Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Korsarz_87

Przełączanie na torpedy i wybór szerokości trapezu zrzutu torped

7 comments in this topic

Recommended Posts

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles

Co ja mam poklikać w ustawieniach, żeby wybranym przez siebie klawiszem (innym niż num3) zarówno przełaczać się na strzelanie torpedami, jak i wybierać szerokość trapezu zrzutu? Kiedyś sobie tak ustawiłem, ale ostatnio coś popsuli w "ustawieniach" i na torpedy sie przełączam swoim klawiszem, ale szerokość trapezu jest tylko pod num3.

Modder
5,396 posts
24,445 battles
On 1/31/2021 at 11:33 AM, Korsarz_87 said:

Co ja mam poklikać w ustawieniach, żeby wybranym przez siebie klawiszem (innym niż num3) zarówno przełaczać się na strzelanie torpedami, jak i wybierać szerokość trapezu zrzutu? Kiedyś sobie tak ustawiłem, ale ostatnio coś popsuli w "ustawieniach" i na torpedy sie przełączam swoim klawiszem, ale szerokość trapezu jest tylko pod num3.

Jeżeli tak jest, to pozostaje Tobie zostawić torpedy pod klawiszem 3 i przedefiniować go na inny (w programie klawiatury/myszy albo w samych Windowsach co opisał Dark_Havoc na forum). Niestety tej "trójki" już do niczego innego nie wykorzystasz.

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
8 hours ago, Odo_Toothless said:

Jeżeli tak jest, to pozostaje Tobie zostawić torpedy pod klawiszem 3 i przedefiniować go na inny (w programie klawiatury/myszy albo w samych Windowsach co opisał Dark_Havoc na forum). Niestety tej "trójki" już do niczego innego nie wykorzystasz.

Ale ten nowy klawisz wykorzystam jako 3 w innych przypadkach :) Chyba jednak szkoda kombinowania. No nic, dzięki za odpowiedź

Modder
5,396 posts
24,445 battles

Z ciekawości ustawiłem na "Y" i mi działa ok. Tylko, że wszyiłemtkie zmiany dokonuję bezpośrednio w pliku konfiguracyjnym klawiszy. Wypakowujemy używając narzędzia WG dostępnego w modach: WOWSUnpackTool.exe, plik command_mapping/preset_keyboard_1.xml i kopiujemy razem z katalogiem do modów. Teraz tylko edytujemy to poniższe, pamiętając, że tan sam klawisz nie może być uzyty dla tego samego rodzaju kontekstu.. W tym wypadku: context="ship" . Trzeba tylko dla pewności robić to po każdym patchu, bo zachodza w tym pliku regularnie zmiany. Ale to sekunda roboty. Znając życie i tak tego nie zrobisz (ale może się mylę w tym wypadku) :-P

<CMD_AMMO_SLOT_3 context="ship">
            <VALUE key="KEY_3"/>
        </CMD_AMMO_SLOT_3>

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
5 minutes ago, Odo_Toothless said:

Znając życie i tak tego nie zrobisz :

Pewnie, że nie, bo za patch zmienią znowu kombinacje "ustawień" :Smile_facepalm: Po prostu cierpliwie poczekam, aż dojdą do ładu z "ustawieniami", może się doczekam. 

Aha, dla ścisłości dodam, że ustawiałem sobie torpedy pod bocznym myszy, naprawde o wiele wygodniej, niż odrywać łape od WSADu i szukać klawisza do torped.

No, ale, i tak dzięki za pomoc.

Modder
5,396 posts
24,445 battles
1 minute ago, Korsarz_87 said:

Pewnie, że nie, bo za patch zmienią znowu kombinacje "ustawień" :Smile_facepalm:

Ja mam identyczne od początku gry, a edycja pliku + opminięcie potencjalnych problemów przemapowaniem klawiatury, daje duzo większą elastyczność niż zbugowany klient. A ta "3" od torped jest nad klawiszem W, więc chyba nie powinieneś mieć problemów z trafieniem tego na ślepo i to dalej przytrzymując W.

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
29 minutes ago, Odo_Toothless said:

ta "3" od torped jest nad klawiszem W, więc chyba nie powinieneś mieć problemów z trafieniem tego na ślepo i to dalej przytrzymując W.

Jasne, ale po prostu pod bocznym myszy i tak było wygodniej. Kiedyś nie było problemu z ustawieniem tego, ale wiecznie kombinują i to mnie po prostu wkurza. Tak samo po ostanim paczu (czy jakimś minipaczu) okazało sie, że trzecią eskadre lotniskowca mam właśnie pod bocznym myszy. Czy na prawde nie można tego zostawić w spokoju, czy kombinuja ustawienia żeby zrobić miejsce na klawisze dla SS? A jeśli tak, to czy do licha nie można tego na testach zrobić?

Dobra, odpuszczam temat, jeszcze raz dzięki za odpowiedź i pomoc.

Sign in to follow this