Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Zao

229 comments in this topic

Recommended Posts

Players
427 posts
7,367 battles

Bardzo dobra maszynka ; ) Pociski lecą bardzo szybko , bardzo celne zazwyczaj wszystkie pociski w celu , dobry DMG , Bardzo szybkie torpedy  ,  Dość zwrotny , nawet co nieco opancerzony . Co do minusów to niestety pociski leca bardzo płaskim torem lotu wiec ciężko strzelać za wyższych górek , obrona przeciw lotnicza troszeczkę nam tutaj kuleje , 16.2 kilometra zasięg (bez modułów na zasieg nie jest zbyt kolorowo) i to chyba wszystko ; ) Ogólnie bardzo dobry okrę , ale wystarczy źle popłynąć i nie ma nas ; D 

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,903 battles

Ja powiem tak - z racji lotu pocisku ładnie się celuje, to fakt. Pociski celne i robią niezłe zamieszanie. Torped jeszcze nie miałem okazji użyć - wydają się OK, ale do użycia tylko w niektórych sytuacjach. 

Zasięg imponujący - z modułem ponad 18km, z samolocikiem ponad 20... a mówimy o krążowniku! W dodatku z uwagi na szybkosztrzelność mamy szansę zadać przyzwoity dmg, zanim samolocik wróci. 

Zobaczymy, co powiem o łajbie jak będę miać więcej bitew na koncie. Ibuki mi niezbyt podszedł, a po 20 bitwach okazał się super. Może tutaj będzie podobnie? 

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

z zao bedzie duzo lepiej niz z ibuki, 18.8km zasieg z modulem, nie wiem czy jest sens uzywac spottera zamiast mysliwcow, ale to juz moze kwestia gustu

natomiast co jest oprocz artylerii wielkim plusem zao - mozna z niego strzelac z 15-15.3km nie bedac wykrytym, taka artyleria na 15.5 kilometra jest w stanie realnie zagrozic pancernikom i to z amunicji AP, przy braku ryzyka ze taki pancernik bedzie chcial oddac

edit:

moze niepotrzebnie pisze o tym w kazdym temacie gdzie jest poruszana kwestia zao, ale jaram sie tym niezmiernie i nie moge sie doczekac az sam bede mial go w porcie

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,903 battles

Dlatego napiszę więcej jak zdobędę więcej doświadczenia. Statystyki na papierze nie zawsze przekładają się na zachowanie w praktyce. 

[MS--B]
Alpha Tester
938 posts
19,790 battles

Pograłem Zao na teście, około 30 bitew, doskonała maszyna, do tej pory zastanawiałem się jak ten biedak ma się przeciwstawić Des Moines, teraz już wiem. Znakomita artyleria, duża prędkość, dość niska wykrywalność (zwłaszcza z modułem) no i torpedy, przed którymi z racji ogromnej prędkości bardzo często nie ma ucieczki. Z całą pewnością jest to godny przeciwniki dla Des Moines i na krótkim dystansie śmiertelnie niebezpieczny dla każdego nawet największego pancernika.

• Cool 1

Players
4,154 posts
9,221 battles

Jakby ktos sie interesował czy cos sie w Zao zmieniło.

Wyśmienite armaty , duża siła ognia , duża szansa na podpalenie , duży zasięg (19 z groszami z ulepszeniem) , dobra celność , ogromna prędkość pocisków (5.90 s na 10 km).

Od razu wytłumaczę dlaczego armaty na Des Clevelandoines są do bani w porównaniu do Zao , co z tego że strzelają 10 razy na minute , a Zao tylko 4.4 skoro DM cierpi na tą samą chorobę co cleveland i powyzej 10 km ma problemy z trafieniem w coś innego niż pancernik a w okolicy 15 km nie trafia już w nic . Zao tego problemu nie ma , można spokojnie prowadzić skuteczny ogień na dowolnym dystansie.

Dobra prędkość , zwrotność za to nie powala na kolana ale jest znośna . Zasięg wykrywania jest bardzo niski jak na krążownik , bez 5 perka kapitana tylko z modułem i kamo moge prowadzić ogień z niewidziałki z 17.2 km.

Przyzwoity pancerz który trzymany pod kątem do przeciwnika potrafi wytrzymać dużo.

Torpedy są mocno sytuacyjne , fakt mamy mozliwość strzelania pod kątem 90 stopni do okrętu, a nawet trochę do przodu , jednak ja uważam to za wadę bo trzeba się dość mocno odsłonić a straciliśmy mozliwość torpedowania pod ostrym kątem do tyłu . Wszelkie ataki torpedowe prowadzone bez jakiejś osłony przed ogniem są bardzo ryzykowne. Za to świetnie sie spisują przy wypędzaniu niszczycieli z dymu.

Są bardzo szybkie i biją mocno , jak już cos trafimy to czapki z głów

AA , w tej kwestii się nie wypowiem z uwagi na aktualną śmierć kliniczną lotniskowców , ale z tego co do tej pory było to Midway jak chce kogoś zatopic to naciska przycisk "zatopić" i ma głęboko w siedzeniu to co to za okręt.

Podsumowując , okręt jest świetnym t10 , można skutecznie bić wszystko i wszystkich , pancernikom już nie rysujemy lakieru jak to robił Ibuki  , każda salwa z OB w Yamato to 6-9k obrażeń + niekończące się pożary  , inne krążowniki jak nie popełnimy błędu co najwyżej mogą porysować lakier , uważać trzeba głównie na torpedy z uwagi na przeciętną zwrotność i salwy z wkurwionych pancerników w trakcie manewrów

Edited by KaraMon
  • Cool 4

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Doszedkem w koncu do Zao i w porownaniu do poprzednika to istny potwor, martwi tylko obnizenie hp w nastepnym paczu do 40800, jak nq cieski krasownik to bedzie mual bardzo malo w porownaniu do DesMoines i Hinderburga, gdzie obaj maja po ponad 50.000. Ogolnie troche dziwne, ze od 7 tieru krazki japonskie maja mniej wiecej tyle samo hp

[ORKAN]
Players
1,548 posts
3,809 battles

Bezproduktywny Ibuki załamał mnie i zatrzymałem się na nim.

Ale, skoro Zao jest tak dobry, to może... :)

Players
4,154 posts
9,221 battles

Zao jest świetny , warto . Ibuki to tier 8 1/4 , za to Zao to porządny okręt t10

Co do nerfa , jak zwykle chodzi o statystyki w grze które Zao ma wyższe od pozostałych krążowników co ciekawe

Hindenburg ma problemy w walce z Zao z uwagi na słabszy pancerz, dużo słabszy, łyka obrażenia z HE jak młody pelikan, jak wystawi sie na AP to znika momentalnie . Dodatkowo ma cienkie pociski HE co powoduje, że gdy Zao ładnie kątuje jest piekielnie trudny do ubicia - gość w WG mysli mysli "wiem, obniżmy Hp Zao!"

Des Moines ma problemy z Zao (i gorsze staty) z uwagi na fakt , że Zao to snajper na daleki dystans i to dosłownie , szybkość i celność pocisków jest niezrównana , za to DM cierpi na syndrom Clevelanda i powyżej 10 km zaczynaja się takie same problemy z trafieniem w cokolwiek , przez co walka z Zao jest raczej bliska niemożliwego , do tego aplikacja gigantycznego DPM ogranicza się do statycznych pancerników , przez co ma duzo niższy sredni dmg .

Ziomek w Wg mysli myśli mysli co by tu zrobić żeby temu zaradzić "wiem obniżmy Hp Zao " :D

Tak dodam , że ta różnica w dmg która jest bardzo duża (ponad 20%) nie wynika z faktu posiadania przez Zao torped , ich układ jest najgorszy ze wszystkich krążowników i ich użycie jest dramatycznie ograniczone przez koneiczność odsłonięcia się na ostrzał , głownie uzywam ich do wyganiania niszczarek z dymu.

A prawda jest taka , że Zao zwyczajnie jest porządnym okrętem t10 któy spokojnie radzi sobie na polu bitwy z Montanami i Yamato , za to 2 pozostałe krążki to są tier 9 1/2  , one wymagają delikatnego bufa a nie Zao nerfa

Edited by KaraMon
  • Cool 1

Players
4,154 posts
9,221 battles

To sa juz szczegóły, zwyczajnie t9-10 bitwy tocza sie głównie na dalekich dystansach , Hindi jest papierowy i ma słabe pociski HE , DM jest okrętem do walki na krókim dystansie wot cała historia , większość walk t10 to pojedynek snajperski na 15+ km , Zao punktuje z chirurgiczną precyzją z Ap i wypala dziury na wylot we wszystkich panmcernikach na dalekim dystansie , czyli zwyczajnie jest najłatwiejszy w uzyciu i przez to skuteczniejszy od pozostałych krążowników

Players
4,154 posts
9,221 battles

Sprawdź jeszcze raz , bo mas zinformacje sprzed miesiąca gdzie Hindenburga mieli tylko względnie przyzwoici gracze, aktualnie dorwały sie pomidory i spadł na 57k , był bliżej 65 :D do tego WR leci mu na łęb na szyję , czerwoni nie ogarniają , że ten okręt to papier i wymaga specjalnego traktowania, zasadniczo nic nie ogarniaja , więc to najlepszy powód , żeby znerfic Zao :D

Edited by KaraMon
  • Cool 1

Players
1,794 posts
11,064 battles

Jakie dwa ostatnie moduły polecacie do Zao ? Bo się waham w sumie. Koło sterowe czy zalania? Celownik czy kamuflaż?

Edited by SzakalDarkstar

Players
1,794 posts
11,064 battles

A początku było tragicznie, już myślałem żeby go sprzedać i wrócić z kapitanem na Mogami ale zagrałem z 10 bitew i powiem tak: jest moc. Celność kosmiczna, wszystkie pestki wpadają w jedno miejsce plus lecą płaskim torem. Jak już leci salwa to albo wpadnie 11-12 pestek albo nic bo spudłowaliśmy. Celna salwa z HE-ków to około 6000-8000 tyś.Jeśli dobrze kątujemy dość wytrzymały. Torpedy zadają chorą ilość obrażeń. Tyle z plusów.

Z minusów to boli trochę zasięg głównej artylerii i zasięg torped, mogli zostawić to co było na Ibuki, wiem że w porównaniu do innych krążowników zasięg wymiata ale i tak na Ibuki było lepiej a skoro tier wyżej powinno być jeszcze lepiej :). Mało sterowny i długi jak cholera, wyminięcie torped to istny cud, nie ma co wdawać się w pogoń albo bliską walkę z niszczycielami bo spłyniemy od torped. AA nie istnieje, nawet z odpalonym ulepszeniem praktycznie nie spada nic. Jeśli źle się ustawimy to cytadele łapie jak pelikan no ale w sumie to nie wada bo do każdego krążownika się to odnosi. 

Podsumowując: gra mi się tym świetnie, trochę inaczej niż poprzednimi krążkownikami, tu gra jest podobna bardziej do gry pancernikami. Inne krążowniki mieli na papkę, bez różnicy czy strzelamy z AP czy z HE nikt nie ma szans. Trzeba tylko uważać żeby nie odsłaniać boków pancernikom i mocno uważać na niszczyciele. Według statystyk średni damage to 65 tyś ale bez problemu w 90% bitew wyciągamy 80-100 tyś. Statystyka spada jak dostaniesz zjazd do boxu od Shimakaze bez oddania jednej salwy.

Daleko nie szukać dziś z 14 km zatopiłem Nowy Orlean na 27 tyś życia jedną salwą. Oczywiście pełna salwa z AP pod idealnym kątem plus 3 cytadele. Zao to potwór.

Edited by SzakalDarkstar

Players
17 posts
6,108 battles

Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie,ale odnoszę wrażenie,ze Zao zrobił się dziwnie papierowy.Z której strony bym się nie ustawił, to co mnie dotknie jakaś pestka z BBka to przynajmniej 1/3 okrętu idzie w pizdu.Ja rozumiem,że to tylko krążownik,ale coś tam w WG pokombinowali,bo gram nim nie 2 dni,ale już dość sporo.Ciekaw jestem Waszej opini,czy może ktoś,coś podobnego zauwazył.Pozdrawiam.

Edited by maras72

Players
1,794 posts
11,064 battles

Takie pytanie: jakie daliście umiejętności kapitana z perków od 1 do 4 w buildzie pod niewidzialność?. Chodzi mi o zbicie wykrywania przy pomocy modułu-piątego perku kapitana-kamuflażu. Do jakiej wartości w ogóle da się tak zejść?

Players
4,154 posts
9,221 battles

Rozeznanie w sytuacji , obrót armat , nadzorca , ekspert w wyburzaniu.

Co do kamuflarzu schodzi poniżej 10, ostrzał z neiwidziałki coś w okolicy 15.5 , nie powiem bo nie mam 5 perka wciaż :D

Co do innych perków po tych najważniejszych należy poczekać na 5.3 zobaczymy co ciekawego wyniknie

Edited by KaraMon

Players
1,794 posts
11,064 battles

Rozeznanie w sytuacji , obrót armat , nadzorca , ekspert w wyburzaniu.

Co do kamuflarzu schodzi poniżej 10, ostrzał z neiwidziałki coś w okolicy 15.5 , nie powiem bo nie mam 5 perka wciaż :D

Co do innych perków po tych najważniejszych należy poczekać na 5.3 zobaczymy co ciekawego wyniknie

No właśnie dziś albo jutro wbiję 5 perk i nie wiem czy rozdzielać na nowo punkty czy czekać na 5.3 i zobaczyć co aktualizacja przyniesie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.