi chodziło ze nacja mogła by być w dwóch obozach

no przynajmniej jeden radar by dało osi

ilość radarów

Oś 0

Alianci 6(potencjalnie nawet 7)

• Cool 1

[IFS]
Players
172 posts
16,028 battles

Podzielam obawy kolegów graczy, wyobrażam sobie, że jeśli okręty sojusznicze będą z różnych wymienianych względów bardziej popularne wśród graczy, to pierwszym poważniejszym problemem będzie matchmaking i oczekiwanie w kolejce na grę właśnie sojuszniczym okrętem, bo będzie brakowało przeciwników z osi... Więc, jeśli chcesz doświadczyć bitwy w nowym trybie po części randomowym i opartym przede wszystkim na doborze w matchmakerze, to będziesz albo czekał, albo "weźmiesz okręt czerwonych"...

• Cool 1

Players
2,425 posts
25,073 battles
25.03.2021 o 12:20, WojenneGrySzorujaDno napisał:

Raczej delikatny trolling  do trybu który z góry wypacza sens grania w niego:Smile_teethhappy:

A bardziej z ZSRR mi chodziło ze nacja mogła by być w dwóch obozach

no przynajmniej jeden radar by dało osi

ilość radarów

Oś 0

Alianci 6(potencjalnie nawet 7)

Można by to troszkę zmodyfikować i zbanować okręty z radarem poza Edinburghiem, Hsiengyangiem i może Orkanem. To zlikwidowało by jeden poważny problem. No ale zupełnie przypadkiem wyleciało by kilka premek ( Belfast'43, Wichita, AL Montpellier i chyba coś jeszcze czyli dulary by się nie zgadzały ) 

Można by ten tryb dać na TVII i było by chyba lepiej ( są trzy okręty z radarem z czego dwa nie uchodzą za przesadnie mocne a trzeciego mało kto ma z grających do dzisiaj ) albo nawet na TVI by gracze desek do prasowania nie płakali. No ale WG jest mistrzem wywoływanie problemów, których nie potrafi naprawić więc czego my wymagamy :Smile_sceptic:

• Cool 3

[IFS]
Players
172 posts
16,028 battles

Czy słusznie się domyślam, czy tylko po części mam rację, to do Waszej oceny. Tymczasem mam wrażenie, że ponieważ w trwającym sezonie rankedów w brązowej lidze w odróżnieniu od poprzedniego, mogą startować także okręty z t. IX, więc "ósemki" mają trudniej i mogą być mniej popularne. Na t. VIII jest mnóstwo premek za kasę i to historycznych, więc dodatkowo dla podreperowania problemu z randomów, gdzie przychodzi grać z T. IX i X, są gry historyczne na początek właśnie na VIII tierze i posiadacze mają przynajmniej teoretycznie szansę na trochę więcej zadowolenia. Jak się historyczne udadzą, to można zrobić je niżej na t. Vi, czy VII, czy nawet wyżej na IX. Na X lipa, bo tu już jest znacznie mniej okrętów historycznych. Ale X-tki są zawsze top tierem i mają jeszcze rankedy do pogrania, więc nie ma problemu. Chyba, jakoś tak to wychodzi.

[-PGS-]
Players
639 posts
10,252 battles

Czy jest jakiś problem żeby na okres tego tzw ewentu, dać niemieckim krążownikom dodatkowy sprzęt jakim jest radar?

• Funny 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
498 posts
17,135 battles
3 hours ago, J_jW said:

Podzielam obawy kolegów graczy, wyobrażam sobie, że jeśli okręty sojusznicze będą z różnych wymienianych względów bardziej popularne wśród graczy

Kolejny przykład ze kierownictwo WoWsa nie zna własnej gry. Japońkie dd-ki torpedove w starciu z np. amerykańskimi są tylko mięsem armatnim dla drużyny alianckiej. Każdy zginie w spotkaniu 1/1 z okrętami alianckimi. Do tego krążowniki z radarami (prawie każdy amerykański i rosyjski radar posiada) i lotniskowce przed którymi obrona aa na okrętach państw osi okrętach jest właściwie szczątkowa dopełnia absurdalności tego pomysłu. Tryb ten to będzie gra do jednej bramki (państw osi). Szczerze wątpię czy znajdzie się wielu którzy będą chcieli grac przeciwko zespołowi aliantów wiec albo WG zamiast graczy wprowadzi boty, albo trzeba będzie czekać pół godziny aby wejść do bitwy.

• Cool 1

[IFS]
Players
172 posts
16,028 battles
25.03.2021 o 16:34, Barwena napisał:

Japońkie dd-ki torpedove w starciu z np. amerykańskimi są tylko mięsem armatnim dla drużyny alianckiej.

Właśnie, bo tu tj. po stronie dd-ków aliantów będą kwiatuszki jak Kidd, Cossack, a także LoYang, czy Orkan i Terrible. Zgadzam się, zabrakło wyobraźni developerom gry, bo wystarczyłby event dla historycznych okrętów VIII tieru, ale z matchmakerem rozdzielającym okręty do drużyn według racjonalnego kryterium doboru (radary itd.). Ale nie, więc jest szansa na tragedię... polegającą, jak sobie wyobrażam na nieskończonej pętli oczekiwania w kolejce na bitwę w neverlandzie... Ale, jak tam już przypadkiem wejdziesz swoim ulubionym, to za długo nie pograsz, bo to raczej kto szybciej ubije jak najwięcej..., taki festiwal "wiosenny overkill"...

25.03.2021 o 14:52, kmkris1410 napisał:

Czy jest jakiś problem żeby na okres tego tzw ewentu, dać niemieckim krążownikom dodatkowy sprzęt jakim jest radar?

Przypuszczam, że wymagałoby to pewnych, ale możliwych przygotowań technicznych. Prawdziwy problem leży gdzie indziej, bo w ten sposób stałbyś się promotorem niebezpiecznych precedensów w grze, obrazoburcą i profanem wkraczającym na terytorium bogów i próbującym wykraść boski promień, rewolucjonistą wywracającym balans i porządek w grze, uzurpatorem władzy wybrańców, elementem nieodpowiedzialnym... i takie tam... Więc, niet! niet! nie nada, nie budiet nikada...

• Cool 2

[SURFA]
Players
187 posts
6,425 battles
22 hours ago, Marblehead_1 said:

Jak dla mnie tryb zrobiony zupełnie bez sensu. Z chęcią zobaczyłbym jakiś nowy scenariusz a tak po raz kolejny po skopanych bitwach asymetrycznych i szajsie Wielkiego Polowania ( serio teraz żadnego camo dla TIX? ) powstał jakiś kolejny potworek w który jeśli nie będzie zachęcających nagród nawet nie mam zamiaru grać. Przykład WoT-a pokazał, że bitwy kraj vs kraj nie będą działać. W WoT wiedzą o tym już od wielu lat.

WoWS, to nie WoT. Jednak trochę inni ludzie tu grają. To co w jednej grze nie przejdzie, w drugiej może mieć wiele sensu.
Oczywiście tryb zrobiony bez sensu i na odwal, żeby udowodnić tezę, że naśladowanie bitew historycznych nie ma sensu, a pierwotny random jest jedynym i słusznym.

Jeżeli już robić starcia Osi i Aliantów, to należałoby w zależności od tieru (roku) ustawiać inne strony. Floty kilku krajów walczyły po obu stronach konfliktu jak choćby włoska czy francuska w zależności od roku wojny. Inne floty były zawsze neutralne jak europejska czyli de facto wciąż szwedzka z wyjątkiem Błyskawicy.

Teraz żeby wejść do bitwy to MM będzie musiał przeliczać mnóstwo wyjątków, a niektóre okręty nigdy w tym trybie do walki nie wejdą bo nie będzie przeciwników.

A ja chciałbym sobie wziąć udział w bitwie gdzie mi niszczyciele szwedzkie wybierze w kontrze do niszczycieli amerykańskich. Albo lotniskowce amerykańskie kontra lotniska japońskie i trochę drobnicy. Przynajmniej byłoby zróżnicowanie, a nie cały czas ta sama sieczka jednej lotni, po kilka jednostek innych klas i nic nowego w czym trzeba by było trochę pomyśleć co zrobić i jak grać. To już mnie czasem cieszyło, że pojawiały się bitwy w których nie było żadnego krążownika czy niszczyciela. Chociaż ze względu na idiotyczną ekonomię gry nigdy nie spotkałem bitwy bez pancernika.

Skoro zrobili jak zrobili to po co ograniczają typy okrętów? Niech grają wszystkie. Papierowe też. W końcu to i tak tylko luźna arkadówka mająca z historią tyle wspólnego co opisy do kolekcji.

• Cool 2

[RNG-1]
Players
1,646 posts
20,946 battles

Nie wiem nawet czy będę w ogóle się starał te dyrektywy robić. A jeżeli nawet, to na takiego luzaka by mieć co najwyżej nagrody. Szczególnie, że nigdy nie grałem tymi okrętami na poowąznie, a w tej linii jaką mam doszedłem jedynie do poziomu VI.

[-PGS-]
Players
639 posts
10,252 battles
10 hours ago, Olamagato said:

lotniskowce amerykańskie kontra lotniska japońskie

To by było coś. Rozmarzyłem się. Gdyby sie chłopaczki sami z sobą bawili.

• Cool 2
  • Funny 1

[-PGS-]
Players
639 posts
10,252 battles
2 hours ago, J_jW said:

Hmm, hmm, bo ja wiem..., wyrosłem już chyba z przedszkolnych układów, gdzie istnieje ścisły podział na grupy zainteresowań i zabaw według płci, dlatego zdecydowanie byłoby lepiej, gdyby chłopaczki bawili się z dziewczyneczkami, a nie ze sobą, a zwłaszcza sami ze sobą...

Biorąc pod uwagę specyficzne foremki i nietypowy piasek w ich kuwecie to ja wole żeby ci co lubią tą zabawę bawili sie z tymi którzy podzielają ich fascynację i nie próbowali uszczęśliwiać na siłe innych ani na siłę wciągać ich w swoją specyficzną rozrywkę.

• Funny 1

Players
2,687 posts
6,163 battles
22 godziny temu, Barwena napisał:

Tryb ten to będzie gra do jednej bramki (państw osi).

Historycznie oś przegrała, więc o co kaman? Ludzie chcieli trybu historycznego, to go mają.

Beta Tester
5,064 posts
15,783 battles
27 minutes ago, henryk5pio said:

Historycznie oś przegrała, więc o co kaman? Ludzie chcieli trybu historycznego, to go mają.

Co innego tryb historyczny z zastosowaniem okrętów drzewo/premium t6 z czasów I wojny światowej

A co innego miazga która tu moze mieć miejsce

Tak gracze chcieli tryb historyczny w tym ja, ale nie na zasadzie jednostronnego gwałtu.

Bardziej chodziło o odtworzenia bezpośrednich starć, a nie bzdurnego randoma 8 vs 8

A to że takie coś jest możliwe udowodnili gracze z PL juz 5 lat temu przykład poniżej

Scenariusz pozwala wybrać okręt z konkretnego starcia który nie koniecznie jest 8

Ale po co pomyśleć jak mozna zrobić na odwal, a potem stwierdzić

no przeciez próbowaliśmy

tak samo gracze chcieli bzdurnych trybów kosmicznych, okretów premium t9 za hajs, reworku cv itp

• Cool 1

Players
2,822 posts
17,112 battles
On 3/25/2021 at 2:52 PM, kmkris1410 said:

niemieckie sonary na 10km

[SURFA]
Players
187 posts
6,425 battles
3 hours ago, zdzislawdyrma said:

niemieckie sonary na 10km

Tym bardziej, że niemieckie hydrofony GHG z początku wojny (sic!) wykrywały okręty na 20 km. A sonary zrobione dla typu XXI były tak precyzyjne, że u-boot nie potrzebował w ogóle peryskopu.

Sign in to follow this