Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Testování ponorek

25 comments in this topic

Recommended Posts

[HUG]
Players
92 posts
17,060 battles

Děkuji za nabídku,  ale ponorky NECHCI. A klávesu G už požívám pro něco jiného.

• Cool 2
  • Funny 1

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 12 minutami hugys14 řekl/a:

Děkuji za nabídku,  ale ponorky NECHCI. A klávesu G už požívám pro něco jiného.

Požití jakékoliv klávesy bych opravdu nedoporučoval... :cap_haloween:

Každopádně chápu, že tam momentálně máš nějaký spotřební doplňek. S velkou pravděpodobností se Gčko zablokovalo pro pořádné testování tohoto spotřebního doplňku. Nedivil bych se pak, kdyby normálně patřil ke spotřebním doplňkům a ty by sis pak mohl změnit jejich pořadí...

• Cool 1

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 12 hodinami Stinky78 řekl/a:

A to já bych zase rád, ale instalovat další kopii hry bohužel nemůžu :cap_fainting:

Nemáš místo na harddisku, nebo proč nemůžeš nainstalovat další kopii?

[IDDQD]
Korzár
2,660 posts
1,467 battles
Před 1 hodinou YabbaCoe řekl/a:

Nemáš místo na harddisku, nebo proč nemůžeš nainstalovat další kopii?

A proč má člověk stahovat další kopii klienta? Minule to fungovalo tak, že se ponorkové bitvy se odloučily od náhodných a fungovalo to dobře. Kdo to chtěl hrát, jen si překlikl v menu typ bitvy a jel. Teď máme stahovat dalších XXX GB? Však stahování a instalace je tak špatně optimalizovaná, že se na to raději vyprdnu.. nehledě na to, že pochybuju, že tím, že vytvoříte kopii hry tam budete mít (ještě v omezený čas, kdy to můžeš hrát) více lidí. Uvědom si, že lidé chodí do práce + musí někteří hlídat děti. Takže nastavení omezeného času na hraní mi přijde taky jako blbost. Sem zvědav, kolik zpětné vazby tu budeš mít. 

A druhá věc, odměny nic? Minule byla nášivka a byly tam bonusy na 5 her (nějaké bonusy na expy a kredity). Teď tam není nic. Pro mě třeba naprosto nulová motivace to jednak instalovat a jednak hrát. Přijde mi to hodně odfláklé a nedotažené. 

• Cool 2

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 1 hodinou Wolffnstein řekl/a:

A proč má člověk stahovat další kopii klienta? Minule to fungovalo tak, že se ponorkové bitvy se odloučily od náhodných a fungovalo to dobře. Kdo to chtěl hrát, jen si překlikl v menu typ bitvy a jel. Teď máme stahovat dalších XXX GB? Však stahování a instalace je tak špatně optimalizovaná, že se na to raději vyprdnu.. nehledě na to, že pochybuju, že tím, že vytvoříte kopii hry tam budete mít (ještě v omezený čas, kdy to můžeš hrát) více lidí. Uvědom si, že lidé chodí do práce + musí někteří hlídat děti. Takže nastavení omezeného času na hraní mi přijde taky jako blbost. Sem zvědav, kolik zpětné vazby tu budeš mít. 

A druhá věc, odměny nic? Minule byla nášivka a byly tam bonusy na 5 her (nějaké bonusy na expy a kredity). Teď tam není nic. Pro mě třeba naprosto nulová motivace to jednak instalovat a jednak hrát. Přijde mi to hodně odfláklé a nedotažené. 

Upřímně netuším, proč se to přesunulo z live serveru zase zpátky na TST. Existuje k tomu několik možností. Jednak posledně bylo Gčko rezervováno výhradně pro hlubinné nálože a hráče to rozptylovalo a prostě chtěli mít pod Gčkem jiný spotřební doplněk. Následně tento test bude pouze pár dní a tak vývojáři asi nechtěli to celé cpát do live serveru, což by mohlo způsobovat další nechtěné problémy, které by se objevili jinde. Možná se to v minulém případě takto dělo, to však nevím jistě. To vlastně umožní udělat případné změny a tak nějak zjistit, zda jsou tyto změny dobré, či ne úplně tak dobré.

Navíc posledně to bylo, jako speciální mód. V příští aktualizaci bude speciální Halloweenský mód a tak mít dva speciální módy najednou by prostě bylo moc.

Mě osobně se taky moc nelíbí, že musím stahovat TST. Tato volba je pak na každém z nás, zda si chceme další verzi ponorkových bitev vyzkoušet, nebo ne.

[IDDQD]
Korzár
2,660 posts
1,467 battles
Před 5 hodinami YabbaCoe řekl/a:

Mě osobně se taky moc nelíbí, že musím stahovat TST. Tato volba je pak na každém z nás, zda si chceme další verzi ponorkových bitev vyzkoušet, nebo ne.

No ja jsem zvedav, kolik zpetne vazby tu bylo. Minule se tu propsalo hodne stran. Ted necekam velkej uspech. 

Proste minimalne nejake odmeny tam byt mely. 

[ANNPH]
Players
25 posts

Upřímně ne až zase tak dávno se zlikvidoval starý systém letadlových lodí, protože to prý byla "hra ve hře"  a narušovala rovnováhu...  Teď se zase překuchává celý systém, láme se přes koleno matchmaker, bude se likvidovat více méně dobrá sada perků kapitánů, kvůli nové "unikátní"  třídě lodiček, která, upřímně řečeno, bude stejně ještě více pro "fajnšmejkry" než jsou i ty dnešní kastrované letadlové lodě...   Specializované simulátory ponorek tyto arkádové ponorčičky stejně nenahradí, ale budou ještě více zamotávat  systém, který se prý  vývojáři snažili zjednodušit, když staré letadlové lodě byly prý pro hraní "průměrným hráčem moc složité", tolik k dvojímu metru.

Nejsem proti speciálním eventům, kde se ponorky dají použít jako Halloween, ale v současné hře mi připadají jako páte kolo u vozu. Většina hráčů stejně bude hrát na bitevních lodích, křižnících a torpédoborcích!  Místo toho, aby vývojáři dopilovávali systém, který už více méně funguje,  tak vymýšlí další arcikotrmelce. Patřím k hráčům kteří hráli lodě ještě v otevřeném betatestu, a jsem sice přístupný k mnohým vylepšením, ale jestli to půjde takto odezdi ke zdi dál, World of Warships čeká smutný osud World of Warplanes...

• Cool 1

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 16 hodinami Wolffnstein řekl/a:

No ja jsem zvedav, kolik zpetne vazby tu bylo. Minule se tu propsalo hodne stran. Ted necekam velkej uspech. 

Proste minimalne nejake odmeny tam byt mely. 

" Bojová mise je k dispozici pro každý typ lodi s výjimkou ponorek: získejte 8 000 základních ZK a dostanete tři speciální signály od každého typu na živém serveru. Celkově můžete získat až 96 signálů. "

[IDDQD]
Korzár
2,660 posts
1,467 battles
Před 12 minutami YabbaCoe řekl/a:

" Bojová mise je k dispozici pro každý typ lodi s výjimkou ponorek: získejte 8 000 základních ZK a dostanete tři speciální signály od každého typu na živém serveru. Celkově můžete získat až 96 signálů. "

Dal bych ruku do ohne, ze to tam je pripsane. Vcera sem se pidil v clanku po odmenach a nenasel tam nic. Proto jsem se na ne ptal. Ale pokud sem se prehledl, tak pardon.

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 1 hodinou Wolffnstein řekl/a:

Dal bych ruku do ohne, ze to tam je pripsane. Vcera sem se pidil v clanku po odmenach a nenasel tam nic. Proto jsem se na ne ptal. Ale pokud sem se prehledl, tak pardon.

Abych pravdu řekl, taky mi to nic neříká, ale zase jsem to viděl v patchnotes, než to šlo na portál, tak je možné, že se to tam nějak zapomnělo dát původně. Ale hlavní je, že tam nějaké odměny tedy jsou :cap_like:

• Cool 1

Players
170 posts
5,193 battles

Hele, a zapojit se do toho dá jak? TST totiž není Public Test server evidentně a i kdybych instalaci chtěl nějakýho dalšího klienat (už třetího?), tak mi ho klient nenabídne. Proč?

[WG]
WG Staff
6,814 posts
4,524 battles
Před 17 hodinami John_Selfprinter řekl/a:

Hele, a zapojit se do toho dá jak? TST totiž není Public Test server evidentně a i kdybych instalaci chtěl nějakýho dalšího klienat (už třetího?), tak mi ho klient nenabídne. Proč?

Mělo by to normálně jít stáhnout ve WGC. Buď si jistý, že jsi přihlášený na svém EU účtu, prostě na tom účtu, se kterým hraješ na live serveru.

Pak by tam měla být možnost u přidání další herní instance TST.

[FIMRA]
[FIMRA]
Players
371 posts
12,480 battles
On 10/21/2020 at 12:52 PM, Wolffnstein said:

Teď máme stahovat dalších XXX GB? Však stahování a instalace je tak špatně optimalizovaná, že se na to raději vyprdnu.

presne kvoli tomu som prestal pouzivat PT server a viacmenej aj prestal hrat warthunder.

[IDDQD]
Players
4 posts
8,465 battles

Testovací server mi nejde spustit :) mám nainstalovanou kopii hry přesně podle postupu, spuštěnou verzi TST a když se chci připojit, napíše to Server connecting error.. Samozřejmě herní čas serveru splňuji i dle stránek, kde se jasně píše - Sever je spuštěný! Rychle do boje! 

[SALIS]
Players
843 posts
16,012 battles
Před 3 hodinami Pekly_1 řekl/a:

Testovací server mi nejde spustit :) mám nainstalovanou kopii hry přesně podle postupu, spuštěnou verzi TST a když se chci připojit, napíše to Server connecting error.. Samozřejmě herní čas serveru splňuji i dle stránek, kde se jasně píše - Sever je spuštěný! Rychle do boje! 

Teď jsem tě na test potkal, takže předpokládám že se problém podařilo vyřešit?

[IDDQD]
Players
4 posts
8,465 battles
On 10/24/2020 at 3:07 PM, Pekly_1 said:

On 10/24/2020 at 6:12 PM, Dave6 said:

Teď jsem tě na test potkal, takže předpokládám že se problém podařilo vyřešit?

Ahoj, jojo rozjelo se to, ale až po docela dlouhé době a několika vypnutí a zapnutí :)

[SALIS]
Players
843 posts
16,012 battles

Vzhledem k tomu že ty přivolávaný ASW hydroplány můžou útočit a dávat poškození i hladinovým plavidlům, nechcete rovnou přidat každé lodi možnost si přivolat letku (nebo dvě) torpédových nebo třeba výškových bombardérů? :Smile_trollface::Smile_trollface:

Players
35 posts
4,209 battles

Ponorky do hry nepatří. Historicky ne, protože během dělostřeleckých soubojů se ponorky bitev neúčastnily, číhaly na přístupových trasách, kde mohly využít svoje přednosti a hlavně útočily na zásobovací konvoje, což bylo přes 90 % jejich činnosti. Herně také ne, bude to vedle letadlových lodí další prvek, který znechutí hráče. Hráči torpédoborců budou mít situaci ještě těžší, jít lovit ponorku bude nežádoucí, jelikož má dobré kamo a torpéda, která se (jak jsem podle videa pochopil) samy navedou na cíl. Spotnutý torpedoborec nemá moc šanci přežít. Hráči křižníků mohou teoreticky použít protiponorkové letadlo, prakticky v bitvě na to není čas, jelikož musí sledovat cíle, střílet, manévrovat, aby nevystavili citadelu bitevním lodím nebo AP křižníkům. Hlubinné bomby jsou také problém, protože v řadě případů nebude možné na ponorku najet, aniž by hráč nevystavil svoje plavidlo ničivé palbě. Podobné to bude u bitevních lodí.

Skutečně WG dodrží alespoň náznak historické přesnosti a ponorky pod hladinou poplují rychlostí max. 9 uzlů (ty nejlepší, většina však kolem 7 uzlů) ? 

WG motá dohromady prvky, které k sobě nepatří, jako když pejsek a kočička pekli dort. Nevěřím, že od záměru ustoupí, už do toho vložil příliš prostředků, a obávám se, že jak jsem se do hry vrátil po roce, kdy mne znechutil revork letadlových lodí, nyní zažiji deja vu. Vidím to jako manažerské selhání typické pro dnešní dobu, kdy bez přemýšlení a skutečné analýzy se do hry vrhnou "nové" prvky ve snaze zvýšit atraktivitu hry. Jistě, lidé jsou zvědaví a na pár měsíců to zájem zvedne. Ale co potom?

WG se zaklíná, že ponorky chtějí hráči. Kolik jich je? Jaké procento. Samozřejmě děcka v Polsku si představují, že dostanou do ruky dalšího Silent Huntera...

Zajímalo by mne, jestli soudruzi z WG tuší, že po naprostou většinu času se ponorky během Druhé světové války pohybovaly na hladině, dokonce často z hladiny útočily.

Players
35 posts
4,209 battles

Před chvílí jsem na informačním videu od WG koukal, že ponorka pluje pod hladinou na 3/4 výkonu rychlostí 16,6 uzlů...

Zřejmě se jedná o jadernou ponorku třídy Nautilus :)

Kdyby blbost nadnášela, Ikarus by mohl manegementu WG závidět.

[SALIS]
Players
843 posts
16,012 battles

Před 13 hodinami rebus2014 řekl/a:

Ponorky do hry nepatří. Historicky ne, protože během dělostřeleckých soubojů se ponorky bitev neúčastnily, číhaly na přístupových trasách, kde mohly využít svoje přednosti a hlavně útočily na zásobovací konvoje, což bylo přes 90 % jejich činnosti. Herně také ne, bude to vedle letadlových lodí další prvek, který znechutí hráče. Hráči torpédoborců budou mít situaci ještě těžší, jít lovit ponorku bude nežádoucí, jelikož má dobré kamo a torpéda, která se (jak jsem podle videa pochopil) samy navedou na cíl. Spotnutý torpedoborec nemá moc šanci přežít. Hráči křižníků mohou teoreticky použít protiponorkové letadlo, prakticky v bitvě na to není čas, jelikož musí sledovat cíle, střílet, manévrovat, aby nevystavili citadelu bitevním lodím nebo AP křižníkům. Hlubinné bomby jsou také problém, protože v řadě případů nebude možné na ponorku najet, aniž by hráč nevystavil svoje plavidlo ničivé palbě. Podobné to bude u bitevních lodí.

Skutečně WG dodrží alespoň náznak historické přesnosti a ponorky pod hladinou poplují rychlostí max. 9 uzlů (ty nejlepší, většina však kolem 7 uzlů) ? 

WG motá dohromady prvky, které k sobě nepatří, jako když pejsek a kočička pekli dort. Nevěřím, že od záměru ustoupí, už do toho vložil příliš prostředků, a obávám se, že jak jsem se do hry vrátil po roce, kdy mne znechutil revork letadlových lodí, nyní zažiji deja vu. Vidím to jako manažerské selhání typické pro dnešní dobu, kdy bez přemýšlení a skutečné analýzy se do hry vrhnou "nové" prvky ve snaze zvýšit atraktivitu hry. Jistě, lidé jsou zvědaví a na pár měsíců to zájem zvedne. Ale co potom?

WG se zaklíná, že ponorky chtějí hráči. Kolik jich je? Jaké procento. Samozřejmě děcka v Polsku si představují, že dostanou do ruky dalšího Silent Huntera...

Zajímalo by mne, jestli soudruzi z WG tuší, že po naprostou většinu času se ponorky během Druhé světové války pohybovaly na hladině, dokonce často z hladiny útočily.

Jako kdyby cokoliv v téhle hře odpovídalo tomu jak vypadali námořní bitvy v realitě, že ano? :Smile_teethhappy: 

Možná by nebylo od věci si ten test zkusit aby jsi měl představu jak jednoduché je těmi "samonaváděnými" (jak ty říkáš) torpédy trefit hráče (ne bota) v DDčku... A nebo celkově jak moc operuje na hladině, pod hladinou apod. Jak funguje ASW boj, že to letadlo se dá v pohodě používat i v boji ať už s CA nebo BB... A nebo třeba jak rychle ponorky jezdí.

Mimochodem i tady na tom fóru (kam chodí jen pár lidí a často bývalo dost "mrtvé") se celkem často dřív objevovali příspěvky s dotazem kdy budou ponorky apod.... Takže asi je někdo chtěl...:Smile_hiding:

A ne, nejsem zastáncem ponorek, a už vůbec ne tak jak je WG chystá, ale ohánět se historií v arkádové hře?

A ještě k tomu jdeš s křížkem po funuse, tohle v podstatě úplně stejné už tu bylo napsané několikrát a teď už je to naprosto bezpředmětné, ponorky budou a budou jezdit rychle...:Smile_teethhappy: (třeba podobně jako 40uzlová bitevní loď) :Smile-_tongue:

Před 13 hodinami rebus2014 řekl/a:

Pokud bych šel do detailů tak 7 uzlů maximální rychlost pod hladinou měly z těch významnějších jenom německé ponorky VII a IX, většina ostatních byla k 8/9 uzlům. Pomalejší v podstatě byli jenom ty obří japonské nesmysli... A ke konci války či v těsně poválečném, což do hry také spadá, by jsme v realitě byli někde třeba na 17 uzlech. Ale to je samozřejmě jen takový detail nemající na hru žádný vliv :Smile-_tongue:

[GRUT]
Players
58 posts
5,334 battles
Před 25 minutami Dave6 řekl/a:

Jako kdyby cokoliv v téhle hře odpovídalo tomu jak vypadali námořní bitvy v realitě, že ano?  

Je pravda, že realistická mechanika by bavila len málokoho. Ale bolo by na prospech, keby sa zachovali niektoré princípy vychádzajúce z reality. Interakcia BB/CR/DD je nastavená pomerne dobre. Ale šupnúť medzi nich ponorky (nehovoriac o CV;) nie je podľa mňa dobrý nápad.

Ale ako hovoríš - je očividné, že ponorky budú :Smile_sceptic:

Snáď to príliš nedomrvia...

Players
35 posts
4,209 battles

Co se týče rychlosti ponorek po válce, tak nejrychlejší diesel-elektrická ponorka SSSR (což za studené války byla ponorkářská supervelmoc) v 60.letech byla třída Foxtrot, která pod vodou plula rychlostí 15 uzlů, v 70.letech pák třída Tango měla rychlost pod vodou 16 uzlů. Na konci války měli Němci ponorku Typ XXI, která dosahovala pod vodou rychlosti 16 uzlů (nicméně tento typ nezaznamenal žádný bojový úspěch kvůli rychlému konci války). Takže v informačním videu ponorka Made in WG plující na tří čtvrtiny výkonu rychlostí 16,6 uzlu pod hladinou (tedy maximálka přes 20 uzlů) je naprosté UFO. Nejde o naprostou přesnost, je zřejmé, že je to arkáda, ale o to, aby ve hře nebyly zjevné stupidity. Například ponorky v probíhající námořní bitvě vedené děly (což je vážně velká stupidita). Samozřejmě z tohoto hlediska je nesmysl i letadlovka účastnící se dělostřeleckého souboje na mapě cirka 30 x 30 km. To by také mohlo někoho z WG napadnout, že se budou používat námořní miny.

Z mé zkušenosti s hrami plyne, že pokud se hra stane příliš složitá a nepřehledná, přestává se hráč bavit. Podle mého soudu ponorky naruší hratelnost. Rád bych se mýlil.

P.S. pokud si přečtete vzpomínky německých nebo amerických ponorkářů, zjistíte, že skutečná manévrovací rychlost pod hladinou byla zpravidla o dost nižší, než byla maximálka. Nemalá část německých i amerických velitelů ponorek preferovala útok torpédy v noci a na hladině právě z důvodu lepší manévrovatelnosti.

• Cool 1

[SALIS]
Players
843 posts
16,012 battles
Před 17 hodinami rebus2014 řekl/a:

Co se týče rychlosti ponorek po válce, tak nejrychlejší diesel-elektrická ponorka SSSR (což za studené války byla ponorkářská supervelmoc) v 60.letech byla třída Foxtrot, která pod vodou plula rychlostí 15 uzlů, v 70.letech pák třída Tango měla rychlost pod vodou 16 uzlů. Na konci války měli Němci ponorku Typ XXI, která dosahovala pod vodou rychlosti 16 uzlů (nicméně tento typ nezaznamenal žádný bojový úspěch kvůli rychlému konci války). Takže v informačním videu ponorka Made in WG plující na tří čtvrtiny výkonu rychlostí 16,6 uzlu pod hladinou (tedy maximálka přes 20 uzlů) je naprosté UFO. Nejde o naprostou přesnost, je zřejmé, že je to arkáda, ale o to, aby ve hře nebyly zjevné stupidity. Například ponorky v probíhající námořní bitvě vedené děly (což je vážně velká stupidita). Samozřejmě z tohoto hlediska je nesmysl i letadlovka účastnící se dělostřeleckého souboje na mapě cirka 30 x 30 km. To by také mohlo někoho z WG napadnout, že se budou používat námořní miny.

Z mé zkušenosti s hrami plyne, že pokud se hra stane příliš složitá a nepřehledná, přestává se hráč bavit. Podle mého soudu ponorky naruší hratelnost. Rád bych se mýlil.

P.S. pokud si přečtete vzpomínky německých nebo amerických ponorkářů, zjistíte, že skutečná manévrovací rychlost pod hladinou byla zpravidla o dost nižší, než byla maximálka. Nemalá část německých i amerických velitelů ponorek preferovala útok torpédy v noci a na hladině právě z důvodu lepší manévrovatelnosti.

19 uzlů Sentaka, 18 uzlů Guppy... :Smile_honoring:A ano beru maximální rychlosti protože hra je používá taky... spoustu lodí má ve hře rychlost které dosáhlo maximálně na zkouškách (neplatí to u všech - RIP Fubuki), a k tomu třeba ještě speed boost.

A každá třída ve hře má některé parametry naprosto nesmyslné - například torpédoborce mají děla kterými ničí bitevní loď, mají neomezeně torpéd; bitevky se trefují do cíle, apod., tak nevidím důvod proč by ponorky nemohli být rychlejší než byli v realitě? :fish_aqua:

• Cool 1