Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Test publiczny aktualizacji 0.10.1: Runda 2

13 comments in this topic

Recommended Posts

[SURFA]
Players
187 posts
6,425 battles
23 hours ago, The_EURL_Guy said:

Kapitanowie, witajcie w teście publicznym aktualizacji 0.10.1!

Przeczytaj na portalu

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.10.0, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

* 500 000 000 kredytów; 30 000 dublonów oraz 90 dniami konta premium.
* 50 sygnałami wszystkich typów (poza sygnałami specjalnymi), które również zostaną dodane do Waszych kont testu publicznego.

To chyba tylko na serwerze testowym?

Czy może się mylę?

[P-W-C]
Community Contributor
711 posts
6,449 battles
11 minutes ago, Olamagato said:

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.10.0, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

* 500 000 000 kredytów; 30 000 dublonów oraz 90 dniami konta premium.
* 50 sygnałami wszystkich typów (poza sygnałami specjalnymi), które również zostaną dodane do Waszych kont testu publicznego.

To chyba tylko na serwerze testowym?

Czy może się mylę?

Tylko na testowym :)

Players
323 posts
16,349 battles

Napisano że tryb Brawl to podobni poziomem zawodnicy. Chyba miało być dobrze a wyszło ja zwykle. 

SKILL LEVEL zawodników nie jest dobierany podobnie co widać po ich zachowaniach i wynikach bitew.

Players
1,883 posts
23,577 battles
15 godzin temu, ThomAS661 napisał:

Napisano że tryb Brawl to podobni (??? - what?) poziomem zawodnicy. Chyba miało być dobrze a wyszło ja zwykle.

Ano niestety. Rozegrałem trochę bitew w trybie brawl T8 - zarówno pancernikiem (Bismarck), krążkiem (Martel), jak też niszczycielem (Cossack). Nic nadzwyczajnego, raz się wygrywa raz przegrywa, ALE...  Nie wiem, jak silnego mikroskopu elektronowego lub teleskopu (Hubble'a) potrzeba, aby dostrzec wspomniany przez WG "podobny poziom". W przypadku mojego pływania jakieś 2/3 bitew to był wyjątkowo brutalny gwałt na jednej ze stron. Nie chodzi mi to o bitwy, przegrane np. w stosunku 2 do 5, ale raczej o całkowitą anihilację jednej ze stron do zera. Niemożliwe? Chciałbym, ale nic z tego. Gdy po jednej czy drugiej masakrze miałem jeszcze chęć sprawdzenia "poziomu", to niejednokrotnie okazywało się, że w zwycięskiej drużynie bywał gość z WR 54-56 % i 3-4 killami, podczas gdy w przeciwnej - zawodnik o dorobku WR 41-42 % który ginął jako jeden z pierwszych.

Działanie MM to splunięcie w twarz graczom jeszcze z innego powodu - okrętów (nierównego ich rozłożenia). Na temat radarów już niejednokrotnie był hałas. Wczoraj zaś napotkałem na kwiatki typu: dwa niszczyciele konta zero, ewentualnie trzy kontra jeden. Kurczę, czy w WG już nawet liczyć nie potrafią, czy też mają swoich klientów aż tak głęboko... wiadomo gdzie :-(   Gdyby tylko chodziło randomy - mówi się trudno. Jednakże w przypadku innych trybów miło by było, aby je bardziej dopracowano. W końcu, sami powiedzcie panowie, gdyby w Champions League drużyna Realu czy Bayernu co tydzień "losowała" jako przeciwnika ekipę przedszkolaków, to jak szybko im samym (oraz kibicom) obrzydłyby takie "starcia"? Tak sobie myślę, że dopiero realna konkurencja może sprawić, że "nie da się" by Wargaming biegusiem zmieni się w "weźmiemy to na tapetę i poprawimy". Póki co do gry wchodzą kolejne copy-and-paste okręty, świnie jako dowódcy, kamuflaże-koszmarki, etc. Jakakolwiek równowaga im "nie nużna". :Smile_trollface:

• Cool 1

Players
133 posts

Matchmaking nie powinien  brać pod uwagę skilla graczy przy doborze drużyn. Dlaczego ? Wyjaśniłem już to w którymś z moich wcześniejszych postów. Co do pozostałych elementów wykorzystywanych przez matchmaking w doborze drużyn to generalnie się zgadzam z tezą, że powinny być one w maksymalnym stopniu zrównoważone. Jednak chciałbym zauważyć, że WG oferuje różne tryby rozgrywki. Przykładowo w bitwach klanowych problem matchmakingu nie występuje i nie ma na co narzekać. Moim zdaniem w bitwach rankingowych okręty są dobierane dość starannie. Nie jest to dobór idealny, ale z pewnością przyzwoity ( widać, że matchmaking stara się w tym względzie zrównoważyć drużyny). Przynajmniej tak było w lidze brązowej gdzie wyjątkowo sympatycznie spędziłem ten sezon. Można jednak sobie wyobrazić inne tryby rozgrywki, które co do zasady  nie są zrównoważone. Przykładowo takie były bitwy asymetryczne. Może tryb Brawl też ma taki być. W takich bitwach średnie WR nie ma większego sensu, a każdą bitwę należy potraktować  jak niespodziankę i wyzwanie. Niektórzy lubią taką zabawę. Nie wszystkie tryby gry trzeba traktować śmiertelnie poważnie i zapewniać równe szanse. Jeszcze jedno, pamiętajmy, że to co jest na serwerze testowym może się znacząco różnić od finalnej wersji.

Players
323 posts
16,349 battles
5 hours ago, NiszczycielK2006 said:

Matchmaking nie powinien  brać pod uwagę skilla graczy przy doborze drużyn.

Ale kolego ten tryb jest tak opisywany - niezależnie od tego co sobie kombinujesz.

Players
133 posts
1 hour ago, ThomAS661 said:

Ale kolego ten tryb jest tak opisywany - niezależnie od tego co sobie kombinujesz.

Chyba jednak nie. WG utrzymuje , że dobór graczy jest losowy.

Players
133 posts

13 hours ago, ThomAS661 said:

ThomAS661.

Przeczytałem jeszcze raz twojego maila i niestety nie wiem co chciałeś napisać. Jeśli chodzi o matchmaking to wydaje mi się, że jednak obaj uważamy tak samo, czyli że matchmaking przy doborze drużyn nie bierze pod uwagę skilla graczy. Wobec tego nie rozumiem dlaczego twój post jest w formie polemiki ( "niezależnie od tego co sobie kombinujesz") i co miał wnieść do dyskusji. Co to jest "ten tryb"?

[F-A-M]
Players
1 post
4,934 battles

Totalna porażka z MM, a tym bardziej z RNG, podejrzewam że WG grzebie przy nich cichutko codziennie...ale to tylko moje myslenie...

• Cool 1

[DIRKA]
Players
43 posts
2,697 battles

Trudno łamać reguły gry, której się nie zna...ale jak to na wojnach, ich twórcom przychodzi to najłatwiej. Dlatego to nie jest gierka w szachy i zaskakuje jak każda wojna...szczególnie o kasę ;)

Players
323 posts
16,349 battles
On 2/2/2021 at 7:18 AM, NiszczycielK2006 said:

ThomAS661.

Przeczytałem jeszcze raz twojego maila i niestety nie wiem co chciałeś napisać. Jeśli chodzi o matchmaking to wydaje mi się, że jednak obaj uważamy tak samo, czyli że matchmaking przy doborze drużyn nie bierze pod uwagę skilla graczy. Wobec tego nie rozumiem dlaczego twój post jest w formie polemiki ( "niezależnie od tego co sobie kombinujesz") i co miał wnieść do dyskusji. Co to jest "ten tryb"?

To jest post do wyrażania swoich uwag na temat testu więc je wyraziłem. Jeśli tego nie rozumiesz to sorry.

Players
133 posts
17 hours ago, ThomAS661 said:

To jest post do wyrażania swoich uwag na temat testu więc je wyraziłem. Jeśli tego nie rozumiesz to sorry.

Rozumiem, ale wobec tego mam do Ciebie prośbę. Przy wyrażaniu swoich uwag na temat testu nie cytuj wybranych losowo zdań z mojej wypowiedzi, które w żaden sposób nie odnoszą się do omawianego przez Ciebie tematu. Niepotrzebnie doszukuję się w tym powiązaniu jakiegoś sensu.

Sign in to follow this