Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Furutaka

337 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
47 posts
3,134 battles

W grze Furutaka ma 6 wież po 1 dziale 200, natomiast na filmie http://worldofwarships.eu/pl/news/common/naval-academy-ijn-cruisers/  Furutaka przedstawiony jest z wieżami o podwójnych działach. 

Czy może ktoś coś wie na ten temat - czy będą jakieś zmiany konfiguracji tego krążownika.

Niby ulepszenie dział do kalibru 203 jest, ale nie zmienia konfiguracji wież - powinno być 3 wieże po 2 działa 203. 

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

W grze Furutaka ma 6 wież po 1 dziale 200, natomiast na filmie http://worldofwarships.eu/pl/news/common/naval-academy-ijn-cruisers/  Furutaka przedstawiony jest z wieżami o podwójnych działach. 

Czy może ktoś coś wie na ten temat - czy będą jakieś zmiany konfiguracji tego krążownika.

Niby ulepszenie dział do kalibru 203 jest, ale nie zmienia konfiguracji wież - powinno być 3 wieże po 2 działa 203. 

powinna być zrobiona wersja kadłuba zmieniająca układ dział na 3x2x203 mm zamiast 6x1...ale wtedy w zasadzie byłby taki sam, jak tier wyżej , czyli bodaj Aoba...

Beta Tester
131 posts

powinna być zrobiona wersja kadłuba zmieniająca układ dział na 3x2x203 mm zamiast 6x1...ale wtedy w zasadzie byłby taki sam, jak tier wyżej , czyli bodaj Aoba...

niech wprowadzą wariant z 3 wieżami, to zrobi się wolne miejsce na 3 wozy strażackie i na baraki dla ekip remontowych (kotłownia i ster).

• Cool 1

[ARES2]
Sailing Hamster
1,545 posts
9,577 battles

Porównaj Furutakę z Aoba - to były te same kadłuby i napędy, pierwotnie typ Furutaka miał mieć cztery okręty ( Furutaka, Kako, Aoba i Kinugasa ) w trakcie budowy zmieniono uzbrojenie Aoby i Kinugasy ( na podwójne wieże ) i oddzielono je jako osobny typ. Typ Furutaka przezbrojono w podwójne wieże  przed wybuchem wojny.

Beta Tester
12 posts
2,320 battles

Krążownik wydaje się być interesujący. Najgorzej jest mi teraz opanować strzelanie działami bo w porównaniu z Kumą baaardzo wolno się obracają ;)

Beta Tester
1 post
84 battles

Problem tylko jest taki, że furutaka ma ROF prawie jak BB stockowo. I ogólnie jest wielka i ociężała w porównaniu do omahy... 203mm działa nie mają aż takiej przewagi nad 152mm żeby usprawiedliwiać 2,5x lepszy rof mając praktycznie taki sam zasięg

• Cool 3

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Po rozegraniu kilku bitew muszę stwierdzić:

- Obrót wierz - koszmarnie wolny

- Możliwość użycia torped - tylko w ostatecznej samobronie

- Wielkie bydle

- AA - .... Co takiego?

- Szybko szczelność - jakbym grał pancernikiem po czeskiej mecie

- Non stop rzuca go na VII.

- Zasięg strzału - stanowczo za mały ( przynajmniej tu mogli mu nieposkapić )

- Przez cały czas czułem się kompletnie bezużyteczny dla drużyny.

Jak dla mnie okręt "monstrum" (krzyżówka Cl z BB). dla fuksiarzy lub jasnowidzów.

Ktoś ma jakieś porady jak tym w ogóle grać?

• Cool 2

Beta Tester
131 posts

Zacisnąć zęby, przejść i zapomnieć. Największy syf w drzewku japońskim. Już Tenryu jest od tej sławojki o niebo lepszy. Ten szajs pali się po każdym trafieniu, co chwila pada ster, manewrowość tragiczna. Nawet ślepiec w to g...  trafi za przyzwoity dmg.  Tym się nie da grać, o ile nie jest się masochistą. Kretynowi, który go "balansował" chyba żona w nocy nie dała i się po prostu tak zemścił.

edit:

Nazwa dla tego szajsu - zemsta serba za brak premki

Edited by Bonawentura44
  • Cool 5

[-DWS-]
Beta Tester
4,705 posts
13,072 battles

Zacisnąć zęby, przejść i zapomnieć. Największy syf w drzewku japońskim. Już Tenryu jest od tej sławojki o niebo lepszy.

Co chcesz od Tenryu? To jeden z najfajniejszych 3 tierów, tylko trzeba nim grać jak dużym niszczycielem (którym faktycznie był). Natomiast co do opinii o Furutaka to się w pełni zgadzam. Toto ma DPM mniej więcej na poziomie Yubari, a ten specjalnie mocny nie jest. Torpedy też ma z Yubari choć z lepszymi kątami ostrzału. Niedługo mnie ta kupa czeka, już zbieram free expa. Na CB zrobiłem Aobę jak jeszcze tego czegoś nie było, jak się toto pojawiło to kupiłem z ciekawości i zaraz wywaliłem.

Na pocieszenie, Aoba jest duuuużo lepsza.

Beta Tester
131 posts

Co chcesz od Tenryu? To jeden z najfajniejszych 3 tierów, tylko trzeba nim grać jak dużym niszczycielem (którym faktycznie był). Natomiast co do opinii o Furutaka to się w pełni zgadzam. Toto ma DPM mniej więcej na poziomie Yubari, a ten specjalnie mocny nie jest. Torpedy też ma z Yubari choć z lepszymi kątami ostrzału. Niedługo mnie ta kupa czeka, już zbieram free expa. Na CB zrobiłem Aobę jak jeszcze tego czegoś nie było, jak się toto pojawiło to kupiłem z ciekawości i zaraz wywaliłem.

Na pocieszenie, Aoba jest duuuużo lepsza.

No dokładnie o to mi chodziło, że Tenryu jest o niebo lepszy od tego g... furutaki. Mało tego, Tenryu spokojnie obrabia tą serba sławojkę Furęsraki jak tylko chce. Gdybym miał wybór, grać Tenryu na T5 i na nim "wybadać" Aobę, to bym się nie zastanawiał nawet chwili. Zbieraj, zbieraj free expa lub kup wiadro valium, gdybyś wpadł jednak na pomysł grania tym shitem, bo droga do Aoby będzie ciężka :sceptic:
Edited by Bonawentura44

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

No dokładnie o to mi chodziło, że Tenryu jest o niebo lepszy od tego g... furutaki. Mało tego, Tenryu spokojnie obrabia tą serba sławojkę Furęsraki jak tylko chce. Gdybym miał wybór, grać Tenryu na T5 i na nim "wybadać" Aobę, to bym się nie zastanawiał nawet chwili. Zbieraj, zbieraj free expa lub kup wiadro valium, gdybyś wpadł jednak na pomysł grania tym shitem, bo droga do Aoby będzie ciężka :sceptic:

Bo Furutaka, to kara dla tych, co narzekali na Kumę...:D

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Mi się tym razem Kumą dobrze grało. Może dlatego, że teraz starałem się polować nią właśnie na DD.  Jednak Furutaka to prawdzwy koszmar. Czuje się jak bym nie grał tylko oglądał grę. Praktycznie nic nie jestes w stanie zrobić ( o torpedach to można w zasadzie zapomnieć, użycie ich w ofensywie to czyste samobójstwo) Nawet przeciwnicy, nie zwracają na nią uwagi. Jest to najmniej istotny cel do ubicia.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,705 posts
13,072 battles

Tak sobie myślę, że może będę próbowł tym taranować. To chyba jedyny sposób zrobienia jakiegoś DMG.

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,048 battles

Nie no bez przesady. Ok to nie jest dobry okręt ale okolo 25-30k damge spokojnie można natrzepać, zwłaszcza jak uda się komuś torpedy wsadzić. Trzeba po prostu być ostrożnym i przeczekać start bitwy z daleka od wroga. 

• Cool 1

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

Nie no bez przesady. Ok to nie jest dobry okręt ale okolo 25-30k damge spokojnie można natrzepać, zwłaszcza jak uda się komuś torpedy wsadzić. Trzeba po prostu być ostrożnym i przeczekać start bitwy z daleka od wroga. 

no właśnie. 25-30k wliczając torpedy, to wynik na 5 tierze motzno przeciętny.
  • Cool 1

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
9,007 battles

Nie grałem jeszcze furutaką, bo jak zaczynałem w cbt to skakało się z kumy na aobę od razu. Trochę się boję patrząc na wszystkie opinie ;]

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,048 battles

no cóż, 2 okręty dalej masz Mogami, trzeba pocierpieć przed prawdziwą zabawą. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,705 posts
13,072 battles

no właśnie. 25-30k wliczając torpedy, to wynik na 5 tierze motzno przeciętny.

Tyle to ja robię na Tenryu

Nie grałem jeszcze furutaką, bo jak zaczynałem w cbt to skakało się z kumy na aobę od razu. Trochę się boję patrząc na wszystkie opinie ;]

Ja też, ale jak się pojawiła to sobie kupiłem na próbę. A teraz mnie to czeka na dłużej.

Potem jest Aoba i Myoko, dla mnie Mogami to 3 a nie 2 okręty dalej. Ale to bez znaczenia, bo Aoba i Myoko są bardzo przyjemne.

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
9,007 battles

Nie ma problemu, bo aobą i myoko grało mi się bardzo dobrze. Szczególnie myoko to bestia według mnie ^^

[DV]
Alpha Tester
196 posts
4,185 battles

Furutaka...

Od wczoraj nienawidzę tego okrętu. Miałem farta i wygrindowałem Aobe w CBT bezpośrednio z Kumy. Teraz zaciskam zęby i udaję że gram.

Największa bolączka to syfiate działa, o zdecydowanie zbyt krótkim zasięgu. Kuma lub Phoenix mordują Furutakę cały czas trzymając się na granicy zasięgu ich dział, w dodatku RoF to masakra. Podpływając do Furutaki, kapitan każdego niszczyciela prawdopodobnie zarządza przerwę na grillowanie, bo i tak przy 2 strzałach na minutę i wieżach napędzanych przez chomika, ten krążownik nie da rady trafić w szybko poruszający się cel.

Torpedy teoretycznie groźne, w praktyce nie ma możliwości podejść do żadnego krążownika/pancernika na odległość strzału, bo wcześniej tracimy napęd/ster/całe_HP.

Dodatkowo, kadłub z chińskiego papieru do wyrobu lampionów. Wszystko, absolutnie WSZYSTKO wchodzi w niego z krytykami albo podpaleniem. Przestałem liczyć otrzymane cytadele albo to ile razy w jednej bitwie Kuma potrafi mnie ogrzać swym ciepłem, przelewanym w moją stronę z odległości 12 km.

Jedyne wyjście, żeby choć trochę zmniejszyć ból dolnej części pleców, to odblokować z free expa od razu Aobę, albo chociaż drugi kadłub i działa 203 mm.

Jestem bliski przetopienia dublonów na free expa, żeby tylko pozbyć się tego badziewia.

• Cool 1

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
9,007 battles

Ej, ukradłeś mój tekst o napędzaniu wież chomikami ;P

Ja tam już zbieram free expa na furutakę. Szkoda, bo kuma to zacny okręt, a tu taki policzek nagle ;]

Beta Tester
90 posts
6,108 battles

Furutaka: 3 armaty w przedniej części okrętu.2,7 strzała na minutę, najczęściej strzela się dwoma. Konkurent czyli Omaha: 6 luf o szybkostrzelności 7,5 strzała na minutę.  (porównanie strzelania przed dziób)

Lufy: 3:6, szybkostrzelność: 2,7 do 7,5, Czyli wychodzi: 8,1 do 45.:( 300m w różnicy pomiędzy zasięgami jest bez znaczenia. 

Wniosek: padaka jakich mało. 

• Cool 1

Weekend Tester
683 posts
4,222 battles

Mam pytanie z czystej ciekawości. Czy w tej grze istnieje wiekszy crap niż to badziewie? Nawet w opisach w czasie ładowania map pojawia się fajna pomoc "krążowniki służą do niszczenia krążowników i niszczycieli". Naprawdę fajny dowcip stockowe działa mają reload 21s(piszę z pamięci) i obrót jak na pancerniku. Mam na tym cudzie kilka bitew i naprawdzę będę wdzięczny za informację iż ktoś expi większy crap.

Edited by turkina

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.