Jump to content
Server Restart - On the 17/09 the server will be unavailable for 1 hour Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Jowiszowy

Okręty za węgiel

13 comments in this topic

Recommended Posts

[2DIE]
Players
8 posts
3,458 battles

Siema!

Jestem nie-nowym, ale tym bardziej niedoświadczonym i ogólnie raczej niewiele grającym graczem. Tak wyszło, że dopiero zaraz zdobędę moją pierwszą dziesiątkę, dziewiątek mam już kilka. 
W międzyczasie udało mi się wygrindować 5k stali i 120k węgla. Mogę za to kupić już T9 za węgiel - myślałem o Gruzji. Ewentualnie mogę kupić Flinta (też wydaje się mega spoko); lub pogrindować jeszcze chwilę i kupić jakąś dziesiątkę za węgiel (może Marceau?) A może w ogóle nie wydawać tej stali i dać sobie spokój, pogrindować węgiel jeszcze z pół roku?

Generalnie gram krążkami i DDkami, ale to dlatego, że nie chce mi się grindować BBków, bo nie jestem wytrzymać ich znikomej prędkości na niższych tierach, na wyższych tierach są całkiem spoko (mam Scharnhorsta i całkiem mi się podoba). Głównie też grinduje amerykańce, bo grywam sobie od zamkniętej bety, a wtedy nie było jeszcze tak szerokiego wachlarza drzewek.

Który statek ze zbrojowni byście mi polecili?

[MCNC]
Players
322 posts
27,676 battles

Błyskawica - ale  uwaga - to bardzo silny niszczyciel , ale niewybaczalny jeśli robić na nim rażące  błędy .

• Cool 1

[2DIE]
Players
8 posts
3,458 battles
29 minutes ago, DrTorbix said:

Błyskawica - ale  uwaga - to bardzo silny niszczyciel , ale niewybaczalny jeśli robić na nim rażące  błędy .

Błyskawicę już mam ;)

Generalnie z tych niższych tierów mam już każdy statek za węgiel, który mnie interesuje, może oprócz Hilla. Dlatego pytam o IX i X

• Cool 1

Players
1,933 posts
24,785 battles
33 minuty temu, Jowiszowy napisał:

Dlatego pytam o IX i X

Ja aktualnie zbieram na Georgię. Po zmianie perków jej wysoka celność bazowa dodatkowej pozostanie, plus można będzie coś ciekawego jeszcze dołożyć. Szybka jednostka, duże działa, pomocnicza... tylko wyrzutni rakiet Tomahawk brak :-)  Myślę, że warto ten okręt mieć, zanim WG wywali go ze zbrojowni (za węgiel), a potem wstawi do sklepu za bardzo konkretną, tłustą sumkę w realnej gotówce :-)

[GLORY]
Players
438 posts
15,707 battles

Okręty a nie statki!

Wybierz okręt który najbardziej pasuje do Twojego stylu gry. Jeśli nie lubisz powolnych pancerników to Georgia jest jak najbardziej dobrym wyborem. 40 węzłów (ze wszystkimi dopałkami) - więcej niż połowa krążowników. Ew. zbieraj na Thunderera - mają go wywalić ze sklepu za parę miesięcy. 

• Cool 1

Players
133 posts
10,253 battles
godzinę temu, Thorgerder napisał:

Okręty a nie statki! 

Statek – każde urządzenie transportowe, które jest zdolne do pokonywania przestrzeni w sposób dla niego charakterystyczny, ale inny niż w oparciu o stały ląd. W szczególności może pływać pod powierzchnią wody, na jej powierzchni, unosić się w atmosferze lub w przestrzeni kosmicznej. Może mieć własny napęd i urządzenia sterujące, lub być uzależniony od innej jednostki.

Wyróżnia się:

• Cool 1

[PVVC]
Players
84 posts
12,925 battles

Jak lubisz krążowniki, a nie grasz pancernikami, to polecam Salema. Bardzo fajny, historyczny okręt. Ma dobre działa i naprawkę, która wybacza błędy (przynajmniej niektóre). Co prawda Des Moins, drzewkowa X, jest bardzo podobny (a z legendarką po prostu lepszy).
Stal radzę zbierać na Stalingrada. To legenda tej gry, i mimo wszystko, moim zdaniem dalej najlepszy okręt do bitew klanowych. Przynajmniej w niższych ligach.

[SPOKO]
Players
293 posts
15,277 battles
9.01.2021 o 23:02, Thorgerder napisał:

Okręty a nie statki!

del

Players
33 posts
3,810 battles

Jowiszowy masz prawie 3k bitew i żadnego okrętu t9 lub t10 za węgiel? Nie wydawaj niepotrzebnie węgla na okręty z niższego niż 9 lub 10 tieru. I z kontenerów dziennych bierz zawsze te z węglem. Ja mam też ok. 3k bitew (3021) i za węgiel mam Moskwę, Georgia i Thunderer. I zawsze kupowałem z kuponem na zniżkę 25proc.

Players
133 posts
10,253 battles
godzinę temu, Colt_Walker_1847 napisał:

Jowiszowy masz prawie 3k bitew i żadnego okrętu t9 lub t10 za węgiel? Nie wydawaj niepotrzebnie węgla na okręty z niższego niż 9 lub 10 tieru. I z kontenerów dziennych bierz zawsze te z węglem. Ja mam też ok. 3k bitew (3021) i za węgiel mam Moskwę, Georgia i Thunderer. I zawsze kupowałem z kuponem na zniżkę 25proc.

Wedlug mnie T9 i T10 jeszcze za wczesnie. Niech kolega Jowiszowy pogra na nizszych. Ja pogralem tak na oko po okolo/ponad 1k bitew na kazdym tierze zanim zaczalem kolejny tier. Nie ma co sie pchac na T9 i T10 z nizszym wr jak 50%. A stal zbieraj na okrety za stal. Szkoda wydawac stal za wegiel. Flint to okret wymagajacy.

[-PGS-]
Players
672 posts
10,584 battles
On 1/9/2021 at 9:56 PM, Jowiszowy said:

Mogę za to kupić już T9 za węgiel - myślałem o Gruzji. Ewentualnie mogę kupić Flinta (też wydaje się mega spoko); lub pogrindować jeszcze chwilę i kupić jakąś dziesiątkę za węgiel (może Marceau?) A może w ogóle nie wydawać tej stali i dać sobie spokój, pogrindować węgiel jeszcze z pół roku?

Marceau to trucny okręt ale daje mase frajdy. Zanim kupisz to zerknij na 2-3 poradniki do niego na youtube żebyś potem nie żałował że Ci nie podszedł

I na koniec prośba. Zmień w temacie statek na okręt bo to troche wstyd zeby tak stało.

Pozdrawiam

Players
33 posts
3,810 battles
20 godzin temu, niemaniku napisał:

Wedlug mnie T9 i T10 jeszcze za wczesnie. Niech kolega Jowiszowy pogra na nizszych. Ja pogralem tak na oko po okolo/ponad 1k bitew na kazdym tierze zanim zaczalem kolejny tier. Nie ma co sie pchac na T9 i T10 z nizszym wr jak 50%. A stal zbieraj na okrety za stal. Szkoda wydawac stal za wegiel. Flint to okret wymagajacy.

Może za wcześnie na grę ale posiadać już można. W tej grze trzeba długo zbierać na premki i specjalne wysokich tierów, więc warto jak najwcześniej iść w tym kierunku. Trzeba dobrze wykorzystywać zniżki i bonusy. Ja odblokowałem agencję badawczą przy okazji stoczni z Anchorage kupując jeden dodatkowy etap za dublony (nie miałem 5 wymaganych drzewek wybadanych do 10 tieru), więc koszt niewielki. A mam już zresetowane 2 linie, obie z mnożnikiem x2. W lutym resetuję trzecią, też będzie z mnożnikiem x2. Więc na Ohio lub coś innego z agencji wystarczy, będzie jeszcze w tym roku. W czerwcu z kuponem zniżkowym wpadnie kolejna 10-tka za węgiel. Wszystko to mimo niewielkiej ilości rozegranych bitew. Taki to mam plan. Tylko ze stalą kiepsko u mnie. Pozdrawiam.

[2DIE]
Players
8 posts
3,458 battles
11 hours ago, kmkris1410 said:

Marceau to trucny okręt ale daje mase frajdy. Zanim kupisz to zerknij na 2-3 poradniki do niego na youtube żebyś potem nie żałował że Ci nie podszedł

I na koniec prośba. Zmień w temacie statek na okręt bo to troche wstyd zeby tak stało.

Pozdrawiam

Przeprawione, dzięki za uwagę

• Cool 1