Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
maxsteam

Perki kapitana, a tier okrętu

5 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2 posts
904 battles

Na niskich tierach łatwo się gra, w związku z tym  mam pytanie - co jest lepsze:

- trzymać kapitana np. na Clempsonie i szkolić go, aż dostanie 10 punktów, drugim kapitanem zdobywać okręty i wtedy tego z 10tką przesadzić od razu wysoko,  czy raczej

- przekładać kapitanów (bo np. chcę 2-3 niszczyciele z danej nacji)  na coraz wyższy tier w miarę dokupowania okrętów  z wyższej półki

Czy kapitan na niskim tierze szybciej zdobędzie 10 pktów czy ten drugi, co stopniowo obejmuje służbę na nowych okrętach?

[WDG]
[WDG]
Players
3 posts
2,245 battles

Zaoszczędzisz jedynie kwoty expa na przeszkalanie - przy 10 pkt koło 12500-15000 exp, co okręt. 

Ja polecałbym jednak:

1. Używać okrętu premium jeśli posiadasz - do przeszkalania lub expienia wybranego kapitana

2. Sprawdzić czy może nie jesteś całkiem blisko skompletowania kolekcji dającej kapitana 10 pkt (np: dunkierka, sansonetti, japońskie anime) - 1k wungla za kontener, ja ostatnio dunkirka za 10k węgla dostałem bo większość kolekcji miałem np.

3. Korzystać z darmowego premium które co jakiś czas leci z misji/eventów/kontenerów  (sam nie inwestuję w tę grę waluty, wolę inwestować w alko :cap_tea:)

4. Używać flag i kamuflaży, jeśli Ci ich szkoda, combo dni premium + pierwszej wygranej + najlepszych camo na expa / free expa / expa kapitana i wszystkie flagi których ci nie żal na expa / expa kapitana / free expa i w danej grze spiąć pośladki na jak najlepszy wynik (mój rekord po wsadzeniu jacka dunkirka jak lamus na surreya zamiast leandra 15k w jednej bitwie bez premium przy podstawie chyba pomiędzy 2-2,5k expa w grze)

5. Znaleźć klan - rozwinięta baza daje bonusy do expa, a do tego mnóstwo innych, od węgla w kontenerach, po tańsze okręty za srebro

Jedyne co, trzeba uważać żeby zostawić sobie moim zdaniem najlepsze flagi i kamuflaże na pojawiające się co jakiś czas darmowe testy premium okrętów - na kilku dniach nabijając na przykład na 7-8 tierze 50 bitew w pełnych bonusach to sam możesz policzyć z tych kamo i flag które posiadasz ile można zdobyć, jednocześnie zarabiając srebro i bawiąc się fajnymi okrętami na wysokich poziomach (atago, tirpitz, prinz eugen, massachusets to te które akurat mi podeszły do expienia, za to kidd, z39, scharnchorst nie podeszły więc 2-3-5 prób i pożegnałem)

Z drugiej strony, możesz liczyć na wynik na niskim tierze dokładnie te same bonusy stosując żeby maksymalizować przyrost expa - zależy co wolisz.

Niżej screen jak mi szło - nie jestem dobrym graczem (duke i błyska czy aigle to moje premki za węgiel, reszta to testy)

image.thumb.png.7b42ff23ef5d2d4696e3d40ad94cde22.png

ps: jeśli nie żal srebra, za rekrutację kapitana za srebro 6 pkt i odwołanie z zachowaniem expa za srebro dostajesz ~12500 expa kapitańskiego - koszt operacji, około 1M srebra

• Cool 1

Players
83 posts
4,319 battles
20 godzin temu, theHugin napisał:

ps: jeśli nie żal srebra, za rekrutację kapitana za srebro 6 pkt i odwołanie z zachowaniem expa za srebro dostajesz ~12500 expa kapitańskiego - koszt operacji, około 1M srebra

Coś robię źle? Pytam, bo u mnie pokazuje 9250.

dowodca.png

[WDG]
[WDG]
Players
3 posts
2,245 battles
26 minut temu, Slodki_Jak_Wymiotki napisał:

Coś robię źle? Pytam, bo u mnie pokazuje 9250.

dowodca.png

Nic, po prostu ja źle pamiętałem wartość - wybacz :cap_old:

• Cool 1

Players
83 posts
4,319 battles
1 minutę temu, theHugin napisał:

Nic, po prostu ja źle pamiętałem wartość - wybacz :cap_old:

Ok. Dzięki za odpowiedź, bo myślałem, że potrzebny jakiś trik.

Sign in to follow this