Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
zdzislawdyrma

mam problem matematyczny

17 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,688 posts
16,199 battles

mam 15600 punktow badawczych i nigdy nie resetowalem zadnej lini

i teraz pytanie

ile razy musze zresetowac linie do harugumo zeby miec ohio?

Players
2,688 posts
16,199 battles

nie wiem kiedy jest x1 czy x2  nie interesowalem sie tym do tej pory

ale do tej pory nic nie resetowalem jeszcze

wiem ze pewnie 4 razy y starczylo ale chcialbym zaoszczedzic wolnego i moze 3 razy by tarczylo

[ISEN]
Moderator
4,857 posts

Koszt Ohio to 62k

Za pierwszy reset otrzymujesz 10k, plus bonus x2 za resetowanie, czyli 20400 Punktów Badawczych. Ponieważ masz teraz 15,6kPB to daje po jednym resecie razem 46k PB. Jeśli poczekasz 3 miesiące to kolejny reset przyniesie koło 20k co powinno dać razem 66k - wystarczy na Ohio.

Zatem w teorii (pod warunkiem że w tych obecnych 15,6k punktów nie ma bonusu 10k) to 2 resety w 3 miesiące. Jeśli zaś nie doliczy się bonus za pierwszy reset - to 3 resety. Ewentualnie mogą być to szybkie 4 (5 w wypadku braku bonusu startowego) resety jeden po drugim - to da 40k, plus obecne 15k i 10k bonus.

EDIT: specjalnie dla specjalisty od wciskania szpil podkreślę parę rzeczy:
"Za pierwszy reset otrzymujesz 10k, plus bonus x2 za resetowanie, czyli 20400 Punktów Badawczych. Ponieważ masz teraz 15,6kPB to daje po jednym resecie razem 46k PB.
I teraz będzie matematyka na poziomie @PanNickt 10k+20k+15,6k = (w przybliżeniu) 46k. 

• Cool 1

[WOB]
Players
4,804 posts
16,384 battles

Jak poczekasz ze 3 miesiące (no, niecałe - bez kilku dni), to wystarczą 3 regrindy - zrobisz obecne 2x, kolejne 2x i na dokładkę jeden raz bez bonusu.

Gdybyś się spytał tydzień temu, to miałbyś już sprawę załatwioną, bo bonus x2 odnowił się w ubiegłą sobotę bodajże.

[WOB]
Players
4,804 posts
16,384 battles
5 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Za pierwszy reset otrzymujesz 10k, plus bonus x2 za resetowanie, czyli 20400 Punktów Badawczych. Ponieważ masz teraz 15,6kPB to daje po jednym resecie razem 46k PB.  

O, co najmniej doktorat w matematyki się kroi.

Jak zdołasz udowodnić, że 15,6+20,4 = 46 to ten doktorat masz w kieszeni.

@zdzislawdyrma jak widać nie tylko Ty masz problem matematyczny, tudzież problem z matematyką.

Mój 6-letni syn twierdzi, że 15+20 = 35 (ułamków dziesiętnych niestety jeszcze nie zna), ale co on może wiedzieć...

Players
2,688 posts
16,199 battles

chyba przespalem pare dni

i na teraz sa 4 resety

chce ohio na dzis

a mysle ze przez 3 miesiace  nazbieram troche wolnego

[WOB]
Players
4,804 posts
16,384 battles
18 minut temu, Dark_Havoc napisał:

EDIT: specjalnie dla specjalisty od wciskania szpil podkreślę parę rzeczy:
"Za pierwszy reset otrzymujesz 10k, plus bonus x2 za resetowanie, czyli 20400 Punktów Badawczych. Ponieważ masz teraz 15,6kPB to daje po jednym resecie razem 46k PB.
I teraz będzie matematyka na poziomie @PanNickt 10k+20k+15,6k = (w przybliżeniu) 46k. 

Dlaczego wprowadzasz w błąd graczy? 

Jak się ma sklerozę, to warto sobie poszukać informacji, np. tu:

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/research-bureau/

i doczytać, że bonus 10k punktów nie był "za pierwszy reset", tylko za posiadanie 5 ukończonych linii:

Jeśli posiadacie przynajmniej pięć zbadanych okrętów X poziomu, otrzymacie dostęp do Agencji badawczej, jednorazową nagrodę w wysokości 10 000 punktów badawczych oraz możliwość zresetowania dowolnej z rozwiniętych gałęzi drzewa technologicznego.

Jak specu sądzisz, skąd mu się wzięło 15,6k punktów skoro nic nie resetował? Właśnie z bonusu startowego 10k + do 1,2k miesięcznie za zadania.

[ISEN]
Moderator
4,857 posts
10 minutes ago, PanNickt said:

Dlaczego wprowadzasz w błąd graczy? 

Jak się ma sklerozę, to warto sobie poszukać informacji, np. tu:

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/research-bureau/

i doczytać, że bonus 10k punktów nie był "za pierwszy reset", tylko za posiadanie 5 ukończonych linii:

Jeśli posiadacie przynajmniej pięć zbadanych okrętów X poziomu, otrzymacie dostęp do Agencji badawczej, jednorazową nagrodę w wysokości 10 000 punktów badawczych oraz możliwość zresetowania dowolnej z rozwiniętych gałęzi drzewa technologicznego.

Jak specu sądzisz, skąd mu się wzięło 15,6k punktów skoro nic nie resetował? Właśnie z bonusu startowego 10k + do 1,2k miesięcznie za zadania.

Nie wiem skąd ma 15,6k punktów. 10k punktów dostawało się w momencie 1 resetu. Dlatego w moich wyliczeniach wartość 10k brałem jako przypuszczalnie dodaną do 15k. Możesz to przeczytać w moim wpisie. 

EDIT: tak dla pewności, że zauważysz podkreślę odpowiednie stwierdzenia:

"Zatem w teorii (pod warunkiem że w tych obecnych 15,6k punktów nie ma bonusu 10k) to 2 resety w 3 miesiące. Jeśli zaś nie doliczy się bonus za pierwszy reset - to 3 resety. Ewentualnie mogą być to szybkie 4 (5 w wypadku braku bonusu startowego) resety jeden po drugim - to da 40k, plus obecne 15k i 10k bonus."

[WOB]
Players
4,804 posts
16,384 battles
Przed chwilą, Dark_Havoc napisał:

Nie wiem skąd ma 15,6k punktów. 10k punktów dostawało się w momencie 1 resetu. 

To wytłumaczę jeszcze raz, jak milicjantowi. Bonus 10k był za posiadanie 5 skończonych linii, a nie za pierwszy reset. Powyżej masz nawet źródło tej informacji na oficjalnej stronie WG. Ten bonus autor już dostał więc nie dostanie go ponownie. Gdyby miał wyliczony fxp na 3 resety, co według ciebie wystarczyłoby na uzyskanie Ohio, to zostałby po tych 3 resetach z ręką w nocniku i bez Ohio

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
4,857 posts
1 minute ago, PanNickt said:

To wytłumaczę jeszcze raz, jak milicjantowi. Bonus 10k był za posiadanie 5 skończonych linii, a nie za pierwszy reset. Powyżej masz nawet źródło tej informacji na oficjalnej stronie WG. Ten bonus autor już dostał więc nie dostanie go ponownie. Gdyby miał wyliczony fxp na 3 resety, co według ciebie wystarczyłoby na uzyskanie Ohio, to zostałby po tych 3 resetach z ręką w nocniku i bez Ohio

Nie martw się. Kiedyś wreszcie zrozumiesz co napisałem. Naprawdę wierzę w to. A tymczasem baw się dobrze. 

[WOB]
Players
4,804 posts
16,384 battles
Przed chwilą, Dark_Havoc napisał:

Nie martw się. Kiedyś wreszcie zrozumiesz co napisałem. Naprawdę wierzę w to. A tymczasem baw się dobrze. 

Bardziej się martwię, że ktoś uwierzy w to co piszesz i poczuje się oszukany jak ten gość od 11k dublonów zainwestowanych w stocznię kilka dni temu. 

Players
2,688 posts
16,199 battles

teraz pytanie

jak zresetuje linie 3 razy i nie dostanie  ohio

to do kogo mam przyjsc jako zomo z palka teleskpowa

[ISEN]
Moderator
4,857 posts
2 hours ago, zdzislawdyrma said:

teraz pytanie

Wybierz sobie :) Ale jak zresetujesz ją 3 razy w krótkim czasie to od razu kupuj tą pałkę. Bo 3 resety w ciągu niecałych 3 miesięcy to Ci dadzą 40k punktów. A musisz zrobić reset teraz (20k), a potem za blisko 3 miesiące (kolejne x2=20k), a 3 już wszystko jedno kiedy. 

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
29,633 battles

Czyżby były jakieś przecieki o wycofaniu Ohio ?  Mam dość punktów na Ohio lub Sławę i zastanawiam się, czy któregoś z tych okrętów nie zamierzają wycofać?

Players
303 posts
9,204 battles
17 godzin temu, zdzislawdyrma napisał:

teraz pytanie

Ty, ale Ty wiesz że punkty się dostaje za każdy zbadany okręt z danej linii. Nie z automatu za reset linii. 

Sign in to follow this