Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
FlashCV

torpédoborci

35 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
29 posts
5,647 battles

Poslední dobou mě začíná vadit nevýhodnost torpédoborců. Když hra vyšla, byli jen Japonské a US lodě. Vybral jsem si Japonský národ a volil jsem torpédoborce pro mou strategii. Dnes už jsou ale k ničemu a to téměř všechny DD, protože jsou ve hře lodě s radarem na 12km. Ano mluvím hlavně o ruských národech od 8lvl. Jen Shimakaze má 20km proti všem lodím, ale odhaleny jsou na 2,5km a velmi pomalé, takže se tomu kde kdo vyhne. Takže! Chtělo by to nějak zase zvýhodnit DD, protože si myslím, že většina hráčů na vyšších lvl s běžnými DD nemá vůbec šanci. Musí se modlit, aby nebylo ve hře více hráčů se šílenym dosahem radarů a nebo spíše volit Francouzké a nebo ruské DD, kteří mají spíše výkonná děla a střílí rychle a účinně narozdíl od ostatních národů, ale tím se zase ruší výhodnost DD. Chtělo by to, aby se vývojáři zamysleli a udělali něco s 12km radarama, nebo natáhli dosah torpéd a zvýšili  jejich rychlost a snížili odhalení a nebo jinak zvýhodnily DD vyšších tříd, protože jinak nemají DD prakticky žádnou šanci po odhalení uniknou a kord, když je ve hře víc křižníků a ty radary si střídaj, tak vůbec není šance nasbírat nějaké body, když do něj začnou sypat všichni z nepřátelského týmu plnou palbu. Nedá se pak obsazovat a ani vůbec hrát. Celkově běžná strategie DD (tedy maskování a z bezpečné vzdálenosti odpálení torpéd) není od vyšších lvl vůbec možné. Vždyť už takhle ty torpéda jsou od běžné střelby z děla o dost víc o náhodě. Zamyslete se prosím, už jsem to musel zviditelnit, protože jsem nikde nenašel, že by se to řešilo.

• Funny 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,745 battles
Před 8 hodinami FlashCV řekl/a:

Poslední dobou mě začíná vadit nevýhodnost torpédoborců. Když hra vyšla, byli jen Japonské a US lodě. Vybral jsem si Japonský národ a volil jsem torpédoborce pro mou strategii. Dnes už jsou ale k ničemu a to téměř všechny DD, protože jsou ve hře lodě s radarem na 12km. Ano mluvím hlavně o ruských národech od 8lvl. Jen Shimakaze má 20km proti všem lodím, ale odhaleny jsou na 2,5km a velmi pomalé, takže se tomu kde kdo vyhne. Takže! Chtělo by to nějak zase zvýhodnit DD, protože si myslím, že většina hráčů na vyšších lvl s běžnými DD nemá vůbec šanci. Musí se modlit, aby nebylo ve hře více hráčů se šílenym dosahem radarů a nebo spíše volit Francouzké a nebo ruské DD, kteří mají spíše výkonná děla a střílí rychle a účinně narozdíl od ostatních národů, ale tím se zase ruší výhodnost DD. Chtělo by to, aby se vývojáři zamysleli a udělali něco s 12km radarama, nebo natáhli dosah torpéd a zvýšili  jejich rychlost a snížili odhalení a nebo jinak zvýhodnily DD vyšších tříd, protože jinak nemají DD prakticky žádnou šanci po odhalení uniknou a kord, když je ve hře víc křižníků a ty radary si střídaj, tak vůbec není šance nasbírat nějaké body, když do něj začnou sypat všichni z nepřátelského týmu plnou palbu. Nedá se pak obsazovat a ani vůbec hrát. Celkově běžná strategie DD (tedy maskování a z bezpečné vzdálenosti odpálení torpéd) není od vyšších lvl vůbec možné. Vždyť už takhle ty torpéda jsou od běžné střelby z děla o dost víc o náhodě. Zamyslete se prosím, už jsem to musel zviditelnit, protože jsem nikde nenašel, že by se to řešilo.

Jop, úplně to vidím, všechny DD budou mít torpéda s dosahem aspoň 25 km (co kdyby náhodou, že jo) a rychlostí minimálně 90 uzlů. Samozřejmě spot upravit dle DWT. Pak teprve nastane ten pravý ráj ve WoWs /irionie/

Ono by totiž stačilo, aby radary a hydra neviděly přes ostrov a kdo při hře s DD používá mozek, bude v pohodě. Ten kdo mozek nepoužívá bude mít problémy vždy.

[T-N-T]
Players
29 posts
5,647 battles

Pochopitelne,ze DD s rychlosti 90 uzlu a torpeda na 25km je uplne blbost. Nic takoveho tu nenavrhuji ;-) To s tema ostrovama by byl uplne nejlepsi napad,ale ted radar vidi DD jak v mlze (coz je spravne),tak ale i za ostrovama,coz je prave problem. bojim se ale,ze by tohle bylo prilis slozite pro programatory a samotny HW celkove. Ackoliv by to bylo uplne nejlepsi reseni ;-)

[IDDQD]
[IDDQD]
Korzár
516 posts
12,417 battles

Zkus Halland.

Torpéda na 15 km, 86 uzlů (90 s modulem), reakční doba 8,1 s (takže průměr).

Ta mě jsou problémem spíše letadlovky, ale to Halland trochu řeší také. :Smile_playing:

• Cool 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,745 battles
Před 14 minutami FlashCV řekl/a:

Pochopitelne,ze DD s rychlosti 90 uzlu a torpeda na 25km je uplne blbost. Nic takoveho tu nenavrhuji ;-) To s tema ostrovama by byl uplne nejlepsi napad,ale ted radar vidi DD jak v mlze (coz je spravne),tak ale i za ostrovama,coz je prave problem. bojim se ale,ze by tohle bylo prilis slozite pro programatory a samotny HW celkove. Ackoliv by to bylo uplne nejlepsi reseni ;-)

Když loď zajede za ostrov, vidíš ji? Nevidíš, není problém pro pro programátory, jen chybějící vůle. A ta vůle chybí proto, že z toho nejsou žádné peníze (přímo). Na druhou stranu spokojenější hráč přece jen ochotněji otevře peněženku.

Mimochodem, za zhoršených meteorologických podmínek (kam spadá i mlha) nebyl radar moc spolehlivý (za WWII), protože docházelo k falešným odrazům atd.

Players
5,303 posts
31,615 battles
Před 8 minutami cer243 řekl/a:

Mimochodem, za zhoršených meteorologických podmínek (kam spadá i mlha) nebyl radar moc spolehlivý (za WWII), protože docházelo k falešným odrazům atd.

Tento argument nepoužívat. V tom případě by tu mělo jedno nejmenované námořnictvo místo neprůstřelných monster jen necky...:Smile_teethhappy:

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,745 battles
Před 38 minutami ims21 řekl/a:

Tento argument nepoužívat. V tom případě by tu mělo jedno nejmenované námořnictvo místo neprůstřelných monster jen necky...:Smile_teethhappy:

Ale v tom případě by to odpovídalo realitě, ne? :cap_haloween:

[WOTN]
Players
325 posts
6,806 battles

Me radar vidici za ostrov nevadi ani trochu, jsem srozumen s tim ze to tak funguje a pocitam s tim. U hydra je to tak dokonce spravne i technicky. Panove kdo z vas tohle navrhuje, uvedomujete si vubec, ze kdyz vam na zacatku hry vychcipaji vase DD ve kterych sedi lumici, a nebude CV, tak je bitva automaticky prohrana, vy jste odsouzeni delat jen terce, a nemate zadny nastroj jak se aspon pokusit to zvratit. A ze k tomuto scenari dochazi docela casto.

Players
5,303 posts
31,615 battles
Před 12 minutami Yebat řekl/a:

Me radar vidici za ostrov nevadi ani trochu, jsem srozumen s tim ze to tak funguje a pocitam s tim. U hydra je to tak dokonce spravne i technicky. Panove kdo z vas tohle navrhuje, uvedomujete si vubec, ze kdyz vam na zacatku hry vychcipaji vase DD ve kterych sedi lumici, a nebude CV, tak je bitva automaticky prohrana, vy jste odsouzeni delat jen terce, a nemate zadny nastroj jak se aspon pokusit to zvratit. A ze k tomuto scenari dochazi docela casto.

Myslíš, že ve skutečnosti ti hydro ukáže loď za ostrovem, protože ten ostrov plave po hladině ? :Smile_amazed:

[WOTN]
Players
325 posts
6,806 battles

Ano, nebot zvukove vlny se siri vodou, a ostrov jak znamo je obklopen vodou, proto je to ostrov a ne pevnina. Smerove hydrofony tohle dokazaly uz za valky.

Players
5,303 posts
31,615 battles
Před 3 minutami Yebat řekl/a:

Ano, nebot zvukove vlny se siri vodou, a ostrov jak znamo je obklopen vodou, proto je to ostrov a ne pevnina. Smerove hydrofony tohle dokazaly uz za valky.

Zajímavé pojetí fyziky ...

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
119 posts
15,634 battles

S rardary (klasicky ficura wg 4 vs 0) se da si poradit, ovsem s CV ne. Takze 85% her v DD je cirociry hnus.... Taky jsem ucast ve hre o 85% snizil ... GJ WG 😎

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
6,043 posts
14,070 battles

Nevim ale problem s high tier DD nevidim :Smile_hiding:

lod.png

• Cool 1

[T-N-T]
6,043 posts
14,070 battles
5 hours ago, cer243 said:

Ono by totiž stačilo, aby radary a hydra neviděly přes ostrov

Co si matne pamatuji tak to zkouseli na supertestu a bylo to vyhodnoceno z pohledu DD jako horsi nez lepsi. LAe je to uz asi tak 2 roky zpatky a podrobnosti si moc nepamatuji.

• Cool 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
875 posts
21,745 battles
Před 6 minutami Sigimundus řekl/a:

Nevim ale problem s high tier DD nevidim :Smile_hiding:

lod.png

Sigi, co japonské šestky až osmičky (mimo Akizuki). A speciálně třeba Shinonome? Zkus dát pár her a pak postni, jak se dařilo. 

[T-N-T]
6,043 posts
14,070 battles

Proto jsem psal o high tier DD v reakci na prispevek na zacatku vlakna kde zminuje "DD vyšších tříd".

Ja osobne nehraju low tier v zadne kategorii jelikoz me nebavi. I kdyz takovy Gremyashchy jsem kdyzsi davno hraval docela dost.

[T-N-T]
Players
36 posts
8,672 battles

No neviem .... ano hranie teraz s DD oproti minulosti je ine a tazsie, ale nie je to z mojho pohladu taka hroza. Na zaciatku si treba akurat pozriet co hra proti vam - ake DD, radarove lode, CV a odsledovat kto kam mieri. Ked si vas vyhliadne CV je po vas (ak mate KIDD tak sa na CV v hre tesite :) ), s radarom to nie je az take fatalne. Ako hra prechadza zmenou tak je podla toho nutne i pouzivat vhodne DD (stare DD su zvacsa klub invalidov). V sucasnosti najvacsiu sancu na uspech a prezitie ma kombinacia Gunboat + likvidator lietadiel (KIDD, Europske torpedoborce). Ak daco pri hrani s DD neznasam, tak je to naopak kempenie biteviek a kriznikov za ostrovom ... niekedy mam chut ich dat dole sam :)

• Cool 2

[T-N-T]
Players
29 posts
5,647 battles
On 1/15/2021 at 7:55 AM, Flaky26 said:

Zkus Halland.

Torpéda na 15 km, 86 uzlů (90 s modulem), reakční doba 8,1 s (takže průměr).

Ta mě jsou problémem spíše letadlovky, ale to Halland trochu řeší také. :Smile_playing:

Hmmm,tak toho jsem asi nejak prehledl,ten se mi docela zamlouva, diky za tip ;-) Mam Vasteras,tak od nej budu zkoumat a mam alespon zase nejaky cil ;-) 

Kazdopadne ty letadlovky se daj zmast vypnutim protiletadlove palby. To celkem vyuzivam a pouzivam ji jen v nutnem pripade, kdyz uz me vidi a nebo nemam v okoli spoluhrace na ktere by se zamerili a me snadno prehledli.

Kazdopadne celkove si myslim,ze ty DD od 7 lvl vejs maj dost problem utrzit alespon prumerne score a meli by se zase trochu zvyhodnit v nejakym smeru.

Dost me nastvalo i to,ze "vylepseni" posileni stroju za uhli jsem nakoupil spousty kusu na vsechny me oblibene torpedoborce,ze jim pridavalo +50% k akcni dobe a po nejake aktualizaci se to snizilo na 30%. To vedet tak spis nakoupim na krizniky a bytevni lode hydroakustiky a to mi taky nikdo nevykompenzuje... Tohle me stve,ze se vic a vic se DD orezavaj :-(

[T-N-T]
Players
29 posts
5,647 battles
20 hours ago, Horasul said:

No neviem .... ano hranie teraz s DD oproti minulosti je ine a tazsie, ale nie je to z mojho pohladu taka hroza. Na zaciatku si treba akurat pozriet co hra proti vam - ake DD, radarove lode, CV a odsledovat kto kam mieri. Ked si vas vyhliadne CV je po vas (ak mate KIDD tak sa na CV v hre tesite :) ), s radarom to nie je az take fatalne. Ako hra prechadza zmenou tak je podla toho nutne i pouzivat vhodne DD (stare DD su zvacsa klub invalidov). V sucasnosti najvacsiu sancu na uspech a prezitie ma kombinacia Gunboat + likvidator lietadiel (KIDD, Europske torpedoborce). Ak daco pri hrani s DD neznasam, tak je to naopak kempenie biteviek a kriznikov za ostrovom ... niekedy mam chut ich dat dole sam :)

Ono to neni az tak spatny, ale porad se jim to stezuje. Mozna je pravda v tom,jak se tu zminilo,ze je problem spise se staryma (puvodnima) Japonskyma DD. Protoze vsechny co maj rychlopalny dela a dobrou protiletadlovou obranu celkem jeste po odhaleni staci nejake score nasbirat palbou z del,ale torpeda jsou uz o hodne velke nahode a prave torpeda jsou DD hlavni zbrani.

Mozna je to o tom se smirit s tim,ze DD od vyssich LV jsou sis jen na to rozehnat kempery za ostrovama a dat tak moznost spoluhracum je rostrilet za cenu,ze nejspis zaplati svim zivotem :-)

Players
170 posts
5,113 battles
V 16. 1. 2021 v 11:17 FlashCV řekl/a:

Co se japonských torpédových DD týká, tak mě se za ně hraje i na vyšších tierech dobře :D Kagero je best, Yugumo je monstrum  a Shima je parádní torp spam :D

Víc než kde jinde tady záleží na pozicování tvý lodi. Rychlostí palby tě přestřílí většina DD, byť dmg tvých děl stojí celkem za to taky (2-2,5k není problém za salvu do jinýho DD dát, jen 7,5s reload zamrzí). A na rozdíl od euroDD nemáš heal, takže nesmíš moc riskovat. Ale dlouhej kouř, i torpéda na 12km s odhalením 1,6km a vyšší rychlostí (a dmg) se dají dobře využít, kapitánský rework ještě trochu vylepší torpédové buildy, detekci atd., takže to bude sranda asi i potom.

Největší problém je, když tě loví CV nebo rychlejší DD (pro shimu například Halland) a ty nemáš kouř (nebo tě loví Smaland, co má radar). Je proto dobré nehrát sólistu, ale pomáhat týmu, být jejich očima a oni aby byli tvými dalšími děly. A když objevíš Halland, natočíš se, vystřelíš do něj a (v ideálním případě) mu vyřadíš motor a v momentě, kdy opětuje palbu a hrozila by delší výměna mezi tebou a jím, tak hodíš kouř a tvůj tým ho díky jeho výstřelům uvidí ještě minimálně 20s, pokud jsou dostatečně blízko. A to ten heal fakt potřebuje potom :D

Pokud chceš, tak se večer přidej na pár her do divize nebo se koukni na kanály hráčů na youtube, co to umí (Trenlass nebo Flamu měl skvělý video na Shimakaze, hodně dobrý videa na DD a nepřekonatelný na BB má Potato Quality a Flambass byl DD main a torpédový lodě najdeš na jeho kanálu sem tam taky). Tady máš krásnej příklad: 

Letadlovky jsou k naštvání nejvíc, protože schovávat v kouři se nedá věčně a mě takhle naháněla Hakuryu v hodnocený včera, pročež po dvou radarech a pár nešťastných zásazích jsem přestal bránit cap a zmizel jsem směr roh mapy s vypnutou protiletadlovou obranou. Cap nám zabrali, leč za cenu toho, že následně při boji "s osamělým" Kurfurstem (mapa Řecko) skončilo jejich spamující Zao, kryjící se za ostrovy, s překvapivým dárkem dvou sad torpéd do svého boku (dobrá predikce pohybu s ohledem na situaci na mapě), bo moje Shima měla ještě 1360 hp a udržela si je do konce bitvy. Dev-strike pro mě a po čase ještě dodělání Thundereru a z přebytečné sady jeden zásah torpem na blížící se Hakuryu, která chtěla podpořit cap a tak nějak na mě zapomněl, resp. mě nebyl schopnej najít (v místech, kde hledal, jsem nebyl) :D Takže i to se dá ;)

• Cool 1

[T-N-T]
Players
29 posts
5,647 battles

Super postřehy, díky ;) Zkusím se víc držet u týmu. Když on je vždy problém v tom, že každej na tebe hned nadává, že nejdeš dopředu s DD a když jdeš, tak jsi mrtvej po odhalení těma radarama, páč tvůj tým nedostřelí z daleka pozadu. Teď se mi ale zamlouvá u kapitánů to vylepšení oslnění, které chci zkusit, ale lepší bude prostě se držet týmu třeba jen 3-5km před nimi abych odhalil nepřátele a dostřelili by na mou obranu ;)

PS: Já mám problém v tom, že jsem asi stará škola a sledování videí na YT mě vůbec neberou, já raději hraju :D Už vůbec něco řešit na fóru je pro mě dost extra a ztracený čas. Ale asi se to YT někdy bude hodit, páč na vlastní zkušenosti a vychytávky je v dnešní době hodně problém přijít sám, protože já to hraju hodně čas od času (někdy i s půlroční pauzou) a jiní u toho sedí 18h denně a spí sotva 6h :D

[T-N-T]
6,043 posts
14,070 battles
12 hours ago, FlashCV said:

Super postřehy, díky ;) Zkusím se víc držet u týmu. Když on je vždy problém v tom, že každej na tebe hned nadává, že nejdeš dopředu s DD a když jdeš, tak jsi mrtvej po odhalení těma radarama, páč tvůj tým nedostřelí z daleka pozadu. Teď se mi ale zamlouvá u kapitánů to vylepšení oslnění, které chci zkusit, ale lepší bude prostě se držet týmu třeba jen 3-5km před nimi abych odhalil nepřátele a dostřelili by na mou obranu ;)

PS: Já mám problém v tom, že jsem asi stará škola a sledování videí na YT mě vůbec neberou, já raději hraju :D Už vůbec něco řešit na fóru je pro mě dost extra a ztracený čas. Ale asi se to YT někdy bude hodit, páč na vlastní zkušenosti a vychytávky je v dnešní době hodně problém přijít sám, protože já to hraju hodně čas od času (někdy i s půlroční pauzou) a jiní u toho sedí 18h denně a spí sotva 6h :D

Co muzu poradit ohledne radaru - pred mapou se podivat kolik ma souper radaru a nasledne v bitve koukat na minimapu kde se ktery radar spotnul.

Radar CA jezdi velmi casto na mape na stejne pozice za stejne ostrovy. Takze je dobre ty pozice znat a bud byt ve strehu a mit ustupovou pozici ci kryt za ostrovem vuci tomu mistu ci se mu vyhnout.

• Cool 3

Players
170 posts
5,113 battles
V 22. 1. 2021 v 0:07 FlashCV řekl/a:

Tak jsou lidi, co se streamováním živí, a část z nich se dělí o své zkušenosti a tipy ve snaze naučit další hráče lepšímu výkonu, protože hrát proti debilům sranda není a s nima v týmu už vůbec ne :D

Ještě jeden tip z toho videa, kterej fakt hodně pomáhá - po odhalení radarů na mapě a hlídání si, kde jsou, jak psal Sigimundus, tak je hodně dobrý se pohybovat těsně na hranici jejich zásahu - radar má cooldown ca 1,5-2 minuty, takže jakmile víš, že proběhl, máš chvíli volna - i 2 radary se takhle dají zvládnout a trefit dobře manévrující Shimu na 11,5-12 km není vůbec jednoduchý :D Vědět, kdy byl radar odpálenej a kdy tím pádem není použitelný znovu je obrovská výhoda. Samozřejmě je blbý nechat se překvapit radarem lodi, co je za ostrovem, když jsi na torpédovacím výběhu 8km od nepřátelských lodí, ale hlídáním si pozic radarovejch lodí dokážeš dost udělat. 

Můj tip z hodnocených se Shimou - celkem sranda je nechat vypálit radar nepřátele naprázdno - mapy jako je Řečko, smyčka či Polární záře mají v/u C capu docela dobrý skály, za který se Shima vejde a netrefí jí ani Smolensk/Mino zdálky. Potřebuješ k tomu tým na podporu, ale když nepřátele propálí radar a všichni tě za skálou vidí, ale neseberou ti ani čárku, protože nedosáhnout, tak je to ideálně stav. Nedoporučuju logicky tenhle postup ve hrách s CVčkem, ale většina rankedů je bez CV a tak je to dost dobrá strategie.
V náhodných tohle fungovat může dost omezeně - lodí je tam fakt hodně a snadno se najde někdo, kdo na tebe úhel palby mít může, takže opatrně. V hodnocených 7v7 se hraje jinak a je to znát

[T-N-T]
Players
599 posts
583 battles

Torpedoborcům skutečně vadí jediná věc a to jsou CV. Nemožnost vyhnout se útoku a taky jako bonus spot pro všechny. To je už dost trestů zaráz. 

Proti radarům se dá hrát, hydro samospásné není a nikdo nikomu neříká, že musí v první minutě udělat yolo do capu proti 3 radarům. Osobně nemám problém, ale existují hry, kdy je to očistec.  Mám taktiku, jak přechytračit průmernou CV, ale pokud v tom sedí kvalitní hráč, tak jste do počtu. 

Myslím, že radar, co funguje jen v line of sight by hru trochu rozhýbal. Potom je tu taky možnost změnit mechaniku spotu cv a třeba i radaru, že by zobrazoval jen pro přátelské lodě nacházející se jen v určité vzdálenosti od cv, nebo radaru. Pro zbytek jen minimapa atd. 

Hra je teď moc pasivní a toto k tomu ještě přispívá. 

[WOTN]
Players
325 posts
6,806 battles

Kazda lod je nekdy ocistec, i ta letadlovka se obcas dostane do bitvy kde je uplne jalova, a neudelas s tim nic. Jak to ze ja kdyz sedim v DD tak s letadlovkou zas tak zasadni problem nemam? Hraju jinou hru?

Sign in to follow this