Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

0.10.0 - Aktualizace schopností velitele

51 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
6,689 posts
4,521 battles

WG_SPB_WoWS_Infographic_Release_010_commander_1200x240.jpg

Systém schopností velitele byl v aktualizaci 0.10.0 změněn.

Hlavní změny

• Přidali jsme nové schopnosti a změnili některé ze starých.
  • Každý velitel má nyní samostatnou sekci schopností pro každý typ lodě. V bitvě je aktivní sekce schopností odpovídající danému typu lodi.
  • Protože jsou schopnosti více specializované a jejich celkový počet se zvýšil, byl maximální možný počet bodů schopností dostupných pro jednoho velitele zvýšen z 19 na 21.
  • Přidali jsme systém doporučených schopností, jenž se odvíjí od vybrané lodi.
  • Velitelé s méně než 21 body schopností vám budou navíc vynášet elitní ZK velitele ve výši 5 % ze ZK velitele získaných za bitvu.
  • Přidali jsme nový způsob získávání elitních ZK velitele — propouštěním nevyužívaných velitelů.
  • Přepracovali jsme rozhraní schopností velitele, náborů, přeřazování a systému propuštění.

Gif_perks_EN.gif

Při vydání aktualizace 0.10.0 budou schopnosti všech vašich velitelů automaticky přerozděleny s využitím systému doporučených schopností. Díky tomu získáte v novém systému sestavu schopností, která bude efektivní pro každou konkrétní loď. V aktualizaci 0.10.0 můžete využít příležitost k bezplatnému obnovení schopností velitele. Určitě vyzkoušejte různé kombinace a zjistěte, která nejvíce vyhovuje vašemu hernímu stylu!
Po vydání aktualizace mohou být zapotřebí další korekce vyvážení. V případě významných změn vám do budoucna poskytneme další příležitosti k bezplatnému přeškolení vašich velitelů.

Gif_rezerv_EN.gif

Aby se vám lépe seznamovalo s novým systémem schopností velitele v aktualizaci 0.10.0:

• Schopnosti velitelů lze obnovit bez poplatku.
  • Vylepšení lze odmontovat bez poplatku.
  • Náklady na přeškolení velitelů v dublonech byly sníženy o 90 % — z 500 na 50 dublonů.

Aby se vám lépe experimentovalo s přeškolováním velitelů, tak navíc:

• Hráči s 8. a vyšší úrovní přístupu získají během aktualizace 0.10.0 při prvním přihlášení do hry 500 dublonů.
  • Aktualizace 0.10.0 obsahuje šest speciálních bojových misí, jednu pro každý národ, který má více než jednu větev lodí: USA, Japonsko, Británie, SSSR, Německo a Francie. Pro splnění každé mise musíte při hraní s loděmi VII.–X. úrovně získat 1 100 základních ZK v libovolném počtu bitev a libovolném typu bitev vyjma bitev výcvikových. Odměnou za každou misi je 100 dublonů.

Celkově tak můžete získat až 1 100 dublonů. Tato suma postačí k tomu, abyste v aktualizaci 0.10.0 mohli své velitele přeškolit 22krát.

Více podrobností o aktualizovaném systému schopností velitele najdete v článku věnovaném tomuto tématu.

[SE_WO]
Players
5 posts
4,395 battles

No terazky jsem to zapnul a čumím na to jak goro u tokia.Můj názor - místo aby se hra udělala zábavnější,lepší MM kolikrát to je katastrofa,ta opice co tam hází kostkou taky tomu  kolikrát nepomůže.Na toto nemám žádný kladný názor že to tuto hru posune dopředu.Třeba se mýlím......

[1CSSL]
Players
397 posts
9,067 battles

Tak jsem to poprvé otevřel ve realu. Komentovat celkově to nebudu, to bych měl ban tak na  10 let.

Na první pohle mě ale praštilo do očí :

Proč nemají křižníky "Preventivní údržba"  kdybych si měl odpovědět asi proto aby tahle třída lodí šla do kopru první. Nebo Wg neustálo tlkak a brekot DD? To teď každý 10 DD bude masakrovat neomezeně jakýkoli 8-9  CA to nestačíš opravovat vyřazené moduly, k ničemu ti budou torpéda, 10x za sebou rozmlácený kormidlo, motor

To se fakt povedlo tovarišči

Jo a hned druhá "Super " úprava.  BB nemají superintendanta, čili BB s omezeným počtem "Opravářská četa" přišli  o jednu možnost. Napadá mě třeba Georgia můžeš jim jí přidat, ale už za 4 body a to jen "Opravářskou četu" ale už to nepřidá ani stíhače ani (a to mě osobně irituje víc) "Posílení strojů"

A na závěr třetí super úprava Smolensk dostřel o cca 3,5 km méně  gratuluji . z cca 19 na 16, jen tak dál..

A nacházím další a další "super " úpravy, dál už to komentovat nebudu, na to mi nestaží ani vylmenovaná slova po Ž.  Musel bych přidat po D, R, K ,,,

No vydali jste se na cestu jistě správným  směrem..... jen už asi bezemně jak tak slyším a čtu, nebudu sám..

1442838288_highwaytohell.thumb.jpg.1afa0d65e4efd377b5fcfea80823ee9f.jpg

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
6,062 posts
14,084 battles
2 hours ago, Prdoch65 said:

Tak jsem to poprvé otevřel ve realu. Komentovat celkově to nebudu, to bych měl ban tak na  10 let.

Na první pohle mě ale praštilo do očí :

Proč nemají křižníky "Preventivní údržba"  kdybych si měl odpovědět asi proto aby tahle třída lodí šla do kopru první. Nebo Wg neustálo tlkak a brekot DD? To teď každý 10 DD bude masakrovat neomezeně jakýkoli 8-9  CA to nestačíš opravovat vyřazené moduly, k ničemu ti budou torpéda, 10x za sebou rozmlácený kormidlo, motor

To se fakt povedlo tovarišči

Jo a hned druhá "Super " úprava.  BB nemají superintendanta, čili BB s omezeným počtem "Opravářská četa" přišli  o jednu možnost. Napadá mě třeba Georgia můžeš jim jí přidat, ale už za 4 body a to jen "Opravářskou četu" ale už to nepřidá ani stíhače ani (a to mě osobně irituje víc) "Posílení strojů"

A na závěr třetí super úprava Smolensk dostřel o cca 3,5 km méně  gratuluji . z cca 19 na 16, jen tak dál..

A nacházím další a další "super " úpravy, dál už to komentovat nebudu, na to mi nestaží ani vylmenovaná slova po Ž.  Musel bych přidat po D, R, K ,,,

No vydali jste se na cestu jistě správným  směrem..... jen už asi bezemně jak tak slyším a čtu, nebudu sám..

1442838288_highwaytohell.thumb.jpg.1afa0d65e4efd377b5fcfea80823ee9f.jpg

Smolensk ale mel i pred tim 16km ne?

[PPH]
Players
800 posts
16,029 battles

Zatím jsem jen ozkoušel nějaký build na Frantíky a Němce v bitevkách a germánce i křižníky a jen v coopu - obecně mi to ale přijde, že s prodloužením sekundárek se z toho stalo World of Secondaries a aktuálně každá loď prská neskutečně sekundárama do okolí... i Agir bez jakékoli specializace na sekundáry má dosah 8 kiláků??! Vzniká z toho spousta random dmg - sem tam se něco trefí... moc dmg nedá ale  ddčkům to vyřadí modul, zapálí to navíc třeba... tj. je to obecně mnohem větší opruz pro kontaktní hraní lodí které nejsou úplně tvrdé a patří spíš k těm křehčím a jakékoli odhalení je teď bude násobně víc bolet popř. jim bude chybět nějaké to hašení/oprava... Navíc to velmi rozptýlené prskání do okolí trefuje docela i spojence co se motají okolo a jsou z toho ty růžové hlášky o nestřílení na kamarády... Za mě aktuálně celkem neutrální až rozpačitý pocit...

A) Donutili jste hráče překopat, znovu studovat schopnosti a přemýšlet jak nastavit nově kapitány - a to třeba u 150+ lodí... že kuwa MOC děkuju.. spousta času který odebere čas možno strávený ve hře a HRANÍM..

B) Pochybný přínos - tvrzení, že nyní je více možností jak nastavit jednu loď je celkem zavádějící... až na výjimky u nějakých specifických kousků bude opět většina lodí jako přes kopírák, jen co se vykoumá optimální build..

C) aktivované perky u kterých není poznat zda se ne/aktivovaly... či ani není pořádně vysvětleno v popisku jak se aktivují považuji za fest fail.. a rozhodně ne za jednoduše porozumitelné pro začínající a ne úplně pokročilé hráče..

• Cool 3

[IDDQD]
[IDDQD]
Korzár
516 posts
12,425 battles
Před 2 hodinami Sigimundus řekl/a:

S modulem v 6. slotu a Pokročilým střeleckým výcvikem (ten teď zmizel) mohl mít dostřel až kolem 19km. Colbert také.

Ale 16 je v pohodě. Nechápu, proč to lidem tak vadí. Hlavně na ang. fóru.

[MON]
Players
32 posts
15,728 battles

Kdo proboha vymyslel odstřelovačský skill ? Sbohem pushující bitevky . Vítejte brusiči krajů s HE spamem. Někdo hraje War Thunder a my budeme hrát World of Thunderer. 

[1CSSL]
Players
397 posts
9,067 battles
Před 3 hodinami Sigimundus řekl/a:

Ne s vylepšeníma a správnými skyly na kapitánovi to balo 19,2

[1CSSL]
Players
397 posts
9,067 battles
Před 25 minutami Flaky26 řekl/a:

Ale 16 je v pohodě. Nechápu, proč to lidem tak vadí. Hlavně na ang. fóru

Nevím proč to vadí na anglickém foru, ale mě to vadí proto, že to bylo skvěle fungující rozhánění kempících BB brusičů krajů s tém spotem co má a kouřem jsi mohl najet mimo linii pseudo křižníků tipu Alaska kterej tenhle papírak dávají jednou salvou  a smažit BB zašitý v rohu na cca20km. Byl jsi mimo dosah jiných CA. Teď abys mohl to samé, budeš muset o 3 km dál a to jsi v dostřelu všeho co tě uvidí.Paráda

[WOTN]
Players
327 posts
6,832 battles

Urcite jsi Prdochu smazil kempici bitevky zasity vzadu na lajne a ne ty pushujici bitevky co jsi mel vic po ruce?

[SE_WO]
Players
5 posts
4,395 battles

HM nadávalo se že se kempí tak terazky se bude kempit o to víc.Takže změna k lepšímu jeden krok vpřed a tři vzad.

[1CSSL]
Players
397 posts
9,067 battles
Před 1 minutou Yebat řekl/a:

Urcite jsi Prdochu smazil kempici bitevky zasity vzadu na lajne a ne ty pushujici bitevky co jsi mel vic po ruce?

Kdy jsi naposledy viděl pushující bitevky? Obyčejně to vypadá tak, že se po dvou  rozjedou kolmo na linii útoku, zašijou se mimo dohled DD  a jezdí sem a tam a občas vystřelí na odvážlivce co popojel dopředu.

[CZ-K]
[CZ-K]
Players
48 posts
35,237 battles

Je to velice nepěkné pozastavení tvorby elitních ZK velitele, měl jsem takových velitelů přes třicet a nemám nic! Pro získání 20tého bodu je nutné získat 500.000 ZK a pro ten poslední to bude jistě o hodně více. Znamená to na dlouhou řadu měsíců téměř žádnou tvorbu elitních ZK, protože ubohých 5% ztrátu nenahradí a bylo by správné od WG aby automaticky přidali nové 2 body těm kapitánům kteří měli 19. bodů. V opačném případě je to opět  poškození uživatelů této hry stejné jako když se dodatečně zhorší vlastnosti lodí aby se uplatnily v prodeji nové lodě a kšeft se hýbal! 

• Cool 4

Players
5,304 posts
31,615 battles
Před 8 minutami jirweik řekl/a:

Je to velice nepěkné pozastavení tvorby elitních ZK velitele, měl jsem takových velitelů přes třicet a nemám nic! Pro získání 20tého bodu je nutné získat 500.000 ZK a pro ten poslední to bude jistě o hodně více.

20. a 21. bod ... 500 000 a 700 000

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,747 battles
Před 8 hodinami jirweik řekl/a:

Je to velice nepěkné pozastavení tvorby elitních ZK velitele, měl jsem takových velitelů přes třicet a nemám nic! Pro získání 20tého bodu je nutné získat 500.000 ZK a pro ten poslední to bude jistě o hodně více. Znamená to na dlouhou řadu měsíců téměř žádnou tvorbu elitních ZK, protože ubohých 5% ztrátu nenahradí a bylo by správné od WG aby automaticky přidali nové 2 body těm kapitánům kteří měli 19. bodů. V opačném případě je to opět  poškození uživatelů této hry stejné jako když se dodatečně zhorší vlastnosti lodí aby se uplatnily v prodeji nové lodě a kšeft se hýbal! 

Velmi málo hráčů nakupovalo asi dublony, tak je potřeba ten kšeft zase rozhýbat (dodržet teorii cash flow), to je hlavní úkol změny skillů, nikoliv snaha, aby hráči mohli mít více možností nastavení stylu pro loď. Takže žádné přidávání bodů nebude, protože smysl reworku kpt. perků by šel v niveč.

Sám to nevidím jako poškození uživatelů, to spatřuji v spíše v tom, že dlouhodobě víme, že Přístav žere celý výkon jádra GK, což znamená vyšší spotřebu a stejně není vůle to řešit. A tohle jsou už reálné peníze, které musíš za spotřebovanou elektřinu zaplatit, nikoliv nějaké virtuální kapitánské zkušenost, za které si nekoupíš ani suchý rohlík.

• Cool 3

[1CSSL]
Players
397 posts
9,067 battles

Jo a to vás  nenapadlo, že spousta lodí bude muset předělat vylepšení?? Je super že se může odmontovat zadarmo, ale taky jste mohly,  v rámci toho průšvihu s kapitány, dát vylepšení za polovičku..

[T-N-T]
6,062 posts
14,084 battles
13 hours ago, Prdoch65 said:

Nevím proč to vadí na anglickém foru, ale mě to vadí proto, že to bylo skvěle fungující rozhánění kempících BB brusičů krajů s tém spotem co má a kouřem jsi mohl najet mimo linii pseudo křižníků tipu Alaska kterej tenhle papírak dávají jednou salvou  a smažit BB zašitý v rohu na cca20km. Byl jsi mimo dosah jiných CA. Teď abys mohl to samé, budeš muset o 3 km dál a to jsi v dostřelu všeho co tě uvidí.Paráda

Tak pokud tenhle rework zrusil kempici Smolensky co se snazi neco trefit na 20km tak za me rozhodne palec nahoru za rework.

11 hours ago, jirweik said:

Tohle respektive to masivni navyseni XP potrebnych na 20-ty a 21-ty bod je mireno nejspise na hrace jako jsem ja kteri meli nasysleno miliony kapitanskych elitnich XP.

Ty jsem ted vrazil do tech bodu a uz mam ted ctyri 21 kapitany.

Pro ostatni je to dalsi dlouhy grind jen aby ziskali navic dva body.

• Cool 1
  • Bad 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,747 battles
Před 12 minutami Sigimundus řekl/a:

Tak pokud tenhle rework zrusil kempici Smolensky co se snazi neco trefit na 20km tak za me rozhodne palec nahoru za rework.

Smolensk jsem hrál vždy s dostřelem těch cca 16 km (díky smradu a hydru si to ta loď může dovolit). Ale je fakt, že tato neOP loď nerf potřebuje jako prase drbání.

Před 12 minutami Sigimundus řekl/a:

Tohle respektive to masivni navyseni XP potrebnych na 20-ty a 21-ty bod je mireno nejspise na hrace jako jsem ja kteri meli nasysleno miliony kapitanskych elitnich XP.

Ty jsem ted vrazil do tech bodu a uz mam ted ctyri 21 kapitany.

Pro ostatni je to dalsi dlouhy grind jen aby ziskali navic dva body.

To je právě to, čím si nejsem jistý, že ty dva body jsou navíc, pokud si poskládáš skilly tak, jak jsi je měl dříve (viz. post z dnešního rána, kde ukazoval "stejně" nastavené kapitány, rozdíl staré body vs. nové body byl třináct ku patnácti). Ale je mi to jasné, inflace se nějak projevit musí. Třináct kpt. bodů získaných tři roky zpátky =/= třinácti získaným nyní.

[T-N-T]
6,062 posts
14,084 battles
13 minutes ago, cer243 said:

Smolensk jsem hrál vždy s dostřelem těch cca 16 km (díky smradu a hydru si to ta loď může dovolit). Ale je fakt, že tato neOP loď nerf potřebuje jako prase drbání.

To je právě to, čím si nejsem jistý, že ty dva body jsou navíc, pokud si poskládáš skilly tak, jak jsi je měl dříve (viz. post z dnešního rána, kde ukazoval "stejně" nastavené kapitány, rozdíl staré body vs. nové body byl třináct ku patnácti). Ale je mi to jasné, inflace se nějak projevit musí. Třináct kpt. bodů získaných tři roky zpátky =/= třinácti získaným nyní.

Ja zatim experimentuji a uvidime co se ukaze jako "optimalni" build.

A s tema bodama je to osemetne protoze jak nektere prehazovali tak sie muse platit ze na prvnich 6 skilu jsi potreboval 13 a ted 15 bodu ale zaroven muze platit ze na 7 skilu jsi potreboval 17 a ted taky 17.

Je to osemetne ale vubec bych se nedivil ze si to WG pohlidal a na build co drive stal 19 bodu potrebujes ted 21 bodu.

[T-N-T]
6,062 posts
14,084 battles

Ale asi nejdepresivnejsi na tomhle reworku je zjisteni co za buildy nekteri hraci drive pouzivali na svych kapitanech

• Funny 1
  • Bad 1

[WOTN]
Players
327 posts
6,832 battles

Me to tak vychazi ze stary 19 bodovy kapitan je dnes vicemene to same jako 21 bodovy, a novy 19 bodovy je lehce horsi nez ten stary.

A celkove bych rekl to je tak, ze u DD budu pouzivat vicemene to same, krizniky budou biti jako zito, a je to vylepseni bitevek, ktere pouzivaji ten snajpici perk, a dostavam od nich jako kriznik docela neprijemne pecky. 

Ale jak bylo receno Wargamingem, jsme pokusne morcata, a ladit to budou za pochodu aspon pul roku nez trochu srovnaji co nam nadrobili. K tomu tradicni bugy po patchi, takze doporucuji najit si na vikend nejakou jinou zabavu.

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,644 posts
1,441 battles
Před 55 minutami Sigimundus řekl/a:

Co naplat.. Tohle se možná vyřešilo, ale teď nastal jinej problém. Kempící Thunderery na 24 km, protože nový skill na přesnost nespotnuté bitevky že.. Takže rework v tomto nic nevyřešil.

• Cool 1

[WOTN]
Players
327 posts
6,832 battles
14 minutes ago, Wolffnstein said:

Co naplat.. Tohle se možná vyřešilo, ale teď nastal jinej problém. Kempící Thunderery na 24 km, protože nový skill na přesnost nespotnuté bitevky že.. Takže rework v tomto nic nevyřešil.

Ja to tak mel, zapnul jsem to az dnes, 2 hry, T8 a T9, v obou pripadech se bitevky ani na jedne strane nikam nehrnuly, me spotla letadlovka a DD a z neviditelnych bitevek na me letely z dalky dost presne salvy, a to i z Bismarcka. Takze asi novy trend hrani, budu tomu muset prizpusobit hru, hrat jen kousky s dlouhym dostrelem, a nebo proste krizniky hrat zatim nebudu.

[T-N-T]
6,062 posts
14,084 battles
59 minutes ago, Wolffnstein said:

Vyresil,  ted je farmi Yamato/Shikishima/Slava/Ohio/Vermont :Smile_hiding::Smile_trollface:

• Funny 1

[T-N-T]
6,062 posts
14,084 battles
3 hours ago, Wolffnstein said:

Hele ted se mi to rozlezelo v hlave a ten skill je vlastne nerf pro vetsinu hracu.

Vysvetleni  - ten skill sice snizuje disperzi a tedy granaty litaji presneji ale to jeste neznamena ze trefis nepratelskou lod. Respektive pokud spatne miris tak jelikoz granaty jsou vice pohromade tak ti naopak je snizena sance ze se vubec trefis.

Tedy pro dobre hrace co umi mirit je to buff ale pro hrace co neumi mirit a spatna disperze jim dopomohla ze se alespon nejaka strela trefila je to nerf.

A myslim ze hraci Thundereru co jej hraji jako ostrelovace z 24km spadaji spise do te druhe kategorie.

Guest
This topic is now closed to further replies.