Jump to content
Planned Server Restart 23.06.2021 at 04:00 UTC (no downtime) Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Arcadius_2015

Kiedy WG uszanuje nasze święta narodowe?!

69 comments in this topic

Recommended Posts

Players
77 posts
13,674 battles

Cześć!

po roku zdecyduję się założyć temat i zwrócić tym samym uwagę na ignorowanie przez WG świąt narodowych i innych cyklicznych dotyczących naszej wojskowości. Kurna, jesteśmy krajem z bogatą historią, jednym z najważniejszych na mapie Europy, polscy gracze myślę, ze stanowią znaczący udział w ogóle społeczności WoWs w EU. Powołano ponadtwo nowego CM-a, co chyba podkreśla, że nie stanowimy małej grupy. Tymczasem WG potrafi regularnie uczcić Święto Republiki w Indiach, a na Nas wypina się?! Bardzo proszę o zajęcie stanowiska i wypowiedź CM-a, za co z góry dziękuję.

• Funny 3
  • Bad 1

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
2 hours ago, Arcadius_2015 said:

Tymczasem WG potrafi regularnie uczcić Święto Republiki w Indiach

Serio tak jest? Na jakim to jest serwerze?

I takie pytanie: Święta narodowe jakich państw są celebrowane na EU?

Players
117 posts
2 hours ago, Arcadius_2015 said:

uczcić Święto Republiki w Indiach, a na Nas wypina się?! 

To sprawdź jaka jest populacja (= grono potencjalnych darczyńców na świątynię na Cyprze) Indii i Polski.

Porównanie tych dwóch liczb powinno ułatwić odnaleznienie odpowiedzi na zadane pytanie.

• Cool 6

Players
2,819 posts
17,112 battles

zadam aby wg celebrowal swieto 10 kwietnia

smolensk dla kazdej cebuli

• Funny 9
  • Boring 1
  • Bad 1
  • Angry 1

[E--C]
Players
1,261 posts
15,354 battles

Podejście WuGie do społeczności PL chyba najlepiej obrazuje kamuflaż szarża Błyskotki, co orzełka na kominie już ze dwa lata nie potrafią naprawić.

• Funny 1

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
6 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Podejście WuGie do społeczności PL chyba najlepiej obrazuje kamuflaż szarża Błyskotki, co orzełka na kominie już ze dwa lata nie potrafią naprawić.

Podejscie wugie w sprawie błyskotki jest takie, że sie wogóle pojawiła, dawno temu, kiedy o drzewku EU czy PL mało kto wogóle myślał. Do tego Gryf otwiera drzewko EU, a mogła być jakaś duńska kanonierka, więc może przestańmy zgrywać wiecznie poszkodowanych. Bo, zapytam jeszcze raz- czy jakieś angielskie, lub niemieckie święta wojskowo- narodowe są tutaj celebrowane? A może "złe wugie" po prostu chce zachować jakąś neutralność na tym śliskim gruncie, bo przecież wiele tego typu dni pamięci bierze sie z pokonania dawno temu jakiegoś wroga, o, na przykład- Święto Wojska Polskiego, 15. 08, wynika bezpośrednio z pokonania Bolszewików. 

• Cool 7

Players
2,819 posts
17,112 battles

zwykla gra w piksele a ilu paryjotow wykletych...

• Cool 5
  • Funny 5

Players
77 posts
13,674 battles
16 minut temu, Korsarz_87 napisał:

Podejscie wugie w sprawie błyskotki jest takie, że sie wogóle pojawiła, dawno temu, kiedy o drzewku EU czy PL mało kto wogóle myślał. Do tego Gryf otwiera drzewko EU, a mogła być jakaś duńska kanonierka, więc może przestańmy zgrywać wiecznie poszkodowanych. Bo, zapytam jeszcze raz- czy jakieś angielskie, lub niemieckie święta wojskowo- narodowe są tutaj celebrowane? A może "złe wugie" po prostu chce zachować jakąś neutralność na tym śliskim gruncie, bo przecież wiele tego typu dni pamięci bierze sie z pokonania dawno temu jakiegoś wroga, o, na przykład- Święto Wojska Polskiego, 15. 08, wynika bezpośrednio z pokonania Bolszewików. 

No to Waść zajmij się świętami narodowymi Australii. Jest okazja jak widzisz w wiadomościach. Mam poczucie jakiejś tożsamości narodowej i dumy do niej przypisanej, co pozwala mi nie oglądać się zanadto na to "co ludzie powiedzą" albo że coś jest politycznie mniej lub bardziej poprawne. Powiedz Kolego, czy nasz Dzień Niepodległości to problem dla WG? Jeśli tak oceniasz, to co sprawia to. Może niech wypowie się ktoś, do kogo kieruję uwagę a nie My (Społeczność) siebie ograniczamy twierdząc za tych, którzy mogliby zająć się tą kwestią.

• Boring 2

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
26 minutes ago, Arcadius_2015 said:

No to Waść zajmij się świętami narodowymi Australii. Jest okazja jak widzisz w wiadomościach. Mam poczucie jakiejś tożsamości narodowej i dumy do niej przypisanej, co pozwala mi nie oglądać się zanadto na to "co ludzie powiedzą" albo że coś jest politycznie mniej lub bardziej poprawne. Powiedz Kolego, czy nasz Dzień Niepodległości to problem dla WG? Jeśli tak oceniasz, to co sprawia to. Może niech wypowie się ktoś, do kogo kieruję uwagę a nie My (Społeczność) siebie ograniczamy twierdząc za tych, którzy mogliby zająć się tą kwestią.

Czekaj, spokojnie, żeby nie było nieporozumień. Chodzi mi o to, że jeśli na europejskim serwerze gierki zręcznosciowej nie są organizowane eventy pod kątem dni pamięci dla innych państw, to czemu my mielibyśmy być wyróżnieni w jakiś specjalny sposób?

Wspomniałeś o jedenastym listopada- akurat ten dzień jest w jakiś sposób zaznaczany przez WG, jako dzień zakończenia Wielkiej Wojny, czyli event, który może celebrować jednakowo każdy na EU. 

Po prostu spójrz z lekkiego dystansu- to jest produkcja o charakterze międzynarodowym.

• Cool 3

Players
2,819 posts
17,112 battles

to czego u nas w kraju brakuje  to upamietniania

najlepiej na mszy swietej transmitowanej w tvp

trzeba nam wiecej pominikow i swiat wolnych od pracy

• Cool 4

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles

@Arcadius_2015 ok, dobra, troche sie wygłupiłem, dopiero odpaliłem klienta gry i poczytałem o evencie dla Australii. 

No cóż, jeśli tak podchodza do sprawy to fakt, dla każdej nacjii mozna by zrobić event z okazji jakiegoś święta. Ale jak tego nie będzie, to przeżyję i dalej będę sobie grał w "szczelanke"...

Weekend Tester
678 posts
995 battles

Ta dyskusja wraca jak bumerang co jakiś czas (czemu akurat w styczniu i z jakim świętem się to autorowi skojarzyło? - ok, doczytałem o Australia Day)

11 listopada to tzw. Armistice Day i jest świętowany w większości państw Europy Zachodniej jako moment zakończenia I wojny światowej. Trudno więc wciskać tu nasz Dzień Niepodległości - który zresztą ma dokładnie takie samo podłoże. Jedyne co kojarzę z serwerów czołgowych to Dzień Bastylii w lipcu (chociaż chyba od dwóch lat takowego nie było) i Święto Czechosłowacji (czy też Czech) jakie wprowadzono raz, i to o ile kojarzę przy okazji wprowadzenia czeskiego drzewka czołgów. Poza tym eventy stricte narodowe to rzadkość.

[E--C]
Players
1,261 posts
15,354 battles
2 godziny temu, Korsarz_87 napisał:

Podejscie wugie w sprawie błyskotki jest takie

Co nie zmienia faktu, że ten cholerny kamuflaż mogli by już naprawić.

• Cool 1

[G3NTZ]
Players
1,270 posts
20,085 battles

po pierwsze:

https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/polish-independence-day/

A po drugie - współczuje WG. Zapewne w tej samej chwili na wszystkich podforach azjatyckich, rosyjskich, europejskich i amerykańskich trwa właśnie zbiorowy trzask dupy z powodu tego, że WG obchodzi święto Australii a ich kraju nie.

Ktoś pójdzie sprawdzić?

• Funny 3

Players
117 posts

Indianie dostali nową utkę z okazji swojego święta i też narzekają:

Smutny jest los pracowników WarGamblingu - nikt ich nie chwali, nie wyraża zadowolenia i radości z dostarczanej zawartości. Tylko marudzenie i marudzenie.

Nie dają bonusów z okazji święta narodowego? Źle.

Dają nowy okręt z okazji święta narodowego? Żle.

• Cool 2

Players
117 posts

No właśnie, dlaczego w ramach wydarzenia nazwanego Wspaniały dzień, by być Australijczykiem nie dostaliśmy kapitana Aborygena i kiedy wreszcie będzie amerykański kapitan Siedzący Byk ze specjalnymi umiejętnościami buffującymi używanie tomahawków (BGM-109 Tomahawk dokładnie rzecz ujmując), które można dodać do klona USS Iowa, wrzucić na 10 tier, nazwać np. USS New Jersey i sprzedawać po 49.999 dublonów?

• Cool 1
  • Funny 1

[E--C]
Players
1,261 posts
15,354 battles
4 minuty temu, MojaEkscelencja napisał:

używanie Tomahawków

Tomahawki w wykonaniu WuGie:

Z pokładu okrętu (bo przecież okręty w grze nie mają załóg) startują kamienne toporki, o zasięgu ~1.5km i celności na poziomie 0.01%.:cap_haloween:

Players
117 posts
34 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Tomahawki w wykonaniu WuGie:

Z pokładu okrętu (bo przecież okręty w grze nie mają załóg) startują kamienne toporki, o zasięgu ~1.5km i celności na poziomie 0.01%.:cap_haloween:

Problem jest głębszy, bo przecież w grze swoich kapitanów mają małpy, świnie i smoki. Nawet jest kilka wersji eleganckiej dyszy parowej. A ponad miliardowa nacja Indian z Indii swojego kapitana nie ma. Podobnie jak Czukcze, Nepalczycy, a nawet Pigmeje. 

• Funny 1

Beta Tester
5,047 posts
15,773 battles
6 minutes ago, MojaEkscelencja said:

Problem jest głębszy, bo przecież w grze swoich kapitanów mają małpy, świnie i smoki. Nawet jest kilka wersji eleganckiej dyszy parowej. A ponad miliardowa nacja Indian z Indii swojego kapitana nie ma. Podobnie jak Czukcze, Nepalczycy, a nawet Pigmeje. 

to jest skandal

jak tak można

• Funny 2

[COMFY]
Players
1,531 posts
8,837 battles

Jak tak czasami wejdę na polską część forum WoWs to normalnie jak Wykop, albo jeszcze gorzej.

• Cool 1
  • Funny 1

[RNG-1]
Players
1,646 posts
20,943 battles

Ja i tak uważam, że WG w miarę dobry sposób pokazuję oczko w stronę polskiej społeczności:

- Błyskawica w Listopadzie 2015 (niestety nie na 11 :Smile_sad:).

- Konkurs na stały kamuflaż dla Błyskotki.

- Jeszcze jeden stały kamuflaż dla Niej związany z Dywizjonami lotniczymi w Wielkiej Brytanii (szczególnie 303 myśliwski).

- Symbol koszulki polskiej z okazji meczy piłki nożnej.

- Świetne spolszczenie gry również w formie komentarzy dowódców w bitwach i operacjach.

- Symbol setnej rocznicy PMW.

Moim zdaniem ludzie marudzą, że nie ma bezpośredniego odwołania się do dwóch naszych ważnych świąt: Dnia Odzyskania Niepodległości i Dnia Powołania PMW (w końcu gramy w okręty). 

Oczywiście można by jeszcze dodać Dzień Wojska Polskiego, ale to raczej by było celebrowane w WOT, ewentualnie w WOWP. Nie wiem czego dokładniej ludzie oczekują, może nowego okrętu jak Piorun zamiast śmiesznego symboliku.

Ale także sam was co nieco rozumiem, też byłem czasem zawiedziony pierdołami na Listopad. Ale z drugie strony tacy Włosi dłużej od nas czekali na jakikolwiek swój okręt premium.

Co nie znaczy, że w głębi nie podejrzewam WG o hipokryzję, zachłanność, a nawet gorzej, szczególnie jak widzę te rasistowskie boty na operacjach, które dziwnie lubują się w strzelaniu tylko w moją stronę i gadanie, że strzelają w najbliższego nikogo z polaków nie przekona.

• Cool 1

Players
2,425 posts
25,051 battles

10 hours ago, Davao said:

Ja i tak uważam, że WG w miarę dobry sposób pokazuję oczko w stronę polskiej społeczności:

- Jeszcze jeden stały kamuflaż dla Niej związany z Dywizjonami lotniczymi w Wielkiej Brytanii (szczególnie 303 myśliwski).

- Świetne spolszczenie gry również w formie komentarzy dowódców w bitwach i operacjach.

Moim zdaniem ludzie marudzą, że nie ma bezpośredniego odwołania się do dwóch naszych ważnych świąt: Dnia Odzyskania Niepodległości i Dnia Powołania PMW (w końcu gramy w okręty). 

Oczywiście można by jeszcze dodać Dzień Wojska Polskiego, ale to raczej by było celebrowane w WOT, ewentualnie w WOWP. Nie wiem czego dokładniej ludzie oczekują, może nowego okrętu jak Piorun zamiast śmiesznego symboliku.

Ale także sam was co nieco rozumiem, też byłem czasem zawiedziony pierdołami na Listopad. Ale z drugie strony tacy Włosi dłużej od nas czekali na jakikolwiek swój okręt premium.

Co nie znaczy, że w głębi nie podejrzewam WG o hipokryzję, zachłanność, a nawet gorzej, szczególnie jak widzę te rasistowskie boty na operacjach, które dziwnie lubują się w strzelaniu tylko w moją stronę i gadanie, że strzelają w najbliższego nikogo z polaków nie przekona.

Dodałbym, że sama Błyskawica była kiedyś ( 2017 albo 2018 ) sprzedawana z okazji 11 Listopada w bardzo okazyjnej paczce ( pamiętam, że to było naprawdę opłacalne i dało się na tym naprawdę zdrowo przyjanuszować dublonów - wiem bo sam kupiłem chyba ze 4 paczki :Smile_trollface: )

Mamy 3 okręty w grze ( no 4 jeśli by wliczyć Vasterasa ) jak na naszą naprawdę niewielką marynarkę to niezły wynik gdy tacy Holendrzy mają jeden okręt a Hiszpanie zero ( lub jeden jeśli wliczyć Brindisi bo to był zdaje się projekt dla Hiszpanii ) Pewnie, fajnie by było zobaczyć OORP Piorun i Dragon czy OF Paris ( no dobra, zanim niektórzy zaczną się śmiać to pamiętajmy, że ten okręt jest dużo bardziej realny niż przeciętny TIX-X ) ale jak dla mnie nie jest źle w tej sprawie. Obecność Vasterasa na TVI daje mi dziwne podejrzenia, że może od niego będzie wychodził split niszczycieli PMW?

W Dzienniku Kapitana w zakładce Flagi jest "Flaga 100-lecie powołania PMW". Pamięta ktoś czy była w ogóle rozdawana albo za co? Bo Orkan miał swoją własną flagę w najdroższej paczce a to na pewno jest inna flaga. 

• Cool 1

Beta Tester
5,047 posts
15,773 battles
2 hours ago, Marblehead_1 said:

Mamy 3 okręty w grze ( no 4 jeśli by wliczyć Vasterasa ) jak na naszą naprawdę niewielką marynarkę to niezły wynik

Jak już Vastera wliczasz to jeszcze:

Bourrasque - Wicher/Burza
Gallant - Garland
Jervis - Piorun
Daene - Conrad

Drochę szpachli, przemalować i dodać flagę i mamy nowe Polskie premki XD

• Cool 2

[E--C]
[E--C]
Players
316 posts
26,343 battles
13 hours ago, Davao said:

A Świrski? A Brzęczyszczykiewicz i rozsławienie nim naszego trudnego języka? Trochę szkoda, że na przykład nie powstał "challange" na to który z flamasów, flambasów czy innych zup lepiej wypowie to nazwisko.

• Cool 2