Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Arpeggio: okręty flagowe Floty Mgły

33 comments in this topic

Recommended Posts

[ROMT]
Players
357 posts
7,162 battles

Niech tu nikt nie narzeka. Te wydarzenie są całkowicie opcjonalne, które nikt nie musi brać udziału w tym. Wystarczy nie kliknąć na przycisku "weź udziału". To kwestia gustu. Wygląd specjalne okrętów w bitwie nie będą się różnić od standardowe okrętów, jeśli włączycie odpowiednie filtry w grze. To dla przypomnienia.

Za to mini-event jest strasznie SKĄPY w porównanie do poprzedni taki event, jeśli chodzi o misji bojowe. W tamtędy event za wykonanie misji bojowe możemy zgarnąć aż 5 okrętów prenium z kategorii ARP, unikalne kamuflaży i ... 6 unikalne dowódców, natomiast tutaj można otrzymać tylko 1 dowódca. Za to są więcej oferty za $$$$$$ ! Więcej mikropłatności, a mniej misji bojowe z "darmowe nagrody"... Już sam mini-event Transformers jest o wiele lepszy. Bez urazy. Hehehe...

Miłego grania i życzę wszystkich dużo zdrowia! :cap_haloween:

• Cool 3

[O-R-P]
Players
33 posts
22,499 battles

ARP czyli tzw. gejoza- dzien w ktorym mogłem pozbyc sie tych okretow do dzis uznaje za milowe osiagniecie WarGamingu. 

=============================================================

Dla tych co nie sa swiadomi dawniej tych okretow nie dało sie pozbyc i waliły po oczach tęczowymi barwami- filtrów tez wowczas nie było zeby je wyłaczyc- zostały wprowadzone duzo duzo pozniej.

• Cool 1
  • Funny 1

Beta Tester
36 posts
14,121 battles

T10 za dolarki... doczekaliśmy się. Nie chce mi się rozwijać i po prostu powiem: beznadziejny pomysł. Obiecywaliście, że nigdy nie będzie. H-I-P-O-K-R-Y-Z-J-A

• Cool 2

[IFS]
Players
146 posts
14,414 battles

Też się kiedyś ich pozbyłem, ale dlatego. że "rządziły się swoimi prawami": nie było chyba można przypisać "normalnych" kapitanów, miały gorsze parametry wykrywalności i chyba jeszcze jakieś dodatkowe "restrykcje", nie pamiętam dokładnie, bo było to jednak dawno temu. Teraz okazuje się, że "są w cenie". Po jakimś czasie dopiero zaczęła się ich "integracja" z odpowiednikami w grze. Pytanie jak one teraz wypadają na tle drzewkowych i "premiowych" odpowiedników. Np. czy APR Maya / ARP Takao to generalnie ten sam okręt (oczywiście inne kamo), który jest co do parametrów odpowiednikiem premiki Atago? Czy i czym różnią się od siebie / od niego (Atago) np. konsumablami itp.?

Czyś ty człowiek, czyś ty zwierz?

Skąd przychodzisz, czego chcesz...?

Beta Tester
4,807 posts
14,889 battles
2 hours ago, allegrowicz59 said:

T10 za dolarki... doczekaliśmy się. Nie chce mi się rozwijać i po prostu powiem: beznadziejny pomysł. Obiecywaliście, że nigdy nie będzie. H-I-P-O-K-R-Y-Z-J-A

WG i obiecywanie że czegoś nie będzie kolega raczy kpić

Teraz drodzy parafianie ja nie chcę krakać ale nie zdziwię się jak wycofane będą okręty za zasoby stal/węgiel/punkty/free exp i X sobie tylko za golda będzie można kupić

Oczywiście chciał bym się mylić ale dużo na to wskazuje

• Cool 5

[O-R-P]
Players
2,293 posts
22,316 battles
22 minutes ago, ILovePlayCV said:

Teraz drodzy parafianie ja nie chcę krakać ale nie zdziwię się jak wycofane będą okręty za zasoby stal/węgiel/punkty/free exp i X sobie tylko za golda będzie można kupić

Jak dla mnie to testowanie na przeciętnym, zwykłym okręcie jak jeszcze można wymienić na pieniądze okręty TX. RB się sprawdza jak widać po liczbie Ohio to teraz inny pomysł.

[IFS]
Players
146 posts
14,414 battles
38 minutes ago, ILovePlayCV said:

Ja usłyszałem w materiale amerykańskiego kontrybutora-youtubera, że zabranie popularnych okrętów amerykańskich USSs Georgia, Alaska i Massachusetts to de facto przymus do grania nieatrakcyjną drugą linią bb-ków albo regrindy do Ohio, he, he...

Ale coś może w tym być, bo już nowy Belfast to skok na kasę, a z nią może być różnie, także w WOT, czyli na Białorusi...

[FJORD]
Beta Tester
633 posts
26,367 battles
3 godziny temu, J_jW napisał:

Np. czy APR Maya / ARP Takao to generalnie ten sam okręt (oczywiście inne kamo), który jest co do parametrów odpowiednikiem premiki Atago? Czy i czym różnią się od siebie / od niego (Atago) np. konsumablami itp.?

Tak ten sam, to klon. Sprzęt eksploatacyjny też ten sam.

Doceniam przeogromny wysiłek jaki włożyli twórcy WG w wypuszczenie kolejnego klona po tak długim czasie. Czy też równie długo mam czekać na ukazanie się Chokai?. Strasznie musi być to pracochłonne,  -  nie wiem , czy wytrwam lub dożyję.

• Cool 1
  • Funny 1

Players
3 posts
4,705 battles

Gdy był maraton zrobiłem wszystkie i zabrakło mi ułamka żeby skończyć Nachi... Miałem nadzieję, że na pozostałe też będzie maraton.

• Cool 2

[IFS]
Players
146 posts
14,414 battles
34 minutes ago, komturkonrad said:

Tak ten sam, to klon. Sprzęt eksploatacyjny też ten sam.

Doceniam przeogromny wysiłek jaki włożyli twórcy WG w wypuszczenie kolejnego klona po tak długim czasie. Czy też równie długo mam czekać na ukazanie się Chokai?. Strasznie musi być to pracochłonne,  -  nie wiem , czy wytrwam lub dożyję.

Dziękuję Ci Komturze, bo na wows wiki podstrona dotycząca ARP Maya się nie otwiera / nie istnieje. Ale skoro to to samo co ARP Takao, a Takao to według wows wiki to to samo, co Atago, to już teraz wiem na pewno. A Chokai to będzie inna okazja, bo na razie pracują nad kolorem i odcieniem... Ale doczekasz się... A tak poważnie, to pytanie, czy Chokai jest w serii książeczek / filmu animowanego Arpeggio of Blue Steel, bo to przypuszczam także kwestia postaci i przede wszystkim odstąpienia praw autorskich do niej. Pozdrawiam, silnych wiatrów i przysłowiowej stopy wody.

• Cool 1

[FJORD]
Players
14 posts
12,026 battles

Kilkanaście miesięcy temu: Nie będzie X za kase. Nigdy!

Kilkanaście miesięcy temu: Jakie Okręty podwodne? NIE BĘDZIE!

Kilkanaście miesięcy temu: Kończymy współprace z ARP -ludzie kupujcie okręty bo już KONIEC.

PS A jako fan ARP mam ogromny niedosyt. Taką współprace to sobie możecie.... wiecie co.

Aż sie boje zapytać czy bedą SSBN. Bo jak odpiszą ze nie...to ze za 15 miesiecy - 10 sek po starcie bitwy - mapa spalona w ogniu atomowym.

• Bad 1

[FJORD]
Beta Tester
633 posts
26,367 battles
godzinę temu, J_jW napisał:

A tak poważnie, to pytanie, czy Chokai jest w serii książeczek / filmu animowanego Arpeggio of Blue Steel, bo to przypuszczam także kwestia postaci i przede wszystkim odstąpienia praw autorskich do niej.

Tego nie wiem, bo nie oglądam już dawno bajek, a moja córka lubi inne bajki. Trza zapytać kogoś mądrzejszego.

godzinę temu, J_jW napisał:

Ale doczekasz się..

taa.... Dzięki -  Pozdro również.

P.S. 

Spoiler

Kusi mnie aby mieć Mayę, bo brakuje mi do kolekcji, ale w klanie nie chcą mi jej kupić.  ( Żart ) 

Szkoda,że nie ma na nią misji.

• Funny 1

[TTTPL]
[TTTPL]
Players
117 posts
20,652 battles

Pamiętam jak były misje na ARP, ciut wyśrubowane, ale do zrobienia ( ciekawe kto pamięta zniszczyć  . 25 ruskich okrętów, a trafiał się jeden na bitwę :Smile_teethhappy: ). Teraz to tylko wszystko za kasę. Ta gra zaczyna powoli umierać, zero nowych trybów, gracze odchodzą, a księgowi szaleją że kasa się zgadza. No ale drwal twierdzi że to gracze są roszczeniowi. :Smile-_tongue::Smile_teethhappy:

• Cool 2
  • Funny 1

[DOREE]
Beta Tester
1,744 posts
13,093 battles

I co z tego, że tier X można kupić za kase? Na czym polega "drama", bo nie rozumiem?

Jęczydupom polecam inne hobby, bo tak, to zawiewa hipokryzją i to delikatnie mówiąc.

• Cool 1
  • Bad 2

[IFS]
Players
146 posts
14,414 battles
1 hour ago, komturkonrad said:

Tego nie wiem, bo nie oglądam już dawno bajek, a moja córka lubi inne bajki. Trza zapytać kogoś mądrzejszego. 

taa.... Dzięki -  Pozdro również.

P.S. 

Reveal hidden contents

Kusi mnie aby mieć Mayę, bo brakuje mi do kolekcji, ale w klanie nie chcą mi jej kupić.  ( Żart ) 

Szkoda,że nie ma na nią misji.

W grze spotkałem gracza o nicku Kapitan Tsubasa i pomyślałem sobie pozytywnie, że: o kogoś interesuje historia japońskiej floty i inspirująca jest dla niego postać któregoś z dowódców okrętów, mi akurat nieznanego. Tymczasem przebiegając przez kanały tv (w niektóre dni pracuję zdalnie z domu) zorientowałem się, że Tsubasa, to owszem kapitan, ale drużyny piłkarskiej w japońskim serialu animowanym. Hmm, a twarz miał Sindbada Żeglarza, tylko dubbingu Złotowskiej brakowało...

Pojedyncze okręty ARP można było kupić zniżkowo kiedyś na Steam i być może Humble Bundle.

Beta Tester
4,807 posts
14,889 battles
1 hour ago, Korsarz_87 said:

I co z tego, że tier X można kupić za kase? Na czym polega "drama", bo nie rozumiem?

Jęczydupom polecam inne hobby, bo tak, to zawiewa hipokryzją i to delikatnie mówiąc.

a do ciebie dociera że w tym momencie masz otwartą drogę do wycofania okrętów za jakiekolwiek zasoby i wrzucenia wszystkiego do jednego worka???

czyli skończą się okręciki za zasoby chcesz stalingrada ładuj 50k cebuli

\chcesz Fdra ładuj 60k cebuli

nie będzie okrętów za free expa za stal kupisz sobie moduły

czy to jest hipokryzja ze strony graczy, że znając stwierdzenie tej firmy

,,Nie będzie``

to w ciągu 12 miesięcy będzie wszystko na odwrót

Przypomnę zapowiedzi brak za hajs okrętów premium t IX - patrz J.B

No ale spoko przecież tu coś skrytykować w normalny sposób się nie da, bo zaraz masz kółko wzajemnej adoracji które cię oskarża o ból zada

To szczerze powiem tak jak nie daj boże zrobią, to o czym piszę to proszę bez płaczu

1 hour ago, Milos__Varak said:

eraz to tylko wszystko za kasę. Ta gra zaczyna powoli umierać, zero nowych trybów, gracze odchodzą, a księgowi szaleją że kasa się zgadza. No ale drwal twierdzi że to gracze są roszczeniowi. :Smile-_tongue::Smile_teethhappy:

Gdzie ci gra umiera średnio koło 30 tyś masz w godzinach wieczornych

następny jasnowidz

To niech w końcu zdechnie bo jakoś końca nie widać i nie slychać

• Boring 1

[E--C]
Players
948 posts
13,977 battles
5 godzin temu, J_jW napisał:

A tak poważnie, to pytanie, czy Chokai jest w serii książeczek / filmu animowanego Arpeggio of Blue Steel,

W kreskówkach jej nie było, w książkach jest wspomniana, ale nigdy nie był pokazany jej model (za wiki, nie czytałem książek) więc cholera wie, jaki by miała mieć zestaw kolorów.

• Cool 1

[IFS]
Players
146 posts
14,414 battles
56 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

W kreskówkach jej nie było, w książkach jest wspomniana, ale nigdy nie był pokazany jej model (za wiki, nie czytałem książek) więc cholera wie, jaki by miała mieć zestaw kolorów.

Rozumiem. To w praktyce oznacza, że prawdopodobieństwo pojawienia się Chokai  w grze jest nikłe, skoro istnieje tylko w kontekście. Bo należałoby do końca ją stworzyć, a rozpoznawalna w filmie, może pojawić się później w grze... Czyli pół żartem, pół serio komtur Konrad może jej nie doczekać...  Ale widać, że Kolega / Koledzy coś wiedzą na ten temat. Mi już samo słowo Arpeggio, zapewniam, że nie wiem jak to się ma do przekazu artystycznego japońskich twórców, ale kojarzy się z czymś absolutnie innym, bo arpeggio to jest charakterystyczna technika instrumentów strunowych wywodząca się z czasów niepamiętnych, może starożytności. Bo harp to po łacinie harfa, a harpegio to technika gry na niej. Stąd angielskie słowo arpeggio oznacza technikę wykorzystywaną także przez gitarzystów, a jej mistrzem jest Kirk Hammett z Metallici (np. finałowe solo w One), ale to już zupełnie inny temat.

[BASIC]
[BASIC]
Players
40 posts
11,956 battles

@ILovePlayCV to było wiadome, że wprowadzą dyszki za kasę (dublony), przykład Puerto Rico, był już testem. Za podajże 59000 dublonów można było go kupić, nie robiąc dyrektyw. To tylko była, według mnie, kwestia kiedy. Nie wiem czy pamiętasz, jakie było tłumaczenie WG, jak wprowadzili Jean Barta do sklepu. Że to był "test?" (zapomniałem słowa😅), w każdym razie ten "test" się udał i tera każda 9 premium jest w sklepie. Nie ma co już panikować już, że dyszki będą tylko za dublony. Jak "wyciekła" wypowiedź jednego z pracowników bądź kogoś postanowionego wyżej, że muszą robić tak tą grę, żeby gracz tylko w nią grał. Moim zdaniem, waluty i tak tracą na wartości, ale nadal warto będzie je zbierać. Takie działania są dlatego, że nie mają sensownej konkurencji, są monopolistami w tej tematyce gier. A że się pojawił taki sposób uzyskania 10 specjalnej, no cóż, jak to się mówi: "kto bogatemu zabroni?". Nikomu w portfel nie zaglądam, jego pieniądze jego decyzje. Kogo stać, kto chce mieć, to niech se kupi, mnie to tam wsiorybka. Sam mało nie wydałem, pewnie jak większość z Was, ale to są moje/Wasze pieniądze i ja/Wy decydujecie jak je wydać. Niektórzy wydają na gry, niektórzy na "panie do towarzystwa", niektórzy na samochody do kolekcji, inni na ciul wi nie wiadomo co.

To tylko gra, nie zapominajmy o tym. 

Pozdrawiam! :Smile_Default:

• Cool 2

[ROMT]
Players
357 posts
7,162 battles
10 godzin temu, Jaro199403 napisał:

Nikomu w portfel nie zaglądam, jego pieniądze jego decyzje. Kogo stać, kto chce mieć, to niech se kupi, mnie to tam wsiorybka. Sam mało nie wydałem, pewnie jak większość z Was, ale to są moje/Wasze pieniądze i ja/Wy decydujecie jak je wydać. Niektórzy wydają na gry, niektórzy na "panie do towarzystwa", niektórzy na samochody do kolekcji, inni na ciul wi nie wiadomo co.

To tylko gra, nie zapominajmy o tym. 

Pozdrawiam! :Smile_Default:

Dokładnie. Głosujemy portfelem i przez to mamy wpływ na przyszłość WoW. Są mnóstwo mikropłatności, ponieważ BOGATE graczy tak zdecydowali. My "nędzarze" nie mamy nic do gadanie i tyle. WoW nie istnieje za darmo. Cieszmy się, co mamy za darmo. Inna gra World of WarCraft nie da się grać za darmo, dopóki nie płacimy za miesięczny abonament, natomiast w World of Warships możemy grać za darmo bez konta PRENIUM, jak tylko zechcemy. Od niedawna dostaliśmy nawet 7 dni PRENIUM w prezencie.

Jeśli uważacie, że wszystko kosztuje za drogo, to po prostu nic nie kupujcie. Nieważne, że są atrakcyjne. Twórcy WoW bardziej słuchają klienci (Ci, co dużo płacili) niż darmozjady. Proste.

[E--C]
Players
948 posts
13,977 battles
16 godzin temu, J_jW napisał:

To w praktyce oznacza, że prawdopodobieństwo pojawienia się Chokai  w grze jest nikłe, skoro istnieje tylko w kontekście. Bo należałoby do końca ją stworzyć, a rozpoznawalna w filmie, może pojawić się później w grze...

Na wiki awatar był opisany jako dziewczyna z czarnymi włosami i niebieskimi oczami. Bazując na tym, i na fakcie, że wygląd awatara w jakiś sposób oddawał wygląd okrętu, można by przypuszczać, że Chokai powinna być czarna z niebieskimi wzorami. Ale to tylko gdybanie.

• Cool 1

[O-R-P]
Players
5 posts
25,127 battles

Ja kupiłem. Miałem świadomość od początku co kupuję. Zakup stricte kolekcjonerski, kolejny znaczek w klaserze. Nie gram w inne gry od 2 lat, i pieniądze jakie wydaję to tylko na WOWs. dlatego mi tak "łatwo" przyszło podjęcie decyzji o zakupie. ale jest teź pewna konsekwencja wynikająca z tego zakupu. Miałem świadomość jaki bedzie najbliższy Black Friday (zero zainteresowania w tym roku z mojej strony tymi okrętami ). tak naprawdę strumień pieniędzy przeznaczony na BF poszedł w tą Xke. i pewnie daruję sobie zakup związany z wejściem włoskich BBków. coś za coś. raz na rok mogę sobie na takie szaleństwo pozwolić (PR stocznia- tez kupowałem dublony)

i jeszcze jedno. uważam, że okręty X tieru moga być za kasę , bo są ludzie którzy nie mają czasu na aktywne granie, grindy etc. Ale tez KAŻDY gracz powinien mieć szansę na zdobycie takiego okrętu (dzięki stali, weglowi) to byłaby IMHO najlepsza opcja

Sign in to follow this