Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bloodminister

Aktualizacja 0.10.0 - Aktualizacja umiejętności dowódcy

20 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
306 posts

Dowódcy!

World of Warships stale się rozwija. W grze regularnie pojawiają się nowe mechaniki i okręty cechujące się unikalną rozgrywką. Aby mieć pewność, że umiejętności dowódcy odpowiadają obecnemu stanowi gry, przeprowadzamy aktualizację na dużą skalę, w której dodajemy nowe umiejętności i zmieniamy istniejące.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Players
3 posts
12,659 battles

Mam 69 okrętów więc teraz czeka mnie kilka godzin ponownego ustawiana dowódców. PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[-GG-]
Players
4 posts

Ahoj Kapitanowie.

Tak, masz 69 okrętów i jesteś zniesmaczony. Ciekawe jak byś się poczuł gdybyś miał 4 konta i każde kilkakrotnie większe od Twojego?? Moje główne konto to 330 okrętów ...

Ok., ale mam inne pytanie: czy całkowity RESET Wszystkich Dowódców przenosi ich punkty do bazy punktów elitarnych? Bo skoro ma być całkowity reset to punkty muszą gdzieś być przeniesione, nieprawdaż? Jakoś nie umiem tego znaleźć.

[ISEN]
Moderator
4,919 posts
6 minutes ago, Dyrcio said:

Ahoj Kapitanowie.

Tak, masz 69 okrętów i jesteś zniesmaczony. Ciekawe jak byś się poczuł gdybyś miał 4 konta i każde kilkakrotnie większe od Twojego?? Moje główne konto to 330 okrętów ...

Ok., ale mam inne pytanie: czy całkowity RESET Wszystkich Dowódców przenosi ich punkty do bazy punktów elitarnych? Bo skoro ma być całkowity reset to punkty muszą gdzieś być przeniesione, nieprawdaż? Jakoś nie umiem tego znaleźć.

Reset oznacza po prostu brak wybranych umiejętności. Punkty pozostają bez zmian. Po resecie możesz dowolnie przyznać punkty każdemu dowódcy. 

[-GG-]
Players
4 posts

I kolejne pytanie: czy bank punktów elitarnych nie jest ograniczony ilościowo jakąś konkretną liczbą? Bo co jeśli suma wszystkich punktów z kapitanów zamieniona na elitarne punkty przekroczy miliard (czy dowolna inna liczba większa od tej ograniczającej)? Kasacja?  

[-GG-]
Players
4 posts

Zapytam inaczej: czy po całkowitym resecie kapitanów punkty z kapitanów w rezerwie mogę przydzielić innym kapitanom?

Players
83 posts
4,319 battles
36 minut temu, Dyrcio napisał:

Zapytam inaczej: czy po całkowitym resecie kapitanów punkty z kapitanów w rezerwie mogę przydzielić innym kapitanom?

Nie.

41 minut temu, Dyrcio napisał:

I kolejne pytanie: czy bank punktów elitarnych nie jest ograniczony ilościowo jakąś konkretną liczbą? Bo co jeśli suma wszystkich punktów z kapitanów zamieniona na elitarne punkty przekroczy miliard (czy dowolna inna liczba większa od tej ograniczającej)? Kasacja?  

Przypuszczam, że jest to zwykły integer, czyli 2^32/2-1, ewentualnie long czyli 2^64/2-1.

Jeśli chodzi o drugą część pytania, to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przekroczenie_zakresu_liczb_całkowitych

Ale najczęściej ten pierwszy akapit nie jest prawdą, np w c# int overflow powoduje "przekręcenie" licznika, który zaczyna liczyć od nowa, ale od najmniejszej ujemnej wartości.

Edit: wartości int i long to maksymalna wartość dodatnia.

[-GG-]
Players
6 posts
17,203 battles

Witam, zrobiłem reset i nie przenosi on punktów do ogólnej puli elitarnych, niestety. :(

[E--C]
Players
1,260 posts
15,345 battles

A dlaczego miałby przenosić? Jak chcesz trochę elit xp uzyskać, to zdymisjonuj kapitanów, których nie używasz. Możesz odkupić XP za kredyty (25% bodajże) lub dublony (50%, jak wyżej, bodajże).

[GHUND]
Players
1 post
21,138 battles

Siema

Dobrze zauważyłem ? Jak przeszkolę dowódcę na niszczycielu to nie mogę go przerzucić na krążownik bo ma inne perki ?

Players
83 posts
4,319 battles

Do każdego typu okrętu przydzielisz dowódcy takie perki, jakie Ci pasują. Dowódca jest przeszkolony do jednego okrętu i możesz go przenosić na dowolny okręt premium bez przeszkalania i działają wtedy umiejętności ustawione dla danego typu okrętu. Jeśli przenosisz go na inny okręt premium, to wymagane jest szkolenie, ale również będą działały umiejętności dla danej klasy.

[BOS5]
Beta Tester
92 posts
3,763 battles

Pytanie może śmieszne, ale jakoś nie mogę znaleźć rozwiązania. Jak po ostatnich zmianach przejść do listy wszystkich posiadanych kapitanów? Nie chodzi o listę kapitanów danej nacji, ale o listę wszystkich niezależnie od narodowości. Dla wyjaśnienia, problem napotkałem chcąc sprawdzić czy mam jakiegoś kapitana "wspólnoty", a nie mam żadnego okrętu tej "nacji" żeby z poziomu okrętu przejść do listy kapitanów. Nie wiem czy to bug, przeoczenie devsów, czy po prostu nie potrafię wyświetlić pełnej listy.

[DK-PL]
Players
2,835 posts
31,313 battles
6 minutes ago, FragsExecutor said:

Pytanie może śmieszne, ale jakoś nie mogę znaleźć rozwiązania. Jak po ostatnich zmianach przejść do listy wszystkich posiadanych kapitanów? Nie chodzi o listę kapitanów danej nacji, ale o listę wszystkich niezależnie od narodowości. Dla wyjaśnienia, problem napotkałem chcąc sprawdzić czy mam jakiegoś kapitana "wspólnoty", a nie mam żadnego okrętu tej "nacji" żeby z poziomu okrętu przejść do listy kapitanów. Nie wiem czy to bug, przeoczenie devsów, czy po prostu nie potrafię wyświetlić pełnej listy.

Klikasz na dowolnego co masz na okręcie.

Po lewej lista, klikasz: "Zmień dowódcę".

Wyświetlają Ci się na środku wszyscy których masz w dwóch kolumnach, po lewej: rezerwa, po prawej: przydzieleni znajdujący się na okrętach.

[BOS5]
Beta Tester
92 posts
3,763 battles
3 minutes ago, mickecobra said:

Klikasz na dowolnego co masz na okręcie.

Po lewej lista, klikasz: "Zmień dowódcę".

Wyświetlają Ci się na środku wszyscy których masz w dwóch kolumnach, po lewej: rezerwa, po prawej: przydzieleni znajdujący się na okrętach.

Ale tylko w ramach danej nacji. A mi chodzi o wszystkich dowódców, tak jak opisałem. Problem jest wówczas jeśli nie masz okrętu danej nacji i nie ma możliwości sprawdzenia czy ma się jakiegoś dowódcę tej nacji. 

• Cool 1

[-GG-]
Players
395 posts
godzinę temu, FragsExecutor napisał:

Obawiam się, że (przynajmniej na tą chwilę) sam już sobie odpowiedziałeś - to jakieś przeoczenie, ale też (co nie jest wcale wykluczone) może nawet celowe działanie (bo ja również nie widzę takiej możliwości w nowym interfejsie).

• Cool 2

[BOS5]
Beta Tester
92 posts
3,763 battles
40 minutes ago, Xs4tiX said:

może nawet celowe działanie 

To byłoby trochę bez sensu. Bo np. wiem że mam dowódcę "panamerykańskiego" i chce go odwołać - nie ma możliwości. Inna sytuacja, pojawia się w sprzedaży Mysore, przed zakupem chce sprawdzić czy mam jakiegoś kapitana "wspólnotowego" ... również się nie da. Oczywiście problem dotyczy tylko tych mało popularnych "nacji", ale jednak jest. Podejrzewam, że to jest przeoczenie.

[-GG-]
Players
395 posts
11 minut temu, FragsExecutor napisał:

To byłoby trochę bez sensu. Bo np. wiem że mam dowódcę "panamerykańskiego" i chce go odwołać - nie ma możliwości. Inna sytuacja, pojawia się w sprzedaży Mysore, przed zakupem chce sprawdzić czy mam jakiegoś kapitana "wspólnotowego" ... również się nie da. Oczywiście problem dotyczy tylko tych mało popularnych "nacji", ale jednak jest. Podejrzewam, że to jest przeoczenie.

Z tą sprzedażą (a nie tylko podglądem "osieroconych") dowódców nacji której okrętów nie ma w porcie (choćby właśnie dla odzyskania z nich części kapitańskiego EXP-a) faktycznie masz racje więc raczej jest to zatem jakieś przeoczenie.

[BOS5]
Beta Tester
92 posts
3,763 battles

Tak a propos, jak WG wysyła graczy zgłaszających błędy na drzewo. 

Odsyłanie z forum do supportu i z suportu na forum. 

Spoiler

Przechwytwanie.thumb.JPG.727b6cb0ed3b143aaef649b4c3a943cd.JPG

Przechwytywanie.thumb.JPG.051c94d05ccdbdd57c1bfa6842518a78.JPG