Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Voytee_iron

Kontenery świąteczne 2020 - czy Wargaming uprawia SCAM ??

304 comments in this topic

Recommended Posts

Players
37 posts
5,890 battles

Zakładam ten temat z dwóch powodów:

1. Oczekuję oficjalnego zajęcia stanowiska przez Wargaming / polskich managerów forum / polskich CC'ków w sprawie postu który pojawił się na REDDIT'cie:

https://www.reddit.com/r/WorldOfWarships/comments/k6ivy5/how_wg_chooses_your_santa_gift_ship_and_why_you/

Oczekuję odpowiedzi na pytania:

- Czy opisany w poście mechanizm losowania okrętów jest choć po części prawidłowy?

- Czy prawdą jest że każdy rodzaj świątecznych kontenerów (zwykły, duży, mega) zawiera "krótkie listy" okrętów, które wypadną z nich najpierw??

- Czy prawdą jest że ze świątecznego kontenera (nie z superkontenera) losowane są okręty tylko z "krótkich list"

- Czy prawdą jest że długa lista ok. 100 okrętów premium jest losowana dopiero po otrzymaniu superkontenera, który wypada dopiero jeżeli kontener mikołajkowy zawierający okręt losuje nam okręt z krótkich list, który akurat już mamy w porcie?

Koniec pytań.

Krótkie wyjaśnienie dla osób, którym się nie chce czytać Reddit oraz oglądać YT. Wargaming sprzedając kontenery mikołajkowe utrzymuje, że można w nich wylosować jakikolwiek okręt z listy ok. 100 okrętów premium wymienionych na stronie. Tymczasem wczoraj na facebook, YT, wśód znajomych obiegły informacje m.in. o bardzo dużej losowalności okrętu Makarov.

Post na reddicie opisuje mechanizm, który mówi że jeżeli wylosujemy z kontenerów mikołajkowych okręt to najpierw jest nam przyznawany okręt z krótkiej listy. Jakie okręty są na krótkiej liście to jest napisane na REDDIT.

Potwierdzenia tej teorii:

1. Moje własne doświadczenie - z 20 dużych paczek wypadł mi: Orkan (konter świąteczny - okręt z krótkiej listy) z kontenera świątecznego, Makarov (kontener świąteczny - okręt z krótkiej listy), Dunkierka (super kontener, który wypadł bo wg mechanizmu WG kontener świąteczny który wylosowałem zawierał okręt, który mam już w porcie).

2. Filmik z openigu Druvika na Youtubie gdzie losuje mu okręty z krótkiej listy z kontenerów świątecznych.

3. Filmik z openingu Flamu na Youtubie  - tak samo

4. Wpisy na polskim FB WOWS -  często powtarzający się Makarov, Yudachi

To na razie tylko teoria, ale jeżeli jest prawdziwa to znaczy że: Kupując jakikolwiek kontener z paczek mikołajkowych nie masz szans na wylosowanie okrętu premium z długiej listy ok. 100 okrętów a jedynie okrętu z krótkiej listy (który jest w 90% crapem). Dopiero jeżeli polosuje Ci okręt z krótkiej listy, który już masz w porcie na to miejsce wskakuje superkontener z losowanym okrętem z długiej listy, którą wymienia WG.

Jeżeli powyższe jest prawdą to oferta świątecznych kontenerów opisana na stronie WG najdelikatniej mówiąc mija się z prawdą. Moim zdaniem jest to praktyka na którą w kwestii prawa handlowego znalazłyby się na gruncie prawa Unii Europejskiej odpowiednie paragrafy. Dlatego w celu potwierdzenia lub wykluczenia powyższego oczekuję oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

2. Proszę w komentarza osoby które zakupiły / wylosowały paczki świąteczne o podawanie jaki okręt im wypadł. Z podziałem na to czy wypadł im z kontenera świątecznego czy też wypadł im z superkontenera, który pojawił się zamiast kontenera świątecznego. Sprawdźmy teorię sami.

Post nie ma na celu atakowanie WG ani CC'ków ani kogokolwiek. Jako konsument wydający pieniądze na tą grę oczekuję rzetelnego przedstawiania oferty za co płacę.

o7

• Cool 11
  • Funny 1

[O-R-P]
Players
2,602 posts
28,465 battles

Dzień wczorajszy:

Zakupy rano:

1. Mainz z SK

2. Bayard z SK

3. Marblehead L z SK

Zakupy popołudniowe:

4. Hill z SK ( a miałem go kupić za węgiel w Zbrojowni :Smile_teethhappy: )

5. California z Dużej Paczki Mikołajkowej...

6. Yahagi z SK

Zakup wieczony za dublony jakich trochę dostałem:

7. Indomitable z SK

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
5,021 posts
36 minutes ago, Voytee_iron said:

1. Oczekuję oficjalnego zajęcia stanowiska przez Wargaming / polskich managerów forum / polskich CC'ków w sprawie postu który pojawił się na REDDIT'cie:

https://www.reddit.com/r/WorldOfWarships/comments/k6ivy5/how_wg_chooses_your_santa_gift_ship_and_why_you/

- Czy opisany w poście mechanizm losowania okrętów jest choć po części prawidłowy?

- Czy prawdą jest że każdy rodzaj świątecznych kontenerów (zwykły, duży, mega) zawiera "krótkie listy" okrętów, które wypadną z nich najpierw??

- Czy prawdą jest że ze świątecznego kontenera (nie z superkontenera) losowane są okręty tylko z "krótkich list"

- Czy prawdą jest że długa lista ok. 100 okrętów premium jest losowana dopiero po otrzymaniu superkontenera, który wypada dopiero jeżeli kontener mikołajkowy zawierający okręt losuje nam okręt z krótkich list, który akurat już mamy w porcie?

To może ja ostatni raz podejmę się wytłumaczenia działania prawdopodobieństwa w grze. Podejrzewam, że to co napisze i tak nie zostanie przyjęte do wiadomości, ale co mi tam.

Jeśli chodzi o pytania to WG zajęło już oficjalne stanowisko: okręty mają pewne prawdopodobieństwo wylosowania, którego nie podamy bo nie ma takich przepisów, które ich zmuszają do podawania tych danych. Ponieważ WG nie podaje to ani jedna z wymienionych osób (manager forum - tak właściwie to Menadżer Społeczności/polscy czy zagraniczni CC itd) nie ma 100% wiedzy w tym zakresie i może sobie gdybać i zgadywać jak to się dzieje. 

Ad.1. To co jest opisane w poście jest ogromnym uproszeniem i naginaniem nieco prawdy. Z niego wynika, że nie da się wylosować innych okrętów niż z listy. Co jest nieprawdą - sam znam takich co wylosowali inne okręty.
Ad.2. Każdy rodzaj kontenerów zawiera listę wszystkich okrętów, które można wylosować - ale każdy okręt ma inne prawdopodobieństwo wylosowania. Stąd okręty o najwyższym prawdopodobieństwie wypadają najczęściej.
Ad.3. Na 100% nie. Wytłumaczę poniżej.
Ad.4. Nie. I tu tłumaczenie:

Okręty w prezentach losowane są po prostu z pewnym prawdopodobieństwem. Można to porównać np. do sławnych zdrapek czy innej gry losowej. Weźmy zdrapki. Na odwrocie każdej z nich masz wysokości wygranych od 1zł do powiedzmy 40 tysięcy złotych. Jeśli weźmiesz 1000 ludzi, którzy zaczną drapać to pewna część nie zdobędzie nagrody ani jednej. Za to pewnie z tych co zostaną większość wylosuje tą najniższą nagrodę (1zł), niewielu te wyższe, a najwyższą prawdopodobnie nikt. Nie oznacza to, że 1zł jest na krótkiej liście (jak Makarow) tylko, że ma największą szansę na wylosowanie.

Tak jest prawdopodobnie (celowo prawdopodobnie bo nikt prócz WG nie ma takich danych) w tych kontenerach - pewne okręty mają bardzo wysokie szanse na wylosowanie (opisywane są przez zwolenników teorii spiskowych jako krótka lista), a część dużo mniejszą szansę. 
Tak samo jest z Super Kontenerami w grze - można byłby uknuć teorię spiskową, że na krótkiej liście są tylko sygnały zwykłe i kamuflaże, a dopiero potem inne dobra. Tymczasem z moich badań wynika banalna rzecz: kamuflaże wypadają średnio z 20% SK, zwykłe sygnały z 25%, a na przykład stal z niecałego 1%. Zatem zgodnie z założeniem z filmów i reddita - blisko połowa wylosowałaby sygnały lub kamuflaże (krótka lista), a tylko 1 na 100 wylosowałby jako pierwsze np. stal. Nie oznacza to, że gracz ZAWSZE wylosuje na początku sygnały czy kamuflaż, ale że gracze NAJCZĘŚCIEJ wylosują właśnie te elementy.

Powiem wprost - jeśli ktoś wierzy, że każdy z tych 107 okrętów premium ma tą samą szansę na wylosowanie - jest ogromnie naiwny. Jeśli patrzeć z punktu widzenia takiej osoby - to tak - losowania są "ustawione". Tak samo jak w zdrapce - większość wygra 1zł, a tylko bardzo nieliczni coś więcej.
Tak przy okazji sam po losowałem sobie 30 paczek i nie dostałem ani jednego okrętu. 

• Cool 1
  • Bad 6

Players
2,776 posts
6,201 battles
47 minut temu, Voytee_iron napisał:

Koniec pytań.

Krótkie wyjaśnienie dla osób, którym się nie chce czytać Reddit oraz oglądać YT. Wargaming sprzedając kontenery mikołajkowe utrzymuje, że można w nich wylosować jakikolwiek okręt z listy ok. 100 okrętów premium wymienionych na stronie. Tymczasem wczoraj na facebook, YT, wśód znajomych obiegły informacje m.in. o bardzo dużej losowalności okrętu Makarov.

Post na reddicie opisuje mechanizm, który mówi że jeżeli wylosujemy z kontenerów mikołajkowych okręt to najpierw jest nam przyznawany okręt z krótkiej listy. Jakie okręty są na krótkiej liście to jest napisane na REDDIT.

Potwierdzenia tej teorii:

1. Moje własne doświadczenie - z 20 dużych paczek wypadł mi: Orkan (konter świąteczny - okręt z krótkiej listy) z kontenera świątecznego, Makarov (kontener świąteczny - okręt z krótkiej listy), Dunkierka (super kontener, który wypadł bo wg mechanizmu WG kontener świąteczny który wylosowałem zawierał okręt, który mam już w porcie).

2. Filmik z openigu Druvika na Youtubie gdzie losuje mu okręty z krótkiej listy z kontenerów świątecznych.

3. Filmik z openingu Flamu na Youtubie  - tak samo

4. Wpisy na polskim FB WOWS -  często powtarzający się Makarov, Yudachi

To na razie tylko teoria, ale jeżeli jest prawdziwa to znaczy że: Kupując jakikolwiek kontener z paczek mikołajkowych nie masz szans na wylosowanie okrętu premium z długiej listy ok. 100 okrętów a jedynie okrętu z krótkiej listy (który jest w 90% crapem). Dopiero jeżeli polosuje Ci okręt z krótkiej listy, który już masz w porcie na to miejsce wskakuje superkontener z losowanym okrętem z długiej listy, którą wymienia WG.

Jeżeli powyższe jest prawdą to oferta świątecznych kontenerów opisana na stronie WG najdelikatniej mówiąc mija się z prawdą. Moim zdaniem jest to praktyka na którą w kwestii prawa handlowego znalazłyby się na gruncie prawa Unii Europejskiej odpowiednie paragrafy. Dlatego w celu potwierdzenia lub wykluczenia powyższego oczekuję oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

2. Proszę w komentarza osoby które zakupiły / wylosowały paczki świąteczne o podawanie jaki okręt im wypadł. Z podziałem na to czy wypadł im z kontenera świątecznego czy też wypadł im z superkontenera, który pojawił się zamiast kontenera świątecznego. Sprawdźmy teorię sami.

Post nie ma na celu atakowanie WG ani CC'ków ani kogokolwiek. Jako konsument wydający pieniądze na tą grę oczekuję rzetelnego przedstawiania oferty za co płacę.

o7

Obawiam się kolego, że bez bardzo dużej "gufnobóży" żadnego stanowiska i odzewu nie będzie. 

Rozumiem chciwość,  ale to jest dla mnie chore - WG na tym tylko traci, a tak to gdyby ludzie chwalili sie okretami 8-9 tieru to napędziliby sprzedaż. Jak dla mnie to sttrzał w kolano, myślałem by wydac te moje 8k dublonów, ale na szczęście obejrzałem openingi i mi przeszło. Wolę dozbierać diblony i z kuponem kupić jakąś premkę ze zbrojowni...

7 minut temu, Marblehead_1 napisał:

Dzień wczorajszy:

Zakupy rano:

1. Mainz z SK

2. Bayard z SK

3. Marblehead L z SK

Zakupy popołudniowe:

4. Hill z SK ( a miałem go kupić za węgiel w Zbrojowni :Smile_teethhappy: )

5. California z Dużej Paczki Mikołajkowej...

6. Yahagi z SK

Zakup wieczony za dublony jakich trochę dostałem:

7. Indomitable z SK

Brawo Ty, trochę lepszy zysk niż inni, ale czy Yahagi i tak nie leci prawie każdemu tak jak np. Makarov?

• Cool 1

[O-R-P]
Players
2,602 posts
28,465 battles
Just now, henryk5pio said:

Brawo Ty, trochę lepszy zysk niż inni, ale czy Yahagi i tak nie leci prawie każdemu tak jak np. Makarov?

Yahagi = 4000 dublonów z eventu na Hizena i to jest jego główna wartość. Stąd nie hejcę tego dropu.

[GHUND]
Players
184 posts
20,159 battles
8 minut temu, henryk5pio napisał:

Yahagi dropi z największego prezentu.  W supercontenerze może być w dużym lub małym prezencie.

[POIKO]
Players
142 posts
10,587 battles

No ja kupiłem 8 dużych i wyleciał Makarow :) Miałem kupić 20 ale odechciało mi się po tej aferze. Jednakże nie mam żalu do WG skoro to jednak nie jest afera jak napisał Dark Havoc. Hazard to hazard. Częściej przegrywasz niż wygrywasz. Chcesz mieć pewność to kupuj w sklepie konkretny okręt:)

Patrząc na moje ostatnie losowania kontenerów świątecznych, to te powiedzmy "niechciane" okręty mają dużą szanse wypadnięcia może nawet z 80%. Ale też muszę przyznać,że chociaż niechciane, to też dają fun :D

Jednakże jeśli ktoś ma mało okrętów i liczy,że mu wypadną te "najlepsze", to rzeczywiście może się nieźle wkurzyć.

• Cool 1

[GHUND]
Players
184 posts
20,159 battles
15 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Ad.1. To co jest opisane w poście jest ogromnym uproszeniem i naginaniem nieco prawdy. Z niego wynika, że nie da się wylosować innych okrętów niż z listy. Co jest nieprawdą - sam znam takich co wylosowali inne okręty.

A mieli przynajmniej jeden okręt z short listy?

Niektórzy za oceanem zrobili takie testy. Zupełnie nowe konta (zero premek) i załadowali je 8ma dużymi kontenerami. Zawsze pierwszą premka co była wylosowana był okręt z short listy (najczęściej Makarov)

• Cool 1

Players
2,776 posts
6,201 battles
1 minutę temu, Jaberwak napisał:

A mieli przynajmniej jeden okręt z short listy?

Mogli mieć, wystarczy, że Makarov ma np. 25% szans na wylosowanie i nagle mamy boom Makarovów.

[GHUND]
Players
184 posts
20,159 battles
1 minutę temu, henryk5pio napisał:

Mogli mieć, wystarczy, że Makarov ma np. 25% szans na wylosowanie i nagle mamy boom Makarovów.

Teoretycznie ma 33% ^^

Cała teza tego posta jest że w kontenerze świątecznym są od 3 (małe i duże) do 4 (wielkie) okrętów premium. Jak wylosujesz je lub ich duplikaty dostajesz Super kontener gdzie masz jakąś szanse na jeden z 107 premek

• Cool 1

Players
273 posts
7,340 battles
21 minut temu, Dark_Havoc napisał:

[Snip]

Znaczy się masz wiedzę, której nie ma nasz CM, podziwiam.

No dobra, łatwo twoje wyjaśnienie udowodnić, wklej mi screen z okrętem, który nie jest na shortliście, a wypadł z kontenera mikołajowego, a nie SK. Jak mała szansa by nie była, gdzieś musiałby się trafić. I to z wczoraj:cap_popcorn:

• Cool 3
  • Funny 1

Players
37 posts
5,890 battles
31 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Uwierzę w to jak zobaczę print screena z widocznym kontenerem mikołajkowym i wylosowanym okrętem spoza "listy".

• Cool 2

[ISEN]
Moderator
5,021 posts
1 minute ago, RazWKozeToNieHaram said:

Znaczy się masz wiedzę, której nie ma nasz CM, podziwiam.

No dobra, łatwo twoje wyjaśnienie udowodnić, wklej mi screen z okrętem, który nie jest na shortliście, a wypadł z kontenera mikołajowego, a nie SK. Jak mała szansa by nie była, gdzieś musiałby się trafić. I to z wczoraj:cap_popcorn:

Znaczy że masz dowody oparte na kilku zrzutach ekranu na podstawie około 20 ludzi. Bardzo mocne dowody :) Masz wiedzę, której nikt prócz WG nie ma :)

• Bad 2

[ISEN]
Moderator
5,021 posts
2 minutes ago, Voytee_iron said:

Uwierzę w to jak zobaczę print screena z widocznym kontenerem mikołajkowym i wylosowanym okrętem spoza "listy".

Ja uwierzę jak zobaczę print screeny WSZYSTKICH ludzi, którzy losowali i na KAŻDYM będzie okręt z listy. 

• Funny 3
  • Bad 2

Players
273 posts
7,340 battles
1 minutę temu, Dark_Havoc napisał:

Znaczy że masz dowody oparte na kilku zrzutach ekranu na podstawie około 20 ludzi. Bardzo mocne dowody :) Masz wiedzę, której nikt prócz WG nie ma :)

Ja mam tylko teorię, której do tej pory nikt nie podważył screenem. Czekam na fotkę:cap_book:

• Cool 3

Players
37 posts
5,890 battles
32 minuty temu, Dark_Havoc napisał:

Powiem wprost - jeśli ktoś wierzy, że każdy z tych 107 okrętów premium ma tą samą szansę na wylosowanie - jest ogromnie naiwny. Jeśli patrzeć z punktu widzenia takiej osoby - to tak - losowania są "ustawione". Tak samo jak w zdrapce - większość wygra 1zł, a tylko bardzo nieliczni coś więcej.

W żadnym zdaniu swojego posta nie podałem takiej tezy.

I generalnie apropos porównania do zdrapek to powiem tak:

1. Jeżeli teza podana przeze mnie jest prawdą -  to jest to SCAM, oszustwo, za które potencjalnie groziłyby WG ogromne kary.

2. Jeżeli jest prawdą to co mówisz że np. Makarov, Yuudachi, Orkan, California, London i inne okręty z podawanych "krótkich list" dla poszczególnych typów kontenerów mają po prostu większą (należałoby raczej stwierdzić bardzo dużą!) szansę na drop od pozostałych - to jest to SCAM tylko że w białych rękawiczkach za który możemy WG co najwyżej cmoknąć. Bo szanse na drop mogą sobie ustawiać tak jak chcą i robią to.

Jaka jest prawda - najprawdopodobniej to drugie bo w WG też prawnicy siedzą i głupi ludzie co zarządzają taką firmą raczej nie są. Poza tym i tak się tego nigdy nie dowiemy. Aczkolwiek nawet w takim układzie to nie są uczciwe względem konsumenta praktyki. I gdyby zebrać dokładne statystyki dropów od powiedzmy 1000 osób w krótkim czasie to jestem pewien że sporo prawników miałoby ochotę taką sprawą się zająć.

Kupujesz los na loterii w totolotku - masz podane 10000 nagród po 1 zł, 100 nagród po 10 zł, 1 nagroda po 1000. Tutaj bije Ci po oczach możesz dostać wszystko - dostajesz w tym roku Makarova, Oczakova, Yuudachi, Orkana, Californie. Crap okręty, których nikt nie kupuje.

Analiza wpisów z różnych źródeł pokazuje że rok temu popularne były np. Exetery i Huang He. Czyli kolejne crap okręty. Zatem należy wysnuć wniosek że WG ustawia sobie świąteczną loteryjkę w celu:

1. Na początek kupisz zestaw kontenerków -  jeżeli już to wydropi Ci słaby okręt - ale się cieszysz bo zawsze premka. Pokazano Ci że  masz szanse, okręty dropią.

2. Kupisz drugi zestaw kontenerów (no bo okręty lecą) i bach tutaj już Ci poleci okręt z "długiej listy / z mniejszej szansy" bo okręt szansy większej już masz.

Hajs wydany dwa razy (czy tam ileś). Ty się cieszysz masz okręciki. WG się cieszy bo ma hajs.

• Cool 2

Players
37 posts
5,890 battles
12 minuty temu, Dark_Havoc napisał:

Ja uwierzę jak zobaczę print screeny WSZYSTKICH ludzi, którzy losowali i na KAŻDYM będzie okręt z listy. 

No i tyle w temacie ;)

Bo powiedzieć - "ja widziałem" bez podania źródła to jest bardzo prosto ;) Do tego kontr odpowiedź - stara psychologiczna zagrywka ;)

Wszystkie printscreeny zawierające Makarova i inne okrety z tych "krótkich list" zawierały widoczny kontener mikołajkowy. Wszystkie inne okręty z "długiej listy" były na tle SK. Przypadek?

Oczywiście to jest tylko fragment, który widziałem naocznie, co jest żadnym dowodem. Ale do myślenia dawać może i daje.

• Cool 8

Players
492 posts
20 minutes ago, Dark_Havoc said:

Chłopie ale powiedz tak zwyczajnie po ludzku - nie wstyd ci tego bronić? Nie dość, że wokół ciężkie czasy, ludzie tracą robotę i utrzymanie, sprawy polityczne też już sięgają zenitu, bo ładunek kłamstw i manipulacji jakimi obywatele są zarzucani jest przytłaczający. I twoje wybielanie tych "mechanizmów niespodzianki" jest piękną wisienką na torcie.

• Cool 17
  • Funny 1

Players
37 posts
5,890 battles
1 minutę temu, Halborn napisał:

Chłopie ale powiedz tak zwyczajnie po ludzku - nie wstyd ci tego bronić? Nie dość, że wokół ciężkie czasy, ludzie tracą robotę i utrzymanie, sprawy polityczne też już sięgają zenitu, bo ładunek kłamstw i manipulacji jakimi obywatele są zarzucani jest przytłaczający. I twoje wybielanie tych "mechanizmów niespodzianki" jest piękną wisienką na torcie.

Jedna korzyść i tych tłumaczeń i z tej całej sytuacji. Moje wyleczenie z mikołajkowych "prezentów" raz na zawsze. Prezenty to są (znaczy były) - ode mnie dla WG z własnego portfela.

• Cool 3

Players
2,776 posts
6,201 battles

Nie wiemy jak to działa , więc możemy tylko gdybać. To może być nawet kilka poziomów, np. najpierw ustala czy będzie  okręt, czy coś innego i tu dajmy na to na okręt jest 10% szans. Potem ustala nam np. tier okrętu i może bybyć c, że tiery 5-7 mają po 25% szansy każdy, tier 8 20%, a 9 5%. Po wybraniu tieru ustala okręt i np. w grupie 5 tieru Makarov może mieć 25%, a Giulio Cesare czy Kamikaze R po 1%.

Nie kumam tylko czemu czasem ludziom wywala SK - może wtedy gdy wylosowało dubla i na gwałt daje coś innego? Trochę to dziwne, bo mogliby jak w WoT dać golda za duplikat i tyle.

• Cool 1

[POIKO]
Players
142 posts
10,587 battles

" Makarov is the most common ship in the big gift shortlist, and few people have it - that is why so many (including me) received Makarov as their first gift ship! The same occurred in 2018 with Krasny Krym, and Exeter and Huanghe in 2019. "

Hehe. Zgadza się. Rok temu Huanghe dostałem(fajną bitkę na nim miałem tak poza tym więc nie płacze:)). Exetera miałem więc mi się upiekło ale nie miałem Makarova więc dostałem:D Zatem jak będę kupował jeszcze kontenery to kilka mniej oczekiwanych okrętów dostane;]]] W sumie z tej "shortlisty" to nie chciałbym Londona i Viribusa a resztę mam albo może być. No ale rzeczywiście według mnie powinno być tak, że możesz każdy okręt mieć szanse wylosować (nawet z większą lub mniejszą szansą ale żeby był do wylosowania z puli)a nie ,że najpierw określone okręty najpierw musisz wylosować albo dopiero Sk ma okręt losowany z całej puli.

[GHUND]
Players
184 posts
20,159 battles
2 minuty temu, henryk5pio napisał:

Nie kumam tylko czemu czasem ludziom wywala SK - może wtedy gdy wylosowało dubla

SK masz tylko z dubli.

I o to w tym wszystkim chodzi.

Dopiero w SK masz szanse na 1 z 107 premek

Z kontenerów Mikołajkowych masz szanse na 1 z 10 (3 w małym, 3 w dużym , 4 w wielkim) okrętów premium - każdy z dubli powoduje wylosowanie SK z szansą na 1 z 107

• Cool 1

Players
2,776 posts
6,201 battles
7 minut temu, Jaberwak napisał:

SK masz tylko z dubli.

I o to w tym wszystkim chodzi.

Dopiero w SK masz szanse na 1 z 107 premek

Z kontenerów Mikołajkowych masz szanse na 1 z 10 (3 w małym, 3 w dużym , 4 w wielkim) okrętów premium - każdy z dubli powoduje wylosowanie SK z szansą na 1 z 107

Owszem, teoria jest kusząca,  jak każda spiskowa teoria, ale moze być też podobnie jak ja opisałem albo wszystkie okręty w jednym worku i np. Makarov z aż 25% szans.

• Cool 1