Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Ibuki

107 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2 posts
2,525 battles

Papierowy okręt nie powinien się znaleść na chwilę obecną t9 Myoko i Mogami są dużo od niego mocniejsze i więcej nimi kosiłem. Na obecną chwilę jest kiepski jak furutaka nie polecam.

• Cool 1

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

Papierowy okręt nie powinien się znaleść na chwilę obecną t9 Myoko i Mogami są dużo od niego mocniejsze i więcej nimi kosiłem. Na obecną chwilę jest kiepski jak furutaka nie polecam.

kazdy krazownik jest papierowy

Weekend Tester
683 posts
4,222 battles

Jak polecasz dojść do X tieru poprzez free exp?

Weekend Tester
683 posts
4,222 battles

@UP. Nie wiem czy grałeś w CBT ale Mogami i Myoko miały zamienione tiery. W drzewku IJN poza Furutaką(jeżeli ktoś ma inne zdanie\wykręca super wynik nie ma sprawy) musi znaleźć się coś trudniejszego. Jeżeli masz już Ibuki to sam zauważyłeś że expienie Myoko i Mogami było raczej bezproblemowe. Cała linia jest przyjemna, nic dziwnego iż WG dołożył problemowy okręt jak Furutaka lub jak sam twierdzisz Ibuki.

Players
427 posts
7,367 battles

Panowie nie załamujcie się! Ibuki nie jest aż tak złe . Po pewnym czasie da sie do niego przyzwyczaić i jest nawet sympatycznie , acz kolwiek jak iowa albo coś podobnego wam przywali  to liczcie sie że spłyniecie na salwe ... JA np od wczoraj od 19:00 zrobiłem pluton z znajomymi  Ja-ibuki  i zemnom jeszcze Ibuki i New Orlean . Graliśmy do 3 w nocy po tych wszystkich godzinach grania polubiłem Ibuki i teraz już nie twierdze żę jest słaba , to tylko kwestia przyzwyczajenia się do tego Okrętu . dodam że przez ten czas wbiłem 100k expa . Ogólnie mówiąc tym okrętem trzeba nieco pograć aby się przyzwyczaić potem idzie jak spłatka .

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

wbijanie xp na ibuki nie jest problemem, da sie nim grac, da sie do niego przyzwyczaic - problemem jest wbicie kredytow na zao+dodatki

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,901 battles

Takie, jak napisano. Coś za coś: albo szybciej ładujesz, za to wieże obracają się wolniej, albo na odwrót... 

Players
11 posts
10,828 battles

Takie, jak napisano. Coś za coś: albo szybciej ładujesz, za to wieże obracają się wolniej, albo na odwrót... 

Dzięki za odpowiedź. Chyba nic się z tych dwóch nie opłaca.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

Dzięki za odpowiedź. Chyba nic się z tych dwóch nie opłaca.

nic

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

ja calego ibuki zrobilem na stockowym kadlubie/torpedach i z dwoma modulami: 16% zasiegu i -20% szansy wysadzenia magazynu

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Jeśli lubiliście Myoko to tutaj macie w zasadzie to samo, z ciut lepszym układem wierz, ciut lepszą AA i ciut więcej torped. Niestety co było dobre na VII tierze na IX jest przeciętne lub wręcz słabe.

Wady:

- Papierowość. W ten okręt cytadele wchodzą pod każdym kątem, (a BB maja na tym poziomie naprawdę celne działa) Średnio jesteśmy na 3 celne salwy ( i to tylko z tego powodu że mamy naprawkę)

- Działa. Same w sobie sa ciut gorsze od tych na Myoko. Całą sytuacje ratuje moduł na zasięg ( za 3 mln)

- AA. Siła 127mm ( a to one podlegają wzmocnieniu) jest dokładnie taka sama jak 2 tery niżej. Niestety nie tyczy sie to już samolotów na CV.

- Cena naprawy. 160 tys. Oczywiście jest to standard na IX, ale sam okret trudno uznać za IX.

- Prędkość i manewrowość. Co było dobre 2 tiery niżej teraz już jest standardem ( tutaj BB osiągają bez problemu 30 węzłów)

Zalety:

- Torpedy. I nie jest to jakaś super zaleta, bo specyfika gry na wysokich tierach jest całkowicie inna. Tutaj walki toczą się głównie na zasięgu +15km. Po prostu cieszmy się że je w ogóle mamy.

Podsumowując

Jest to po prostu nieco podrasowana VII, którą rzuca permanentnie na IX i koszt jej naprawy to 160 tys.

[-FZO-]
Players
479 posts
10,000 battles

Mam podobne wrażenia - ta kiepska manewrowość i długi obrót wież utrudniają grę. Zaletą jest tylko spora siła ognia. W stosunku do Mogamiego duży krok wstecz.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Mam Baltimore i Ibuki, gdyby je porownac to Baltimore zadaje duzo wieksze obrazenia z pp niz Japonczyk. Wczoraj butwa na nim i z pp za 500-700 wchodzilo, podczas gdy w bitwie Hamburgerem nawet za 6000 wlazilo.

• Cool 3

[-FZO-]
Players
479 posts
10,000 battles

Ja też mam obydwa i podtrzymuję, że ogólnie Ibuki ma większą siłę ognia, za to Baltim gra się przyjemniej. Losowanie w trakcie jednej gry to mogła być kwestia przypadku.

Players
92 posts
10,263 battles

moduł kamo kamo kamuflaż moduł zasiegu przestawienie steru i modół obrotu dział kosztem szybkostrzelności.Biada temu kto się puści w pogoń za wami i jest na +10km.Podejście nawrót salwa torped lewa prawa burta żeby komuś nie przyszło do głowy ws ścigać salwa dział znikamy po 20 sek zmieniamy kurs działa ustawiają się salwa wchodzimy na zasięg +15km ogarniamy sytuacje zostajemy albo ponawiamy podejście.Perk 5 zwiększenie kamo i jest 9 z hakiem czyli roboczy zasieg 8 torped na  burte. to jest wisienka jap krązowników torpedy.Ogarniamy sytuacje do okoła i ustawiamy sie zawsze jak najostrzej względem atakujacych otwieramy się tylko na salwę wiedząc że bb ma swoją ładowaną i nie czeka nasz ruch.Jesteś długi ale wąski 

• Cool 1

[WOB]
Players
7 posts
3,483 battles

Rozegralem na tym statku 20 bitew, uważam że jest stanowczo za słaby na ten tier. Nie ważne co do ciebie strzeli jak przyjmiesz więcej niż 2-3 pestki z salwy kończysz w porcie...

Alpha Tester
76 posts
3,823 battles

PPance faktycznie są jakieś spaprane. Mam duży problem żeby porządnie trafić krążownik. Od czasu tych kilkunastu bitew na Ibuki raz miałem sytuację gdy Mogami obróciło się bokiem na ok. 8 km. Jedna celna salwa z PPanców posłała go na dno z prawie full hp. Wolę jednak pływać z HE w lufach. Mam znacznie większe szanse ugrać dobry dmg.

PS. Nie polecam trafić na Des Moines ;o

Players
4,154 posts
9,221 battles

Rozegralem na tym statku 20 bitew, uważam że jest stanowczo za słaby na ten tier. Nie ważne co do ciebie strzeli jak przyjmiesz więcej niż 2-3 pestki z salwy kończysz w porcie...

Czyli jak kazdy inny krązownik :p trzeba się nauczyć nie zwracać na siebie uwagi i walczyć z pancernikami na dystansach 15+ km zeby miec czas na unikanie pocisków

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Jedyny problem z tym okrętem jest taki że jest do bólu stabilny. Taki wyrobnik. Obrażenia zadaje regularnie stąd średnio 62k ale wyskoki ponad normę to rzadkość. Rekord obrażeń mam na nim niski, raptem dwie, może trzy bitwy którymi można by się pochwalić, tylko jeden kraken. Ale za to skubaniec wygrywa i nawet robiąc mały damage i mało fragów daje poczucie wpływu na wynik. Kamo naprawdę pomaga przeżyć i nabić pożary. Na dodatek na dystansie ładnie manewruje między pociskami - w kilku bitwach mój główny wkład polegał na tym, że wyłączyłem z gry pancerniki, które olały inne cale, a mnie nie mogły mnie trafić. Aż się boję co będzie na Zao, skoro Ibuki tak sobie radzi.

• Cool 1

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

trafiłeś w samo sedno, określenie wyrobnik jest jak najbardziej trafne. Zagrałem 3 razy stockiem bez żarówki, tak na szybko po przeanalizowaniu co się zmieni po zakupie pokładu, torped i fcsa ( którego chyba nawet sobie podaruje, zasięg z modułem za 3 m jest wystarczający ) to Ibuki nadal będzie takim właśnie wyrobnikiem. 

Edited by punisher82

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.