Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

Yubari

181 comments in this topic

Recommended Posts

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

11. Jak chcesz sobie pogorszyć statystyki to graj Yubari na pewno przegra twoja drożyna (czyżby specjalny dobór graczy  ?) :).

Ten tego, ja mam na Yubari 67% zwycięstw na 75 bitwach, czyli jakaś tam próbka jest. Średnie obrażenia to tylko 27 tyś, ale często poluję na niszczyciele. Średnio spuszczam 3,68 samolota na bitwę, co jest chyba nieźle biorąc pod uwagę, że część bitew jest bez lotniskowców w ogóle.

Bardzo ważny jest dobry kapitan, jak ma się oba "fire trainingi" i obrót dział, to gra wygląda zupełnie inaczej niż bez tych perków.

• Cool 1

[A-TOM]
Beta Tester
403 posts
4,997 battles

jak na low tierach płynę niszczycielem i widzę Yubari to wiem że jak jest ogarnięty to mam problem i to dość spory, dość upierdliwy okręt i z mojej perspektywy wredny dla niszczycieli. Próbujesz storpedować wykręci, wykręcasz, on torpeduje ciebie i jeszcze strzela. NERFIĆ TO

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Super gra na 2 linii ,najlepiej będąc nie widzialnym :angry: przez cala bitwę ....

A tak po za tym , czy Yubari ma ukryty MM i gra sie tylko  4 tier po ostatnim patchu?

[RISTH]
Beta Tester
6 posts
7,154 battles

Muszę to napisać. Największy komplement dla Yubari - "Yubari report cheater" - napisał posiadacz zatopionego przeze mnie Murmańska. A wymiana ognia trochę trwała.

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
9,025 battles

Hehe, ale ożywiona dyskusja o Yubari ;]

To jest mój ulubiony okręt w grze i mimo oczywistych wad, naprawdę można nim wymiatać na 4-5 tierze. Podajecie jego zalety, ale nikt nie napisał o wszechstronności tego bzyka. Bo tak naprawdę on może robić dużo różnych rzeczy, od capowania, polowania na niszczyciele, polowania na lotniskowce, prowadzenia ostrzału z długiego dystansu, aż po eskortę pancerników- to tak naprawdę jedyny dobry okręt eskortowy na tym poziomie.

Ja osobiście lubię nim grać jako snajper- płynę sobie i napieprzam z daleka- celność dział jest dobra, więc spokojnie można trafiać i podpalać, za to Yubari to bardzo mały i zwrotny cel, więc przeciwnicy będą mieli ciężko, żeby trafić z tych 14-15 km. Mam już nawalone perków na kapitanie i ten większy zasięg dział naprawdę się przydaje.

Pozdrawiam wszystkich fanów Yubari, wiele nas nie ma :)

Edited by ImKilaya

[AKNH]
Beta Tester
318 posts

Może są lepsze 4, ale Yubari gra mi się najprzyjemniej. Do tego samolotem lepiej do niej nie podlatywać, a że ten statek jest rzadko spotykany to kapitanowie lotniskowców często do niego podlatują samolotami. Po czym szybko je tracą :trollface:

Edited by Mat98

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Ja osobiście lubię nim grać jako snajper- płynę sobie i napieprzam z daleka- celność dział jest dobra, więc spokojnie można trafiać i podpalać, za to Yubari to bardzo mały i zwrotny cel, więc przeciwnicy będą mieli ciężko, żeby trafić z tych 14-15 km. Mam już nawalone perków na kapitanie i ten większy zasięg dział naprawdę się przydaje.

Pozdrawiam wszystkich fanów Yubari, wiele nas nie ma :)

Do Yubari bardzo ładnie pasuje kapitan z Mogami, nieźle sprawdzają się też goście z pancerników. Teraz muszę trochę powozić na nim przyszłego kapitana Amagi, tak z 15 bitew co najmniej. Ale że wcześniej jeździł Nagato robionym pod art. pomocniczą, to perki dla Yubari ma w sam raz.

Dołączam się do pozdrowień.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Pograłem trochę Yubari po zmianach. Jest fatalnie. Odpadły 3 perki (przeładowanie, obrót, zasięg) które dawały Yubari niezłego kopa. A zmiany w opelotce go dobiły. Wczoraj osłaniałem Kongosa przeciw japońskim samolotom 4 i 5 tieru. Przed zmianami, to byśmy wycinali wrogie eskadry do zera, teraz spadały po jeden-dwa samoloty. Miałem dowódcę w miarę dopasowanego do Yubari, z perkiem na zasięg opelotki i superintendentem (jedno wzmocnienie więcej). Jak mi przyjdzie przeszkalać na tym dowódcę niszczarki, to będzie już zupełna beznadzieja.

• Cool 1

[GLH]
Beta Tester
20 posts
2,837 battles

Okręt potraktowany wyjątkowo skurwysyńsko. Reklamowany jak packa na muchy, czy jakoś tak - średnia na serwerze 1,99 samolotu na bitwę, packa po chuójó fest. Przy czym zniknięcie lotniskowców nie dotyczy niskich tierów, a przynajmniej nie w takim stopniu. 

Rada dla ludzi co grają przeciw niemu - strzelać z HE - wchodzą cytadele jak w lotniskowiec. 

[AKI]
Players
4,170 posts
7,350 battles

kiedyś był packą na much, ale po "nerfie"/buffie samolotów jest do niczego

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,859 posts
5,510 battles

Potwierdzam, u mnie stoi w porcie i rdzewieje... Beznadziejny okręt dla sado-maso...

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Potwierdzam, u mnie stoi w porcie i rdzewieje... Beznadziejny okręt dla sado-maso...

Eee, aż tak źle nie jest. Nadal na 5 tierach potrafię wykręcić nim topowy wynik. Ale jako krążownik plot to teraz jest słabiutki. Jeszcze jak trafi się na samoloty 4 tieru, to coś tam spuści, ale piątki to latają nad nim jakby go nie było. Zresztą to samo spotkało Mutsuki, który ma bardzo podobną opelotkę do Yubari. Przed zmianami potrafiłem spuścić do wody całą eskadrę która postanowiła mnie świecić, teraz spada jeden na minutę.

Jedyne dobre, to "tani" last stand. Na Yubari bardzo często pada ster albo maszyna, więc przeżywalność z tym perkiem znacznie wzrosła.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,859 posts
5,510 battles

Dzisiaj wyciągnąłem go z portu bo komuś się zachciało na TIV zagrać i.... niech rdzewieje dalej. Perk tu wiele nie zmienia wbrew pozorom. Mimo że przypomina niszczyciel to nie ma żadnych zalet, nawet od DD

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Cóż, ja na Yubari przed zmianami kręciłem świetne wyniki, teraz kręcę przeciętne, ale grać się daje. Co do Last Stand, ten perk jest dla Yubari bardzo ważny. Po zmianach miałem ze 2 bitwy gdzie mi rozwalali ster/maszynę zaraz po zużyciu naprawki. Bez Last Stand było by po mnie, a tak to sobie zwiałem i jeszcze sporo dałem radę nastrzelać.

[TTTPL]
[TTTPL]
Beta Tester
1,260 posts
12,061 battles

Ostatnio sobie nim gram żeby robić misje krążownikiem w ewencie Wielkie Bitwy Morskie i taka fajna dziś mi bitwa wyszła.

yub.jpg

yub.jpg

[TTTPL]
[TTTPL]
Beta Tester
1,260 posts
12,061 battles

Yubari daje rade :) w pierwszej bitwie był kraken i w ostatniej przed wyjściem do pracy wpadł kolejny :izmena:

yub2.jpg

yub2.jpg

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Ostatnio sobie nim gram żeby robić misje krążownikiem w ewencie Wielkie Bitwy Morskie i taka fajna dziś mi bitwa wyszła.

Daje daje. Gdzieś tak połowę fragów na krążowniki w evencie zrobiłem na Yubari.

Szczególnie polecam w dywizjonie z Langleyem. Ptactwo do strzelania gwarantowane, można nawet zrąbać 30 na bitwę.

Beta Tester
123 posts
3,640 battles

Czy aby przypadkiem Yubari nie miał 7km zasięgu torped? Jakoś obecne 6km mi nie za bardzo pasuje.

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Czy aby przypadkiem Yubari nie miał 7km zasięgu torped? Jakoś obecne 6km mi nie za bardzo pasuje.

Nie, od początku miał 6km. Type8 (bez mod ileś), takie same jak stokowe Furutaki.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,859 posts
5,510 battles

Trzy słowa: Padaka, dno, i metr mułu...

[-DWS-]
Beta Tester
4,707 posts
13,085 battles

Trzy słowa: Padaka, dno, i metr mułu...

No cóż, mam na nim 203 bitwy, z czego 69% wygranych, średnie obrażenia prawie 30 tyś, średnio 4,4 samolotu na bitwę spuszczone. Więc z powyższym się nie zgadzam.

To nie jest łatwy okręt, ale można nim grać skutecznie. Bitwy na Yubari trzeba rozgrywać trochę podobnie jak na wysoko tierowych krążownikach. Nie pchać się do przodu, osłaniać pancerniki, podpalać, kąsać okręty zaangażowane walką z innymi, tępić DD-ki które się za bardzo zapędzą. Ma niezłe camo, więc jak się robi gorąco, to można "zniknąć".

Inna sprawa, że dobry dowódca na Yubari wymaga trochę nietypowego zestawu perków. U mnie to żarówa, BFT, last stand, superintendent i AFT. Warto grać w dywizjonie z lotniskowcem, pasuje MM a mamy zagwarantowane cele dla opelotki.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.