Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
umbra_arboris

[VII] Strasbourg

18 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,943 posts

Od wejścia patcha 0.9.12 istnieje możliwość pozyskania tego francuskiego battlecruisera, umieszczonego na tierze VII. Jak sprawuje się nowo wprowadzony okręt? Na jego temat ukazało się już kilka recenzji. Linki do materiałów, które znalazłem i obejrzałem/ przeczytałem:

- Strasbourg - Entirely Skippable - wideorecenzja autorstwa Flamu;

- Premium Ship Review: Dunkerque & Strasbourg - analiza porównawcza kanadyjskiej LWM;

- Strasbourg First Impressions - pływanko w wykonaniu Sea Lord Mountbatten

- Strasbourg - Recenzja kieszonkowej wersji JB :) - czyli Druvik w akcji.

 

nnkUQ3F.gif&key=2ab87d5639c2a99cfc38fed9

 

Podobieństwa Dunkierki i Strasbourga? Tyle samo dział (choć Dunkierka ma nieco lepszy wychyl wieży A do tyłu niż jej brat) i tyle samo HP (52 600) pomimo różnicy jednego tieru. Przewagę "Strasburgera" jest niewątpliwie obecność reload boostera dział głównych (czas działania 20 sek) i nieco lepsza sigma (1,8). Niestety, żeby nie było tak kolorowo, okręt ma też sporo wad. Flamu ujął to krótko: no camo, no tankiness, no AA. 16,40 km base concealment - to bardzo dużo, jak na tier VII. Inne premki z tego samego poziomu mają camo lepsze o ponad kilometr (Scharnhorst), a nawet ponad dwa (Florida, Duke of York), co daje im sporo czasu, by przygotować się do bezpośredniego starcia.

 

Pelotka Strasbourga - to jakiś żart (tylko Ashitaka na T7 ma gorszą). Nawet Dunkierka z tieru VI ma nieco lepsze AA (więcej stanowisk 37 mm z aury średniej). Flamu na teście był atakowany przez lotnisko z VI tieru (Ryujo). Pelotka... zestrzeliła całe dwa samoloty :-(  Wychodzi na to, że lotnisko tieru VIII miałoby dylemat: kogo najpierw zaatakować - Strasbourga czy Ashitakę? Jeśli zaś chodzi o "external armour" to 26 mm na dziobie, rufie i śródokręciu będzie zaproszeniem dla wszelkiej maści ośmiocalowych krążowników oraz sześciocalowych IFHE-spamerów, do solidnego obicia nowej francuskiej jednostki. O pancernikach z działami 381 mm i wyżej (Hood, Nelson, Gneis, Nagato) już nie wspominając.

 

Na razie okręt wygląda na bardzo delikatny, nawet pomimo posiadania wzmocnionego (w stosunku do Dunkierki) pasa pancernego - 283 mm. Jasne, Strasbourg nie jest rasowym "tankerem" jak np. Gneis. Z drugiej jednak strony, niewielki buff do przeżywalności byłby mile widziany. Skoro swego czasu (w patchu 0 8 0) Dunka dostała przyspieszenie reloadu do 26 sekund, to może i jej brat dożyje jakiegoś buffa? (o ile nie będzie mieszkał w Tulonie :-))  Pożyjemy, zobaczymy; jeśli o mnie chodzi, jestem dokładnie w połowie kampanii na zdobycie tego battlecruisera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[DK-PL]
Players
2,947 posts
32,411 battles

Wbrew pozorom to są bardzo ciekawe okręty, tylko oczywiście z braku odmiany tego typu w WoWsie, są porozrzucane zarówno po drzewkach krążowników jak i pancerników, bo oczywiście Strasburg, Dunkierka, Ashitaka, czy nawet Scharnhorst i Jean Bart to to samo co Azuma, Siegfried, Kronsztad itp., itd. Jedne są lepiej opancerzone inne gorzej i te mają zazwyczaj lepsze kamo. Problem oczywiście że Dunkierka i Strasburg nie mają ani jednego ani drugiego :Smile_sceptic: Tak więc czekamy aż WG zbierze staty z większej ilości bitew i da nam bufka na Strasburga (idealnie pasowałby tu po prostu moduł z kamo ze slotu T8, identycznie jak ma stary Belfast T7).

 

PS. Porada jak zawsze na koniec co do grania tym okrętem, podobnie Jean Bartem, Dunkierką, też Strasburgiem odradzam parkowanie dziobem i próby tankowania. Ostatnio sobie takiego Strasburga "zjadłem" spamując z dymka swoim... Z-35. Sztrazburger zjadł jeszcze jedną "rybkę" gratis, bo zaparkowałem dosłownie 6km od niego, potem tylko "przykleiłem lewy przycisk myszki taśmą samoprzylepną" i :cap_rambo: Jak doskonale wiemy (mam nadzieję) DeDeki KM mają od jakiegoś czasu 32mm peny z HE, więc zaparkowane BaBeczki to ich "food":Smile_trollface:   

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,943 posts
3 godziny temu, mickecobra napisał:

Ostatnio sobie takiego Strasburga "zjadłem" spamując z dymka swoim... Z-35

 

Skoro już dyskutujemy o hipotetycznych starciach Strasburgera z dedekami...

Sprawdziłem parametry kilku innych niemiaszków (E. Gaede, L. Maass), które też przebijają 32 mm pancerza poszycia. Francuskie dedeki (Aigle, Vaquelin z 139 mm + IFHE) przebijają 28 mm - czyli wystarczy zarówno na krążki T8, jak też na wspomnianego tu Strasbourga). Ruskie z IFHE (Mińsk, Leningrad) - 27 mm. Akizuki - kolejny potwór. Prawdopodobnie tylko nasza Błyskotka (i jeszcze parę innych DD) nie będzie w stanie sforsować swoją artylerią poszycia francuskiego battlecruisera.

 

Taki "drobiazg" odnośnie AA. Artyleria przeciwlotnicza średnia na Strasbourgu to podwójne stanowiska 37 mm. Nie są niczym chronione, co oznacza że wystarcza parę celnych HE-ków i z obrony robi się marmolada :-(  Zwróciłem na to uwagę, gdyż rodaczka Strasburgera - CA Algerie z tego samego tieru ma 37-milimetrówki zgrupowane w dwulufowych "wieżyczkach" przeciwlotniczych (ACAD 1936 - w realiach 2WŚ skończyło się na planach). Trochę to dziwne, gdy pancernik (no dobra, battlecruiser) jest słabiej opancerzony od ciężkiego krążka, choćby w niektórych aspektach. Jeśli weźmiemy grubość poszycia na śródokręciu, to sytuacja staje na głowie. "Deck armour" u Strasburgera to zaledwie 26 mm, podczas gdy CA - Myoko - 32 mm, Furutaka (2 tiery niżej - 48 mm!!), Fiji - ma dostać 51 mm, Surrey - 27 mm... Nic już nie rozumiem, kto tu jest CA, a kto należy do BC. :cap_wander:

 

Bałdełej. Gdzie można obecnie sprawdzić poszczególne elementy opancerzenia pod kątem ilości HP? Kiedyś w kliencie gry podawali nawet, ile HP posiadają myśliwce, stacjonujące na krążkach czy bebeczkach. Obecnie niczego takiego nie mogę znaleźć (same zielone czy brązowe kolorki to nieco za mało). Interesuje mnie np. ile HP mają wieżyczki secondarki - DP, ile punktów "życia" ma ster zanim padnie, ile wytrzymają Boforsy czy 37 mm zanim zginą. W przypadku tak delikatnego okrętu jak Strasburger przed rejsem na scenariusze / rankedy / cokolwiek - warto byłoby wiedzieć, ile ma punktów wytrzymałości w poszczególnych sektorach, zanim okręt zacznie się psuć i pójdzie do piachu :cap_fainting:

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[B-EYE]
[B-EYE]
Players
504 posts
18,085 battles

Prawie kopiuj wklej Dunkierka z tym ze na TVII. Z obroną aa Dunkierki poszyciem i widzialnością niemal z drugiego końca mapy i tak małymi że nieistotnymi zupełnie zmianami w pancerzu względem Dunkierki. Wyróżnik jakim jest przyspieszenie przeładowania to w istocie jedyna różnica względem siostry z T VI, zbyt mała różnica. W konfrontacji w jakimkolwiek pancernikiem uzbrojonym w dzała 406 i większe Strasbourg ma odporność kartonowego pudła łykając APki przez dziób jak pelikan. O ile na TVI prowizoryczne "Dunkierkowe" opancerzenie może jeszcze się jako tako sprawdzać to w przypadku okrętu który często ląduje na 8 a nawet 9 tierze  to po prostu kpina. Najlepsze co o tym okręcie można powiedzieć ze potrafi trochę podpalić. Rozrzut jednak typowy dla Dunkierki czyli fatalny. Efektu wyższej o 0,1 sigmy względem Dunkierki kompletnie nie widać. AP latają sobie jak chcą i nawet jak taki np Myoko przedefiluje 10km przed dziobem pokazując burtę to bardzo często wszytko pada dookoła niego.

 

Podsumowując:

No cóż darowanej szkapie nie patrzy się w zęby..

Nazwanie go podróbą Jean Barta to byłby dla tego okrętu całkowicie niezasłużony komplementem bo na swoim tierze to jeden z najsłabszych pancerników jakimi grałem. Jedyna zaleta ze trudno na nim stracić. Jak ktoś zrobi kampanię to ma za darmo jak kupi w zbrojowni to po ukończeniu kampanii ma prawie całość zwrotu w dublonach. W międzyczasie z 19 pk kapitanem można nafarmić trochę elitarnego XP kapitana bo okręt ma 200% premii do bitewnego XP.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[DK-PL]
Players
2,947 posts
32,411 battles

Pierwsza bitewka. Wrzucony na top wymiata, ale to w sumie żadna nowość.

Traktuję go bardziej jak wielki krążownik, takie dziecko Kronsztada z Azumą :Smile_veryhappy: Rozrzut Kronsztada, HEki Azumy, pancerz mix jednego i drugiego, czyli papier, no może tektura. Niestety, w przeciwieństwie do krążowników brakuje mu kamo (tutaj buffik byłby idealny), ale jest spotter dzięki któremu jakiś tam margines bezpieczeństwa mamy. Pociski szybkie, air-drag niewielki, to i na dystans ładnie lecą. Jest rozrzutnik gnoju ale z reload boosterem jako tako da się sporo trafić, taki efekt shotguna, zresztą jak na większości BB tych tierów. W większości czasu spam HE, jak coś pokaże burtę to wtedy ewentualnie AP, ale wystarczy lekki kąt i wszystko dingnie, zwłaszcza od wyższych tierów. 

 

Powodzenia jak ktoś chce tym tankować na dziób i pływać na wstecznym :Smile_veryhappy: IFHEki krążowników lubią to :Smile_great: O APekach BB wyższych tierów nie wspomnę (bo już kolega wyżej to zrobił).

 

Podsumowując, po pierwszej bitwie nawet gdybym chciał to nie mogę krytykować tej łajby, w końcu nafarmił mi na raz oba sygnały na podpalanie, które namiętnie zbieram :Smile_veryhappy:

Podpalacz, Zwiastun..., Duży..., 2002 bazowego xp, ponad 150k dmg, 3 fragi, 12 pożarów, 3 cytadele:

140121_1.thumb.jpg.46a6546ffd88bb5a867e3cfe0312e702.jpg140121_2.thumb.jpg.5301f4bce147db73b3d7d9e98b4f3a17.jpg

 

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
133 posts
10,300 battles

No to się ciesze,że będę go miał :D Ja bym chętnie obejrzał filmiki instruktażowe Mickiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,943 posts
23 godziny temu, mickecobra napisał:

Traktuję go bardziej jak wielki krążownik, takie dziecko Kronsztada z Azumą :Smile_veryhappy: Rozrzut Kronsztada, HEki Azumy, pancerz mix jednego i drugiego, czyli papier, no może tektura. Niestety, w przeciwieństwie do krążowników brakuje mu kamo

 

Wiesz, @mickecobra tacy gracze jak ty będą w stanie nawet na desce do prasowania osiągać dobre wyniki :-)  Inni gracze natomiast, nawet po serii testów, wciąż będą słabiej strzelać, gorzej manewrować, robić niższy damacz. Zwłaszcza że camo u tego Francuza - jak u 7-tierowego Kurfursta :-)

A tutaj moja pierwsza bitwa - na scenariuszach, bo w tym tygodniu Narai, więc można trochę bezstresowo popływać i zarobić. Jasne, nie są to rankedy czy inne competitive, ale gdzieś trzeba okręt przetestować. Celność dział - hmm, czterech liter nie urywa (dobrze że jest booster). Dość łatwo go podpalić - pomimo zaokrętowania kapitana z Janka Bartka + buildu przeciwpożarowego. 104 k damaczu i 187 k zarobionego srebra (gdybym miał smoki, byłoby tego więcej).

 

Łajba za darmo, niech więc czasem popływa. Zastanawiam się tylko, o ile poprawiłby celność ten nowy perk "jastrzębi wzrok"? Tak czy siak, kapitan z Janka Bartka będzie miał oba shipy do obsługi. Oby skutecznie to robił :-)

 

1779634521_FirstNaraiwithStrasburger01.thumb.jpg.89c8475540b0a6c790b89fb7c1a5549f.jpg359351316_FirstNaraiwithStrasburger02.thumb.jpg.245410774514118edd1929c51b1a6dc3.jpg

  • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
5,398 posts
24,445 battles

Jeżeli obiektywnie ten okręcik jest taki nijaki (nazywa się to ładnie: sytuacyjny) , to dziwię się, czemu chociaż nie dodali mu speed boosta. Niestety ostatnio wszystkie nowe premki, są tak okrojone, że nawet patrząc na suche staty, nie chce się nimi często grać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[DOREE]
Beta Tester
1,811 posts
13,531 battles
20 hours ago, niemaniku said:

Wczoraj pierwsza bitka na S i ponad 100 k dmg. Palił nieźle. Oby tak dalej;]

Przepraszam, że ostudzę Twój entuzjazm, ale:

1) 100k z pożarów to ja Ci zrobie na IV. 

2) Przełącz jakikolwiek inny BB na HEki i też będzie palił.

 

Mimo wszystko  gratulacje i powodzenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
48 posts
1,845 battles

Pływający tankowiec . A tak się cieszyłem ze go dostałem za zadania :( .  Większym zawodem był tylko Nelson ...

P.S.

Cale szczęście ze nie kopiłem go za gotówkę , co za gówniany Ship :etc_red_button:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
916 posts
10,891 battles
7 godzin temu, Zufalello napisał:

Pływający tankowiec . A tak się cieszyłem ze go dostałem za zadania :( .  Większym zawodem był tylko Nelson ...

P.S.

Cale szczęście ze nie kopiłem go za gotówkę , co za gówniany Ship :etc_red_button:

On powinien być na 6 tierze z tymi działami. Nie ma torped ani mocnej dodatkowej jak Szary - podpłynie zbyt blisko to zginie. Jak go rzuci na dziewiątki to z ppanców może jedynie straszyć niszczyciele albo brytyjskie papierosy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
2,871 posts
17,700 battles
On 1/18/2021 at 3:30 PM, Zufalello said:

co za gówniany Ship :etc_red_button:

pisz po polsku

shiet ship

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CMWR]
Weekend Tester
779 posts
5,416 battles
On 1/18/2021 at 3:30 PM, Zufalello said:

Pływający tankowiec . A tak się cieszyłem ze go dostałem za zadania :( .  Większym zawodem był tylko Nelson ...

P.S.

Cale szczęście ze nie kopiłem go za gotówkę , co za gówniany Ship :etc_red_button:

Po cholerę kopać, jak można kupić? :Smile-_tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,943 posts

Skoro tydzień z Narai, to czemu nie wypłynąć Strasburgerem - raz i drugi?

Booster do reloadu fajna rzecz, szkoda tylko że rozrzut dział spory (ale to chyba moje wrażenie, wyniesione z krążowników, gdzie strzelam szybciej i celniej). Delikatny - no tak, wprawdzie ryzyko pożarów da się zredukować perkami, ale miękkich boków lepiej nie podstawiać pod lufy Misia Yuri :-)  Elite kapitan przerzucony z Janka Bartka starał się jak mógł, pod koniec został sam, ostatniego BB udało się zatłuc na niespełna minutę przed końcem. Żonglowałem amunicją chcąc sprawdzić, jak sprawują się oba typu pocisków zarówno na blisko, jak też na większy dystans. HE-ki 330 mm  Francuza to skuteczna broń, zarówno na DD, jak też przeciw zdziobowanemu Colorado. A secondarki? Cóż, mogą przydać się na scenariuszach do wykończania statków transportowych czy lekkich jednostek jak Dallas. W trybach competitive natomiast ich skuteczność jest raczej "dekoracyjno- okazyjna" - będą robić dużo hałasu, czasami jakiś pożar wpadnie, jednak na więcej nie ma co liczyć. Lepsze camo byłoby natomiast bardzo przydatne.

 

Narai Strass do konca 1.jpg1618420612_NaraiStrassdokonca2.thumb.jpg.35ddde29dab3edd371dbdffdc3a69f78.jpg813552972_NaraiStrassdokonca3.jpg.thumb.jpg.4a643d3665a154a982676a3fcf572187.jpg

 

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[B-EYE]
[B-EYE]
Players
504 posts
18,085 battles
On 2/24/2021 at 11:34 AM, umbra_arboris said:

Narai, to czemu nie wypłynąć Sztrasburgerem?

Tak potwierdzam jeżeli do czegoś nadaje się ta krypa to tylko do Narai. Potrafi zrobić świetny wynik w tym scenariuszu więc jesli ktos ma 21 punktowego kapitana to można nafarmić elitarnego XP w tej operacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×