Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

New York (V)

165 comments in this topic

Recommended Posts

[PL-BB]
Beta Tester
90 posts
8,879 battles

Ciężko ocenić dobrze ten okręt, skoro ze względu na niewielką prędkość nie ma szans nadążyć za krążownikami. Gdy te zdecydują pozostawić go sobie to jest stracony jak wszystkie powolne pancerniki. II wojna światowa była końcem pancerników i w tej grze nie będzie inaczej. Jedyne wyjście to granie w dywizjonie i to mieszanym. 

[B-DL]
Beta Tester
214 posts
4,063 battles

Temat poświęcony okrętowi New York (amerykański pancernik V tieru)

Jak dla mnie poprzednik z 4 tieru był bardzo dobry i następca czyli 6 tier też. W przypadku New York ciężko mi o jakieś pozytywne odczucia.

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,365 battles

A u mnie NY jest lepszy od NM. Podobna manewrowość,.podobny DMG. NM ma jak dla mnie za słaby zasięg bez ulepszeń, a po OBT raczej krucho z kasą będzie.

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Właśnie sprzedałem. Okręt ani ziębi ani grzeje, typowy szczebelek do przejścia w drzewku.. Okręt najlepiej spisuje się"uciekając" od przeciwnika, kręcąc tyłeczkiem jesteśmy w stanie wyminąć naprawdę dużo pocisków.

Players
156 posts
10,694 battles

Serio mówimy o tym samym okręcie, że potrafi kręcić?? Ja kręciłem calą w bok i myślałem już, że przycisk mi sie popsuł. Zanim ten okręt zacznie skręcać to przywali w górę lodową!! Już nie wspominając, że jego wieże prawie sie nie obracają.

Edited by Pagan_Dragon

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Serio mówimy o tym samym okręcie, że potrafi kręcić?? Ja kręciłem calą w bok i myślałem już, że przycisk mi sie popsuł. Zanim ten okręt zacznie skręcać to przywali w górę lodową!! Już nie wspominając, że jego wieże prawie sie nie obracają.

W takim razie nie tykaj Japońskich BB.
  • Cool 1

Players
2 posts
371 battles

Co tu dużo pisać... Słaby okręt, wolny, artyleria nie powala, Kongo dużo lepszy. Poprzednikiem grało mi się tak dobrze, że zastanawiałem się nad jego sprzedażą, natomiast NY jest tylko szebelkiem i to dość uciążliwym. Na tym pancerniku przerzuciłem się na amerykańskie krążowniki, bo przy NY odrzuciło mnie kompletnie od pancerników.

Players
23 posts
601 battles

Ja właśnie zaliczyłem NY krytyczne trafienie z HE w DD za, uwaga, 0 dmg. Nie mówiąć już o tym że z 4 pocisków trafił tylko jeden. Ale za to jak trafił :)

No cóż, czas odłożyć WoWs na półkę aż deweloperzy się ogarną. Obawiam się jednak że nie dożyję tego momentu.

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Ja właśnie zaliczyłem NY krytyczne trafienie z HE w DD za, uwaga, 0 dmg. Nie mówiąć już o tym że z 4 pocisków trafił tylko jeden. Ale za to jak trafił :)

No cóż, czas odłożyć WoWs na półkę aż deweloperzy się ogarną. Obawiam się jednak że nie dożyję tego momentu.

Wszystko jest OK. Krytyczne trafienie oznacza, że uszkodziłeś/zniszczyłeś mu jakiś moduł, a nie że zadałeś dodatkowe obrażenia ( to jest tzw trafienie w cytadele). Czyli tak jak w Wot: zdjąłeś komuś gąskę ale nie zadałeś obrażeń.

PS. off top. Gdzie w W3 mogę podejrzeć karty do gwinta, wczoraj rozpocząłem przygodę i jeszcze się nie orientuje. 

Edited by Vodka4Free

[2137]
[2137]
Weekend Tester
320 posts
7,156 battles

PS. off top. Gdzie w W3 mogę podejrzeć karty do gwinta, wczoraj rozpocząłem przygodę i jeszcze się nie orientuje. 

Będąc w grze klikasz Esc i masz zakładkę Talia kart czy coś takiego.

Beta Tester
131 posts

Co tu dużo pisać... Słaby okręt, wolny, artyleria nie powala, Kongo dużo lepszy. Poprzednikiem grało mi się tak dobrze, że zastanawiałem się nad jego sprzedażą, natomiast NY jest tylko szebelkiem i to dość uciążliwym. Na tym pancerniku przerzuciłem się na amerykańskie krążowniki, bo przy NY odrzuciło mnie kompletnie od pancerników.

Zlituj się ! Piszesz o okręcie, na którym (odliczając najlepszą bitwę) masz średnią 15 tys. dmg, czyli taką normę krążownika tier 1. Przy celności ~20% i 15k dmg obstawiam, że do BB walisz tylko z HE lub po kominach z AP. NY jest tak samo dobry na swoim tierze, jak i jego poprzednik. Po ulepszeniach całkiem niezły zasięg. Owszem powolny, ale tak już niestety "Hamburgery" mają. Poza tym im wyżej, tym bardziej ograni ludzie i tym samym trudniej się gra.

Players
23 posts
601 battles

Wszystko jest OK. Krytyczne trafienie oznacza, że uszkodziłeś/zniszczyłeś mu jakiś moduł, a nie że zadałeś dodatkowe obrażenia ( to jest tzw trafienie w cytadele). Czyli tak jak w Wot: zdjąłeś komuś gąskę ale nie zadałeś obrażeń.

To jeszcze wytłumacz mi jak z pocisku 356mm HE trafiając w DD (no bo przecież critical hit to trafienie) zadaje zero obrażeń? Jak zadając zero obrażeń można coś uszkodzić?

Szukam sensu. Jeśli tak samo jest w WoT tym gorzej. Oznacza to że nigdy to nie zostanie poprawione bo deweloperzy uważają że można coś uszkodzić nie zadając żadnych obrażeń.

Prawie 600kg pocisk lecący z prędkością 800m/s ma energię kinetyczną równą wybuchowi 200kg trotylu.

Beta Tester
1,073 posts
1,543 battles

To jest "ułomność" mechaniki gier WG i systemu RNG. Tak są te gry zbudowane i tak zostanie. Brak twardych zasad to czasem plus, czasem minus.

Ja czołgi wolę o stokroć bardziej od Gaijin niż od WG. Te od WG to jak CS:GO vs ARMA czyli WTGF.  Co kto lubi. WTGF to zupełnie inny poziom rozgrywki.

Liczę, że okręty w wykonaniu Gaijin będą trzymały tak samo wyższy poziom, ale ogólnie zrobić okręty to ciężka sprawa. 

Players
8 posts
349 battles

To jest "ułomność" mechaniki gier WG i systemu RNG. Tak są te gry zbudowane i tak zostanie. Brak twardych zasad to czasem plus, czasem minus.

Ja czołgi wolę o stokroć bardziej od Gaijin niż od WG. Te od WG to jak CS:GO vs ARMA czyli WTGF.  Co kto lubi. WTGF to zupełnie inny poziom rozgrywki.

Liczę, że okręty w wykonaniu Gaijin będą trzymały tak samo wyższy poziom, ale ogólnie zrobić okręty to ciężka sprawa. 

A w ogóle to jest potwierdzenie, że Gaijin robi okręty? :)
  • Cool 1

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

To jeszcze wytłumacz mi jak z pocisku 356mm HE trafiając w DD (no bo przecież critical hit to trafienie) zadaje zero obrażeń? Jak zadając zero obrażeń można coś uszkodzić?

Szukam sensu. Jeśli tak samo jest w WoT tym gorzej. Oznacza to że nigdy to nie zostanie poprawione bo deweloperzy uważają że można coś uszkodzić nie zadając żadnych obrażeń.

Prawie 600kg pocisk lecący z prędkością 800m/s ma energię kinetyczną równą wybuchowi 200kg trotylu.

Proste, moduł który uszkodziłeś "zjadł" obrażenia i nie przeszły one na kadłub. Obstawiam, że trafiłeś w działo albo wyrzutnie torped.

[SBP]
Beta Tester
86 posts
9,210 battles

Z tego co obiło mi się o uszy to zrezygnowali z okrętów.

Beta Tester
1,073 posts
1,543 battles

Na szczęście to tylko plotka.  Do okrętów daleko, ponieważ gry gaijin są o wiele bardziej złożone niż gry WG ale na bank będzie warto czekać. 

Beta Tester
70 posts
6,504 battles

Kompletnie spieprzony okręt z działami na wodę nie potrafiącymi przebić Tenryu.

• Cool 1

Players
21 posts

Kompletnie spieprzony okręt z działami na wodę nie potrafiącymi przebić Tenryu.

Nie wiem jak można nie przebić Tenryu. Może po prostu pociski przebijają go na wylot? A może źle strzelasz. Mi się grało New York dobrze, lepiej New Mexico, teraz męczę się z Colorado, ale już niedługo. Mam nadzieje, że następca spełni moje oczekiwania. 

Players
111 posts
626 battles

Nie wiem jak można nie przebić Tenryu. Może po prostu pociski przebijają go na wylot? A może źle strzelasz. Mi się grało New York dobrze, lepiej New Mexico, teraz męczę się z Colorado, ale już niedługo. Mam nadzieje, że następca spełni moje oczekiwania. 

Na pewno odczujesz ulgę :D A z ciekawości z tym Colorado aż tak źle ? :P

Alpha Tester
5,609 posts
5,569 battles

Na pewno odczujesz ulgę :D A z ciekawości z tym Colorado aż tak źle ? :P

Przed nerfem był do dupy. Teraz to aż drżę. Na samą sugestię, że zacząłem robić amerykańskie pancerniki kartę graficzną mi szlag trafił i teraz gram w 8 fps.

Co do samego NY to o dziwo gra się odrobinę lepiej niż przed 0.4.0, co jest chyba wszechświatowym wyjątkiem, bo działa coś tam potrafią przebić (o ile trafią rzecz jasna), czego nie było po wprowadzeniu amerykańców. Wysyp nubów w lotniskowcach, którzy wreszcie przedarli się przez Wyominga i Myogi żeby doewać się do wyczekiwanego EZ mode też trochę pomaga.

Największym zagrożeniem jest Minekaze, każdy jego kapitan który ma o jedną komórkę mózgową więcej od kury skosi samotnego NY bez mydła. A to niestety bardzo częsta sytuacja, jako że prędzej czy później zostajesz sam, chyba że trzymasz się ścisłego tłumu w lemingu. No i jak krążki sobie odpłyną w siną dal ignorując wykryte niszczyciele w zasięgu to tez nie jest różowo.

Beta Tester
70 posts
6,504 battles

Też nie wiem jak można nie przebić Tenryu.

Nie wiem, jak 6 trafień AP w środek Omahy z 6km powoduje 3k dmg.

Nie wiem, jak 5 pocisków z 8km w środek Furutaki zadaje 5k dmg. 

Może strzelam źle. W wyomingu potrafię regularnie przebijać cytadelę, w Cleve czy Omaha potrafię i tylko w NY nie potrafię. A może po prostu działa spierdolone.

Beta Tester
131 posts

Też nie wiem jak można nie przebić Tenryu.

Nie wiem, jak 6 trafień AP w środek Omahy z 6km powoduje 3k dmg.

Nie wiem, jak 5 pocisków z 8km w środek Furutaki zadaje 5k dmg. 

Może strzelam źle. W wyomingu potrafię regularnie przebijać cytadelę, w Cleve czy Omaha potrafię i tylko w NY nie potrafię. A może po prostu działa spierdolone.

Tenryu, Kuma, Furutaka im strzelaj bardziej pod ogon, a będą spadać na salwę. Omaha, Phoenix trochę od środka bliżej dziobu i będzie podobny efekt. Omaha nawet jak płynie na Ciebie prostopadle, strzał na przednie działa i jak wejdzie = port.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.