Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

Montana (X)

203 comments in this topic

Recommended Posts

[QTAZ]
Weekend Tester
229 posts
9,824 battles

No to pierwszy wpis. Montana ma stanowczo za duży rozrzut. Amerykańskie okręty słynęły z doskonałego systemu kontroli ognia, a tym czasem Yamato ma zdecydowanie celniejsze działa. WTF?

Alpha Tester
894 posts
14,163 battles

To taka mocniejsza NC i wydaje mi się, że cierpi na jej wszystkie przypadłości - w tym małą celność na dalsze dystanse. Samotnie trudna do gry ale w zespole z Yamato potrafi pokazać siłę.

Players
465 posts
5,316 battles

I nie łyka cytadeli z 15km nie licząc Yamato bo ma zdecydowanie grubszy pancerz od poprzedników.

Players
12 posts
1,542 battles

Msiiek gdybym wiedział, że jesteś z Polski to nie rozpisywałbym się tak na temat buffa dla Montany na anglojęzycznym forum...

Edited by TheBl4ckB4n4n4

Alpha Tester
894 posts
14,163 battles

A tak w ogóle czy którykolwiek z użytkowników Montany również zauważył pozytywną zmianę po ostatnim patchu?

Nie zauważyłem zmian, celność dalej słaba. Jeśli chodzi o cytadele to wchodzą łącznie z Yamato.

Players
359 posts
5,071 battles

Takie pytanie do posiadaczy Montany: zauważyłem w bitwie, że jest jak gdyby mniejsza od Iowy - może to tylko wrażenie, ale jak analizowałem to w stoczni - to mogłoby się zgadać. Więc taka kwestia: Czy Montana jest rzeczywiście krótsza? 

Weekend Tester
6,370 posts
6,532 battles

Takie pytanie do posiadaczy Montany: zauważyłem w bitwie, że jest jak gdyby mniejsza od Iowy - może to tylko wrażenie, ale jak analizowałem to w stoczni - to mogłoby się zgadać. Więc taka kwestia: Czy Montana jest rzeczywiście krótsza? 

Wprawdzie nie mam Montany, ale perspektywa w grze jest strasznie popsuta. Przy odpowiednim ustawieniu kamery DD jest wielkości pancernika. :D

Trzebaby wejść na treningównki i katować kamerę, aż dobrze się ustawi.

Ja osobiście czekam na moda, który będzie wyświetlał okręty w porcie w jednakowej skali.

Players
359 posts
5,071 battles

Wprawdzie nie mam Montany, ale perspektywa w grze jest strasznie popsuta. Przy odpowiednim ustawieniu kamery DD jest wielkości pancernika. :D

Trzebaby wejść na treningównki i katować kamerę, aż dobrze się ustawi.

Ja osobiście czekam na moda, który będzie wyświetlał okręty w porcie w jednakowej skali.

To prawda - perspektywa jest do bani. Tym niemniej po wrzuceniu treningówki i przepłynięciu circa 300m od Montany - jest równa lub ciut większa od Iowa - myślę że różnica wynika z innego ułożenia nadbudówki  - Monatna ma ogólnie znacznie niższą konstrukcję - pewnie dzięki temu, że jest szersza. Ma też krótszy dziób. Moje wrażenie było pewnie spowodowane wysokością jej burty ponad wodą.

Beta Tester
3 posts
36 battles

Czemu Iowa nie jest dziesiątym tierem? To ona była odpowiednikiem Yamato. Montana jest zbędna. Mogę prosić o poprawę tego?

Edited by ZakazanaPlaneta

Players
359 posts
5,071 battles

Czemu Iowa nie jest dziesiątym tierem? To ona była odpowiednikiem Yamato. Montana jest zbędna. Mogę prosić o poprawę tego?

Nie była. Iowa była "szybkim pancernikiem" do wykonywania wielu zadań, nie tylko do walki z innymi pancernikami. Swoją drogą jej uniwersalność jako mobilnej platformy uzbrojenia przez tyle lat robi wrażenie. Yamato był od razu pomyślany jako największy skurczybyk jaki pływał. Amerykanie mieli plan odpowiedzieć na Yamato właśnie Montaną, ale z uwagi na niespodziewany wyczyn Japończyków na Pearl Harbor zmieniła im się trochę optyka, a reszta jest już historią.

Beta Tester
3 posts
36 battles

W rzeczywistości Yamato przegrałby z Iową sam na sam. A Montana projekty powstawały w 1946. Miała być alternatywą dla większego potwora. Yamato Kai (Super Yamato)

Edited by ZakazanaPlaneta

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
14,215 battles

W rzeczywistości Yamato przegrałby z Iową sam na sam. A Montana projekty powstawały w 1946. Miała być alternatywą dla większego potwora. Yamato Kai (Super Yamato)

https://pl.wikipedia.org/wiki/USS_Montana_(BB-67)

Podstawowe informacje, cmon. Już nawet nie mówię o jakichś bardziej konkretnych źródłach, trudniej dostępnych. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,724 battles

No to pierwszy wpis. Montana ma stanowczo za duży rozrzut. Amerykańskie okręty słynęły z doskonałego systemu kontroli ognia, a tym czasem Yamato ma zdecydowanie celniejsze działa. WTF?

Tak dla porządku, FCS i rozrzut nie mają ze sobą noc wspólnego. FCS ma za zadanie wycelować dobrze działa, ale rozrzut to już sprawa balistyki. Czyli przekładając z realu na WoWs, FCS miał za zadanie umieszczenie "elipsy" na okręcie, ale wielość tej elipsy zależy już od dział i pocisków.

A z rozrzutem amerykańskich pancerników bywało różnie.

[PL_RP]
Players
109 posts
18,852 battles

Witam.Pancernik X tieru i tylko tyle.Bardzo słaby pancernik tzw mięso do lania (bicia punktów).Gracz niższych  tierów po prostu się go boi a to błąd.Bardzo słaba zwrotność,działa sieja jak chcą,cena zdobycia  MONTANY naprawdę spora a utrzymanie nawet z premką nieporozumienie.Tak wiec jak granie i tracenie pieniędzy dla zdobycia pancernika super X tieru kończy się tym że stoi w porcie i rdzewieje to lepiej darować sobie to rozczarownie .O to cała prawda o SUPER MONTANIE.Moim zdaniem granie jest najlepsze na XII może IX tierze tymi okrętami.MONTANA to proporczyk na ściane.

Edited by arkadiusz_steel

Players
4,154 posts
9,221 battles

Montana leje równo wszystko co się nie nazywa Yamato i Midway , bo Yamato leje wszystko co się nie nazywa Midway

• Cool 1

Players
3 posts
519 battles

Nie wiem jak w grze, ale w oryginale Montana miała 281 m, a Iowa 270,5 m
Edited by cadracat

[COMA]
Players
490 posts
11,877 battles

Nie wiem jak w grze, ale w oryginale Montana miała 181 m, a Iowa 170,5 m

W takim układzie krótsze byłyby od krążowników co jest bzdurą :P

Iowa - 270 m ( szerokość 33 mm )

Montana - 271.27 m lub 280.80 m  ( szer. 36.93 m )

Tutaj nie tyle długość była istotna, a szerokość ponieważ była ona zdecydowanie szersza od Iowy, a to na długości dawało naprawdę sporo dodatkowego miejsca.

Odnośnie okrętu z gry to uważam, że jest on całkowicie dyskryminowany przez WG na rzecz Yamato. Zasięg modułów zamontowanych  ma raptem 5 km, a taki Yamato ma 7 :E. Niby nieprzydatne, ale różnica jest. W ogóle lina amerykańska mam wrażenie, ze niedługo odpadnie z tej gry , ponieważ każdy hamburger, jest widocznie słabszy na tle innych nacji, a obronę AA można wsadzić sobie w buty jeżeli nie ma lotniskowców :(...

Edited by RADAMANTHYSEK

Players
3 posts
519 battles

W takim układzie krótsze byłyby od krążowników co jest bzdurą :P

Iowa - 270 m ( szerokość 33 mm )

Montana - 271.27 m lub 280.80 m  ( szer. 36.93 m )

Tutaj nie tyle długość była istotna, a szerokość ponieważ była ona zdecydowanie szersza od Iowy, a to na długości dawało naprawdę sporo dodatkowego miejsca.

Odnośnie okrętu z gry to uważam, że jest on całkowicie dyskryminowany przez WG na rzecz Yamato. Zasięg modułów zamontowanych  ma raptem 5 km, a taki Yamato ma 7 :E. Niby nieprzydatne, ale różnica jest. W ogóle lina amerykańska mam wrażenie, ze niedługo odpadnie z tej gry , ponieważ każdy hamburger, jest widocznie słabszy na tle innych nacji, a obronę AA można wsadzić sobie w buty jeżeli nie ma lotniskowców :(...

pomyliłem (przypadkowo) 2 z 1
  • Cool 1

[PL_RP]
Players
109 posts
18,852 battles

Witam.Nowa aktualizacja 0.5.2 wprowadza ŻYCIE w okręt MONTANA bardzo mnie to cieszy a tak dla przypomnienia:

Zwiększono stosunek PD +18% dla okrętu Montana

Zwiększono stosunek kredytów +28% dla okrętu Montana

Jest tzw światełko w tunelu dla nacji X tieru można już coś u grać nawet z słabym składem w losowaniu.

Aktualizacja wprowadza dużo zmian nie tylko w stosunku do  pancernika Montana ale czemu to wszystko działa dopiero na forach gry czemu testerzy tego nie widzą (czemu?)

• +
  • 28% dla okrętu Montana
  • +28% dla okrętu Montana
  • +28% dla okrętu Montana

• +18% dla okrętu Montana

Players
4,154 posts
9,221 battles

Eeee.... co Ci niby da więcej ekspa na 10 tierze? Kredsy jeszcze rozumiem, ale eksp?

Jak trenujesz kapitana od zera to czemu nie? :D

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.