Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Bitwy rankingowe: Sezon drugi

38 comments in this topic

Recommended Posts

[ROMT]
Players
416 posts
7,874 battles

Więcej stali i dublonów. To mi się podoba. Ale... gwiazdki do zdobycia są zdecydowanie za dużo.

Mam nadzieję, że przyszłe misji bojowe z okazji przyszłe aktualizacji też będą wliczone w bitwy rankingowe, a nie tylko wyłącznie bitwy losowe.

[-GG-]
[-GG-]
Players
374 posts
21,953 battles

Jak zwykle "zapomnieli" dodać, że kontenery zawierają JEDNĄ z nagród z obrazka.

A 30 (!!!!) gwiazdek w złotej lidze bez żadnej bezpiecznej rangi to jakiś żart.

• Cool 3

[IFS]
Players
158 posts
15,258 battles

Wydłużenie czasu poszczególnych sprintów jest OK, bo go brakowało zwłaszcza na wykończenie ligi, bądź eliminacje zwłaszcza, gdy masz ograniczone możliwości na grę.

Trochę szkoda, że w lidze brązowej jest tier IX, bo będzie zniechęcał do grania ósemkami, a jest tyle premek na VIII (i na IX też).

Dobrze, że napisałeś kolego o Twoich SirXenon problemach, bo teraz już się nie zastanawiam dlaczego piszesz tak dziwnie, wszystko jasne, współczuję, stopy wody pod kilem.

• Cool 3

[-GG-]
Players
377 posts
3 godziny temu, SirXenon_36 napisał:

Więcej stali i dublonów. To mi się podoba. Ale... gwiazdki do zdobycia są zdecydowanie za dużo.

Mam nadzieję, że przyszłe misji bojowe z okazji przyszłe aktualizacji też będą wliczone w bitwy rankingowe, a nie tylko wyłącznie bitwy losowe.

Nie chcę się już nawet wdawać w jakieś męczące dyskusje, ale... więcej stali jest tylko teoretycznie i tylko w ligach brązowej (+ 200) i srebrnej (+ 100), a w złotej jest z tego co widzę nawet mniej (- 200) i to wszystko w dwa razy dłuższej perspektywie czasowej.

EDYTOWANO

Gram głównie dla stali więc na niej się skupię i chociaż faktycznie jest jej dwa razy więcej, ale przecież do zdobycia w dwa razy dłuższym czasie. Zatem - w ligach brązowej (było: 300+100=400, a będzie: 600+200=800) oraz srebrnej (było: 400+100=500, będzie: 800+200=1000) - wychodzi więc na to samo. Niby w lidze złotej rzeczywiście jest więcej stali jednak tylko za osiągnięcie wymaganej ilości zwycięstw (teraz za 15 wygranych: 1000, a wcześniej za 12: 400) - bo po zdobyciu 1 rangi to też jak w niższych ligach tylko podwojenie nagrody (było: 400+200=600, będzie: 1000+200=1200).

W pierwszym - testowym sezonie było 6 sprintów 1 tygodniowych:

1 sezon.jpg

...w drugim sezonie będzie też 6 sprintów, ale już 2 tygodniowych:

2 sezon.jpg

• Cool 1

[ROMT]
Players
416 posts
7,874 battles
6 minut temu, Xs4tiX napisał:

Nie chcę się już nawet wdawać w jakieś męczące dyskusje, ale... więcej stali jest tylko teoretycznie i tylko w ligach brązowej (+ 200) i srebrnej (+ 100), a w złotej jest z tego co widzę nawet mniej (- 200) i to wszystko w dwa razy dłuższej perspektywie czasowej.

Już dawno to zauważyłem i dlatego też wspominałem, że gwiazdki do zdobycia są zdecydowanie za dużo.

Players
795 posts
12,472 battles

Czas na konstruktywną krytykę:

• Tak jak opłacało się w miarę wbijać złotą ligę tak w tym sezonie według mnie nie opłaca się.
  • Fajnie, że podwojono nagrody, ale czemu też zwiększono grindowanie? Wiem, że gra tym żyje no ale bez przesady
  • Kontenery - jakby jeszcze dawały, powiedzmy, 3 nagrody to byłaby to jakaś motywacja a tak to jest to zapchajdziura z RNG. Jednemu wypadnie, np. węgiel czy commander exp, a drugiemu niepotrzebny free exp.
    • W mojej ocenie system można przebudować, np. wprowadzając specjalną zakładkę w Zbrojowni, w której można by było wydawać, przykładowo punkty rankingowe. Punkty rankingowe zdobywałoby się za wbijanie poszczególnych rang, przy czym punkty te byłyby przyznawane jednorazowo za każdą rangę(na tej samej zasadzie co stal w poprzednich sezonach). Im wyższa liga, tym więcej punktów rankingowych zdobywa się za poszczególne rangi. Żetony te można by było wymieniać w Zbrojowni, np. na dodatkową stal, węgiel, commander exp, free exp, flagi, naszywki etc. W mojej ocenie to rozwiązanie zachęcałoby graczy do wbijania większych rang, zamiast skupiania się wyłącznie na wygranych. W ten sposób byłaby to dodatkowa motywacja do grania tych bitew. Na chwilę obecną warto wbić tylko do srebra i robić wygrane w lidze srebrnej.
  • TIERY!!!
    • Czemu mieszacie tiery okrętów w ramach sezonów? Przecież to w ogóle się nie sprawdzi. Kto będzie grywał IX poziomy w srebrnej lidze, jak można też wykorzystać dyszki? Nieprzemyślane
    • A'propo tierów. Znowu wysokie tiery dominują. Nie można by było dać, np VIII na brązie, VII w srebrze i VI w złocie?
  • Cool 4

[ROMT]
Players
416 posts
7,874 battles
19 minut temu, SonnyPsycho napisał:

a drugiemu niepotrzebny free exp.

Nie wszyscy. Niektórzy mogą kupić okrętów za free xp. Inni mogą resetować gałęzi okrętów za punktów badawczych i mogą szybko odzyskać lepsze moduły (np. kadłuba B czy torpedy B) za pomocą free xp. Ale masz rację, sklep za punkty rankingowe to byłby dobry pomysł i chętnie kupię więcej węgla.

Players
117 posts
48 minutes ago, SonnyPsycho said:

Kto będzie grywał IX poziomy w srebrnej lidze, jak można też wykorzystać dyszki? Nieprzemyślane

Ja. Rankedy to zajefajny sposób na grindowanie 8T i 9T. W sumie największą karą za wejście do złotej ligi obecnie jest utrata możliwości grindowania 9T aż do następnej edycji.

• Cool 2

Alpha Tester
312 posts

Ja zostaję na brązowej tym razem i będę pływał na Musachi. Czyli tak naprawdę okrętem t10 przeciwko t8.... Nie wiem czemu na każdej z lig nie ma jednego tieru. T8, T9, T10...

• Cool 1

Players
316 posts
12.02.2021 o 18:58, SonnyPsycho napisał:

W mojej ocenie system można przebudować, np. wprowadzając specjalną zakładkę w Zbrojowni

Nie podpowiadaj. Zrozumieją opatrznie, za dobrze oprogramują i nie wyjdziemy poza kręcące się kółko z logo WOWS. Pomysł ma sens. A to już nie jest dobrze :)

[-PGS-]
Players
604 posts
9,938 battles

Z innej beczki. Rework perków okazał się niesamowitym sukcesem. Wszystko pasuje skoro nic nie ma o jakiejkolwiek korekcie. Zgodnie z obietnicą: ".. będziemy sie bacznie przyglądać i analizować dane.." wszystko jest tip top.

Na marginesie dodam że oficjalna stronka WG o perkach wciąż nie zaktualizowana .......

https://worldofwarships.eu/pl/content/commanders-skills/?skills=8,12,17,18,20,23,25,28&ship=Destroyer

[P-W-C]
Community Contributor
666 posts
6,042 battles
1 hour ago, TataGrzesia said:

do 13-go maja  bitwy rankingowe chyba coś tu nie tak ?????????????????????

Dlaczego? 6 sprintów po dwa tygodnie :) Matematyka prosta :)

WG Staff
223 posts

Otóż to, 13 maj to nie błąd :) Od dawna zapowiadaliśmy, że nowe rankedy będą znacznie częściej dostępne i, że będą dłuższe. 

Dzięki wszystkim za feedback w tym wątku, wiemy że nie jest idealnie, ale mi osobiście wydaje się że te zmiany to krok w lepszym kierunku w porównaniu z sezonem testowym (co nie znaczy, że ogólnie podoba mi się wszystko). 

Players
117 posts
20 hours ago, bloodminister said:

te zmiany to krok w lepszym kierunku w porównaniu z sezonem testowym

Hm... a czy byłbyś tak miły i wskazał ten krok w lepszym kierunku?

Nagród tyle samo w przeliczeniu na tydzień gry.

W przypadku awansu do wyższej ligi - dłużej trzeba czekać na kolejną możliwość gry.

50% więcej gwiazdek do zdobycia oznacza dużżżooo więcej grindu, bo ze zwiększeniem liczby gwiazdek nie poszło zwiększenie (choćby o te 50%) liczby gwarantowanych rang. 

Policzmy  - przyjmując, że w starych rankedach bardzo dobry gracz robił 1 rangę (30 * netto) w 120 gier - wychodzą cztery gry na jedną * netto. 

W sezonie testowym w złotej lidze było do zrobienia 19 * netto, czyli (przyjmując 4 gry/* netto) 76 gier (przypomnę - dla bardzo dobrego gracza). Teraz będzie 30 * netto, czyli 120 gier (tyle samo ile w poprzednim systemie w całym sezonie rankedów!). 

Tyle, że w starym systemie to wystarczało do zdobycia 5500 jedn. stali, 2500 dublonów i starego żetonu (wartego 4 nowe żetony) i miałeś na to 6 tygodni. Po zrobieniu kroku w lepszym kierunku musisz się zmieścić w 2 tygodnie i nagrodą będzie 1200 jedn. stali, 800 dublonów i 1 nowy żeton. Z gruba: 4 razy gorsze nagrody za ten sam grind zrobiony w 3 razy krótszym czasie!

Skoro dla Ciebie to krok w lepszym kierunku, to strach się zapytać co byś nazwał krokiem w gorszym kierunku.

@bloodminister ja rozumiem, że - w swoim optymistycznym podejściu do życia - szukasz jasnych stron każdej sytuacji, ale w tym przypadku niestety "ciemność, ciemność widzę".

Nazywanie (przepraszam za wyrażenie) kupy czekoladą nie sprawi, że graczom (sponsorom - było nie było - waszego wynagrodzenia) ta kupa zacznie pachnieć i smakować jak czekolada. 

• Cool 2

WG Staff
223 posts
1 hour ago, MojaEkscelencja said:

Hm... a czy byłbyś tak miły i wskazał ten krok w lepszym kierunku?

Myślę, że przynajmniej kontenery z dodatkowymi nagrodami są już takim dobrym krokiem :) 

Pozdrawiam! 

Players
117 posts
Just now, bloodminister said:

Myślę, że przynajmniej kontenery z dodatkowymi nagrodami są już takim dobrym krokiem :) 

Dobry krok, faktycznie. Szkoda tylko, że nie "oprócz" poprzednich nagród, ale "zamiast". W sezonie testowym mieliśmy gwarantowany węgiel za 1 rangi, teraz mamy kontenery, z których może wypaść węgiel albo coś innego niż węgiel.

Także ja bym to nazwał brakiem kroku w tył niż krokiem naprzód, ale faktycznie - biorąc pod uwagę regres w stosunku grind/nagrody w rankedach brak pogorszenia niektórych nagród trzeba traktować jako pozytyw :)

[MAX]
Players
482 posts
22,838 battles
16.02.2021 o 16:25, bloodminister napisał:

Pozdrawiam! 

A jaka jest zawartość owych kontenerów?

Modder
5,214 posts
23,497 battles

Mój plan minimum to siedzenie sobie tylko w brązowej lidze i zbieranie w każdym sprincie wszystkich nagród od nowa . Minimalny wysiłek, a 3x800 stali wpadnie:-)

• Cool 1

Players
117 posts
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Mój plan minimum to siedzenie sobie tylko w brązowej lidze i zbieranie w każdym sprincie wszystkich nagród od nowa . Minimalny wysiłek, a 3x800 stali wpadnie:-)

6x600, chyba że planujesz nie tylko siedzieć w brązowej lidze, ale też zdobywać w niej 1 rangę. Jeśli 6x zdobędziesz 1 rangę to 6x800.

• Cool 1

Sign in to follow this