Jump to content
Planned Server Restart 23.06.2021 at 04:00 UTC (no downtime) Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

0.10.0 - Všeobecná zpětná vazba

50 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
6,773 posts
4,523 battles

WG_WoWS_SPB_Branding_0100_Twitch_1200x480.jpg

Kapitáni!

Kvůli instalaci aktualizace bude server nedostupný:

Ve čtvrtek 21.1.2021 od 06:00 do 09:00 SEČ (UTC+1)

Jakmile bude server aktualizován a jeho údržba dokončena, budete moci okamžitě hrát novou verzi World of Warships.

Veškeré informace o nadcházející aktualizaci můžete najít v článku Aktualizace 0.10.0: aktualizace schopností velitele

• Funny 1

[CRYO]
Players
166 posts
23,624 battles

zbrojnice- lunární Nový rok- u lodi Fen Yang mi chybí popis vlastností,  jako dostřel, odhalení, AA  a pod, musí se to hledat jinde

Players
550 posts
3,033 battles

Co v invetáři udělat složku - kapitáni?

Hráč by měl lepší přehled o kapitánech v záloze a nemusel by postupně klikat na lodě jednotlivých národů v přístavu.

přesunuto z otázky pro WG

• Cool 2

[CRYO]
Players
166 posts
23,624 battles

nějak nemůžu najít univerzální zkušenosti velitelů

už je vidím, vpravo nahoře, můžete smáznout

Edited by 8ka
prozřel

Players
8 posts
2,218 battles

Pěkný den, už jsem to psal v příspěvku v tématu kapitánů. 

Nelze nebo si neumím zobrazit kapitána, pro kterého nemám v přístavu loď dané země, např. ho propustit nebo si zobrazit jeho osobní záznam.  Vím, že mám ruského, ale nemám se na něj jak dostat. 

přesunuto z otázky pro wg

[HUGO]
Players
312 posts
7,230 battles

Tak hned jsem narazil na problém.... WG se dušuje cituji. 

Německé bitevní lodě VII.–X. úrovně

• Zvýšila se přesnost sekundární baterie

Díky této změně je přesnost sekundární baterie německých bitevních lodí se schopností „Vylepšené zaměřování sekundární baterie“ zvýšená o 50 %.

Realita? 35%. Kdy to bude opraveno?

shot-21.01.21_15.33.17-0379.jpg

• Cool 2

[CRYO]
Players
380 posts
10,594 battles

Skill za 4 body na DD jménem : Smělý rváč nesnižuje o 10% nabíjení hlavní baterie ............... Pouze zvedne spot lodi a přidá jeden výbuch flaku . Naslotováno a otestováno !

Je to úmysl nebo "náhoda" co proklouzla testováním ?

Pokud najdu další problémy tak je tady napíšu .

• Cool 1
  • Funny 1

Beta Tester
41 posts
14,229 battles

Dobry den,otazka pro Yabaccoa,proč jste zasadne nerfli Smolensk,ted jsem hral hru a s dostrelem 13.8 km a plossi balistikou se muze jit vycpat,udelali jste z neho trash .Dekuji za odpoved 

• Cool 1
  • Funny 2

[WG]
WG Staff
6,773 posts
4,523 battles
Před 17 hodinami Avalon1270 řekl/a:

Skill za 4 body na DD jménem : Smělý rváč nesnižuje o 10% nabíjení hlavní baterie ............... Pouze zvedne spot lodi a přidá jeden výbuch flaku . Naslotováno a otestováno !

Je to úmysl nebo "náhoda" co proklouzla testováním ?

Pokud najdu další problémy tak je tady napíšu .

Funguje, před chvilkou jsem to testoval. Je to aktivní vždy, když jsi spotnutý a opravdu ti to zrychlí nabíjení o 10%.

Před 17 hodinami djor řekl/a:

Dobry den,otazka pro Yabaccoa,proč jste zasadne nerfli Smolensk,ted jsem hral hru a s dostrelem 13.8 km a plossi balistikou se muze jit vycpat,udelali jste z neho trash .Dekuji za odpoved 

Vzhledem k tomu, že nyní Smolensk nemůže použít předchozí skill AFT, tak má menší dostřel. Nicméně je tam hromada zajímavých skillů, které mohou vylepšit jeho bojeschopnost.

Jak bylo řečeno, lodě jako Smolensk či Flint budou bedlivě sledovány a v budoucnu můžou přijít úpravy, jak tomu bylo v případě Atlanty.

Btw mám pocit, že ještě nedávno se neustále nadávalo, že je Smolensk strašně moc OP, ne?

• Cool 2
  • Bad 1

Players
550 posts
3,033 battles

Dva dny hraní po aktualizaci 0.10.0

1 ) Více afk lodí po startu i během hry.

2) Na randomu se dějí strašné věci ... ještě větší zvěrstva než dřív. To je opravdu mordor!

Bylo opravdu úmyslem, aby BB bránily poslední lajnu až někde za letadlovkou? Pokud ano, tak se podařilo ... gratuluji.

Doufám, že po změně skillů kapitánů bude následovat doladění lodí ...

BB budou potřebovat zvětšit dostřel a to tak od tieru 8 po tier 10 minimálně na 40 km. Nebo by se na to dal udělat nějaký nový skillík za cca max. 2 bodíky, ne?

• Funny 1

[K-V-V]
Players
125 posts
11,796 battles

Ahoj po této aktualizaci se mi zdá

1) že lodi pomaleji reagujou na kormidlo .   u ostrovů  dřív to bylo taky ale ted mi to přijde víc.

2) dochází k lepení lodí na ostrovy a bílou čáru ohraničující herní prostor a na potápějící se lodi

Při hraní jsem vrazil do bílé čáry . Dříve jsem po ní po radikálním zpomalení zklouznul. Ted po nárazu do bílé čáry  jsem zustal na místě 5 minut a nemohl hnout .

Podobně jsem uvíznul u ostrova ale tam byl mezi ostrovem a lodí docela docela prostor  U ostrova šlo jen couvat i když dříve bych tam projel tam mě to přilepilo jen na 3 minuty

Podobné se chovají lodě ostatních hráčů 

Vrazím do potápějící se lodí a stojím na místě  Bitevku zastaví i malej torpedoborec a lod stojí docela dlouho i potom co se uplně potopí.  

Tak to byla asi nějaká dočasná chyba ted to běží zase normálně tak pardon za spam

• Cool 1

[1CSSL]
Players
411 posts
9,120 battles
V 22. 1. 2021 v 12:21 YabbaCoe řekl/a:

Vzhledem k tomu, že nyní Smolensk nemůže použít předchozí skill AFT, tak má menší dostřel. Nicméně je tam hromada zajímavých skillů, které mohou vylepšit jeho bojeschopnost.

Jak bylo řečeno, lodě jako Smolensk či Flint budou bedlivě sledovány a v budoucnu můžou přijít úpravy, jak tomu bylo v případě Atlanty.

Btw mám pocit, že ještě nedávno se neustále nadávalo, že je Smolensk strašně moc OP, ne?

Bez komentáře

[HUGO]
Players
312 posts
7,230 battles

Nevím co jste si od toho slibovali.

Bitevky: Sekundářkaři jsou +- tam kde byli, soustředěná přesná palba na jednu loď je díky horší přesnosti pryč, ano dokáže to v některých situacích, kde je proti vám více lodí pomoci, jelikož fluše i na druhou stranu, dokonce to dokáže i využít děla jedné strany která dopředu nemůžou, že střílí třeba do strany na jinou loď, ale je to jak když hážete perly sviním.

Yamata, Thundereři atd.- jednoznačná podpora kempení přes celou mapu díky skillu OSTROSTŘELEC -10% do rozptylu.

Křižníky: Těžké křižníky- brutální nerf kvůli jakémukoliv protipožárnímu skillu.

Lehké křižníky- +- kde byli

Křižníky všobecně- Podmíněné situační skilly k ničemu, dá se postavit slušný AA build. Doporučuji u křižníků se špatnou AA. Sice to ukazuje stejnou sílu AA, ale je to úplně jinde.

Torpédoborce: Tam se toho moc nezměnilo. Jediné +, že tam nikoho nenapadlo dát tu VYLEPŠENOU VÝBUŠNOU NÁLOŽ TORPÉD z křižníků :cap_cool:

Letadlovky: +- lepší výdrž letadel

Nadruhou stranu, pokud pominu podmíněné skilly, tak se doporučené přednastavení  pro jednotlivé lodě zdá docela solidní. Spoustě lidí co vozilo nesmysly a nehrabe do toho, by to mělo pomoci.

[P-I-R]
Players
8 posts
9,249 battles

Ahoj, uvažuji o pokusu reklamovat loď FLINT dostřel 11,1km a detekce 10,98km. Se skilem +20% na děla do 139mm to byla super loď teď je to tragédie. Prodlužte mu dostřel alespoň na 13,7km. U Atlanty jste to udělali. Koupil jsem jej kvuli dostupným schopnostem kapitána, ale nyní již nejsou dostupná takže to došlo ke změně funkce. Nevím jestli by se mi líbilo zajet s autem v záruce na předepsanou kontrolu kde by mi udělali upgrade řídící jednotky, který nemohu odmítnout a pak by žral o 20% víc paliva nebo měl o 20% snížený výkon. Třeba jsem přehlédl nějakou schopnost kapitána na CC, která prodlužuje dostřel u Flinta o 20%. Prosím o radu či pomoc.

[P-I-R]
Players
8 posts
9,249 battles

Jo a ještě jedna poznámka, je někde v účtu vidět účetnictví? Kdy jsem co koupil a prodal za kolik uhlí, dublonů atd. Kdy jsem použil jaký slevový kupon? kolik jsem koupil konťáků a kolik získal atd. Prostě obchoduje se tam s reálnejma i virtuálníma komoditama, tak bych čekal tyto údaje.

R.

• Cool 1

[BATES]
Beta Tester
354 posts
9,497 battles

Rework kapitánských skilů. Nechci řešit co se už x krát probíralo (jen přejmenované a dražší, podpora kempení BB, nerfy lodí, chybějící oznámení aktivace) a chápu, že si WG zvyklo testovat na ostrých serverech.

Nechci ani řešit tu doslova sprostotu vůči začátečníkům, kteří dosáhnou na prvního 21 bodového kapitána nejdřív po cca 1000 bitev s ním a to nesmí hrát nic jiného. Díval jsem se sám na sebe a po cca 6000 bitvách bych se mým stylem hraní (prémko+vlajky 56WR) dostal na dva 21 kapitány. Osobně bych navrhoval výrazný buff na ECXP při hraní ne 21 bodového kapitána alespoň na 15 procent a debuff ECXP pro hraní 21 na 60 procent.

Spíš by mě zajímalo proč se WG rozhodlo jít cestou specializace skillů/lodí, která opět vede k tomu,  aby pro danou loď byl jeden build byl top a ostatní prakticky nikdo nepoužíval? Kdo proboha postaví CA,CL na torpéda? To samé AA skily ty jsou vysloveně situační, málokdo si ho vezme a protože skily na AA jsou teď oddělené, jedná se vlastně o nepřímý buff CV - díky WG. Nechápu tu malou invenci v navrhování nových skilů. V době prasečích kapitánů na cihlových lodí, bych od logiky u kapitánských skilů klidně upustil. Proč neudělat skil který po prvních X citadelách bufne AP, nebo skil kdy pokud mám na sobě 2 ohně opravím víc HP, nebo kombit dohromady málo používané skily třeba u CA vlastnosti torpů a AA. U DD AA a přežití, dát CA přežití pokud bojuje na close atp.

Doufám, že když už to WG začalo předělávat, že se nebude bát do toho ještě párkrát pořádně hrábnout aby si každý mohl postavit build podle svých preferencí a nebyl za to bit. Ne jako jako je to teď, kdy je aktivní hra trestána.

• Cool 1

[IDDQD]
Players
264 posts
12,614 battles

Řeknu to velmi jednoduše. Celej rework si strčte do vaší edited. Hra, která byla už tak rozbitá, je teď v edited úplně. S křižníkama se nedá vůbec hrát, to od čeho ve hře jsou a co je jejich úkolem, je díky death eye a tomu, že jste jim vzali všechny perky na odolnost, nereálné.. Výsledek? Hra probíhá tak, že BB jsou vzadu a čekají až se nějaký chudák spotne a bývá to v 99% případů křižník, co se snaží dělat to, co má tj. jet za DD a podporovat je proti enemy DD vepředu - co s ním udělá několik salv z bitevek se zvýšenou přesností nemusim říkat. Takže zbývá kempit vzadu jako BB * vážně užitečné. DD si hrajou samy na sebe, protože jim ani nic jinýho nezbývá a musí si to vepředu uhrát samy.  Nejdřív se vám povedlo díky CV udělat z DD skoro nehratelné křápy (pardon, proto jste dali do hry Halandy apod - další důkaz jak řešíte problém))a teď se vám to povedlo i s křižníkama. A jako bonus - povedlo se vám úplně zničit i secondary built - prostě nefuguje, secundárky nedělají skoro nic i na lodích, kde to dřív mělo opravdu smysl. Bravo, tleskám vám, to se fakt povedlo!! 

Řešení je jednoduchý:

1) zrušte okamžitě death eye, to je perk, co nemá ve hře absolutně nic dělat.

2) křižníkům vraťte perky na odolnost

3) zrušte všechny 12km radary ve hře

4) Snižte zapalování u HE nábojů  o polovinu u všech lodí

5) zrušte všem CV rakeťáky

6) Kopněte celej Thunderer a jeho HE úplně do edited a spláchněte

Garantuju vám, že pokud by k tomuto došlo, hra se sice nevrátí do starých dobrých časů, ale všem (kategoriím lodí) se uleví a hra bude hratelnější, zábavnější a hlavně - DD, CA i BB budou dělat to, co v principu mají. Děkuji, sbohem. 

• Cool 8
  • Funny 1
  • Bad 1

[WH1TE]
Players
203 posts
11,961 battles

To co napsal Sboot je naprosto přesné. A ještě bych se zaměřil na nízké tiery. Zkusili jste si to hrát ráno nebo brzy dopoledne třeba se South Carolinou?

Ve frontě jsou prakticky pouze CV.

Pak vidíte rozlosování a chce se vám zvracet. Na každé straně dvě letadlovky a jedna Tier III BB. Zbytek jsou boti.

Co udělají CV ? Okamžitě se na vás zaměří a během pěti minut jdete ke dnu.

Pak už to hrají jako v kooperativní bitvě. Každý si potopí tři boty a zbývá už jen souboj letadlovek proti sobě.

Pak radši ani nevytvoříte Tier III italskou bitevku. A zdůvodníte to tím, že to nikdo nehraje.

Jste už jen k smíchu.

• Cool 4

Players
364 posts
9,221 battles
18 minutes ago, Sboot_cz said:

Řeknu to velmi jednoduše. Celej rework si strčte do vaší prdele. Hra, která byla už tak rozbitá, je teď v hajzlu úplně. S křižníkama se nedá vůbec hrát, to od čeho ve hře jsou a co je jejich úkolem, je díky death eye a tomu, že jste jim vzali všechny perky na odolnost, nereálné.. Výsledek? Hra probíhá tak, že BB jsou vzadu a čekají až se nějaký chudák spotne a bývá to v 99% případů křižník, co se snaží dělat to, co má tj. jet za DD a podporovat je proti enemy DD vepředu - co s ním udělá několik salv z bitevek se zvýšenou přesností nemusim říkat. Takže zbývá kempit vzadu jako BB * vážně užitečné. DD si hrajou samy na sebe, protože jim ani nic jinýho nezbývá a musí si to vepředu uhrát samy.  Nejdřív se vám povedlo díky CV udělat z DD skoro nehratelné křápy (pardon, proto jste dali do hry Halandy apod - další důkaz jak řešíte problém))a teď se vám to povedlo i s křižníkama. Bravo, tleskám vám, to se fakt povedlo!! 

Řešení je jednoduchý:

1) zrušte okamžitě death eye, to je perk, co nemá ve hře absolutně nic dělat.

2) křižníkům vraťte perky na odolnost

3) zrušte všechny 12km radary ve hře

4) Snižte zapalování u HE nábojů  o polovinu u všech lodí

5) zrušte všem CV rakeťáky

6) Kopněte celej Thunderer a jeho HE úplně do hajzlu a spláchněte

Garantuju vám, že pokud by k tomuto došlo, hra se sice nevrátí do starých dobrých časů, ale všem (kategoriím lodí) se uleví a hra bude hratelnější, zábavnější a hlavně - DD, CA i BB budou dělat to, co v principu mají. Děkuji, sbohem. 

Čo máte s tými hečkami? Ja som rád ak dám dva ohne z 300 striel a tie ohne horia za 10k dokopy. Práveže dnes je to tak, že BB dostane 1. oheň hneď hasí a daľších 300 striel ho nezapáliš

• Cool 1
  • Funny 1
  • Bad 1

[SALIS]
Beta Tester
230 posts
11,556 battles
On 1/21/2021 at 3:34 PM, PucalkovicAmina said:

Tak hned jsem narazil na problém.... WG se dušuje cituji. 

Německé bitevní lodě VII.–X. úrovně

• Zvýšila se přesnost sekundární baterie

Díky této změně je přesnost sekundární baterie německých bitevních lodí se schopností „Vylepšené zaměřování sekundární baterie“ zvýšená o 50 %.

Realita? 35%. Kdy to bude opraveno?

shot-21.01.21_15.33.17-0379.jpg

Tohle je trochu matoucí. Oni provedli dvě věci naráz.

1. Buff základní přesnosti pouze Němců 

2. Nerf perku na tvém obrázku ze 60 na 35 procent.

Neuvedli nikde kolik dělá ten buff. Výpočetně nerf perku je 35 - 60 = -25. Z toho plyne, že buff lodí by musel být +75 , aby se dosáhlo uvedeného celkoveho buffu o +50 procent. Tomu ale nevěřim.

Spíš bufli o +50 lodě a nerfli -25 perk tákže celkově nerfli celek "jen" o -25. 

Vedl jsem si nějaké staty přesnosti a celkem to zatím sedí na těch -25

• Cool 2
  • Bad 1

[HUGO]
Players
312 posts
7,230 battles

Je to hodně vidět na přesnosti do DD, není to absolutně schopné je trefit. Nedávno ke mě přijelo zpoza ostrova asi na 4 km, normálně drze zastavilo, mělo tak 5k HP nabíjelo torpéda, zamknul jsem ho manuálně a asi 30 sekund to do něj řezalo, on si v klidu nabil torpéda, potopil mě a odjížděl s jedním zásahem. Ty Němci tu přesnost nikdy neměli kdovíjakou, ale kdysi by ho to smazalo. V soubojích s bitevkama to tak nějak funguje, jelikož je to obří cíl. Tam i hodně pomůže -10% do nabíjení hlavní baterie skrz perk "Boj zblízka". Američani, tam je to ještě vetší bída. Ty šli dolů o těch 50% určitě.

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
6,072 posts
14,131 battles
On 1/30/2021 at 6:52 PM, Perezz said:

Tohle je trochu matoucí. Oni provedli dvě věci naráz.

1. Buff základní přesnosti pouze Němců 

2. Nerf perku na tvém obrázku ze 60 na 35 procent. 

Neuvedli nikde kolik dělá ten buff. Výpočetně nerf perku je 35 - 60 = -25. Z toho plyne, že buff lodí by musel být +75 , aby se dosáhlo uvedeného celkoveho buffu o +50 procent. Tomu ale nevěřim.

Spíš bufli o +50 lodě a nerfli -25 perk tákže celkově nerfli celek "jen" o -25. 

Vedl jsem si nějaké staty přesnosti a celkem to zatím sedí na těch -25

Za prve - WG to uvedlo  a ten buf je snizeni zakladni disperze o 22.5%

Za druhe  - Trocha matematiky:

Zakladni snizeni disperze je 22,5% a snizeni disperze za skill je 35%.

Tedy pokud by jsi mel teoretickou disperzi 100m tak zakladni buf ti ji posune na 100*(1 - 0.225) = 77.5m a potom nasledne skill ti ji posune na 77.5 * (1 - 0.35) = 50.375m

A 50.375m je o 50%  lepsi jak 100m.

Takze puvodne jsi mel za skill 60%  ted mas za skill + buff celkem 50%

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
215 posts
24,919 battles

Při odhozu leteckých torpéd se dříve ozval zvuk při dopadu do vody,  případně na pevninu.

Teď je ticho po pěšině. Nevím zda je to chyba či schválně. Vyzkoušeno na většině 6-8-10.

[CMK]
Players
4 posts
13,543 battles

Jak již bylo psáno (Sboot_cz), mršíte tuhle hru čím dál víc. Pořídíme všichni Thunderery, a budeme se všichni upalovat.  

Doplním ještě:  

- neprůstřelné paluby letadlových lodí (jako vážně náboj z Yamata či Ohaia, který dopadne na velkou vzdálenost neproletí palubou do útrob lodi?? jen tak se odrazí :-D) 

- duté lodě plující snad na plachty (jako salva AP do čistého boku křižníku do 10 km..... všechno průstřely !!! dříve vypínačka, dnes jen info, že loď v sobě nemá žádné strojovny, sklady munice atd.... jen ji prostě přibyly větrací otvory ..... to je nanejvíc nasír.cí !! Hrát bitevky na AP už je opravdu přežitek a většina lidí už je snad ani nenabíjí... proč taky.... když nepřítele trefíte 3 náboji, a ty než dingnou nebo udělají lol dmg a on vás trefí 3 HEčkama a má to za 3x větší poškození. 

- nefunkční AA obrana .... jak může letka z CV v klidu shodit přesně torpéda na bitevku, když z každé strany bitevky je těsně jeden křižník.... letadla popadají až po odhozu.. 

A vůbec nezávidim těm borcům, co si vyjezdili ve starých klanovkách vlajky na Stalina, což měla bejt modla..... Dneska přidáním Petropavlovska jste ho deklasovali na obyčejnou loď.... 

Nikdo už skoro nehraje staré dobré lodě z klasických stromů a tlačí se než nesmyslné fantas rusian lodě..... Dok..vili jste tanky a s loděma už vám do cíle taky moc nechybí. Rád vzpomínám na doby, kdy byly než US x Japonci a Němci..... kdy to bylo na zručnosti hráče a ne o penězích, neviditelných Smolenskách, neprůstřelných Petropavlovskách a spamujících Thundererech....

• Cool 1

Players
35 posts
11,050 battles
V 22. 1. 2021 v 12:21 YabbaCoe řekl/a:

Toto vyjádření zástupce WG přesně vyjadřuje aktuální přístup celé firmy, kterým zároveň posílá tuto kdysi zajímavou hru za tanky .... tzn do sr***k

Guest
This topic is now closed to further replies.