Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
VirtualDeath

Przeszkalanie kapitana

25 comments in this topic

Recommended Posts

[PL_RP]
Players
5 posts
14,134 battles

Jak przeszkolić kapitana z Yamato na Musashi? Cel chyba wszystkim znany  kapitan z premki wskakuje na wszystkie okręty nacji

• Funny 2

[TRADS]
Players
62 posts
11,876 battles

Chyba coś źle przeczytałeś :) 

Na premke wskakuje każdy kapitan z nacji, a nie odwrotnie 

[TF16]
Players
2,405 posts
24,803 battles
2 hours ago, VirtualDeath said:

Jak przeszkolić kapitana z Yamato na Musashi? Cel chyba wszystkim znany  kapitan z premki wskakuje na wszystkie okręty nacji

To dobre jest, dobre.

[RNG-1]
Players
1,646 posts
20,932 battles

A czy czasem nie chodzi o wsadzenie kapitana na Mushashi by przeszkalał na Yamato w czasie grania Mushą jak było kiedyś?

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
On 1/24/2021 at 5:12 PM, VirtualDeath said:

Prawie trzynaście tysięcy bitew...

Dowódca przypisany do okrętu drzewkowego lub premium może być przenoszony bez kar do wszystkich okrętów premium danej nacji. Nie musisz przeszkalać dowódcy z Yamato na Musashi. Bo gdy to zrobisz, nie będziesz mógł używać go na Yamato bez kar.

[-GG-]
Players
395 posts
2 godziny temu, Korsarz_87 napisał:

Prawie trzynaście tysięcy bitew...

Dowódca przypisany do okrętu drzewkowego lub premium może być przenoszony bez kar do wszystkich okrętów premium danej nacji. Nie musisz przeszkalać dowódcy z Yamato na Musashi. Bo gdy to zrobisz, nie będziesz mógł używać go na Yamato bez kar.

Powiem więcej - przypisywanie kapitana do okrętu premium byłoby całkowitym bezsensem więc nawet nie da się tego zrobić - co jednocześnie nie wyklucza faktu, że tacy kapitanowie owszem istnieją (byli, są i będą), ale od zawsze są u mnie w miarę potrzeb przeszkalani na odpowiedni okręt drzewkowy.

Modder
5,396 posts
24,445 battles
On 1/31/2021 at 3:30 PM, Korsarz_87 said:

Dowódca przypisany do okrętu drzewkowego lub premium może być przenoszony bez kar do wszystkich okrętów premium danej nacji.

W praktyce jest obecnie też tak, ze da się przypisać też kapitana z jednego okretu drzewkowego do ilu chcesz innych drzewkowców  bez przeszkalania, a jego perki dalej działają :-P. Do tego co prawda potrzebny jest mod, który przywraca opcję: "przydziel dowódcę do"

Pytanie: Jak rozumiem obecnie powinienem móc przypisać kapitana tylko do jednego okretu drzewkowego, a nie tak jak myślałem, że ten sam pójdzie na jeden krążek z drzewka, DD-ek itd. ? Czyli np. moge przypisac Do srebrnego Hindenburga, dowolnej ilości premium: Agira, Odina itd, ale już nie do srebrnego Z-52 ?

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Pytanie: Jak rozumiem obecnie powinienem móc przypisać kapitana tylko do jednego okretu drzewkowego, a nie tak jak myślałem, że ten sam pójdzie na jeden krążek z drzewka, DD-ek itd. ? Czyli np. moge przypisac Do srebrnego Hindenburga, dowolnej ilości premium: Agira, Odina itd, ale już nie do srebrnego Z-52 ?

Tak. D-ca "umie" tylko jeden okręt "srebrny", a przeszkalanie na inny odbywa się za walute, a bez wydawania waluty ma on bardzo niską wartość i nieczynne perki.

Czy na pewno wspomniany mod działa tak, jak piszesz, czy tylko ułatwia przeucanie ludzików, bez ingerencji w szkolenie? A może pływasz z dowódcami z nieczynnymmi perkami tylko nie zauważyłeś? Bo jeśli faktycznie tak działa, to podpada pod cheat :Smile_hiding:

• Cool 1

Modder
5,396 posts
24,445 battles
3 minutes ago, Korsarz_87 said:

Tak. D-ca "umie" tylko jeden okręt "srebrny", a przeszkalanie na inny odbywa się za walute, a bez wydawania waluty ma on bardzo niską wartość i nieczynne perki.

Czy na pewno wspomniany mod działa tak, jak piszesz, czy tylko ułatwia przeucanie ludzików, bez ingerencji w szkolenie? A może pływasz z dowódcami z nieczynnymmi perkami tylko nie zauważyłeś? Bo jeśli faktycznie tak działa, to podpada pod cheat :Smile_hiding:

Czyli będzie tak jak poprzdnio, ze po przeszkoleniu "zapomina" stary okręt ? Myślałem, że przynajmniej jeden kapitan będzie mógł być przypisany do każdej klasy drzewkowej, a nie tylko specjal/premium.

Ten mod, to usunięta funkjonalność do przypisywania kapitanów z menu. Przerzucasz z dowolnego drzewkowca na drugi i nie pokazuje, że perki sa nie aktywne, a w bitwie dalej działają :-P. Zgłosiłem to do gościa, że pewnie wiedzieli, czemu wycofali z gry tą opcję ;-)

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
3 minutes ago, Odo_Toothless said:

Ten mod, to usunięta funkckonalność do przypisywania kapitanów z menu. Przerzucasz z dowolnego drzewkowca na drugi i nie pokazuje, że perki sa nie aktywne, a w bitwie dalej działają :-P. Zgłosiłem to do gościa, że pewnie wiedzieli, czemu wycofali z gry tą opcję ;-)

No to śliski temat, bo, tak jak mówię, przeszkalanie odbywa sie za srebro -do jakiejś rozsądnej wartości- albo za dublony do 100%

Modder
5,396 posts
24,445 battles
6 minutes ago, Korsarz_87 said:

No to śliski temat, bo, tak jak mówię, przeszkalanie odbywa sie za srebro -do jakiejś rozsądnej wartości- albo za dublony do 100%

On nie jest dalej przeszkolony (chociaż nie pokazuje, że nie), ale działa. Jeden kapitan na wszystkich okretach danej nacji. XeXe.

Najśmieszniejsze jest to, że osoba, która zauwazyła ten błąd, tylko usunęła komendę z kodu, ale ją zostawiła dalej działającą, a ktoś napisał mod ją przywracającą i został on zaakceptowany, a dopiero ja dzisiaj się w tym zorientowałem.

Więc jak w przyszłości ktoś się zapyta jak przeszkolić kepa na premiumkę, moze być wcale nie tak daleki od prawdy, bo nigdy nie wiadomo czy tego nie da się fizycznie zrobić ;-)

[1PFP]
Players
1 post
10,463 battles

Cześć. Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego na kapitanie mam napisane przeszkolony na Goliath, przydzielony na Thunderer ? Ma max lvl i jest już dawno przeszkolony na Thuda. Czy to wogóle ma jakiś wpływ na coś oprócz napisów ?

[RNG-1]
Players
1,646 posts
20,932 battles
2 godziny temu, graahl napisał:

Cześć. Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego na kapitanie mam napisane przeszkolony na Goliath, przydzielony na Thunderer ? Ma max lvl i jest już dawno przeszkolony na Thuda. Czy to wogóle ma jakiś wpływ na coś oprócz napisów ?

Bo jak przeszkolisz kapitana na drzewkowy okręt to już będzie stale napisane, że na niego jest przeszkolony. Tak więc jak Ci się zechce przenieść gościa z powrotem na Goliata, to przeniesiesz go bez przeszkolenia. A na Thunderera nie możesz przeszkalać kapitana, bo to premka/specjałka, a na nie nie trzeba przeszkalać. 

[E--C]
[E--C]
Players
316 posts
26,340 battles
14 hours ago, WojenneGrySzorujaDno said:

to ja mam noobskie pytanie

z mydła na fdra i z powrotem dowódce

ponoszę koszty jakieś?

Nie, o ile nie będziesz zmieniać ustawień w perkach.

• Cool 1

Players
2,815 posts
17,109 battles

ja akurat mam mam kapitana przeszkolonego na masaczjuset

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
On 3/17/2021 at 11:09 PM, WojenneGrySzorujaDno said:

to ja mam noobskie pytanie

z mydła na fdra i z powrotem dowódce

ponoszę koszty jakieś?

Z mydła na FDRa nie dasz rady przeszkolić ludzika, bo- jak wcześniej pisano- nie da sie przeszkolić na okręt premium. Po prostu go tam wrzucasz i hulasz, a jak Ci się zachce go wrócić, to nie będzie problemu.

W skrócie: Na okręt premium nie trzeba (a nawet nie da się) przeszkolić dowódcy, na każdy okręt drzewkowy- trzeba.

a ostatnie zmiany w "perkownicy" jeszcze tylko to ułatwiają, bo jest oddzielny blok perków dla każdej klasy, więc mamy bardziej uniwersalnych dowódców.

• Cool 1

Players
2,815 posts
17,109 battles
2 hours ago, Korsarz_87 said:

Z mydła na FDRa nie dasz rady przeszkolić ludzika, bo- jak wcześniej pisano- nie da sie przeszkolić na okręt premium. Po prostu go tam wrzucasz i hulasz, a jak Ci się zachce go wrócić, to nie będzie problemu.

W skrócie: Na okręt premium nie trzeba (a nawet nie da się) przeszkolić dowódcy, na każdy okręt drzewkowy- trzeba.

a ostatnie zmiany w "perkownicy" jeszcze tylko to ułatwiają, bo jest oddzielny blok perków dla każdej klasy, więc mamy bardziej uniwersalnych dowódców.

mam na masie  kapitana  przypisanego do masy

Players
41 posts
32 minutes ago, zdzislawdyrma said:

Tylko dlatego, że wraz z okrętem "MasaUciech" dostałeś od razu dowódcę. Wtedy jest "fabrycznie" przypisany do okrętu, wraz z którym przybywa.

• Cool 2

Players
2,815 posts
17,109 battles
3 hours ago, DISTANT_HORIZON said:

Tylko dlatego, że wraz z okrętem "MasaUciech" dostałeś od razu dowódcę. Wtedy jest "fabrycznie" przypisany do okrętu, wraz z którym przybywa.

wiem

on jest masse georgie i ohio

na montane i alabame mam innego

[DOREE]
Beta Tester
1,804 posts
13,282 battles
20 hours ago, zdzislawdyrma said:

jest masa, to tera zostaje tylko rzeźba -takie to szkolenie kapitana.

(napisałem "przeszkolić", nie "wyszkolić").

Players
331 posts
9,674 battles

W sumie te Wasze dywagacje dały mi to do myślenia i gdyby sytuację odwrócić to otrzymalibyśmy premium kapitana, który nie wymagałby przeszkalania w obrębie nacji. 

Players
2,815 posts
17,109 battles
On 3/21/2021 at 8:29 AM, Korsarz_87 said:

jest masa, to tera zostaje tylko rzeźba -takie to szkolenie kapitana.

(napisałem "przeszkolić", nie "wyszkolić").

olalem rzezbe

[E--C]
[E--C]
Players
316 posts
26,340 battles
2 hours ago, zdzislawdyrma said:

olalem rzezbe

performance cokolwiek wtórny...

Sign in to follow this