Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog 16.12.2020 Pytania i odpowiedzi związane z nowymi umiejętnościami dowódcy

3 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
5,125 posts

Dlaczego nie przeprowadziliście osobnego testu dla nowych umiejętności dowódców?

Zdecydowaliśmy się na zamknięty test i chcemy się z wami podzielić planowanymi zmianami. To pozwoli nam na zdobycie wartościowych opinii i podjęcia stosownych kroków.

Każdy będzie miał okazję przetestować nowe umiejętności dowódców w Teście Publicznym aktualizacji 0.10.0, która niedługo się rozpocznie. Przy okazji będziemy testować stabilność techniczna systemu.

Specjalny test na osobnym serwerze, nawet gdyby trwał tydzień, nie przyniósłby zdecydowanych rezultatów z następujących powodów:

- czasowy test jest za krótkim czasem, aby wypróbować większość okrętów i wszystkie możliwe kombinacje umiejętności.

- serwery testowe rzadko generują motywację do poważnego podchodzenia do bitew, ponieważ nie wpływają na statystyki graczy, a wygrane nie mają wpływu na postęp konta gracza. To są główne motywatory graczy na normalnym serwerze.

- tylko niewielka część graczy jest gotowa powstrzymać się od aktywności na normalnym serwerze i brać udział w bitwach serwera testowego, zatem próbka nie jest reprezentacyjna.

Niezależnie od tego, do precyzyjnego i głębokiego dostosowania nowego systemu potrzebujemy danych z normalnego serwera. Po aktualizacji 0.10.0 będziemy obserwować statystyki graczy i ich opinie – balansując zarówno umiejętności jak i poszczególne okręty jeśli będzie taka potrzeba.

 

Po co wprowadzać takie duże zmiany skoro obecny system działa dobrze?

Jest kilka głównych powodów przemawiających za zmianami:

-Obecnie większość okrętów ma tylko jeden efektywny wybór umiejętności. Dodając nowe umiejętności i zmieniając stare chcemy dać graczom wybór między różnymi efektywnymi wyborami dla różnych stylów gry.

-Niektóre umiejętności są nieefektywne dla konkretnych okrętów, a inne mają większy wpływ na jedną klasę, a znikomy dla innych. Podzielenie umiejętności na klasy naprawi ten problem i pozwoli na więcej swobody jeśli chodzi o rozwój umiejętności i ich wyspecjalizowanie.

-Stary interfejs nie był zbyt wygodny w użyciu, dlatego ulegnie zmianie. Dodatkowo wprowadzimy usprawnienia, takie jak rekomendowany system, który ułatwi wybór umiejętności dla danego okrętu. Dodana zostanie także opcja usunięcia dowódców w zamian za wolne doświadczenie kapitańskie.

 

Dlaczego usuwacie opcję możliwości przetrenowania dowódcy za kredyty?

Opcja przetrenowania dowódcy za kredyty zostanie usunięte z interfejsu, ale będzie „wbudowana” w grę i nie będzie wymagała użycia kredytów, gdyż ilość potrzebnego doświadczenia do przetrenowania będzie obniżona o połowę.

 

Ile będzie potrzeba doświadczenia, aby przeszkolić dowódcę z 19 do 21 punktów umiejętności?

Będzie to wymagać 1.200.000 PD. Tak, jest to nowy etap rozwoju dowódców w grze: otrzymają oni więcej jednocześnie działających umiejętności, ale wymagać to będzie więcej gry by to odblokować. To podstawa naszej gry – postęp.

Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że kapitan z 19 punktami będzie nadal silny i nie straci na efektywności w nowym systemie.

Dodatkowo wszyscy dowódcy nie mający maksymalnej liczby punktów umiejętności generować będą 5% elitarnego doświadczenia kapitańskiego, co pomoże w procesie awansowania dowódców.

 

Atlanta, Flint, Smoleńsk i Colbert potrzebują dodatkowego zasięgu by być efektywnymi, ale w nowych umiejętnościach nie ma takiej możliwości wyboru. Czemu?

Zgadza się – nie będzie można zwiększyć zasięgu ognia umiejętnościami dowódcy. Planujemy sprawdzić efektywność tych okrętów po zmianach w umiejętnościach i na podstawie wyników prowadzić zmiany bezpośrednio w okrętach premium i specjalnych.

Jednakże, dzięki waszym komentarzom, zdecydowaliśmy zwiększyć bazowy zasięg ognia Atlanty o 20% - z 11,1 do 13,3km w aktualizacji 0.10.0, przypisując jakby na stałe tą umiejętność do okrętu. Planujemy usprawnić dynamikę przyspieszenia i zwalniania w przypadku Colberta. Flint i Smoleńsk nie potrzebują takich wstępnych zmian, ale będziemy uważnie przyglądać się ich efektywności w grze i wprowadzać zamiany jeśli będzie taka konieczność.

 

Umiejętności związane z przeżywalnością nie będą dostępne dla krążowników co spowoduje obniżenie przeżywalności dużych jednostek.

Duże krążowniki wyróżniają się na tle ich standardowych odpowiedników grubym pancerzem i dużym kalibrem dział, co okupione jest długimi czasami pożarów. Ta słabość mogła być pominięta umiejętnościami dowódcy. Chcemy rozdzielić duże i standardowe krążowniki w nowym systemie umiejętności. Duże będą polegać na sile pancerza i dział, ale pożary będą ich słabością, a dzięki temu standardowe krążowniki będą mogły je zwalczać.

 

Wybór umiejętności związanych z działami dodatkowymi będzie w nowym systemie słabszy ponieważ obniża bonusy do celności. S

Nie mamy w planach obniżania efektywności okrętów zbudowanych pod artylerię dodatkową, ale zmienimy ich styl gry: poprzednio skupienie ognia było możliwe na tylko jednym przeciwniku, w nowej wersji będzie można atakować więcej jednostek: po każdej stronie okrętu – poświęcając przy tym nieco celności. Ponadto zwiększymy zasięg baterii dodatkowych, zatem ich efektywność wzrośnie. Dodatkowo umiejętności te będą wymagać mniej punktów.

Nowe zasięgi (w km) dział baterii dodatkowej:

bR40AZVdfK.jpg

 

Jeśli zasięg ognia baterii dodatkowej okrętu jest obecnie większy niż w tabeli nie zostanie zmniejszony. Ponadto zasięg wykrywalności okrętu jest ogranicznikiem zasięgu ognia baterii dodatkowej: maksymalny możliwy zasięg nie może przekroczyć minimalnego możliwego zasięgu wykrywalności.

Będziemy przyglądać się nowym umiejętnościom i ich wpływie na baterię dodatkową. Jeśli nie będzie ona efektywna wtedy podejmiemy odpowiednie kroki.

 

Nie będzie możliwe wybranie umiejętności dla baterii dodatkowej w przypadku krążowników.

Dokładnie tak. Obecnie w grze jest tylko kilka krążowników które można w ten sposób wykorzystać. Ponadto dla praktycznie całej klasy bateria dodatkowa nie jest efektywna w boju. Jeśli dodamy do gry więcej jednostek w których można wykorzystać skutecznie baterię dodatkową – wtedy zastanowimy się nad zmianami.

 

Zachęcacie do gry na dużych dystansach dodają umiejętność „Strzelec wyborowy”

Rozumiemy, że nie wszystkie style gry będą lubiane przez wszystkich graczy, ale wielu graczy preferuje walkę na duże odległości. W grze znajdują się okręty do tego przystosowane do tego stylu i chcemy je wspomóc za pomocą umiejętności dowódcy i ulepszeń. Zawsze jest wybór między różnymi stylami gry: ostrożny oparty na dużym zasięgu, agresywny na bliski zasięg lub zbalansowany na średni zasięg. Uważamy, że to nie psuje gry: wybór stylu gry nie zależy od jednej umiejętności, ale od preferencji gracza i podstawowych parametrów okrętów. Ponadto dodaliśmy nowe opcje dla agresywnego stylu gry.

 

Czy będzie darmowy reset umiejętności? Trochę czasu zabierze spróbowanie wszystkich możliwości.

W celu zapewnienia wygodnego wypróbowania różnych umiejętności w czasie aktualizacji 0.10.0:

-Reset umiejętności będzie za darmo;

-Demontaż ulepszeń będzie za darmo;

-Koszt przetrenowania dowódcy zostanie obniżony o 90% - z 500 do 50 dublonów.

Ponadto, aby pozwolić graczom na dalsze eksperymentowanie z umiejętnościami dowódców:

-Gracz z poziomem 8 lub wyższym otrzymają 500 dublonów za pierwsze logowanie do gry w aktualizacji 0.10.0.

-Dostępnych będzie 6 specjalnych misji dla każdej nacji z pełnym drzewkiem okrętów. Nagrodą za ich ukończenie będzie po 100 dublonów.

Za zdobyte w ten sposób dublony będzie w stanie przetrenować 22 dowódców w czasie aktualizacji 0.10.0.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
9,794 posts
51,238 battles
1 hour ago, Dark_Havoc said:

Jednakże, dzięki waszym komentarzom, zdecydowaliśmy zwiększyć bazowy zasięg ognia Atlanty o 20% - z 11,1 do 13,3km w aktualizacji 0.10.0, 

No i git :cap_like:

Share this post


Link to post
Share on other sites
[MAX]
Players
512 posts
26,834 battles
16 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Dodatkowo wszyscy dowódcy nie mający maksymalnej liczby punktów umiejętności generować będą 5% elitarnego doświadczenia kapitańskiego, co pomoże w procesie awansowania dowódców.

Czyli zarówno 1 punktowy jak i 19 punktowy kapitan będzie generować te 5% expa?

Co za bzdura. 

Powinien być rozrzut tych procentów w odniesieniu do rangi kapitana - niższy poziom, mniej %

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×