Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Korsarz_87

Oklahoma

11 comments in this topic

Recommended Posts

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles

...Jakieś wrażenia? Bo szczerze mówiąc, wole kazdy inny BB V, nawet Viribus, przynajmniej ma jakieś "szczególne cechy". Tutaj "szczególna cecha" to niczym nie rekompensowane 40(!)s przeładowania.

Nawet Texas, czy Okt Revo, o GC nie wspoinając. No nic, niech blokuje miejsce dla dropów z SK...

Players
74 posts
3,856 battles

Wypadła mi z kontenera (zresztą nie tylko to), i w przeciwieństwie do większości użytkowników tego forum nie zamierzam narzekać. Mam zamiar spróbować ją zrobić w ten sposób:

Zobaczę jak się będzie grało. Tak, czy inaczej to ma służyć zabawie, a nie być podstawą do marudzenia.

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles

Staram sie jak moge nie być "rasowym jęczydupą", ale po prostu są lepsze pancerniki na V, czy to premium, czy drzewkowe. Układ "full pod dodatkową" mija sie z celem poniżej VII. Zresztą, Okla nie ma jakiejś super bazy do robienia dodatkowej.  

Players
74 posts
3,856 battles

Jeśli odniosłeś wrażenie, że mój przytyk był do Ciebie, to przepraszam najmocniej, nie miałem zamiaru Cię urazić. Po prostu czytam to forum regularnie i ciągle widzę tylko narzekanie.

Ja nie twierdzę, że jest jakaś super do tego, co zresztą widać w podsumowaniu bitwy, gdzie SA mimo takiego rozwoju nie robi szału, ale mam zamiar się nią pobawić, kiedyś...

Zresztą wiele osób twierdzi, że jest to zabawny statek*

Ja nią zagrałem na razie tylko raz, do tego na koopach i zrobiłem 64k DMG i 3 fragi.  Grało się całkiem fajnjie. Zwłaszcza, że w tym akurat trybie, żeby coś ubić, to musisz zrobić yolo przez ogromne Y, bo inaczej nie zdążysz wystrzelić. Choć yolo w wydaniu Oklahomy, to chyba śmiesznie brzmi.

A głównie koopy okupuję, żeby Wam, "Propsom" nie psuć zabawy, choć od czasu do czasu włażę na randomy i próbuję szczęścia, z różnym skutkiem jak na razie. Jakoś nie mam z kim popływać w dywizjonach, żeby się pouczyć lepiej grać.

* tak, wiem, okręt, ale o tym wiem i uwielbiam miny tych wszystkich asów polskiej marynarki, gdy przy nich mówię statek.

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles
25 minutes ago, Slodki_Jak_Wymiotki said:

A głównie koopy okupuję, żeby Wam, "Propsom" nie psuć zabawy, choć od czasu do czasu włażę na randomy i próbuję szczęścia, z różnym skutkiem jak na razie. Jakoś nie mam z kim popływać w dywizjonach, żeby się pouczyć lepiej grać.

Co grasz, to grasz, Twoja sprawa, tyle że- boty w coopach płyną praktycznie prosto, nie mają kamo, flag, zrobionych dowódców, nawet DD jak puści dym to i tak pruje prosto na pełnej prędkości, więc tutaj nie ma rozmowy o taktyce, przydatności okrętu, czy chwalenia sie wynikami. Na pewno przy sprzyjających warunkach da sie oklą zrobić wynik, ale -delikatnie mówiąc- nie jest to okręt "elastyczny". Już NY czy Tex, a nawet wspomniany wcześniej Viribus moim zdaniem lepiej reagują na mapie. Nie, sorry, niska predkość i mega długie przeładowanie to nie jest "to". I nieco większy kaliber  nie rekompensuje tego. Żeby jeszcze miał jakąś "supermoc", wzmocnienie AA czy cokolwiek, ale nie ma. 

...

Po przemyśleniu dodam- jedno, co mi sie spodobało, to że całkiem fajnie odbija i mam nadzieje, że to nie jest chwilowa "łaska RNG".

Players
74 posts
3,856 battles

Trochę się zrobił nam OT. Wracając do Oklahomy, to może to i jest najgorszy BB tego tieru, ale przypuszczalnie dostałeś go za darmo, jeśli Ci się nie podoba, to go sprzedaj, zostanie Ci gratisowe miejsce w porcie i sześcioperkowy kapitan za free.

Na koopach gram nie po to, żeby się uczyć taktyki, tylko celnego strzelania, poza tym, tam mogę szybciej zrobić codzienne (i nie tylko) misje, za które dostaję różne bonusy, ale tego raczej nie muszę tłumaczyć tak zaawansowanemu graczowi, jak Ty.

• Cool 1

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles
42 minutes ago, Slodki_Jak_Wymiotki said:

dostałeś go za darmo, jeśli Ci się nie podoba, to go sprzedaj,

Wiem, ale podyskutować zawsze można, może sie czegoś dowiem, może odkryje jakąś jego "tajną moc" :), może ktoś coś podpowie...

44 minutes ago, Slodki_Jak_Wymiotki said:

Na koopach gram nie po to, żeby się uczyć taktyki, tylko celnego strzelania, poza tym, tam mogę szybciej zrobić codzienne (i nie tylko) misje, za które dostaję różne bonusy,

Jasne, spoko, jeszcze raz powtarzam- Twoja sprawa, z czego czerpiesz frajdę, pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 1

[P-L]
Players
103 posts
4,406 battles

Oklahoma wyciągnięta okazjonalnie na zbijanie śnieżynki xD

World of Warships 2021-01-07 00_02_50.png

World of Warships 2021-01-07 00_03_05.png

Players
5 posts
2,682 battles

Jeden mecz nie czyni z tego czegoś pancernika.

Zrobienie z niej Bismarcka raczej nie wyjdzie. Choć spróbować można.

Na chwile obecną jak dla mnie szrot i tyle.

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles

Czemu ta pływająca groteska ma aż 40s przeładowania? Texas- 35s z prawie takimi samymi działami, tyle samo sztuk, prawie taki sam zasięg, reszta cech bardzo podobna, oba mają samolocik... Czy można prosić o wytłumaczenie sensu balansu w tym przypadku? 

/edit/

A, przepraszam, Tex ma nawet nieco lepszą alfe.

/edit2/

Dobra, OK, Okla ma wyraźnie grubszy pancerz i chyba naaaawet to czuć. 

Sign in to follow this