Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów dla aktualizacji 0.10.0

126 comments in this topic

Recommended Posts

[ROMT]
Players
434 posts
8,124 battles

W końcu doczekaliśmy się najbardziej interesująca zmiana w grze WoW czyli kapitanowie v2.0. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę opisy nowe umiejętności.

Ale co z tego, że kapitan może mieć 4 różne drzewko umiejętności, skoro jego specjalizacja jest ograniczona tylko do 1 zwykły okrętu? Nie da się obsługiwać 4 różne okręty bez przeszkalanie. Oczywiście tylko okręty PRENIUM są wyjątki od reguły, więc zyskują tu większe znaczenie, a UNIKALNE kapitanowie tylko na tym skorzystają.

Co z tego, że kapitan ma 21 punktów umiejętności, skoro ulubiony umiejętność "Cel priorytetowy" zostanie przeniesiony do poziomu 2 i teraz kosztuje 2 pkt. Ale też zauważyłem, że u pancernika prawdopodobnie już nie ma umiejętność "Nadzorca" za 3 pkt. (zwiększenie ilości sprzętu eksploatacyjnego), ale za to zyskuje nowy umiejętność, który prawdopodobnie podnosi skuteczność grupy naprawcza (więcej HP na sekund) i kosztuje to 4 pkt. Tylko niszczyciel i krążownik nadal zachowują "nadzorca". Ale mimo wszystko, wygląda to ciekawe. Więcej kombinowanie, więcej dylemat.

Jak patrzę na grafiki wszystkie umiejętności, to zgodzicie się ze mną, że balans gry zostanie wywrócony nogami do góry? Znowu więcej okręty dostaną więcej nerfy i buffy, hy, hy, hy...  A jak okręty podwodne zostaną wprowadzone do gry na stałe, to też znowu będzie powtórka. Hy, hy, hy...:Smile_trollface:

Wielki plus jest to, że zawsze otrzymamy 5% elitarne PD w każdej bitwie, nawet jeśli kapitanowie nie osiągną 21 poziomów.

Mam tylko nadzieję, że jak ta wielka zmiana zostanie wprowadzona do gry za 1-2 miesiące, to otrzymamy darmowe resetu umki dla wszystkich kapitanowie.

Co do portu... Muszę przyznać, że od byka wolę smok, bo wygląda bardzo epicko. Ta zmiana zostaje na stałe?

• Cool 1

[F-A-M]
Players
23 posts
4,320 battles

co się stanie z legendarnymi i specjalny mi kapitanami za węgier i dublony któży mają ulepszone niektóre perki co jeżeli teraz zostanie pozbawiony pożądanego wzmocnienia na perk na klasę dla którego go kupiłem?

• Cool 2

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles

Ta, no jest trochę pytań.

Wiadomo można zapoznawać się z arkuszem nowych perków, robią to też kontrybutorzy.

Pytanie co np. z faktem, że kapitan może mieć aż cztery komplety perków na różne typy okrętów, skoro dana nacja nie ma ich i nie jest nigdzie powiedziane, że będzie miała. Dla np. Świrskiego byłoby rzeczą wskazaną, żeby móc zbudować dwie różne konfiguracje na niszczyciele: w tym pierwszą bardziej torpedową na drzewkowego Hallanda (przypisanie do okrętu) i drugą bardziej artyleryjską na Smalanda, czy Błyskawicę, bo dowodzenie lotniskowcem Mu nie grozi. To tylko przykład jakich wiele jest możliwych, jak choćby zróżnicowanie krążowników dla Amerykanów: wielkie, ciężkie, lekkie . Nie mówię już o dziwolągach jak dowódcy tzw. brytyjskiej wspólnoty narodów, gdzie nie ma wcale drzewa. British Commonwealth to także UK i bandera ta sama, nie powinno być problemu, żeby Angola przypisać do kanadyjskiego okrętu (historycznie tez chyba możliwe). ale nie: zbieraj (ciułaj) punkty.

Do licznych buffów i nerfów będziemy dochodzili, dla mnie wstępnie ewidentne są dwa:

- ukryty nerf dla wielkich krążowników (Alaska, Azuma itd.), które palą się jak pancerniki, chociaż nimi nie są. Dotychczas brało się do konfiguracji za 4 pkt. gaśnicę, czyli oficjalnie przeciwdziałanie pożarom i spokój, ale w nowym systemie dla krążowników takie rozwiązanie nie będzie możliwe,

- dotychczas perk o przyspieszenie torped dawał dla np. USS Black 5 węzłów, co nie jest rewelacją, ale stanowiło ponad 10 % wartości początkowej. Przy zmianie perku i rzekomym buffie na system procentowy z 5% na 7% USS Black otrzyma nerf w odróżnieniu od Hallanda, który na procentowym podejściu może zyska, bo ma po prostu szybkie torpedy.

I tak dalej, kwiatuszków będzie mnóstwo.

• Cool 4

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
14 minutes ago, SirXenon_36 said:

^ Dobre pytanie.

Choć zabrzmi to nieco teoretycznie, ale należałoby chyba postawić także pytanie o dopasowanie nowego systemu perków do sygnałów i ulepszeń do okrętów, bo to działa w połączeniu.

• Cool 1

[ROMT]
Players
434 posts
8,124 battles
14 minuty temu, J_jW napisał:

Dla np. Świrskiego byłoby rzeczą wskazaną, żeby móc zbudować dwie różne konfiguracje na niszczyciele: w tym pierwszą bardziej torpedową na drzewkowego Hallanda (przypisanie do okrętu) i drugą bardziej artyleryjską na Smalanda, czy Błyskawicę, bo dowodzenie lotniskowcem Mu nie grozi. To tylko przykład jakich wiele jest możliwych, jak choćby zróżnicowanie krążowników dla Amerykanów: wielkie, ciężkie, lekkie .

Dokładnie. Już wolę tylko 2 osobne drzewko umiejętności dla każdego kapitana, ale za to może dowodzić 2 DOWOLNE okrętów o takim samym typie (nie wliczając w to PRENIUM).

• Cool 2

[E--C]
Players
1,188 posts
15,016 battles
33 minuty temu, __Diego__ napisał:

co się stanie z legendarnymi i specjalny mi kapitanami za węgier i dublony któży mają ulepszone niektóre perki co jeżeli teraz zostanie pozbawiony pożądanego wzmocnienia na perk na klasę dla którego go kupiłem?

von Jutlandowie najbardziej w du...szy są. Dwa wzmocnione perki, z czego jeden po reworku będzie dostępny tylko dla pancerników.

• Cool 2

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
16 minutes ago, SirXenon_36 said:

Dokładnie. Już wolę tylko 2 osobne drzewko umiejętności dla każdego kapitana, ale za to może dowodzić 2 DOWOLNE okrętów o takim samym typie (nie wliczając w to PRENIUM).

Pociągnę temat przykładowego Świrskiego, bo jest ewidentny. Już w obecnym systemie perków istnieje powiedzmy luka między jego talentami, a okrętami dla których teoretycznie byłby rekomendowany. Bo, o ile jasna jest zgodność jego talentów dla np. Hallanda, gdzie liczą się torpedy i plot, akceptowalna dla Smalanda, to w przypadku Frieslanda, który nie ma torped jeden talent nie ma zastosowania. Więc rework perków powinien być okazją do przyjrzenia się talentom i sprawdzenia, czy pasują zarówno do systemu perków, jak i możliwych okrętów. Choć trzeba przyznać, że wiele talentów ma przełożenie na klasy okrętów. Świrski mógłby mieć nawet zestaw perków 3x różny niszczyciel z uwzględnieniem odrębnej specyfiki dla Friesland i to gracz powinien móc o tym decydować ile i jakich jednakowych klas chce obsłużyć w zależności od zainteresowania, posiadanych premek i specjalnych.

• Funny 1

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
1 hour ago, J_jW said:

Do licznych buffów i nerfów będziemy dochodzili, dla mnie wstępnie ewidentne są dwa:

- ukryty nerf dla wielkich krążowników (Alaska, Azuma itd.), które palą się jak pancerniki, chociaż nimi nie są. Dotychczas brało się do konfiguracji za 4 pkt. gaśnicę, czyli oficjalnie przeciwdziałanie pożarom i spokój, ale w nowym systemie dla krążowników takie rozwiązanie nie będzie możliwe,

Tak, w dzisiejszym materiale na devblog beta deweloperzy przyznają wprost, ze rework perków jest okazją do nerfienia wielkich krążowników wzgl. zwykłych. Ślicznie, to proponuję także zmniejszenie np. Azumy o połowę, wtedy nie będzie nerfu wzgl. pancerników, bo będzie trudniej trafić i podpalić. Geniusze.  Alaska tier 9, a nie jak się wydawało niektórym 9.5, i szlus.

Kolejny inny nerf to rozjazd dla krążowników z artą kalibru z niszczycieli jak np. Atlanta i kolejne, bo nie będzie dla nich dostępu do perku wydłużającego zasięg artylerii, który ma być właściwy dla niszczycieli, a nie krążowników. Ale taka Atlanta w odróżnieniu od np. Smoleńska nie ma dostępu do slotu 6 ulepszeń i zwiększenia zasięgu w ten sposób. Więc co ? Modyfikacja niektórych premek, a do tego czasu postój na sznurku w porcie... Rework perków, chyba nie tylko, możliwy fikoł w grze...

[THESO]
Players
8,031 posts
41,287 battles
12 minutes ago, J_jW said:

Atlanta i kolejne, bo nie będzie dla nich dostępu do perku wydłużającego zasięg artylerii, który ma być właściwy dla niszczycieli, a nie krążowników. Ale taka Atlanta w odróżnieniu od np. Smoleńska nie ma dostępu do slotu 6 ulepszeń i zwiększenia zasięgu w ten sposób. Więc co ? Modyfikacja niektórych premek, a do tego czasu postój na sznurku w porcie...

Możliwe że zrobią z nią to samo co przed laty z Kutuzowem (jak AFT działał na 152mm) i wydłużyli bazowy zasięg Kutuzowa jaki ma dzisiaj. Może tak zrobią z Atlantą że będzie mieć ten bazowy zasięg 13.3km 

• Cool 1

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
13 minutes ago, MacArthur92 said:

Możliwe że zrobią z nią to samo co przed laty z Kutuzowem (jak AFT działał na 152mm) i wydłużyli bazowy zasięg Kutuzowa jaki ma dzisiaj. Może tak zrobią z Atlantą że będzie mieć ten bazowy zasięg 13.3km 

Będą musieli to przejrzeć, mam wrażenie, że po prostu dużo będzie się działo bez oddzielnego testu perków i będzie zamieszanie w grze (rozpoznanie walką), bo zdecydowali się tylko na zamknięte testy. A zróżnicowanie okrętów jest ogromne i ciągle wzrasta, wiec to wszystko nie takie proste. Podobnie na pierwszy rzut oka wydaje się, że rework perków w odniesieniu do buildów na sekondarkę preferencyjnie traktuje pancerniki amerykańskie wzgl. niemieckich, nie wspominając już o tym, że egzotyczne buildy sekondarkowe dla krążków nie będą wcale możliwe. Nie mam Siegfrieda, pomijam przypadek Agira, ale z Roonem, przyznaję się próbowałem. No rozgadałem się...

[GHUND]
Players
160 posts
18,583 battles
13 minuty temu, MacArthur92 napisał:

Atlanta dostanie wydłużony zasięg... A Flint nie....

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
4 minutes ago, Jaberwak said:

Atlanta dostanie wydłużony zasięg... A Flint nie....

Flint tez jest wymieniony na liście do przeglądu, podobnie jak Colbert, czy Smoluch.

A teraz żart, nie zrozum mnie źle, to nic bezpośredniego, taki żart tylko ogólny przy okazji: Cieszcie się gracze, bo Flint dostępny za węgiel w grze, a nie stal... Ale po cenach komercyjnych. To cieszcie się , że macie pracę....

[DK-PL]
Players
2,822 posts
30,978 battles
33 minutes ago, MacArthur92 said:

Żadne możliwe, to pewne jak w banku, pytanie nie czy, tylko kiedy. Pamiętajmy że DeDeki mają w nowych perkach AFT, a więc po zmianach wszystkie DD z tym perkiem będą miały zasięg większy od tych małokalibrowych krążków ? Bzdura ! Będą więc albo nerfić bazowy zasięg DD (w co wątpię) albo powiększą zasięg Atlanty itp krążków. Tylko teraz biorąc za przykład Kutuzowa, nie mogą tego zrobić ot tak, od ręki, przecież przez tego buffa Kutu wyleciał z premszopa, stał się zbyt op. Teraz delikatnie się zabierają do zmian w tych okrętach zwłaszcza że to chyba wszystko premki.

Nerf wielkich krążowników jak najbardziej wskazany, bo jak na swój tier są przegięte względem zwykłych krążków. Sam miałem pomysł by po prostu wrzucić im osobną kategorię w losowaniu MM (wtedy można by do niej załączyć też klasę krążowników liniowych), ale to spowodowałoby że bitwy zrobiłyby się zbyt lustrzane, a ja jestem przeciwko robieniu z tej gry szachów, dlatego nie przeszkadzają mi dysproporcje teamów w radarach itp., oraz jestem wielkim zwolennikiem bitew asymetrycznych. Tak jak teraz, jest znacznie ciekawiej, czyli wielkie krążowniki w drzewku zwykłych krążowników, zaś krążowniki liniowe w drzewku BB.

Co do samego nowego drzewka, jak dla mnie najbardziej wyczekiwana zmiana w WoWsie od debiutu tej gry, a przecież kiedyś musiała nastąpić, jak to w każdym długowiecznym MMORPG przystało, fani World of Warcraft doczekali się swojego Cataclysmu :Smile_glasses: Nowe premki mnie nie interesują, bo na co mi 1001 i 1002 kolejny BB zrobiony pod dodatkową czy przeżycie, buildy na wszystkie okręty robią się takie same podobnie jak gameplay. Perełki takie jak Yolo Emilio to rodzynki. Za to jak najbardziej jestem za rozwijaniu gameplayu okrętów które już mamy w portach, by grało się nimi ciekawiej, inaczej, np. taką Błyskawicą czy lotniskowcami którymi od jakiegoś czasu dużo gram, bo po prostu ciągłe katowanie krążków z BB znudziło mnie do porzygu :Smile_ohmy: 

A więc teraz dostaniemy praktycznie nową grę, z nowymi okrętami w porcie, które będzie można przerobić pod gameplay jak kto woli, podobny jak grał wcześniej, lub nowy, zupełnie unikalny.

• Cool 1

[GHUND]
Players
160 posts
18,583 battles

Żart.  Mam wszystkie te okręty nerfione przez ten rework skili.. Chyba zakupie FDR to może też go znerfią... Cały serw będzie mi wtedy dziękował :P

• Cool 1

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
5 minutes ago, Jaberwak said:

Żart.  Mam wszystkie te okręty nerfione przez ten rework skili.. Chyba zakupie FDR to może też go znerfią... Cały serw będzie mi wtedy dziękował :P

Lepiej nie, bo jeśli, jak rozumiem chodzi o F. der Grosse, to jak pisałem wyżej rework perków na dodatkową wygląda na pierwszy rzut oka jakby preferował amerykańskie pancerniki względem niemieckich, więc też nerf.

[DK-PL]
Players
2,822 posts
30,978 battles
5 minutes ago, J_jW said:

Lepiej nie, bo jeśli, jak rozumiem chodzi o F. der Grosse, to jak pisałem wyżej rework perków na dodatkową wygląda na pierwszy rzut oka jakby preferował amerykańskie pancerniki względem niemieckich, więc też nerf.

Chyba raczej chodzi o Franklina D. Roosevelta (ten prezydent ale też CV w naszym WoWsie :Smile_trollface:). Oczywiście nie zgadzam się z kolegą że wymaga nerfienia, wprost przeciwnie, buffną bym go jeszcze dodając bombowce AP, tak by zdejmował BB na nalot :Smile_izmena: Niech poczują się jak kapitanowie krążków, poza tym CV to klasa na której najtrudniej zrobić dewastujące, tak więc potencjał do rozwoju w tym kierunku jest spory :Smile_medal: 

#buffCV

#removeBB 

• Cool 2
  • Funny 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
494 posts
16,828 battles

Na początek garść wyliczeń, proszę poprawić jeśli gdzieś jest błąd.

Załóżmy ze mamy 19 pkt dowódcę który nie jest nam potrzebny i chcemy go zwolnić a jego PD przekonwertować na elitarne PD dowódcy 1) przy użyciu dublonów, 2) przy użyciu kredytów

19 punktowiec ma całkowite doświadczenie = 1708000xp

1) wybieramy za dublony

zatem dostępne jest dla nas 50% z 1708000PD = 854000PD aby to przetopić musimy wydać 5683 dubl = 75,12zł i w rezultacie otrzymujemy elitarnego PD tyle ze w najlepszym razie możemy wyszkolić kapitana od 0 do 11pkt doświadczenia! 

Zaiste doskonały biznes (dla WG) gdy zakup 10 punktowca będzie wiązał się z wydaniem 1750 dubl = 23,10zł czy 1 punkt jest warty ponad 3x ceny 10 punktowca to raczej pytanie retoryczne.

2) wybieramy za kredyty

Z 170800PD dostępne jest dla nas 427000xp (25%)a na konwersję każdego punktu potrzeba x10 kredytów czyli 4270000! Sporo. Po podzieleniu przez współczynnik konwersji 1dubl = 1500 kredytów jest to równowartość 2847 dublonów = 37,58zł w wyniku tego wydatku otrzymujemy ilość elitarnego XP umożliwiającą wyszkolenie kapitana od poziomu 0 do maksymalnie 9. I tutaj znowu nowego z 10 punktami możemy mieć za 1750 dubl = 23,10zł

Interes jako tako wygląda tylko wówczas gdy konwertujemy za kredyty których wielu z nas ma setki mln. Wówczas pomocniczo możemy trochę odzyskać PD (ale  tylko 25%) wiec zwalniając dowódce niewiele odzyskujemy spośród jego PD jako elitarne PD dowódcy.

Moje pytanie jest następujące dlaczego tylko 50% i 25% a nie 100% możemy przekonwertować?

Dlaczego konwertowanie za dublony powoduje że zaledwie 11 punktowy kapitan jest ponad 3 droższy niż 10 punktowy kupiony de nowo. 

Dlaczego cena konwersji PD kapitana na elitarne PD jest ponad dwukrotnie wyższa niż zakup dowódcy?

10 pk = 545500PD = 1750dubl (kupiony de nowo)

545500xp/1750dubl=311,71xp/dublon

przy konwersji PD zwalnianego dowódcy na elitarne PD dowódcy = 150xp/dublon

Dlaczego nie można przekonwertować 100% doświadczenia albo chociaż 50% za pomocą kredytów, 17 mln lub 8.5 mln to wydatek na który zapewne wielu by się zdecydowało.

Tak myślę ze ten system przekonwertowywania XP zwalnianych kapitanów na elitarne XP jest co najmniej rozczarowujący i nic nie wnosi. Łączy w sobie ogromne marnotrawstwo doświadczenia kapitanów oraz pazerność na dublony i pieniądze.

Proponuje WG usuniecie tych nierówności wskazanych tutaj oraz rozważenie zwiększenia odsetka PD zwalnianych dowódców, które może być przekonwertowane w elitarne PD dowódcy.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,822 posts
30,978 battles

@Barwena

Ta opcja została dodana do nowego pacza, teraz jej nie ma, niepotrzebni kapitanowie zalegają nam w rezerwie, tak więc nie czepiałbym się, jak to się mówi: "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" :Smile_trollface: Sam bez chwili zastanowienia przekonwertuję niepotrzebnych kapitanów za darmo, czyli za kredki i jeszcze będę dziękował WG za to że w końcu mogę sobie zrobić porządek i jeszcze cokolwiek z tego mieć :Smile_honoring:  

[GHUND]
Players
160 posts
18,583 battles
Cytat

We all saw the dev blog (https://blog.worldofwarships.com/blog/107) this morning regarding the new commander skills and how it would take 1,200,000 exp points to get a commander from 19 points to the new max of 21 points.

There are a few ways of doing this, so I figured I'd break down the costs of what you'd be looking at to achieve this, per commander.

----------------------------------

Easiest and most Expensive - Free EXP Conversion

• Free EXP Converstion Rate: 25 EXP per 1 Doubloon

• 1,200,000 / 25 = 48,000 Doubloons

• 48,000 = $192 USD

Medium Cost and Sacrifice - Utilizing Commander Sacrificing (Doubloons)

• 10 Point Commander = 183,000 total EXP

• 3 Point Commander = 8,000 total EXP

As per Dev Blog #70: https://blog.worldofwarships.com/blog/70

• 50% of experience earned at the cost of 150 experience per 1 doubloon.

• 183,000 x 0.5 = 91,500 EXP per Exchange

• 91,500 / 150 = 610 Doubloons per Exchange

• 1,200,000 / 91,500 = 13.11 Commanders needed to be Exchanged (round to 13)

• 13 x 610 = 7,930 Doubloons

• 7,930 Doubloons = $31.72 USD

Receive: 1,189,500 EXP

Cost: $31.72 USD, 13 x 10p Captains, 10,500 Existing FEXP

Biggest Sacrifice, No Monetary Cost - Utilizing Commander Sacrificing (Credits)

• 10 Point Commander = 183,000 total EXP

• 3 Point Commander = 8,000 total EXP

As per Dev Blog #70: https://blog.worldofwarships.com/blog/70

• 25% of experience earned at the cost of 1 experience per 25 Credits

• 183,000 x 0.25 = 45,750 EXP per Exchange

• 45,750 x 25 = 1,143,750 Credits per Exchange

• 1,200,000 / 45,750 = 26.22 Commanders needed to be Exchanged (round to 26)

• 26 x 1,143,750 = 29,737,500 Credits

Receive: 1,189,500 EXP

Cost: 26 x 10p Captains, 29,737,500 Credits, 10,500 Existing FEXP

Bad Ideas - Buying 6pt Commanders and Exchanging with Credits

6 Point commander = 37,000 EXP (as per: https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Commander)

• 25% of experience earned at the cost of 1 experience per 25 Credits

• 37,000 x 0.25 = 9,250 EXP per Exchange

• 9,250 x 25 = 231,250 Credits per Exchange

• 1,200,000 / 9,250 = 129.7 Commanders needed to be Exchanged (round to 130)

• 130 x (231,250 + 600,000) = 108,062,500 Credits

Don't do this.

Other things to note:

Dismissing 3p Captains:

• Its nice to get something back for sacrificing the 3P commanders, but should not be your primary approach to gaining XP for grinding 21pt commanders. You will receive the following for the conversion:

• 2,000 EXP for 50,000 Credits

• 4,000 EXP for ~26 Doubloons.

Zapożyczone z eng.

• Cool 1

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles

Jest coś nie tak z tymi cenami. ale mam wrażenie (sam mam 20 kapitanów po 19 pkt., pytanie, czy to dużo, czy mało), że spompowanie 19-tki na elitarne punkty nie musi być aż tak popularne, bo raz jak analizowałeś - drogo, a dwa, jeśli ktoś uwielbia np. amerykańskie krążki (to samo dotyczy innych) to i tak przy bieżącym podejściu do czterech kompletów perków na różne klasy okrętów, będzie potrzebował aż trzech zawodników po 21 pkt. (a może więcej dowódców), bo będzie chciał inny zestaw na krążownik lekki, inny na ciężki, inny na wielki krążownik, nie licząc przypisań do drzewkowych różnego poziomu, bo swobodne przeniesienia  i tak tylko na premkach i specjalnych.

Ale jest to przegięcie te kolejne 1,2 mln do awansu z 19 na 21, bo według dotychczasowej progresji to powinno być max. 750 - 800k, a nie tyle. Zakładam, że dotychczasowa progresja (wymogi na poszczególne stopnie) zostanie zmieniona tj. zwiększona / utrudniona.

Ale i to pojmuję, że możliwości gry w takiej formie są ograniczone i będą się wyczerpywać w odniesieniu do dowódców, okrętów i innych, więc trzeba ustawiać duże wartości na zaś, zwłaszcza, gdy progres w grze uległ przyspieszeniu. Dłuższa przyszłość to raczej tryby, zawody itp.

[GHUND]
Players
160 posts
18,583 battles
15 minut temu, J_jW napisał:

Jest coś nie tak z tymi cenami. ale mam wrażenie (sam mam 20 kapitanów po 19 pkt., pytanie, czy to dużo, czy mało), że spompowanie 19-tki na elitarne punkty nie musi być aż tak popularne, bo raz jak analizowałeś - drogo, a dwa, jeśli ktoś uwielbia np. amerykańskie krążki (to samo dotyczy innych) to i tak przy bieżącym podejściu do czterech kompletów perków na różne klasy okrętów, będzie potrzebował aż trzech zawodników po 21 pkt. (a może więcej dowódców), bo będzie chciał inny zestaw na krążownik lekki, inny na ciężki, inny na wielki krążownik, nie licząc przypisań do drzewkowych różnego poziomu, bo swobodne przeniesienia  i tak tylko na premkach i specjalnych.

Trzeba na 21 wbić Kuznetsova, Halseya i Lutjens. Gdzie Kuznetsow to numer jeden. Pozostali dwaj w zależności co potrzeba.

Edit: no i jeszcze Cuningham... Fajnie go mieć i na Conq i Goliacie (nie wspominając lotni)

• Cool 1

[IFS]
Players
163 posts
15,615 battles
14 minutes ago, Jaberwak said:

Trzeba na 21 wbić Kuznetsova, Halseya i Lutjens. Gdzie Kuznetsow to numer jeden. Pozostali dwaj w zależności co potrzeba.

Racja. Ja akurat z tych mam Halseya i myślałem o wbiciu na 21 także choćby Świrskiego, i dlatego zbieram od jakiegoś czasu kapitański free exp i nie wydaję, ale liczyłem, że za 1,5 -1,6 mln podrasuję na pocztek dwóch, tymczasem to z lekkim okładem tylko jeden. Może spompuje kilku zwkłych kapitanów po 10 pkt. za srebro, jak w powyższym wyliczeniu po angielsku w Twoim wpisie. To akceptowalny koszt niby, ale zysk punktowy nikły. Ale iluś dostałem, nie musiałem ich ekspić. Hmm...

Sign in to follow this