Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bloodminister

Aktualizacja 0.10.2 - Poprawki graficzne

9 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
292 posts

Aktualizacja 0.10.2 to przede wszystkim zmiany graficzne na dużą skalę. Wszystkie efekty graficzne w grze — od smug po pociskach, poprzez pożary na pokładach, wystrzały z dział, rozbryzgi wody, po eksplozje ognia przeciwlotniczego — zostały poprawione. Dodano nowe efekty wizualne dla rykoszetów, pożarów na okrętach, trafień cytadeli, uszkodzonych broni i aktywne efekty działania dla sprzętów eksploatacyjnych Grupa naprawczo-ratunkowa, Grupa naprawcza, Przyspieszacz ładowania głównej baterii, Obrona przeciwlotnicza i Sonda hydroakustyczna.

Więcej informacji na temat zmian w efektach wizualnych znajdziecie w osobnym artykule.

• Funny 1

[ISEN]
Moderator
4,919 posts

Poprawki graficzne na plus:
bardzo ładnie wyglądające pociski, torpedy i inne elementy. Przy pierwszym rzucie oka - wręcz pięknie. Widać jak okręt się naprawia, używa sprzętów itd

Poprawki graficzne na minus:
- dlaczego znaczniki torped się skurczyły? skubane zrobiły się tycie i ciężko je zauważyć
- pociski i może miodnie wyglądają lecąc, ale wszystkie wyglądają identycznie i w momencie strzelania do jednego celu nie sposób odróżnić swoich pocisków (np. z niszczyciela) od pocisków z krążowników czy pancerników. Ja mogę nawet zrozumieć, że w rzeczywistości też był problem z określeniem trafień swojej artylerii od trafień sojuszniczej, ale by pocisk kalibru 120mm wyglądał tak samo jak 410mm?

No i raz grupa naprawcza zaczęła spawać może obok okrętu:

shot-21_03.18_12_06.26-0906.thumb.jpg.d6fae4cbdf07f4c4a16ff5f44eaaeac2.jpg

• Cool 1
  • Funny 2

Modder
5,386 posts
24,430 battles

Z punktu widzenia gracza, a nie estety realizmu, zmiany są na gorsze, ale to było do przewidzenia jak się poprawia to co działa w miarę dobrze. Najgorsze jest jak zwykle, że części z nich nie da się nawet poprawić, bo wygląda na to, że są zrobione w plikach do któych nie ma sie faktycznie dostępu, a i też zero informacji, gdzie co się znajduje. I na to wszystko jest tracony czas, gdy zmiany w perkach dowódców leżą i sobie kwiczą.

A więc to co najbardziej istotne:

- widoczność smug torped i pocisków bardzo się pogorszyła

- pociski zrobiły się tycie, że ledwo je widać

- nie da się praktycznie rozróżnić AP od HE (na szczęście już pojawiły się nowe mody poprawiające ten szajs, ale wydaje się, że nie da się nic zrobić ze zmianą koloru do białego dla róznych pocisków wraz z odległością)

- tracery artylerii głownej i dodatkowej są takie same, tak, że nie można odróznić, kto czym strzela

Generalnie duży krok w tył, bo najistotniejsze rzeczy zostały zrobione na odwał, a jakieś tam dodane wodotryski w postaci efektów "spawania", wybuchów itd. dla gracza są tak naprawdę zbędne. Już ja widzę, że ktoś chciałby zrobić takie "poprawy", opublikowac to jako mod i ludzie, którzy grają na serio, chcieli by go używać ;-).

Powodzenia w wymijaniu takich "poprawionych" torped. Czy ktoś, kto to zrobił gra w ogóle w tą grę ? Szczerze wątpię. Dostał prikaz, zrobił jak najszybciej ucinając juz istniejące opcje konfiguracji i poszło w ludzi. A Rosjanie na forach od razu mówili, że będzie z tymi ulepszeniami kak wsiegda. Po tej wspaniałej zmianie odechciało mi się dalej zajmowac sobie głowę ta grą, czy moddingiem bez wsparcia deweloperów. To wszystko jest po prostu nie poważne, ale czego innego można oczekiwać z takim podejściem ?

shot-21_03.19_03_59.44-0180.thumb.jpg.f8298075fe08b4a9014b0377cd1a1dea.jpg

• Cool 3

[E--C]
Players
1,243 posts
15,312 battles
4 godziny temu, Odo_Toothless napisał:

widoczność smug torped i pocisków bardzo się pogorszyła

U mnie smugi torped renderują się przed torpedą. Pulsacyjnie. Drażni to.

nie da się praktycznie rozróżnić AP od HE

👍

efekty "spawania", wybuchów itd.

Wygląda to fajnie, tak jak i ruchome plotki (którym się nie ruszają dalmierze - jeśli są na osobnym stanowisku, ot ciekawostka), ale... Kto na to uwagę w bitwie zwróci?

Players
24 posts
4,372 battles

Przeklejam swoją wypowiedź z innego wątku bo tutaj bardziej pasuje:

Torpedy wyglądają tragicznie a cała reszta zmian spawareczki i pierdułeczki spowodowała że musiałem przestawić grafikę z wysokiej na średnią a i tak gra się dużo gorzej. Oczywiście wiem że winny jest mój przedpotopowy komputer który po prostu nie dorasta do nowych wyzwań i nowych czasów (prawda czasu - prawda ekranu prawda;) ), bo przecież efekty spawania są w tej grze kluczowe więc żadnych pretensji nie mam:) 

Players
1,876 posts
23,462 battles
6 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

na to wszystko jest tracony czas, gdy zmiany w perkach dowódców leżą i sobie kwiczą.

Niestety. Na poważnie zastanawiam się, czy im jakiegoś sabotażystę podrzucono, czy co? Bo na trzeźwo pewnych rzeczy nie idzie zrozumieć. Poprawiają odbłyski, efekty, podczas gdy w wielu elementach gra porusza się w gracją słonicy w ciąży :-)  Albo devsi tego nie chcą dostrzec, albo mają na wszystko wy-je-i-tak-dalej? Niepojęte.

6 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Powodzenia w wymijaniu takich "poprawionych" torped.

Wcale się nie zdziwię, jeśli za jakiś czas - właśnie z powodu tych słabo widocznych torped - bezużyteczne dla własnego teamu kampiące na 25+ km BBrajanki z dead yayem :-)  podniosą kolejny wrzask w tej sprawie. Sprowadzane do parteru łajdackimi zagraniami WG krążowniki będą coraz częściej zostawały w garażu, a ich miejsca chętnie zajmą dywizjony DD. Dużo grubasków (na ang. forum publikują screeny i mówią, że coraz częściej bywa po 6 BB na stronę w grze)  oznaczać może powrót - w większych ilościach - BB killers jak Asashio. No bo skoro tyle darmowego towaru kampi w miejscu przez większość czasu bitewnego, to żal nie skorzystać :-D 

Tak, wiem że część pancerników ma sonar, który dodatkowo można wzmocnić + 35 % do zasięgu wykrywania torped przy elite kapitanie. Taką konfigurację zrobiłem na jednym - dosłownie - pancerniku, i świetnie sprawdzał się on chociażby w ostatnich starciach 1 vs 1. Tylko żeby to wykorzystać, to trzeba płynąć, a nie stać w miejscu. Obecnie "zmiany" to raczej mało przydatna kosmetyka. Nie wystarczy pomalować karoserię samochodu, gdy silnik rzęzi i dusi się co chwila. Pytanie - czy devsom będzie się chciało zrobić coś poważniejszego "pod maską"... O wiele prościej skopiować okręt, zmienić kolorki i wypuścić jako premkę (już nawet zapomniałem, że Cleve ma klona - Montpelier :-) niż poprawić coś istotnego. Satysfakcja graczy? A ić pan stond...

[PLO]
[PLO]
Players
807 posts
20,312 battles
On 3/20/2021 at 11:57 AM, Odo_Toothless said:

I na to wszystko jest tracony czas, gdy zmiany w perkach dowódców leżą i sobie kwiczą.

On 3/20/2021 at 7:17 PM, umbra_arboris said:

Poprawiają odbłyski, efekty, podczas gdy w wielu elementach gra porusza się w gracją słonicy w ciąży :-)  Albo devsi tego nie chcą dostrzec, albo mają na wszystko wy-je-i-tak-dalej? Niepojęte. 

Ale zdajecie sobie sprawę że tej gry nie robi jeden człowiek? I stroną wizualną zajmują się inne osoby niż umiejętnościami kapitana.

Więc wprowadzenie nowej grafiki nawet o sekundę nie spowolniło prac nad systemem umiejętności.

Players
128 posts
450 battles
20.03.2021 o 17:00, Almer72 napisał:

Przeklejam swoją wypowiedź z innego wątku bo tutaj bardziej pasuje:

Torpedy wyglądają tragicznie a cała reszta zmian spawareczki i pierdułeczki spowodowała że musiałem przestawić grafikę z wysokiej na średnią a i tak gra się dużo gorzej. Oczywiście wiem że winny jest mój przedpotopowy komputer który po prostu nie dorasta do nowych wyzwań i nowych czasów (prawda czasu - prawda ekranu prawda;) ), bo przecież efekty spawania są w tej grze kluczowe więc żadnych pretensji nie mam:) 

mój komputer-grat ma grafikę bardzo niską, a ulepszenia graficzne bardzo na plus żadnych spowolnień nie muli 

[PLO]
Players
410 posts
7,560 battles

Mi się te zmiany podobają - znaczy, żeby nie było... odkryłem dwie. Pociski/smugi i zmniejszona widoczność torped.

Jedno i drugie zdecydowanie na plus. Innych nie zauważyłem, bo jakoś nie mam na to czasu w trakcie bitwy :Smile_trollface:

46 minutes ago, Trevallen said:

Więc wprowadzenie nowej grafiki nawet o sekundę nie spowolniło prac nad systemem umiejętności.

Panie kolego, żeby coś miało spowolnić to najpierw musiałoby ruszyć z miejsca :Smile_veryhappy:

Nie po to rok czasu namiętne testy trwały, żeby teraz wszystko zmieniać... heloł!

• Cool 1

Sign in to follow this