Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Kuma

78 comments in this topic

Recommended Posts

Players
673 posts
1,009 battles

Niesamowita maszyna. Szybki i zwrotny.

Pociski przeładowywane w kilka sekund, można przeciwnika zasypać ciągłym gradem pocisków, wywołując co chwila pożary.

Chyba nawet nie opłaca się używać AP.

Do tego torpedy.

Dzisiejszy rekordowy wynik bez konta premium i przy widocznej przegranej.

egXzbWA.jpg

• Cool 1

Beta Tester
131 posts

Niesamowita maszyna. Szybki i zwrotny.

Pociski przeładowywane w kilka sekund, można przeciwnika zasypać ciągłym gradem pocisków, wywołując co chwila pożary.

Chyba nawet nie opłaca się używać AP.

Do tego torpedy.

Dzisiejszy rekordowy wynik bez konta premium i przy widocznej przegranej.

Wszystko fajnie, ale możesz te zrzuty wrzucić według http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/16269-forum-sztuczki-i-kruczki/page__pid__293344#entry293344

Bardzo źle się ogląda takie kobyły, a jak ktoś będzie chciał zobaczyć, to i tak kliknie spoiler lub miniaturę.

Odnośnie Kumy, to fajny okręt, choć bezcenny jest tekst na chacie "WTF", gdy po jednej dobrej salwie z BB, wyparowuje całe HP tego krążownika. Niestety tak Tenryu, Kumę jak i Furutakę, bardzo łatwo posłać do portu. Czasem mam wrażenie, że te okręty mają cytadele przez całą ich długość :D

edit: 

@Crazied, dzięki :medal:

Edited by Bonawentura44

[KHARE]
Beta Tester
16 posts
4,536 battles

Hmm, jaka jest najlepsza taktyka dla tego krążka? Zwykle staram się trzymać na dalekim-średnim dystansie, i spamować ile wlezie i nie dawać się trafić. Torped użyłem tylko kilka razy, na zrobienie kinder niespodzianki dla BB będącego po drugiej stronie wyspy. Gra mi się tym nią świetnie, ale jednak czuję, że nie wykorzystuje całego potencjału drzemiącego w niej. Jakieś ciekawsze porady? próbować robić zasadzki? Kombinować z flankowaniem? Wszystko naraz?

Players
1,254 posts
984 battles

Mi też wychodzi, że spam z daleka jest mega - działa przeładowują szybko, obracają się też nienajgorzej, zwłaszcza w porównaniu do niszczycieli.

Dodatkowo jest szybka i zwrotna, więc trafienie w nią z tych 11 kilometrów nie jest trywialne.

Odwalałem różne rzeczy - wsparcie z 2 linii, samotne dozorowanie flanki albo przerwy w linii, walka z niszczycielami, jak już pierwsza linia się zużyła, to bezpośrednia obrona lotniskowców - okręt fajnie nadaje się do czytania mapy i bycia tam, gdzie wygląda, że jest potrzebny.

Jakby jeszcze dym mógł rzucić...

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Taktyka zależy od mapy oraz składu drużyny przeciwnej. Zasadniczo Kuma to taki niszczyciel na sterydach, co lubi dobrze pojeść ( trochę jak atlanta) i tak należy nim grać.

Jeśli w przeciwnej drużynie widzisz dużo DD, to one sa twoim 1 celem.  Zmieciesz je ogniem artyleryjskim. Pamiętaj, że DD mają torpedy i w starcu z Toba jest to ich jedyna nadzieja. Nie pozostawaj dłużny i też odpal swoje, zawsze wprowadzi to zamieszanie.

Jeżeli na mapie jest dużo wysp i zatoczek to twoje naturalne środowisko ( jeśli grasz z głową) nad DD masz nadal przewagę, a możliwość zniknięcia za wysepką jest nieoceniona. Nie masz  dymu i łatwiej cie wykryć, więc w starciu z cięższymi jednostkami jesteś w gorszym położeniu niz amerykańskie DD. Jak chcesz skutecznie torpedować to pozostają ci:  przesmyki, atak z zaskoczenia, samobójczy rajd aby odpalić torpedy na pewniaka. Okręt dla myślących i umiejących sie dostosować do sytuacji oraz niestety trochę sytuacyjny.

Jak wylosuje na bardziej otwarta mapkę to pozostaje trzymać się na dystans i kręcić jak by sie miało owsiki. Zmieniać pozycje i cele, bo jak przykujemy uwagę to należy pamiętać że jednak jesteśmy większy od DD. Czyli ogólnie szukamy okacji.

Nie jest to CA tylko CL, pewnie dlatego niektórzy na niego narzekają, z cała pewnością nie jest zły, a juz w konfrontacji z następcą w drzewku, wręcz genialny.

Edited by Vodka4Free

[AKNH]
Beta Tester
318 posts

W skrócie: Istna bestia :playing:

shot-1507_wanexwp.jpg

Edited by Mat98

Beta Tester
8 posts
1,914 battles

Kuma to moim zdaniem fantastyczny okręt. Jest bardzo szybki i zwrotny. Potrafi bardzo szybko strzelać co przekłada się na dobry DPM. Nie mam zastrzeżeń do opancerzenia, jest dobrze jeśli będziemy pamiętać, że to zwinny, lekki krążownik. Zasięg torped na poziomie 7km pozwala w bliskich starciach zapewnić sobie przewagę i zadać sporo dmg. Japońskie torpedy są dużo lepsze niż te w amerykańskich okrętach. Kumą gra się dużo przyjemniej niż pancernikami IV tieru (Myogi i Wyoming). 

[-QQ-]
Players
8 posts
2,238 battles

Kumą gra mi się dobrze, choć wygrałem nim tylko 1 bitwę -.-' Okręt jest szybki, zwrotny, fajnie, że ma katapultę i w sumie niezły zasięg. Mam tylko wrażenie, że niemal każde trafienie to critical, co chwila tracę jakiś moduł.

Grind do kolejnego tieru chyba nie będzie taki zły.

[-QQ-]
Players
8 posts
2,238 battles

Damn, aż takim noobkiem w wows jestem że jeszcze nie kumam, o co chodzi z Furutaką? :D

Alpha Tester
845 posts
12,331 battles

Damn, aż takim noobkiem w wows jestem że jeszcze nie kumam, o co chodzi z Furutaką? :D

Furutaka jest ogólnie uważana za padakę i moje zdanie zbytnio się od tego nie różni.

[AKNH]
Beta Tester
318 posts

Furutaka jest ogólnie uważana za padakę i moje zdanie zbytnio się od tego nie różni.

Padaka to mało powiedziane :P 5 którą gniotą 3 -.-

Sailing Hamster
104 posts
4,315 battles

Jak nie Aoba to Furutaka, co z wami? Furutaka jest świetna! Ładuj AP do tych 203 i Omahy oraz Phoenix i podobne padają, Cleveland zresztą też może ostro dostać od niej.

Dobra, ale to temat o Kumie. Na początku, kilka pierwszych bitew co to jest? Nie umiem grać, słabo szło ( było to po wygrindowaniu Amagi, tylko grindowałem pancerniki akurat) . Potem, było bardzo dobrze i przeprosiłem Kumę że wcześniej ją zbluzgałem. To samo z Myogi. Kuma- dobre działa, torpedy, świetny okręt

Beta Tester
70 posts
7,809 battles

Kuma ....

najlepsza taktyką jak dla mnie na nim to ustawić sie lekko pod kątem do przeciwnika i strzelać sekwencyjnie co 1,5 sekundy ...

w momencie wstrzelania się w cel, utrzymać tylko kat i podniesienie - manewrować ile się da ...

tylko HE ... wiele razy za moją dość specyficzna taktyke (na granicy zasięgu chowanie się za wyspami, wysoki kat podniesienia i zasypywania przeciwnika stalą i ogniem) dostawałem bluzgi ...

jak dla mnie - funship :)

Players
24 posts
4,572 battles

Świetny okręt, nic dodać nic ując. Niszczyciele pożera na dzień dobry, a krążowniki i pancerniki bezlitośnie kąsa. Co ciekawe, zakupiłem Kumę po tym jak zjadła mojego Pheonixa :P

Moja taktyka to krążenie nią koło mordoru i zasypywanie przeciwnika ogniem, do tego cały czas zmiana płaszczyzny kursu i podejrzewam że połowa przeciwnego teamu klnie prze okrutnie :trollface:

Pierwsza bitwa, na totalnym stocku. Do póki nie dostanie jakiegoś potężnego nerfa, nie sprzedam nigdy. :honoring:

shot_15_07_10_22_23_27_0220.jpg

Players
30 posts
765 battles

Zakochałem się w tym statku od pierwszej bitwy. Szybki, zwrotny z niesamowicie celnymi spamerskimi działkami a do tego na tych co postanowią się do niego zbliżyć torpedy z dobrym zasięgiem.

Tu wyniki z pierwszej bitwy na nim na pełnym stocku.

bd428ecd46bc96abm.jpg

3ab64224c98aa6d1m.jpg

[1DF]
Players
340 posts
16,432 battles

Okręcik GENIALNY. Szybki jak niszczyciel, zwrotny jak niszczyciel, przyzwoite torpedy, działa OP! (strzelałem praktycznie tylko z burzącej). Ksywa ZIPPO, bo zapali wszystko co się da :). Nadaje się do każdego rodzaju taktyki, zmiany flanki, spamu, wsparcia. Świetny w atakach z zaskoczenia. Gdy Twój BB rozpoczyna walkę z drugim BB lecisz dookoła wysepki ładujesz torpy i pozamiatane, a zanim dopłyniesz to połowę spalisz. NIGDY nie ustawiać się bokiem. Wszystko co wystaje nad wodę jest jedną wielką cytadelą. Najlepszy kąt do ataku to 30-45%st.

• Cool 3

[AKI]
Players
4,171 posts
7,350 battles

Okręcik GENIALNY. Szybki jak niszczyciel, zwrotny jak niszczyciel, przyzwoite torpedy, działa OP! (strzelałem praktycznie tylko z burzącej). Ksywa ZIPPO, bo zapali wszystko co się da :). Nadaje się do każdego rodzaju taktyki, zmiany flanki, spamu, wsparcia. Świetny w atakach z zaskoczenia. Gdy Twój BB rozpoczyna walkę z drugim BB lecisz dookoła wysepki ładujesz torpy i pozamiatane, a zanim dopłyniesz to połowę spalisz. NIGDY nie ustawiać się bokiem. Wszystko co wystaje nad wodę jest jedną wielką cytadelą. Najlepszy kąt do ataku to 30-45%st.

+1

[1DF]
Players
340 posts
16,432 battles

minus na uszkodzenie dział i minus do ryzyka zapalenia, torpedy są ale jednak tylko dodatkiem, Twoja największa siła tkwi w możliwości spamowania i podpalania non stop

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.