Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Andrea Doria

8 comments in this topic

Recommended Posts

[ADRIA]
Korzár
3,112 posts
3,717 battles

Po naprosto příšerném Conte di Cavour je tu o něco lepší Andrea Doria. Detaily jsou vymodelovány s největší pečlivostí a loď je to opravdu pěkná tak jako ostatní italské bitevní lodě. Avšak, co gameplay? Výdrž: HP lodi opět slabota. Pouze 45 000. Všechny bitevní lodě až na Normandii mají o cca 8 - 10 000 HP více. Pancíř je na svůj tier poměrně dobrý. Příď a záď mají 26 mm. Paluba na středu lodi pak 38mm. Nástaveb moc není, takže HE spam se dá vydržet. Nicméně, kvůli nižším HPčkům lodi opět nedoporučuji jezdit do prvmní linie. Pořád můžete být snadno upálení pomocí ohnů, případně dostat do otočky pěknou pecku, protože stejně jako všechny italské bitevní lodě i Andrea Doria má obří citadelu a pokud ukážete bok, znamená to hodně HP dolů. Protitorpédová obšívka neguje 32% poškození z torpéda. To není vůbec špatná hodnota a oproti předchozímu Dante Alighieri a Conte di Cavouru je to posun vpřed. I tak ale nedoporučuji chytat dobrovolně tučnáky. Bolí to i tak. Výzbroj: 10x 320mm zní papírově dobře. Vždyť Guilio Cesare na tieru V má  stejnou ráži děl. Spousta lidí si tak myslí, že dostanou Guilio Cesare o tier výše. No bohužel, není tomu vůbec tak. Děla z Andrea Doria jsou opět zklamáním. Děla mají malou ráži a tudíž i penetraci, SAPy moc nefungují, POKUD nejste top tier, AP granáty až přiliš často overpenetrují křižníky bokem a vůbec, přesnost děl je špatná. Zlepší to skill deadeye na kapitánovi (který ale co jsme zaslechl z RU serveru se bude předělávat), ale i přesto, přesnost děl je špatná, neřkuli tragická. Takže určitě nesnesou srovnání s "OP" děly na Cesarovi. Reload od testu snížili na 30s (byl 33s), což je určitě příjemné, otáčení věží 30s není taky vůbec špatné po 60s u předchozího Cavouru. Dostřel 17,2 km a nemáte spotter plane. A ještě jedna věc, Andrea Doria má docela mizerné palebné úhly na dělových věžích. Sekundární výzbroj není zas tak zlá, a v boji na blízko do low tier lodí dokáže něco dát. Ale pokud se dostanete na blízko, většinou je s Vámi ámen, takže jejich účinnost nepovažuji za nijak zvlášť velkou výhodu. AA: Na svůj tier překvapivě dobrá. Sice nejdelší aura je pouze na 4,6 km, ale střední aura má skoro 200 dps a dokáže to tier VI CV něco i sestřelit. Samozřejmě, pokud potkáte tier VIII CV, tak si s Vámi bude dělat co chce. Ale v konkurenci jiných lodí (třeba Japonských) se drží. Ale body bych do toho neinvestoval obzvlášť s přihlédnutím, že na vyšších tierech se to nevyplatí. Obratnost: 27 uzlů je na tier VI dobrá hodnota. S Vlajkou 28,4, což si myslím je i nadprůměrná hodnota. Poloměr otáčení 640 m je fajn a kormidlo 10,4 (s modulem) taktéž. Obecně co se týče plavebních vlastností této lodi, tak nemohu říct špatného slova. Lod se dobře ovládá, reaguje slušně a dotáčí se i věže s tím, jak kličkujete. Zase, oproti předchůdcům krok kupředu. Kamufláž: je 12 km s perkem na kapitánu. Zase, hodnota velmi slušná a dá se s tím pracovat, pokud není ve hře letadlová loď, která Vás spotuje. 

Sečteno podtrženo: Andrea Doria je patrně to nejlepší z celé linie italských bitevních lodí. Na tier 6 velmi dobrá rychlost, kamufláž, dále pak slušná AAčka. Děla jsou sice slabší hlavně co se ráže týče a mechaniky overmatche, ale na tier VI a VII dostačující. S přihlédnutím na to, co budete potkávat, tak pokud vyloženě nebudete stát proti tieru VIII, tak si dokážete zahrát a i něco nastřílet. Samozřejmě, děla pořád nepřesná a budou Vás štvát overpenetrace, ale zase oproti Cavouru a Alighieri slušně točí, reload je fajn a i dostřel není tak omezující, jako třeba u tieru 5. Hlavní munici, co budete střílet doporučuji SAPy. Ač to neříkám nijak rád, mnohdy se vyplatí střílet i do křižníků bokem, předejdete tak frustraci, když AP slavou do boku Omahy dáte za 2 000 dmg. SAP granát dává něco kolem 4000 na zásah. Záleží pak samozřejmě, kam dopadne. V součtu mě ale lod bavila (a to i přesto, že jsme ji hrál s reloadem 33s) a jak jsme poznamenal, za mě asi TOP loď v poměru tier vs. kvalita. Avšak v konkurenci Fusa/Normandie/Izmailu a prémiových lodí jako Mutsu/Arizona/Dunkerque pořád patrně nejhorší. Pouze New Mexico mi přijde horší.

Výhody:

• Solidní pancíř, pokud jste naúhlovaní
  • Solidní obratnost a rychlost
  • Solidní kamufláž
  • Solidní AA

Nevýhody:

• Nejméně HP z tier VI BB
  • Slabá ráže děl
  • Nepřesná děla
  • Slabší dostřel

Skilly na kapitána:

Spojler

559911127_obrzek_2021-03-02_083421.thumb.png.8132d0e61a69b7c5b4da06955ba13688.png

Povedená hra:

Spojler

shot-21_02.03_00_18.35-0456.thumb.jpg.c7ed4ec0a66b3c70f6b2b13518ce9c0d.jpgshot-21_02.03_00_18.37-0145.thumb.jpg.2594706f6980e12ba0554aa327081cd7.jpg

• Cool 6

Beta Tester
1,632 posts
1,778 battles

Děkuji za pěkné recenze Italských BB. Kvůli těmhle lodím jsem uvažoval že se vrátím do hry

ty lodě jsou vizuálně krásné ale co se týče hratelnosti tak mě zatím dost odrazují.

Jak jsem zatím vypozoroval tak to budou asi nejhůře hratelný lodě.

Kor pro takovou lamu jako jsem já. Hlavně ty lodě na tirech 8,9,10 ty zaostávají proti svým soupeřům snad ve všem.

Kromě rychlosti ta je jak se od Itala dalo čekat dobrá. Zde si ty lodě můžete prohlédnout  https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Ships_of_Italy

• Cool 2

Beta Tester
219 posts
5,396 battles

Jediná loď kvôli ktorej som netrpezlivo čakal príchod talianskych BB.

Oproti Cesarovi má model oveľa viac detailov aj keď mne osobne príde Cesar ako elegantnejšia a krajšia loď.

Spoiler

shot-21_02.27_15_34.56-0096.thumb.jpg.e7acd913b0572905424cb737754d91be.jpgshot-21_02.27_15_35.11-0430.thumb.jpg.23ba5bcd6dd62dcfb74076e7db8ac796.jpg

Hrám len operácie pre zábavu, čiže moje postrehy nemusia zodpovedať potrebám do random.

Loď je pomerne rýchla, dobre manévruje, veže sa otáčajú rýchlo.

Palebný uhol zadných veží ma nepríjemne prekvapil, je treba sa natáčať oveľa viac než by bolo rozumné.

Neviem či je to kvôli tým člnom vzadu

image.png.7c01ec68a97a0437f0bbfca656b0af9c.png

HP s druhým trupom je len 45000!

T5 Cesar má 45500.

Kanóny sú za mňa veľkým sklamaním.

Presnosť je katastrofálna.

320mm AP je slabučké a od SAP som očakával oveľa viac.

Úprimne by som mal radšej obyčajné HE.

image.png.36d7dba7ed5712b44040ec2bbf75c836.pngimage.png.31fe74e1eae3424d9799d77c8da1de9f.pngimage.png.e6cf187a54835574879f24a5360c631d.png

Torpédoborce majú nejaký násobič čo redukuje dmg zo SAP?

Nie je problém sfúknuť Kumu na 3 citadely so SAP ale do topédoborca to dáva 900 dmg hoci to indikuje prebitie.

image.png.4fb92e8f965118923e9c01eea1881e5a.png

Jo, sekundárky sú také-nijaké.... Je tam síce 11 kanónov ale sú krivé aj s manuálnym mierením a slabé.

Rád jazdím "all guns blazing" za zvuku Primo Victoria.

90% bitevných lodí pre operácie mám postavených na sekundárky, takže môžem porovnávať, ale tieto sú skôr sklamanie.

Beta Tester
219 posts
5,396 battles

Prosím, vysvetlite mi niekto ako funguje ten SAP... Lebo na zásahy za 910 bodov do torpédoborca si môžem nechať obyčajné AP.

Jediné proti čomu sa to dá použiť sú ľahké krížniky

[SALIS]
Players
1,254 posts
16,817 battles
Před 2 minutami JohnTravolta řekl/a:

Prosím, vysvetlite mi niekto ako funguje ten SAP... Lebo na zásahy za 910 bodov do torpédoborca si môžem nechať obyčajné AP.

Jediné proti čomu sa to dá použiť sú ľahké krížniky

"SAPy, jež jsou hlavním lákadlem této linie tu fungují velmi dobře. Pokud střílíte na křižníky, vyjma snad Furutaky byste neměli mít problém po trefení granátu (pozor, trefení se) penetrovat a dávat dmg kolem 3000 na granát. U bitevní lodě, pokud budete střílet SAPy, miřte na nástavby (Wyoming/Texas/Orion/Iron Duke/Kongo žerou velmi pěkně) a nebo na příď a záď. Nestřílejte sapy na střed lodi do oblasti hlavního pancéřového pásu, nebudete probíjet.......No bohužel, WG se zcela nelogicky rozhodl, že budou SAPy italských bitevních lodí dávat pouze 10% z maximálního dmg granátu. A když si spočítáte 1 +1, zjistíte, že třeba takový yolo torpédoborec nemáte jak zničit, protože přesnost děl, SAPy overpenující DD, dlouhý reload = výhoda pro každého yoloDDčkaře" citováno od Wolfa, z topicu od jiné Itaské BB...

Beta Tester
219 posts
5,396 battles

Aha, čiže to mám brať ako "feature"?

Celá línia je balancovaná okolo "brutálnych" SAP => katastrofálny rozptyl a dlhý reload kanónov.

A proti torpédoborcu mám robiť čo?

Sekundárky ho ušteklia na smrť?

Kanónmi ho netrafím a ak aj áno, dám mu 910 dmg za zásah označený stužkou "penetration"?

image.png.31fe74e1eae3424d9799d77c8da1de9f.png

Veľké sklamanie.

Tá loď je veľmi elegantná, v historickej kamufláži vyzerá super (tú legionársku ignorujem)... ale hra s ňou je frustrujúca.

Dajte mi možnosť zvoliť si typ munície a na SAP sa už nikdy nepozriem.

Spoiler

shot-21_03.12_17_49.42-0774.thumb.jpg.b71748a74bf5007c05016bf2179daf9b.jpg

Spoiler

Smutné je že som nevystrelil ani jeden SAP.

shot-21_03.05_22_17.44-0070.thumb.jpg.8576f449a3f81f0c7ca247dd589801c4.jpg

[T-N-T]
Players
4,005 posts
22,752 battles

Andrea Doria je nádherná a vcelku slušně fungující T6 bitevka.

Poprvé v lajně už jsou SAP velice použitelné granáty, poněvadž už nutně nestřílíte na Konigy, Iron Duky a další dreadnoughty s pláty pancíře po celé délce, které prostě SAP neprostřelí. Nějaké ty lehké křižníky snad SAP i citadeluje a všechny ostatní snadno penetruje bez všech těch otravných overpenů. Novější bitevky se silným pancířem jen na boku a velkými nebráněnými čumáky a zadky (a už ohromnými nástavbami) už taky se SAP snadno rozstřílíte.

Nevýhody jsou samozřejmě diskutabilní rozptyl a neschopnost ublížit DDčkům.

Co se obrany týká, HP jsou sice mizerné, ale pohyblivost a maskování vám umožní s nimi dobře naložit. Navíc na těchhle tierech snadno nalákáte ostatní na střelbu na naúhlovaný bok a nic vám neudělají (vlastně i stihnete bok ukázat a zase se rychle naúhlovat).

No a vzhledem k menším mapám je rychlost Andree skutečně úžasné plus. Stíháte být všude.

Sign in to follow this