Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Ibuki

107 comments in this topic

Recommended Posts

[ARES-]
Players
1,462 posts
12,075 battles

Tak, tylko Ibuki po pierwsze ma dużo większy zasięg , po drugie w miarę sprawnie obraca wieże, a po trzecie montuje moduł na kamo. Ibuki to zdecydowanie IX tier. Zao jest oczywiście lepszy, ale nie różni się gameplayem od Ibuki nawet troszeczkę.

​..ale Ibuki na granicy zasięgu strzela jak clevland. Z kapitanem bez perka na camo - horror, a na ZAO o niebo łatwiej. No nie troluj już bo sam mimo rewelacyjnych wyników przeskoczyłeś free expem :P

[DK-PL]
Players
2,108 posts
23,865 battles

Hehe, ja może free expem nie przeskoczyłem ale za to wymęczyłem na stocku ;P Szkoda mi było kasy na ulepszenia, lepiej było zaoszczędzić by szybciej kupić Zao ;) Patrząc z perspektywy czasu to teraz bym chociaż zasięg wziął. Z 15km grając na tiery X, a nawet VIII, to jedyne co mogłem zrobić, to podpływać pod granice kamo (a wtedy jeszcze 5 perka nie miałem), oddać dwie salwy po czym zaraz byłem focusowany i na tym kończyła się gra  ;P

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
13,024 battles

​..ale Ibuki na granicy zasięgu strzela jak clevland. Z kapitanem bez perka na camo - horror, a na ZAO o niebo łatwiej. No nie troluj już bo sam mimo rewelacyjnych wyników przeskoczyłeś free expem :P 

Tak samo jak Roona, Fletchera i parę innych okrętów. Ibuki nie jest okrętem który zatrzymam sobie w porcie. Nie oferuje nic innego ponad to co robiłeś wcześniej i co będziesz robił później. Nie przeskoczyłem go free expem bo jest słaby, przeskoczyłem go free expem bo nie mam potrzeby grania nim, a chciałem sobie pograć Zao. Tak samo jak z Roonem. 

Mój free exp jest co najwyżej wykorzystywany do skipowania stockowych okrętów, bo tym nie lubię grać. Często psuje to wizerunek okrętu - Colorado i Nagato zanim zmienili właściwości kadłubów (dla niekumatych - najlepsze kadłuby na niektórych pancernikach proweniencji I WŚ i okresu międzywojennego miały amunicję bez kołnierzy - nie penetrowały burt BB a i z CA były problemy), Pensacola, Furutaka etc. A to że skaczę po zagraniu 30 czy iluśtam bitew na następny okręt - bo co mam robić :D Grindować okręt którego tak serio serio nie chce mi się nawet mieć? Zao jest ok, ale nie jara mnie jego playstyle, tak samo jak nie jara mnie playstyle Ibuki. 

Także - nie trolluje. Ibuki jest bardzo mocny. Na maksymalnym zasięgu walisz w BB salwy po 7k z pożarem. Masz dobre torpedy, dobre camo, relatywnie dobrą zwrotność. Tu, moja opinia, Zao jest lepszy, bez dwóch zdań, ale to nie jest nowa jakość jak np. Baltimore i Des Moines. To nie jest okręt który nagle sprawi że zaczniesz wyciągać gry. To jest long range spammer w mecie która już się na takim gameplayu nie opiera. Jedyne dlaczego utrzymuje się na pierwszym miejscu to relatywna łatwość z jaką zadajesz damage. Ale dokładnie to samo robisz Ibuki, to samo. Masz 2 lufy mniej i wolniejszy reload, ale grasz dokładnie tak samo.

Hehe, ja może free expem nie przeskoczyłem ale za to wymęczyłem na stocku ;P Szkoda mi było kasy na ulepszenia, lepiej było zaoszczędzić by szybciej kupić Zao ;) Patrząc z perspektywy czasu to teraz bym chociaż zasięg wziął. Z 15km grając na tiery X, a nawet VIII, to jedyne co mogłem zrobić, to podpływać pod granice kamo (a wtedy jeszcze 5 perka nie miałem), oddać dwie salwy po czym zaraz byłem focusowany i na tym kończyła się gra  ;P

Mogami był przykry. Na Ibuki spokojnie możesz walczyć na 16 km, a jak trzeba to możesz podejść bliżej dzięki camo. Serio - dobry okręt i jak ktoś lubi IJN krążki, to polecam nie przeskakiwać free expem :D  

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,609 battles

Mam wrażenie, że jest jeszcze bardziej wrażliwy niż Mogami ... Yamato zdjął mnie salwą w rufę, po salwie z Iowy zostało mi z 4 k HP. Ogólnie to bez kapitana na 15 i na stoku jest ciężko. W sumie całkiem nieźle bije czy to DD, CA czy BB. W miarę celny i widać ten dmg. Tylko przy campiących na max zasięgu BBkach zwykle moją gra jest dość krótka bo dylemat czy strzelam czy się kitram ... Mam nadzieję, ze po zwiększeniu zasięgu będzie nieco lepiej. Za free exp wziąłem kadłub, ale niespecjalnie widzę różnicę.

[PLO]
Players
537 posts
14,542 battles

Każdy okręt na stoku jest ciężki w grze. Ja tam lubię Ibuki, nie wiem czemu wszyscy go hejtują. Uważam że jest jedną z nielicznych dobrych dziewiątek.

Co do tego że bez kapitana na 15 jest ciężko.... No nie wiem, jako że mój kapitan japońskich CA na Ibukim zdobył 18 punkt i stwierdziłem że szkoda marnować XP i wziąłem całkowicie świeżego. I nie zauważyłem problemów / różnic w grze. Jasne - nie jestem super pro fioletowym wymiataczem - ale jak ktoś oczekuje średnich wyników to super kapitan mu niepotrzebny.

A co do wrażliwości.... każdy krążownik jest wrażliwy w tej grze, zwłaszcza vs Yamato :)

Players
4,154 posts
9,221 battles

Yamato na salwę może zdjąć dowolny krążownik przez rufę/dziób , za duży kaliber żeby pancerz zewnętrzny dookoła cytadeli miał coś do powiedzenia (pokład, kazamata, dziób i rufa)

[DK-PL]
Beta Tester
85 posts
7,063 battles

Wrażenia po pierwszych trzech bitwach bardzo pozytywne.

W pierwszej bitwie udało się zrobić 100k dmg (50k z dział i 50 z torped), w drugiej zbyt rozochocony przeszarżowałem i praktycznie zostałem "zdmuchnięty" na salwę dwóch BB, nawet nie zdążyłem wystrzelić - cóż kara za głupotę musi być

W trzeciej też dobrze, 83k dmg - tutaj również nie ustrzegłem się przed przyjęciem salwy w odkryty boczek, ale tym razem przeżyłem i dzięki naprawce zdołałem jeszcze trochę powalczyć.

Jako ciekawostka, ponieważ to mój pierwszy krążownik na IX tierze zdarzyło mi się zapomnieć, że mam naprawkę na okręcie :facepalm:

PS.celność i skupienie dział robią wrażenie

Beta Tester
1,235 posts
4,615 battles

Kupiłem go sobie wczoraj i jestem bardzo zadowolony. W końcu mam zasięg, który umożliwia mi podjąć walkę na wyższych tierach. Sama zwrotność, jak i wytrzymałość pozostawiają co prawda sporo do życzenia, jednakże da się klepać na nim dobre wyniki, zwłaszcza że japońskie HEki łądnie podpalają cele + dobry kamuflaż pozwala nam bezkarnie okładać BBeki z niewidki w początkowej fazie bitwy. Co prawda nie miałem dzisiaj szczęścia do teamów, ale jestem zadowolony z gry tym cackiem i biję dużo lepsze wyniki niż na Mogami.

[DK-PL]
Players
2,108 posts
23,865 battles

Odświeżyłem go sobie na testowym gdyż chciałem wypróbować nowy build. Jako że ma największy zasięg z krążków japońskich założyłem na nim modyfikację głównych baterii 3, czyli tą -12% reloadu / -13% obrót dział, zamiast powszechnie zakładanej +16% zasięgu. Nareszcie można się skupić na wsparciu własnych niszczycieli na kapach, na bliski dystans dps bardzo podskoczył. Na daleki oczywiście nie istnieje gdyż nie da się strzelać, ale wg mnie fun jest znacznie większy gdyż trzeba walczyć bliżej. Oczywiście gdyby ktoś chciał mimo wszystko dalej klepać BBki z niewidziałki, można, niewidziałka jest od 15,8km, czyli z zasięgiem 16,5km mamy jeszcze troszkę zapasu :) Teraz zastanawiam się czy nie zamienić tak modyfikacji z zasięgu na reload, na Zao, jednakże boli troszkę ten pogorszony obrót dział, no i Zao standardowo zasięg ma 16,2km więc jeszcze troszkę mniej. Z takim zasięgiem na X tierach może być ciężko, gdy konkurencja ma ok 18km :] Z modyfikacją na reload Ibuki strzela co 13,20 sec (4,55 strz/min), zaś Zao co 12,00 sec (5,00 strz/min).

[CSMW]
Players
119 posts
6,515 battles

Jaki moduł na trzecim "slocie" polecacie? +16% do ZASIĘGU, czy -12% CZASU ŁADOWANIA (kosztem -13% OBROTU DZIAŁ)?

[-DWS-]
Beta Tester
4,713 posts
13,085 battles

Jaki moduł na trzecim "slocie" polecacie? +16% do ZASIĘGU, czy -12% CZASU ŁADOWANIA (kosztem -13% OBROTU DZIAŁ)?

Zależy co lubisz. Jak podobała Ci się jazda bez trzymanki na Mogami 14 km od pancerników to bierz przeładowanie. Jak chcesz sobie popalić pancerniki z bezpiecznej odległości to bierz zasięg. Ja mam zasięg, ale i tak przeważnie mnie ponosi i podchodzę za blisko.

[GTWPL]
Players
285 posts
18,610 battles

Witajcie

Podpowiedzcie proszę jaki najlepszy 5 perk dal IBUKI . Waham się miedzy 4 ręczne kierowanie ognia + Ekspert w ładowaniu czy dać 5 perk Ekspert w kamuflażu ?

Players
706 posts
15,991 battles

Witajcie

Podpowiedzcie proszę jaki najlepszy 5 perk dal IBUKI . Waham się miedzy 4 ręczne kierowanie ognia + Ekspert w ładowaniu czy dać 5 perk Ekspert w kamuflażu ?

Jeżeli to ma być kapitan domyślnie na ZAO to perki powinieneś mieć rozłożone tak : https://scr.hu/2rev/5ppyo

Zamiast eksperta w ładowaniu  można dozbierać do 3 pkt i wziąć czujność

[GTWPL]
Players
285 posts
18,610 battles

Tak żem se myślał :-) dzięki za rozwianie wątpliwości 

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,609 battles

Podsumowanie.

Na stocku, bez kapitana z 5 perkiem to był koszmar. Po wygrindowaniu z camo expert gra zaczęła zupełnie inaczej wyglądać. Musiałem popełnić koszmarny błąd lub mieć cały team kamperów liniowych, żeby nie zrobić czegoś sensownego.

Ogólna zasada - są grubasy to trzymamy się 15+, korzystamy z camo. Celnośc jest przyzwoita, pożary są kapryśne ale jak RNG powie tak to siejesz zagładę. Torpedy - kiepskie zrzuty, w ofensywie ich nie użyjesz, puszczając w dymek odsłaniasz burtę, ale wycofując się lub pułapka zza wyspy potrafią namieszać.

Rozegrałem 121 bitew przy WR na poziomie 61%, 1900 PR blisko 68 k DMG.

Sporo pisaliście, że to tier 8,5 a nie 9. Po zakończeniu przygody z nim, w sumie nie wiem czemu. Solówki z innymi krążkami w zdecydowanej większości rozwiązywałem na swoją korzyść. Klucz do zwycięstwa? Utrzymać dystans i nie chwalić się burtą + cierpliwość.

Aż się zastanawiam czy nie zostawić w porcie ... choć kapitana z 15 pkt średnio chce mi się robić.

[DK-PL]
Players
2,108 posts
23,865 battles

U mnie został w porcie, w sumie to odkupiłem go jakiś czas temu mimo to że od dawna mam Zao. Zgadzam się że dopiero wymaxowany z 5 perkiem camo pokazuje pazur. Tylko jedno w nim kuleje, bardzo wolny obrót wież, a mam jeszcze założony moduł na poprawę przeładowania kosztem obrotu. Ne pewno znacznie lepszy od Baltimora którego niedawno z ulgą zamieniłem na Desa :P

[-FZO-]
Players
482 posts
10,003 battles

Jeżeli to ma być kapitan domyślnie na ZAO to perki powinieneś mieć rozłożone tak : https://scr.hu/2rev/5ppyo

Zamiast eksperta w ładowaniu  można dozbierać do 3 pkt i wziąć czujność

Właśnie nie wiem - dzisiaj go kupiłem i zamiast Demolition Ex. (bo i tak na stracie jest 19%, czyli sporo), dałem perk na zasięg AA. Teraz zasięgu jest 7,2 km, a ponieważ lotniskowców więcej, to wydaje mi się to sensowne.

A co do Ibuki - obrót dział i długie przeładowanie psują jego zalety. Do wszystkiego trzeba strzelać z daleka, kombinowanie z bliska jest trudne, chociaż okręcik zwrotny. 

Edited by batonik26

Players
5 posts
3,159 battles

Dla mnie jeden z najlepszych okrętów jakimi tutaj pływałem. Jak by nie to, że zostawiłem sobie Mogami jako fun ship, to pewnie na stałe zagościłby w moim porcie - aczkolwiek ciągle zastanawiam się nad sprzedaniem poprzednika i odkupieniem Ibuki...ale do rzeczy... Bez względu na losowania, zawsze (prawie) potrafiłem z gry wyciągnąć sporo zabawy, nawet jak mecz był przegrany. Zapewne teraz popełnię wielkie faux pas, ale ze względu na niewielką ilość lotnisk przed 0.6 grałem Ibuki z sonarem + niewidziałką i moim 'hobby' było tropienie i wykańczanie wrogich DD które na meczach XIII - X pojawiały sie hordami siejąc spustoszenie wśród bratnich pancerników. Miodem na moje uszy było wysłuchiwanie od wrogiego niszczyciela, jakim to ja nie jestem noobem że pływam tym krążkiem z hydro - ale uwierzcie mi, czasmi warto :) - a zdarzało się to często. Dla mnie naprawdę świetny okręt, jednakże trzeba ciągle pamiętać o jego słabościach, czyli rozmiar i słaba burta, ale gdy tylko będziemy pamiętać aby skręcać nie będąc pod ostrzałem wrogich BB, można nim naprawdę sporo ugrać :) A najlepsze jest to, że po nim czeka ZAO :)

Edited by sikor79

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Właśnie go kupiłem i muszę powiedzieć, że to chyba jeden z najprzyjemniejszych na stocku okrętów grze. Ze wszystkich wad poprzedników została chyba tylko miękkość.

EDIT, 25 października 2017:

Tak teraz zauważyłem, że od lutego tylko ja się zainteresowałem tym okrętem na tyle, żeby coś na jego temat napisać i wyszedł by podwójny post sprzed miesiąca :Smile_teethhappy:

I tak się składa, że nawet to pasuje do tego co chciałem napisać.

Niedawno go przeszedłem, i jest to okręt super nudny w graniu. Może właściwie nawet nie tyle nudny, co niekontrowersyjny. Myoko->Mogami->Ibuki każdy kolejny jest coraz to bardziej poprawioną wersją poprzedniego. Ibuki jest wręcz na tyle poprawiony, że ze wszystkich wad poprzedników została tylko jedna - wyżej wspomniane miękkie boki.

Ogólnie bardzo przyjemny okręt.

Players
1,745 posts
11,972 battles

Ibuki jest całkiem mocnym okrętem, ale niestety jest strasznie nuudny.

Sprawia wrażenie jakbyśmy grali Aoba na 9 tierze, z tą różnicą że jego APki juz nie wyrabiają i pozostaje spam z HE. Grałem z modułem na przeladowanie dział, zasięg 16,5 km wystarczal a większy dpm się przydawał.

[HERO5]
Alpha Tester
599 posts

Generalnie ten okręt to przykry żart, bez startu do Mogami na 155 z ifhe, bez startu do atago. Słabo bije, dziwna parabola, duży powolny i wysoki. Shame.

• Funny 1

[PATO]
Players
111 posts
8,943 battles
Cytat

Generalnie ten okręt to przykry żart, bez startu do Mogami na 155 z ifhe, bez startu do atago. Słabo bije, dziwna parabola, duży powolny i wysoki. Shame.

Godny następca, przednika który dostaje naprawkę oraz możliwość wydłużonego zasięgu(przydatna rzecz zwłaszcza zanim wybadasz moduł, chociaż ja go miałem już cały czas. Próbowałem pływać na przeładowaniu ale dla mnie bez sensu pogarszać i tak wolny obrót wież na krążowniku który musi się dużo ruszać dla niecałych 2 sekund przeładowania moim zdaniem to kiepski biznes ale niektórzy chwalą takie rozwiązanie i nawet polecają. Na szczęście ibuki nie potrzebuje ifhe bo jego ob-eki są najlepsze na tierze (krążowniki) i często zadają świetne obrażenia( słabo bić może jeżeli okręt ma już zniszczoną infrastrukturę i jest wypompowany z hp ). Co do końcówki zdania jest to okręt niemal identyczny do mogami zmiany są niewielkie i raczej szczątkowe więc trudno mi pojąć co miałeś na myśli pisząc że jest wielki wysoki i powolny ( te 3 słowa kompletnie nie pasują akurat do tego okrętu). Ciekaw jestem jak byś opisał przejście z czapajewa na dmitri donskoijska pod względem gabarytów. Dziwna parabola pocisków ale w jakim sensie, pociski lecą do góry i nie spadają czy co ? 

• Cool 2

[HERO5]
Alpha Tester
599 posts
13 godziny temu, pancerny51 napisał:

Godny następca, przednika który dostaje naprawkę oraz możliwość wydłużonego zasięgu(przydatna rzecz zwłaszcza zanim wybadasz moduł, chociaż ja go miałem już cały czas. Próbowałem pływać na przeładowaniu ale dla mnie bez sensu pogarszać i tak wolny obrót wież na krążowniku który musi się dużo ruszać dla niecałych 2 sekund przeładowania moim zdaniem to kiepski biznes ale niektórzy chwalą takie rozwiązanie i nawet polecają. Na szczęście ibuki nie potrzebuje ifhe bo jego ob-eki są najlepsze na tierze (krążowniki) i często zadają świetne obrażenia( słabo bić może jeżeli okręt ma już zniszczoną infrastrukturę i jest wypompowany z hp ). Co do końcówki zdania jest to okręt niemal identyczny do mogami zmiany są niewielkie i raczej szczątkowe więc trudno mi pojąć co miałeś na myśli pisząc że jest wielki wysoki i powolny ( te 3 słowa kompletnie nie pasują akurat do tego okrętu). Ciekaw jestem jak byś opisał przejście z czapajewa na dmitri donskoijska pod względem gabarytów. Dziwna parabola pocisków ale w jakim sensie, pociski lecą do góry i nie spadają czy co ? 

Myśle że mam na tyle wysokie doświadczenie w tej grze, że moge wyrażać opinie o okrętach i nie jest ona stronnicza. Pociski ob najlepsze na tierze? Na papierze owszem, w praktyce rozkruszają się o pokłady pancerników T10 w znakomitej większości. Zdajesz sobie sprawę że Myoko bez kapitana i modułów ma minimalnie lepsze działa niż Ibuki 2 tiery wyżej? Donskoj jest świetnym okrętem z rail gunami podobnymi do moskwy, pociski ibukiego są zwyczajnie powolne, ma długi reload, słabo podpala przez to że pociski się rozkruszają. Ma okropne kąty zrzutu torped. Nie, nie jest identyczny do mogami, ma wyżej ułożony kadłub nad wodą, jeśli tego nie zauważyłeś to dalsza dyskusja nie ma sensu. Można go nazwać godnym crapem a nie godnym nastepcą. Jeśli mówisz że jest godnym nastepcą Mogami na 155 to albo nim nie grałeś albo nie potrafisz.

• Funny 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.