Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

Iowa

251 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
14 posts
2,639 battles

To moze tutaj ja zaczne.

Nie wiem jak inni szczesliwi posiadacze tego okretu klasy pancernik o nazwie Iowa, byc moze to porostu moj pech ale od momentu jak tylko zaczalem tym grac tak teraz wiem iz bedzie mi ciezko zrobic Montane. Przedstawie moj problem w formie procentowej:

100% bitew uszkodzone dziala wielokrotnie

90% bitew zniszczone jedno przednie dzialo

50% bitew zniszczone dwa przednie dziala

10% bitew zniszczone wszystkie dziala i plywam tylko z bateriami dodatkowymi :/

Teraz pytanie czy to ja jestem takim szczesliwcem czy to powszechne na tym okrecie?

Pozdrawiam 

Edited by coverman

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

mam dokładnie ten sam problem

To moze tutaj ja zaczne.

Nie wiem jak inni szczesliwi posiadacze tego okretu klasy pancernik o nazwie Iowa, byc moze to porostu moj pech ale od momentu jak tylko zaczalem tym grac tak teraz wiem iz bedzie mi ciezko zrobic Montane. Przedstawie moj problem w formie procentowej:

100% bitew uszkodzone dziala wielokrotnie

90% bitew zniszczone jedno przednie dzialo

50% bitew zniszczone dwa przednie dziala

10% bitew zniszczone wszystkie dziala i plywam tylko z bateriami dodatkowymi :/

Teraz pytanie czy to ja jestem takim szczesliwcem czy to powszechne na tym okrecie?

Pozdrawiam 

Tak, to się często zdarza. Szczególnie kiedy gra się ofensywnie ustawiając dziobem, przeciwnik zaczyna strzelać z pocisków burzących i po jakimś czasie pada wieża ;/

pozdrawiam

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

mam dokładnie ten sam problem

Tak, to się często zdarza. Szczególnie kiedy gra się ofensywnie ustawiając dziobem, przeciwnik zaczyna strzelać z pocisków burzących i po jakimś czasie pada wieża ;/

pozdrawiam

Wierze padają od HA? Byłem przekonany, że od AP

[QTAZ]
Weekend Tester
229 posts
9,809 battles

Witam, chciałem zapytać jak rozwijać Iowe. Tzn kupiłem napęd, bo to istotne w manewrowaniu torped, ale teraz kwestia kadłuba a kosztów:

Opłaca się kupować kadłub B, czy przeboleć i kupić dopiero C? Szkoda mi kasy na oba moduły. (gram równolegle wszystkimi liniami i potrzebuje dużo kasy na zakupy;p)

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Kto bogatemu zabroni? Ja niestety nadziany nie jestem i nigdy do żadnego okrętu nie kupiłem kadłuba przejściowego.

[QTAZ]
Weekend Tester
229 posts
9,809 battles

Tylko czy kadłub B nie jest wystarczający. Bo w C "tylko" zmienia się AA.

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

A co Ci mam doradzić? Masz rozegrane ponad tysiąc meczy, więc to ludzie ciebie powinni się pytać o takie sprawy. Jak zamierzasz sobie zostawić ten okręt to lepiej byłoby wziąć C. Jak nie to już twój wybór.

[TIPC]
Players
92 posts
12,670 battles

Tylko czy kadłub B nie jest wystarczający. Bo w C "tylko" zmienia się AA.

Nie tylko uzbrojenie przeciwlotnicze jest lepsze w C, ale przede wszystkim ster szybciej reaguje na komendy, co bardzo pomaga w unikaniu torped.

W samej zaś kwestii wyboru kadłuba, to grając na kadłubie A aż do kupienia C masz marne przeciwlotnicze i 11k wytrzymałości mniej przez kolejne 60k expa. Grając na B bez kupowania C masz tragiczny czas przestawienia steru i słabsze przeciwlotnicze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem najpierw kupienie kadłuba B, a potem kadłuba C, mimo wymaganej sporej ilości kasy.

[QTAZ]
Weekend Tester
229 posts
9,809 battles

A widzisz, nie zauważyłem czasu przestawiania steru. To jest dobra informacja. Dzięki, to jest warte uwagi. A do Vodka4Free, a no mam trochę, w zamkniętych beta też koło 500, ale czasem warto zapytać o radę kogoś kto czymś wcześniej pływał. 

Kolega Baartos napisał cos konstruktywnego, a nie nabija posty bez wniesienia niczego do tematu;p :)

Players
359 posts
5,071 battles

Merytorycznie:

Okręt nie odbiega ani trochę od tego, co możemy doświadczyć na North Carolinie - dopóki nie zaczniecie jej ogarniać nawet nie próbujcie się zbliżać (mi udało się ją ogarnąć po 100 bitwach :P). Co do najpoważniejszych zmian:

1. Jest wielka - i równie wielka jest jej cytadela, a na tym poziomie pokazanie burty na więcej niż oddanie salwy = maskara w HP, zwłaszcza przeciw Yamato, choć Montana potrafi dowalić nawet mocniej, ale potrzebuje do tego dobrego skippera.

2. Można za to grać trochę odważniej niż NC -akurat ja lubię skracać dystans i ładować się w kłopoty, więc więcej hp = więcej szansy na to, że przeżyjemy wypad w szeregi wroga (choć zdarza się, że niestety trzeba jak najszybciej nabijać DMG i kończyć taranowaniem - ale wynika to z powszechnej na serwerze obawie przed wchodzeniem w bliskie starcia i brakiem wsparcia teamu; uciekające BB-ki i krążki w pierwszej linii to prawdziwa zmora. Z drugiej strony to czasami +, bo wielu operatorów bb-ków nie potrafi walczyć w zwarciu)

2. Skręt i szybkość - NC to przy niej demon zwrotności i szybkości(jeśli chodzi o przyspieszanie i cofanie); gram bez upgrade do kotła ale nie spodziewam się znaczącej poprawy, choć nie wykluczam że się mylę

3. Celność nawet bez modułu wydaje się znacząco lepsza niż na NC - choć może to kwestia przyzwyczajenia do charakterystyki dział, która jest bardzo zbliżona. Tym niemniej błyskawicznie poprawiłem rekord DMG do 145k ze 129k na NC.

4. Nie doświadczyłem problemów z padającymi wieżami, ale jak na razie - za mało bitew; na NC zdarzało się tracić wieże, więc podejrzewam, że tu będzie podobnie. Kwestia kątowania strzałów na dziób jest szalenie istotna; przy czym taka moja obserwacja - trudniej stracić wieżę przy odchyleniu ok. 5o niż przy ustawieniu 0względem strzelającego jeśli okręty ustawione są do siebie dziobami; przy strzałach z burty na dziób nie zdarzyło mi się stracić wieży.

Ogólne wrażenia mam bardzo pozytywne, bo poza absolutną wtopą i masakrą w 1 meczu grało mi się całkiem przyjemnie.

Alpha Tester
894 posts
14,079 battles

Merytorycznie:

Okręt nie odbiega ani trochę od tego, co możemy doświadczyć na North Carolinie - dopóki nie zaczniecie jej ogarniać nawet nie próbujcie się zbliżać (mi udało się ją ogarnąć po 100 bitwach :P). Co do najpoważniejszych zmian:

1. Jest wielka - i równie wielka jest jej cytadela, a na tym poziomie pokazanie burty na więcej niż oddanie salwy = maskara w HP, zwłaszcza przeciw Yamato, choć Montana potrafi dowalić nawet mocniej, ale potrzebuje do tego dobrego skippera.

To chyba jej największa wada. Bok jest słaby i trzeba unikać jego pokazywania. Ostatnio montaną wbiłem podwójną cytadelę Iowa która tak się ustawiła.

Players
359 posts
5,071 battles

2. Skręt i szybkość - NC to przy niej demon zwrotności i szybkości(jeśli chodzi o przyspieszanie i cofanie); gram bez upgrade do kotła ale nie spodziewam się znaczącej poprawy, choć nie wykluczam że się mylę

Miłe zaskoczenie: jest lepiej. Choć przyspieszanie trochę zajmuje, to utrata prędkości potrafi być równie błyskawiczna - po wyczuciu sprawy można przestać łykać 90% torped (nie cierpię Kagero...)

3. Celność nawet bez modułu wydaje się znacząco lepsza niż na NC - choć może to kwestia przyzwyczajenia do charakterystyki dział, która jest bardzo zbliżona. Tym niemniej błyskawicznie poprawiłem rekord DMG do 145k ze 129k na NC.

Z modułem jest jeszcze lepsza - ale taka obserwacja z ostatnich meczy - zainstalowanie modułu na zasięg(aktualnie mam circa 27km) poprawiło w moim odczuciu celność na 15-20km, z którą wcześniej było słabo.

2. Można za to grać trochę odważniej niż NC -akurat ja lubię skracać dystans i ładować się w kłopoty, więc więcej hp = więcej szansy na to, że przeżyjemy wypad w szeregi wroga (choć zdarza się, że niestety trzeba jak najszybciej nabijać DMG i kończyć taranowaniem - ale wynika to z powszechnej na serwerze obawie przed wchodzeniem w bliskie starcia i brakiem wsparcia teamu; uciekające BB-ki i krążki w pierwszej linii to prawdziwa zmora. Z drugiej strony to czasami +, bo wielu operatorów bb-ków nie potrafi walczyć w zwarciu)

Nie można. O ile nie ma X tierów panuje jakieś dziwne przekonanie że IX na pewno sobie poradzi - zwłaszcza z hordą japońskich CA VII+... No ale to tylko potwierdza wcześniejszą obserwację, że rzadko kiedy można spotkać ogarniętych ludzi, którzy wiedzą kogo i jak wspierać. Większość samozwańczych admirałów potrafi tylko pisać o "idiot team" broniąc A1. Chyba czas zainstalować TS i pograć w dywizjonach...

Players
1,000 posts
6,128 battles

Morlat: jak z wychyłem tylnego działa w porównaniu z NC? Trzeba odsłonić tyle samo czy mniej boku do strzału z pełnej salwy? Brakuje mi jakieś ~50k expa do Iowy i już mam obawy co do grania stockiem:D

Players
359 posts
5,071 battles

Morlat: jak z wychyłem tylnego działa w porównaniu z NC? Trzeba odsłonić tyle samo czy mniej boku do strzału z pełnej salwy? Brakuje mi jakieś ~50k expa do Iowy i już mam obawy co do grania stockiem:D

Tyle samo, tyle że chowanie boczku i wychodzenie do salwy trwa dłużej = więcej szans na dostanie w czapę. Stock, jak to stock zawsze jest ciężki. Generalnie 90% czasu grasz na dwie wieże i nie myślisz o 3. Z ulepszoną maszynownią jest zauważalnie lepiej pod tym względem.

Bynajmniej na pewno nie da się tym rushować... Po tym jak przestałem świrować na 1 linii jakoś łatwiej mi wbić dmg; za bardzo narwany chyba byłem jak na BB :P 

• Cool 1

Players
1,000 posts
6,128 battles

Tyle samo

Wyfarmiłem Iowe, wcale nie tyle samo, można być mocniej skątowanym i walić z pełnej burty niż na NC. NC zakończyłem średnią 105k dmg, zobaczymy jak Iowa pójdzie, narazie męczarnia stockiem:(

Players
359 posts
5,071 battles

Ok, już wiem gdzie tkwił mój błąd - rzeczywiście iowę można nieco mocniej kątować, bo ma trochę węższą nadbudówkę. Natomiast długość skosów nadbudówki jest niemalże identyczna - co mnie zmyliło. Ale nie wydaje mi się że to aż tak duża różnica - tak pi razy drzwi nie jest większa niż 5o

iowa

8728290_600x338.jpguss_iowa_1990_by_lioness_nala-d3kfnsb.jp

north carolina

1024px-U.S.S._North_Carolina.jpguss_north_carolina_1945_by_lioness_nala-

Po powrocie do NC na rankedy stwierdzam, że jest większy niż 5% dzięki bardzo zmyślnemu ułożeniu dział OPL, których na Iowie w tym miejscu nie znajdziemy.

zzzzz.jpg

Edited by Morlat

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

Wyfarmiłem Iowe, wcale nie tyle samo, można być mocniej skątowanym i walić z pełnej burty niż na NC. NC zakończyłem średnią 105k dmg, zobaczymy jak Iowa pójdzie, narazie męczarnia stockiem:(

Elegancki wynik, sprzyjający czas dla pancerników. Mało lotniskowców, więcej DMG do podziału dla całego teamu. Moje 80k na NC z przed paru miesięcy prezentuje się teraz przeciętnie. Za to ilość samolotów 12,8 vs 4,5 potwierdza jak mało jest teraz lotniskowców na roomach 8-10. Przy założeniu że 8-10 Tier CV robił +/- 100k gdzieś ten dmg musiał pójść do każdej klasy. Znajomi z klanu również odnotowali wzrost obrażeń na pancernikach o jakieś 20-30%

Mimo wszystko 105k to bardzo duzo, bo to że nie ma tylu samolotów nie oznacza ze DMG sam się robi :)

• Cool 1

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

Ok, już wiem gdzie tkwił mój błąd

Jak na moje za dużo myślisz i doszukujesz się głębszej filozofii w grze która opiera się na bardzo prostych mechanizmach. Prosiłem ciebie kiedyś o powtórkę, ale teraz mam lepszy pomysł, przyjdź na TSa PP ( adres z hasłem masz w dziale rekrutacji) zagramy dywizje

Weekend Tester
6,370 posts
6,513 battles

Ok, już wiem gdzie tkwił mój błąd - rzeczywiście iowę można nieco mocniej kątować, bo ma trochę węższą nadbudówkę. Natomiast długość skosów nadbudówki jest niemalże identyczna - co mnie zmyliło. Ale nie wydaje mi się że to aż tak duża różnica - tak pi razy drzwi nie jest większa niż 5o

iowa

north carolina

Traktujesz tą grę za bardzo historycznie. :)

Widzę, że jesteś "fanem" p. Lipieckiego. Polecam kolejny numer MSiO (kolejny po tym o NC) , a dowiesz się, jak traktować tę grę. :hiding:

Players
359 posts
5,071 battles

Traktujesz tą grę za bardzo historycznie. :)

Widzę, że jesteś "fanem" p. Lipieckiego. Polecam kolejny numer MSiO (kolejny po tym o NC) , a dowiesz się, jak traktować tę grę. :hiding:

Może i tak. Lubię grzebać w szczegółach i dzielić włos na czworo, taki mój urok.

Czy jestem fanem? - raczej nie. Ale modele bardzo kompetentnie wykonuje i dlatego lubię je wykorzystywać.

Natomiast - napisałem że pokazanie boczku trwa tyle samo co na NC - i nadal wydaje mi się, że różnica jest minimalna - wynikająca z różnicy w promieniu skrętu, wielkości, szybkości - co nie zmienia faktu, że ktoś może mieć inne zdanie.

Jak na moje za dużo myślisz

Coś w tym jest - mimo wszystko dziękuję.

doszukujesz się głębszej filozofii w grze która opiera się na bardzo prostych mechanizmach. Prosiłem ciebie kiedyś o powtórkę, ale teraz mam lepszy pomysł, przyjdź na TSa PP ( adres z hasłem masz w dziale rekrutacji) zagramy dywizje

Też nie sposób się z tym nie zgodzić. Choć ja uważam, że ta gra w warstwie strategicznej ma sporą głębię, której nie widać przez brak współpracy na randomach. Wcale nie wyklucza to prostych mechanizmów - szachy też są proste, nieprawdaż? Postaram się skorzystać z zaproszenia, a jakąś powtórkę też wygrzebię - włączyłem je w trakcie ostatniej dyskusji.

Players
1,000 posts
6,128 battles

56 bitw za mną, czas podsumować:

Pancernik mocno nierówny głównie przez MM jakie dostaje. Ilość DDków z 10+km torpedami na T9/10 powoduje, że raz bitwę skończę z 200+k dmg a drugi raz z 40k dmgu. Na North Caroline większość bitew miałem bardzo równych, między 80 a 140k, a tutaj wiele zależy od tego na kogo nas wrzuci, bo raz trafiają się przeciwnicy 3x Yamato/Montana + 2/3 DDki T9/10, a innym razem wrzuca nas jako top tier w bitwie.

Bardzo dziwnie (choć może to tylko moje wrażenie) zachowuje się pancerz. Na kadłubie A i B w bok często dostawałem cząstkowy dmg, nie bałem się odwrócić żeby uniknąć torped itd bo koszta w hp były zazwyczaj akceptowalne (do 10-12k). Od kiedy zakupiłem kadłub C panicznie boję się pokazać bok, bo w ~20 bitwach z kadłubem C już 5 razy dostawałem w bok salwę za ponad 50k... Nawet na Izumo nie zdarzały mi się takie jaja. Nawet BBki T7 jak Nagato w bok Iowy potrafią wsadzić 30k. Biorąc powyższe pod uwagę często kończy się na płynięciu dziobem, a wielu graczy na T9/10 tak dba o swoje maszynki, że ze strachu boją się spushować (mimo, że mają tankera) i zawracają. Jak to się kończy tłumaczyć nie muszę bo sytuacja bez wyjścia: 1) sam nie spushuję dalej dziobem bo zginę, 2) nawet jak zacznę płynąć do tyłu to płynę ~10 węzłów a mój team spier...ucieka 30+ węzłow więc zostaję sam, c) odwrócę się pokazując bok i zgarnę 50-70k dmgu w 2 sekundy. Generalnie efekt jest taki, że większosć bitwy campi się na ~17-20km, a bardzo nie lubię takiej gry, ale cóż.

Podsumowując: dziób twardy, dmg spory (da się kręcić po 200k+) ładna pula HP, niezłe AA, mały wychył przy strzelaniu ze wszystkich dział, duża miękkość boków.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.